- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen TV-t vegyek?
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Milyen egeret válasszak?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Milyen alaplapot vegyek?
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Androidos fejegységek
- Gaming notebook topik
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
-
PROHARDVER!
Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szten Márs
nagyúr
válasz sutykuru #2054 üzenetére
Hátööö...
160-200K-ból igazából 10 emberből 9 azt mondaná, hogy tükörreflexeset kell venni. Az egy gond az, hogy tükörreflexesen elérni a nagy tele tartományokat igen költséges mutatvány. Na meg nem is biztos, hogy legelső gépként azt kéne ajánlani.
Szóval kis pénzspórolással egybekötve az adott felhasználásra abszolúte egy Panasonic FZ50 szerintem. Nagy optikai zoom, optikai képstabilizátor, Leica objektív, bár ISO-t nem ajánlatos feltekerni, ha jó képet akarsz, az igaz, de amúgy azt hiszem, hogy kezdőgépként, főleg ha számítanak a nagy tele tartományok és nem akarsz százezreket költeni objektívre meg cserélgetni őket a vázon, akkor tökéletes. -
Szten Márs
nagyúr
válasz BarBusH #2051 üzenetére
S3 azért nem egy hatalmas gép, ha szeretnéd, hogy úgy nézzen ki mint eyg igazi fotósé Ellenben igen szimpatikus kis fényképező, szóval nem hiszem, hogy megbánnád.
Amúgy tesztoldalak:
pixinfo.com ugye magyarul és dpreview.com meg imaging-resource.com meg dcresource.com angolul.
Linkesítve:
[link]
[link]
[link]
[link] -
Szten Márs
nagyúr
Ha RAW-ban lenne fotózva, akkor jó az s6500, de nem hiszem, hogy ez lenne a cél, akkor pedig hátööö... szóval az s5600-nál nem tetszett neked, hogy mit művel a gép a képekkel, na ez sokkal durvábban annál...
Úgyhogy ez esetben bridge kategóriában még egy szavazat az FZ50-re, hibáival együtt is.
G7 szerintem is felejtős, akkor már S3 IS.
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
válasz perempe #2040 üzenetére
Miért inkább, mint a D50?
A D50 legendásan alacsony zajszinttel rendelkezik, míg az Oly-nál ISO400-on is észre lehet már venni a zajt. A Nikonnak azért nem rossz, nagyon nem rossz az obiellátotsága, itt kishazánkban is bőven és könnyedén lehet mind új mind használt objektíveket kapni igen széles választékból, míg a 4/3-as rendszerekhez, mint az Oly-hoz igencsak nehezen és a választék is hogy finoman fogalmazzak szegényes. Ezen kívül az Oly keresője még a D50-énél is kisebb és sötétebb. Egyetlen jó tulajdonsága az Oly-nak a D50-nel szemben az, hogy lehet az lcd kijelzőt képkonponálásra használni. Igaz nem úgy mint egy kompaktnál, azért jóval behatároltabb ez a funkciója...
Winner: igen azt jelenti, hogy 10 cm a legközelebbi pont, amire fókuszt tud találni. A vakus részét passzolom. -
Szten Márs
nagyúr
Az, hogy ISO 1250 egy ultrakompakton soha nem okoz csalódást
Amúgy:
Sony R1: igen jó választás akkor, ha elég neked a 24-120 mm tartomány. És ebben azért igencsak biztosnak kell lenni. Ebben a kategóriában iszonyatosan jó képeket csinál, a T* -os Carl Zeiss objektív azért lealázza bármelyik belépőszintű DSLR kitobjektívjét. Nyilvánvalóan a bridge hátrányai a DSLR-ekkel szemben megvannak, azaz nincs pentaprizmás/pentatükrös kereső, csak evf, ellenben az lcd kijelző használható keresőként. (igaz igen hülyén van elhelyezve). Az autófókusz ugye nem olyan gyors mint egy DSLR-é, és sötétben még kevésbé lesz az. Zaj tekintetében igen jól áll, de azért valamivel zajosabbak, mint az általad említett DSLR-ek, kb a 4/3-ados gépekhez mérhető a zaja.
Nikon D40: Nem pálya, autófokusz motor nélküli vázat igencsak ellenjavalt venni. Akkor sokkal iknább már D70s, amihez igencsak jó kitobi jár a 18-70 mm-es formájában.
