Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geckowize

    őstag

    válasz geckowize #120320 üzenetére

    Sziasztok,

    Mivel többszöri próbálkozásra sem kaptam választ, ezért belemerültem az oázisnál kapható monitorok tech spec-jeibe a fenti feltételeknek megfelelő tulajdonságokra szűrve.

    Több kérdésem van:

    1) Panel
    Ha jelenleg egy AOC Q3279VWFD8 IPS-ADS panelű moitorom van, akkor ne is nagyon kutakodjak VA paneleseknél, csak az IPS-re menjek, ugye? Az utóbbi 10 évben végig IPS monitorom volt, mert az elődje egy Dell U2311H volt.

    2) Panel bit depth
    Ha a jelenlegi AOC 10 bit (8 bit + FRC), valamint az ezelőtti Dell és ismerősöm Asus TUF GAMING VG249Q-ja is bejött, amelyek bitmélysége 8 bit (6 bit + FRC), akkor gondolom minimum az utóbbi bitmélységűek közül nézzek.
    De van-e jelentősége, ha tisztán 10 bites, észrevehető-e a különbség, játék, általános felhasználás során? Pl 140k-ért van Asus TUF GAMING VG27AQ1A, ami 10 bit (no FRC), mennyivel jobb, mint egy 30k-val olcsóbb 8 + FRC-s darab?

    3) sRGB coverage
    Mennyire fontos ez a jellemző játék és általános felhasználás során? Nagyobb érték a jobb mindig? Lehet, hogy félreolvastam itt a topic-ban egy hsz-t, de volt aki le akarta csökkenteni. Ha így volt, miért?

    4) Static contrast
    Mennyire van ennek jelentősége? 3000:1 vs 1000:1 szemmel látható különbség?

    5) Dynamic contrast
    Ritkán van feltüntetve IPS monitoroknál, mennyire számít ez?

    6) Response time, input lag
    Sajnos a displayspecifications.com-on nem minden modellnél van feltüntetve, a min, avg, max response time, valamint az input lag.
    Játéknál gondolom az számít, ha minél kisebb, tehát ha jelenleg 5 ms a min response time, akkor ne is nagyon nézzek nagyobbat, ugye?

    A válaszokat előre is köszi! :R

Új hozzászólás Aktív témák