Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kukipapa_rr

    tag

    válasz Hi!King #99653 üzenetére

    a pénztárak csődje nem jelenti azt, hogy az általuk kezelt vagyon odaveszik

    Rendben (bár nekem úgy rémlik, hogy külföldi rendszerben futottak bele, hogy tömeges kifizetéskor derült ki, hogy mégsem tud mindenkinek annyit fizetni, amennyi járna, de most meg nem keresem), nekem másik kérdésem lenne.

    Szerinted minek kéne történnie egy manyup-os rendszerben (#azénpénzemazénnyugdíjam), ha mondjuk 30 évesen lerokkansz?

    [ Szerkesztve ]

  • rushmoon

    csendes tag

    válasz Hi!King #99653 üzenetére

    A személyeskedés még mindig megy, gratulálok! Az élet mely területein sikerül ezzel a céljaidat elérni?

    Köszi a linket, bár ebben még mindig nem látszik hogy magánvagyon lenne a manyup pénz, az egyéni számlákat említi, meg a kezelői feladatokat taglalja. Ennyi erővel a mostani rendszerben is a magánvagyonunk van az állam kezelésében, ami a nyugdíjjárulék befizetéseket illeti..

    Ami az eredeti MNYP törvényt illeti, nem kellett nagy bátorság 98-ban elindítani ezt, a leköszönő Horn Gyulának, az akkori alacsony arányú odairányított pénzek mellett. Sokkal inkább volt teher az őket követők számára a törvény által lefektetett csökkenő állami járulékok (=emelkedő manyup pénz), és a mindeközben fenntartandó állami nyugdíjrendszer okán. A Fidesznek és az MSZP-nek is, pártállástól függetlenül.
    És ami után jött az is már történelem: a Gyurcsány-kormány hitelfelvétellel, statisztikák kozmetikázásával kezelte a problémát, Orbánék meg kimondták hogy gond van és helyrebillentették a rendszert. Lehet hogy lett volna más megoldás is, mint az állam kezelésé visszahelyezni ezt a vagyont, de bármilyen más megoldás legalább ennyire fájt volna.
    És most sem érzelmekről beszélek, hanem pénzügyi oldalról tekintek erre a problémára.

    A Quaestor ügyben elhiszem amit írsz, nem ismerem mélységében (nem voltam károsult :D ), illetve úgy nézem félreérthettem amit az első említésnél írtál róluk. Viszont ha így van, azaz BEVA kártalanítottak lettek az ügyfeleik, akkor csak megerősíti az eredeti állításom, hogy az esetleges MNYP/ÖNYP-károsultak felé is hasonló szolidaritást kellene majd mutatnia egy mai, modern, buksi-simogató, széltől is óvó, helyetted gondolkodó államnak. Legyen az bolsevik, komcsi, libsi, konzervatív, progresszív, akármilyen. Az én pártpreferenciámnak nincs jelentősége a kérdésben (ahogyan a tiédnek sem :DDD).

Új hozzászólás Aktív témák