Canon 350D, 400D: ezekkel az a pöpp baj van, hogy igen igen rossz ergonómiájuk van, gyakorlatilag foghatatlanok és játékgép érzetük van. De ez ugye erősen szubjektív, ha neked jó és nem zavar, akkor igen klassz gépek, bár akkor már inkább érdemes a 400D-t venni, hiába az ugyanakkora CMOS-en elhelyezett + 2millió képpont, az elemi érzékelők mérete nőt a jobb helykihasználás miatt. Ja és a Canon CMOS-ek legendásan alacsony zajszinttel bírnak.
Pentak K10D: Na igen... ez az a gép, amire én gyűjtök és amiért csöpög a nyálam. A legjobb ergonómia (az én szubjektív véleményem, másnak korántsem biztos hoyg így van), millió funkció, baromi nagy, és világos kereső, a felsoroltak közül egyedül ebben van pentaprizma, a többi ugye pentatükrös és még sok minden. -
Szten Márs
nagyúr
''a nagyfokú érzékenység pedig szakértők és újoncok számára egyaránt olyan tulajdonság, mellyel még akkor is kiküszöbölhető az elmosódás, ha a kép tárgya gyorsan mozog, vagy éppen gyenge megvilágítás mellett vaku nélkül kell fényképezni. Az S800 különlegesen magas, ISO 1250-es érzékenységi beállítása (REI)* a felhasználóbarát üzemmódválasztó tárcsával aktiválható, és soha nem okoz csalódást! ''
Ilyen szöveget vazz
Ha nem bánjátok nem is olvasom tovább, ez így reggelre nekem elég volt... -
Szten Márs
nagyúr
válasz BigBear #1987 üzenetére
Azvan, h mókusvillantó kategóriában is nehéz a nagy zoomátfogást egyeztetni a minőséggel, bár ott a szenzor korlátai miatt lehet kevésbé jön ez ki.
(Kellett pár perc, míg rájöjjek, h az E500-al mit akartál mondani mert az E500 nekem egy Oly DSLR és nem értettem hogy jött ide ) -
Szten Márs
nagyúr
A Pana zajos szvsz, én nem venném.
Bruttó 100 körül azért már igen szép számmal lehetne gépeket kapni. Úgy látom ultrazoom gép kéne a kategóriában, én ezek közül választanék:
Canon S3 IS - ha kisméretű, nagy telével rendelkező ultrazoom kell.
Fuji S9600: Na igen, ez már egy kategóriával feljebb van az általad említetteknél, meg az S3 IS-nél, igaz 300 mm a vége. Ha nem elég, akkor nyilván nem ez a megfelelő választás, ha viszonylag kicsi gép kell akkor sem, amúgy meg azért csak egy komolyabb bridge.
Ha kicsit többet rá tud költeni:
Pana FZ50: jelenleg kapható bridgek között a Sony R1-et leszámítva szvsz a legjobb.
Vagy ha körül lehet nézni a használt piacon is:
Pana FZ30: Hasonló az FZ50-hez, csak még nem zsúfoltak 10 megapixelt arra a csóri CCD-re, így zaj tekintetében jobb.
(Milyen szempontok alatt maradt az átrostálás után az általad említett két gép, és milyen gépek estek ki a rostálás során? ) -
Szten Márs
nagyúr
36-108 mm gyújtótáv: Átlago kb, a nagylátó minimálisan jobb, mint szokott lenni a kategóriában, a tele valamivel kisebb, nem nagy különbségek.
1/1,7''-es super CCD: igen igen nagy jó pont.
f/2,8-5 fényerő: átlagos.
A többi adattal együtt igen kellemes benyomást kelt, abszolút jó kis gépnek tűnik.
Ja és keress rá a pixmania szóra itt a topicban, mielőtt onnan akarsz venni valamit.
Érdekes játék a pixmania. A pénzt előre fizeted, amikor még nem is láttál/kaptál semmit. Aztán valahonnan franciaországból elindul az áru. Egyszer. Jobb esetben meg is érkezik. Persze ha gond van, lehet menni Franciaországba verni az asztalt, h hova lett... De mondjuk megjön, azért csak meg szokott... akkor véletlen van valami garis gondja a gépnek küldheted vissza Franciao-ba, persze a postaköltséget te állod... szal ha lehet ne... sőt egyáltalán ne.
Canonnak meg van ebben az árkategóriában gépe, a powershot 4xx sorozatra érdemes ránézni. -
Szten Márs
nagyúr
Szerintem nem nagyon változatos a PH-sok véleménye a Samsungról, sztem kb mindeki egyetért abban, hogy ha fényképező akkor mindent, csak Samsungot, és HP-t ne...
Canon és Fuji gépeket érdemes nézni az árkategóriában, azokkal nem jársz rosszul. Az árkategóriában veszélyesen rossz még (ámbár a márka nem rossz ezt kivéve) az Olympus FE sorozata, azt is érdemes elkerülni.
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
válasz thomasthomas #1955 üzenetére
#1941-es hsz - azóta is, bár hogy melyik hány gram nem néztem meg.
Szvsz abszolút Canon A710IS ami még leginkább megfelel ezeknek.
Na igen a ''jó képminőség'' 6-7 megapixelen a kategóriában hátöö, még 5 megapixelen is merész, mondjuk inkább ezt: a kategóriaátlaghoz képest jó képminőség... a valódi manuál fókusz meg tényleg hátööö... szóval még a fókuszgyűrűs bridge gépeken sem az igazi, de ebben a kategóriában valami izét lehet kapni helyette, amit Dtomi leírt.
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
válasz thomasthomas #1936 üzenetére
Ahogy Hydra mondta, super CCD-t csak Fuji használ.
Nézd, árkategóriában ultrazoom gépek:
Kodak EasyShare Z650 - 54 ezer körül: 10x-es optikai zoom (38-380 mm) igaz képstabi nincs.
Kodak EasyShare P850. 5 megapixel. Igaz te 6-7 megapixelest keresel, de itt érdemes megjegyezni, hogy a kategóriában a több megapixel jellemzően rosszabb képminőséget takar, nem pedig jobbat. Ennek az az oka, hogy az érzékelő mérete általában ugyanakkora - tipikusan 1/2,4'' - és minnél több pixelt zsúfolnak rá, az egyes elemi érzékelők mérete annál kisebb lesz, ez már alacsony ISO-n is zajosabb képet eredményez. Ezen túl ezek az optikák feloldásba aligha vannak ott, hogy kiszolgálják az 5 megapixel feletti érzékelőket ténylegesen. Harmadrész meg ha nem óriásplakátot akarsz nyomtatni tökéletesen mindenre elég 5 megapixel. Ez kb olyan mint a tápoknál a watt-háború, igaz, hogy E6700 egy 8800GTX-el 220W körül fogyaszt padlóra terhelve, de mindenki vegyen 600W-os tápot...
Szóval vissza a géphez. 12x-es optikai zoom (36-432 mm), és képstabilizátor. 72 ezer HUF körül, szerintem igen jó vétel.
Olypmus SP-510 UZ: 10x-es optikai zoom 38-380 mm, 7 megapixel, valódi optikai képstabi ugyan nincs benne. 64 ezer HUF körül.
Canon A710 IS: 70 ezer HUF körül, 6x-os optikai zoom, de szerintem a 35-210 mm átfogás teljesen korrekt. Optikai képstabilizátor, 7 megapixel, nameg a legkisebb a felsoroltak között, ha ez előny. 70 ezer HUF körül.
Meg még a Fujik persze, de az S6500fd-t én nem ajánlanám... -
Szten Márs
nagyúr
válasz thomasthomas #1928 üzenetére
''-szenzor típusa super ccd legyen.''
Ez most miért jó?
Nameg akkor eleve csak Fuji géped lehet, szóval igazán nem nagyon van miből válogatnod...
Mellesleg nincs képstabis Fuji gép, szóval vagy super CCD, vagy képstabi...
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
Szerintem sem, meg szvsz rá lenne írva a lencsére, bár lehet tévedek. Mindenesetre ha ennyi pénz van fényképezőre, akkor talán jobb mint mindenféle hipermárketben vett HP, sőt, mint mondtam, puszta adatok alapján nem tűnik rossznak.
Ő is megkapta mondjuk a hiperintelligens ''the integrated Digital Photo Stabiliser reduces the risk of blurring facilitated by adjustment of the ISO value.'' featuret, ami kb ilyen : de mivel úgyis 200-as a max ISO, talán mégsem tudja vészesen elronatni még ez sem a képet. -
Szten Márs
nagyúr
-
Szten Márs
nagyúr
2,6 a kezdő fényereje az A530-nak az hol rossz? A jobb kompaktok is 2,8-ról indulnak...
Tele felé igen, csökken persze, 140 mm-en 5,5, de nem vészes, nagylátón meg tényleg nagyon is jó.
Az 530-nak ugyanúgy teljes körű manualitása van, mint az 540-nek... nem hiszem, hogy a záridő, meg a rekeszérték prioritás módnak van értelme olyan gépen, ahol adott gyújtótávhoz kettőféle blende választható, és kb ez a funkcionalitásukban lévő különbség.
A zoomtartomány meg tényleg vérmérséklet függő. Amiért gürcölök az egy Pentax k10d, és egy 17-70-es sigma, ott ugye 105 mm ekv a vége, lótúró, aztán 300 ezer felett költ rá az ember. Akinek nem kell a tele, annak nem hiszem, hogy baja lesz vele. Ok, ha valakinek fontos a tele, akkor ne 135 mm végűt ez igaz, ultrakompaktba viszont nehéz olyat. Mondjuk van jó kis UZ választák cserébe...
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
Azért tettem oda a méret kategóriát. Ha számít, hogy ultrakompakt legyen, akkor ezzel járhat jól. Ha ilyen alsó-bridge kategóriába megyünk akkor akár Fuji S5600 is szóba jöhetne. Bár a P850 nekem is szimpi gép
Mellesleg az A530-ot sokkal nehezebb kinőni mint a legtöbb ultrakompaktot, sokkal több szabadságot kínál, igen szerethető kis gép.
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
válasz Winner_hun #1893 üzenetére
Azvan, hogy vegyél egy Canon A530-at, azzal, ha mégis kedvet kapsz még kicsit el is tudsz mélyedni a fotózásban a manuál módnak köszönhetően... Azt meg nem tudhatod, hogy kedved támad-e hozzá, én sem gondoltam volna
Nem hiszem amúgy sem, hogy nagyon jobb gépet lehet találni az árkategóriában, na meg méretkategóriában.
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
válasz Winner_hun #1884 üzenetére
Szerintem úgy érti, hogy ha a szemedhez veszed, hogy átnézz az átnézeti keresőn, az stabilabb fogás, mint hogy ha el kéne tartanod magad, hogy a hátsó lcd segítségével komponáld a képet.
-
Szten Márs
nagyúr
Leica valóban távmérős. Ami azt illeti volt alkalmam már tekergetni és állítani, és tényleg hihetetlen feeling. Csak vagyok olyan primitív, hogy nem tudtam az elvét, csak azt láttam, hogy ott is ott van a kukucslyuk, azon meg nem gondolkodtam el, hogy a távmérős része esetleg úgy működik, hogy az obin keresztül is veszi az infót
-
Szten Márs
nagyúr
válasz Hydra SR #1873 üzenetére
Jaja az átnézeti kereső az ami nem EVF, nem hátsó LCD, nem ''through the lens'' pentatükör, vagy pentaprizma, hanem kukucslyuk.
Más kérdés, hogy ilyen ''kukucslyuk'' van M-es sorozatú Leicákon is, szóval nem csak az alsó kategória sajátja...
Winner: az SD kártya nem hátrány, sőt... -
Szten Márs
nagyúr
Így hirtelen, amit neten találtam:
''A ''szürkeimport'' egyszerűen arról szól, hogy egy adott cég a piac szabadságával élve tesz arra, hogy az adott termék nagyhatalmú gyártója mit szeretne, és esetleg nem a hivatalos magyar nagykereskedőtől szerzi be az árut, hanem odébb megy egy-két határral, és onnan (olcsóbban) vásárol. Ennek törvényi akadálya nincsen, az EU-csatlakozás óta az ÁFA is visszaigényelhető. Hovatovább teljesen jogos is.''
Asszem ez ennek megfelel. Hátránya, hogy Camera kft, Nikon hungária, meg az adott márka hivatalos szervizei a garanciát nem fogják elfogadni.
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
válasz atm*RefeeZ #1823 üzenetére
Nem cserélhető objektíves, ha erre gondolsz. Bővíthető... hátöö.. lehet előtétlencséket tenni rá. De az objektív az, ami rajta van.
A pixmania-tól NE vásárolj mindenesetre. -
Szten Márs
nagyúr
válasz atm*RefeeZ #1812 üzenetére
Objektív ügyileg a tükörreflexesek bővíthetők, használtan már 100 zer Ft környékétől jó megoldás.
Szeritnem is egy kezdő fotósnak S5600, vagy valami UZ gép, mondjuk Kodak, vagy Oly tájáról, ezek ugyan objektív ügyileg nem bővíthetők, de megfelelő mindenesek kezdetnek, aztán ha az embernek konkrét elképzelései vannak és hajlandó x százezreket rászánni jöhet a tükörrefis...
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
Gyengéi... nekem elsősorban az igen durva kromatikus abberáció az, ami elsőnek eszembe jut az S9600-ról. Lsd ezt a képet, felül a lombkoránál: [link] Aztán, bár azért jóval kevésbé, mint mondjuk az S6500-nál, de itt is jelen van zajszűrés, és valahogy a Fuji-nak ezt hihetetlenül nem sikerült eltalálni, szvsz nagyon jellegzetes mosott hatása van a képeknek, nem szép. Ismétlem, azért kevésbé, mint az alacsonyabb kategóriában. Aztán az objektív erősen kétséges, hogy ki tudja szolgálni a 9 megapixeles szenzort.
A kérdésed második részét vagy nem értem, vagy kissé elbizonytalanodtam de azért:
Arra céloztam, hogy ugye az S9600-nak az optikája 35 mm ekvivalensben 28mm-ről indul. A Pana FZ30-nak 35, vagy 36 mm, most lusta vagyok utánanézni, de mképp kevésbé nyerő ilyen téren. Cserébe a vége sem 300 mm, hanem 420, ha nem tévedek. Na meg Paná-nál ott van az optikai képstabilizátor, ami azért ilyen durva tele tartományokban már igencsak elkél.
Ha, az a kérdés, hogy ez mit jelent, akkor:
Minnél kisebb ez a szám, annál nagyobb szögben lát az optika, azaz a táj annál szélesebb részlete kerül a szenzorra. A nagy számok, mint a 300-400 mm-ek, amiket írtam, meg durván közelebb hozzák a témát. Tudom, nem valami szabatos megfogalmazás ezért itt talán érthetőbben írják:
[link] -
Szten Márs
nagyúr
[link]
Szvsz ez egy teljesen kimerítő teszt róla
gaborbol:
S5600 a felsoroltak közül, bár automata módban használva talán hát... inkább Canon PowerShot A710 IS...
Andie:
S9600 nem rossz, bár vannak gyengéi... Ha a 28 mm-rel kezdődő nagylátó nem létszükséglet, szvsz vadássz vhonnan használt Pana FZ-30-at -
Szten Márs
nagyúr
válasz germanh #1786 üzenetére
Hát nézd, D70s vázakat kb 156-ért, K10D-ket 216-ért adnak (most így fejből, nem néztem meg listán)
D70s 18-70 mm kitobival 200k, K10D 240k. Más kérdés, hogy valószínűleg nem egy kategória a két kitobjektív. Várom már a photozone Pentax kitobi tesztjét...
Na lényeg a lényeg, nem egy árkategória, de annyira nem durva a különbség.
De én nem is árban hasonlítottam őket össze, csak így a legjobb fogású gépekről beszéltem -
Szten Márs
nagyúr
válasz germanh #1783 üzenetére
Érdekes kérdés, mert tulajdonképpen kölcsöngépekkel kell beérnem.
Egy Canon A530, amivel a legtöbbet van alkalmam fotózni, illetve egy Canon EOS 350D + 18-55 mm kitobi, amivel szintén igen gyakran tudok lődözni. Plusz még ami jön innen onnan, de ez a kettő, amivel rendszeresen.
Egy saját olyan dolog, amire baromi sokat kell gyűjteni, áprilisba (azaz e hónapba) úgy gondoltam melgsz, de sajnos igen váratlanuk igen kedvezőtlen irányba alakultak a pénzügyi dolgaim, ami alapvetően jól megszopatott, így kell még jócskán várnom. Legalább kijön a Pentax új generációs objektívkollekciója, ez is valami...
Kis gépet nem akarok venni, mert amit arra költenék x * 10 ezret, azt inkább félreteszem valami komolyabbra.
Az a helyzet, hogy a Nikon D80, ami igazán tetszene, de - és én kérek elnézést, és tudom szubjektív, így ez az én nagyon szubjektív érzezetem - nekem nem jön be a fogása. Sokszor volt alkalmam ezt is kézbevenni, és egyre inkább ott volt, hogy nem, ez nekem nem kényelmes, sőt. De annyira bennem volt innen-onnan, hogy mindenki csak dícséri a fogását, hogy nem akartam azt hinni,de kénytelen vagyok belátni, hogy nekem nem tetszik ilyen téren... Ellenben a K10D rögtön szerelem volt... és sokszor szoktam mondani, hogy a hobbyfotózás a feelingről szól, arról, hogy élvezzük amit csinálunk, így egy ilyen látszólag másodlagos dolog, mint a váz szubjektív kényelemérzete, végülis döntő tényező, hisz emiatt veszi majd kézbe a fotós örömmel azt a gépet... a D70s fogása is baromi jó, de ott a kis pentatükrös kereső az, ami miatt a feeling - szintén hangsúlyoznám, nekem, az én teljesen szubjektív megítélésem szerint - elvérzik egy K10D-hez képest. -
Szten Márs
nagyúr
válasz germanh #1777 üzenetére
Ömmööö... azt nem tudom, hogy én betenném-e, de te eldöntheted a tesztek alapján
Viszont volt alkalmam kézbe fogni egy k10d-t és beleszerettem... és bármennyire Nikon felé húztam eddig és bármennyire nem jó a Pentex objektív ellátása mostanság, minden racionalizmust félretéve a k10d az amiért az elkövetkezendő időben zsíroskenyér diétán leszek... -
Szten Márs
nagyúr
válasz Dare2Live #1757 üzenetére
Igen, ez nagyban függ attól, h milyen témákat fotóz valaki, ez így van. Meg pénztárcától. Igen, a ''ha megtehetném''-et arra értettem, h annyi pénz a világon nincs
Na igen de a te tamron 17-50-ed meg a nikkor 70-300 VR-ed sem volt olcsó, az sicher.
Csóróknak marad a hosszú gyűjtögetés meg kitobi.
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
válasz germanh #1751 üzenetére
Minnél nagyobb átfogású az objektív, annál kevésbé ad jó képet, annál gyakoribbak a torzítások, meg még pár kellemetlen dolog.
Egy 18-200-as Nikkor VR hiába VR, kevésbé jó választás mint egy 18+70 + egy 70-200, pedig árban az utóbbi kettes még olcsóbb is. Én ha tehetném fix objektíveket vennék inkább minnél többet, meg kis átfogásúakat. Persze, ha nem számítanak a torzítások, és egyéb hibák, akkor jó választás, kényelmes, stb, de akkor már inkább egy ultrazoom kompakt... -
Szten Márs
nagyúr
válasz germanh #1749 üzenetére
Hát először is Nikon vs Canon ugyebár, nézz körül objektívek terén, egyéb kiegészítők terén, fogd kézbe őket (ez baromi fontos) és egyből közelebb kerülsz a válaszhoz, ezeket nem tudjuk eldönteni helyetted.
400D-t lehet már látni használtan? Nofene...
D50 nekem egy abszolút szimpatikus váz egyébként és én szeretem tudni, h én bontok el és veszek kézbe, helyezek üzembe először valamit. De ez csak az én heppem. D70s néhány szolgáltatásban azért leelőzi, meg vegyél kezedbe egy D70s-t... valami fantasztikusan jó fogása van. Ugyanakkor kissé zajosabb, mint a D50 ez tény. (Bár ugyanaz a szenzor van mindkettőben, így gyanús, h a D50 zajt szűr, de nem igazán látszik meg a képeken, szóval jól teszi a dolgát)
A D70s 18-70-es kitobija és a D50 18-55-öse viszont nem állítható párba, a D70s-é magasabb kategória. A Canon féle 18-55-nél meg pláne.
Így dióhéjban kb ennyi. -
Szten Márs
nagyúr
válasz Dare2Live #1720 üzenetére
Tudtommal a D70s-ben de még a D80-ban sincs előzetes tükörfelcsapás. Illetve:
''The D80 has a pseudo MLU in the form of a delayed shutter action (known as mirror pre-fire or exposure delay), where the shutter opens a split second after the mirror flips up, which helps minimize camera shake''
Igazi MLU meg a D200-tól kezdődik... ez sem a Nikon erőssége sajnos. -
Szten Márs
nagyúr
válasz as_Rock #1711 üzenetére
Egyetértek, hogy szükséges legalább minimális tapizós-tapasztalat gépvásárlás terén.
A véleményemhez nem véletlen írtam, hogy ''nem fogtam'' meg obihoz, hogy ''nem ismerem'', hanem mert ehhez mérten kell mérni a leírtakat, szóval peace
Amúgy igen (ezt is írtam ) tudom, hogy manuális obik terén kicsit más a felállás Pentaxnál. És ez valóban jelentős vonzóerő lehet.
(Nikonnál a fénymérés hiányából adódóan meg pont nem annyira nyerő ez a dolog, hacsak nem vesz vki D200-at)
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
válasz germanh #1707 üzenetére
Képstabi van benne, persze, kérdés, hogy mennyire számít. A k100d képstabija nem igazán vethető össze egy IS-es Canon, vagy VR-es Nikon optikával.
Kitobi jó, hát nemtom, nem ismerem. Egy 18-70-es Nikon kitobi jó, ez viszont nem kérdés. Az is igaz, hogy a D50-hez 18-55-ös jár, ami annyira nem jó, de egy Canon 18-55-nél jobb. Pentaxnál passz.
Amit én látok K100D-n: Egyelőre kevés obi kapható hozzá, bár most jönnek új Pentax obik, azzal együtt sem ugyanaz a kínálat. (Bár manuális obik terén más a helyzet) Hajlamos túlszaturált és túlexpózott képeket készíteni. (gyakorlatilag az összes tesztoldal szerint).
Ez nekem elég a kerüléséhez, bár biztos lehet kezelni valahogy az ügyet.
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
válasz TexT-BoY #1705 üzenetére
Fogj egyszer a kezedbe.... Nekem elég sokszor van alkalmam 350D + kitobi kombóval fotózni, de nagyon durván siralmasan rossz, nem is tudom hogy gondolták, tényleg ennyivel drágább lenne egy fogható váz, vagy hogy jött ez nekik, de nekem nagyon durván nem jön be, annyira nem, hogy megszokhatatlanul rossznak ítéltem a 400D-vel együtt, pedig amúgy remek gépek lennének a kategóriájukban sztem.
Viszonylag sok gépet tapiztam és kb összesen a Nikonoknak meg az Oly E330-nak volt értelmes fogása. Pentaxokat mondjuk pont nem fogtam még. -
Szten Márs
nagyúr
Persze, h annak. De az, hogy most 1 vagy 5, nem hiszem, hogy sokat változtat a dolgokon, nem biztos, hogy a leglényegesebb dolgot emelted ki Hacsak nem akarsz tényleg gyakran nagyon közelről makrózni.
(Érdekes dolog az az 1 cm, mert elvileg az érzékelő síkjától szokás megadni a DSLR-eknél, ezek szerint kompaktoknál nem ) -
Szten Márs
nagyúr
-
Szten Márs
nagyúr
Képminőség űber alles, akkor nem biztos hogy Canon Ixus. Az csilivili design, baromi nagy hátsó LCD, meg minden ami a szemet vonzza, de semmivel nem jobb mint a powershotok.
Makrónál azt mutatja a szám, hogy hány cm-ről képes fókuszt találni a gép, tehát minnél közelebbről annál jobb.
Én a Canon 710 IS-t venném minden bizonnyal. -
Szten Márs
nagyúr
válasz germanh #1678 üzenetére
Nem akarom bizonygatni az igazamat olyan témában, aminek bárki minimális erőbefektetéssel utánanézhet. Valószínűleg összekevered másik géppel, szvsz nézz körül. A Sony R1 a legzajtalanabb bridge-gép, azt hiszem, hogy ezt tényként leszögezhetjük, már csak azért is mert nem 1/2,5'' vagy 1/1,8''-as érzékelő van benne, hanem APS-C méretű. Ennek a hatását ugye nem kell magyaráznom.
Ha mégis látsz bármi tesztoldalon ezzel ellentéteset akkor nyugodtan belinkelheted, kiváncsi vagyok.
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
Általában igaz, hogy egy kisebb optika - ultrakompaktoknál a klassz kis borszószem optika ugyebár - nem tud olyan minőséget adni, mint egy nagyobb méretű társa. Ugyanez igaz az érzékelőre.
Ugyanakkor két dolgot érdemes megemlíteni.
Általában - én meg mindig - kompaktnak hívjuk azokat a gépeket, amelyeknek objektívje nem cserélhető. Így kompakt a legutolsó agyonminitűrizált 15 ezer forintos mókusvillantó és kompakt a Sony R1 is.
Egy bridge gépnek lehet olyan - vagy akár jobb - optikája mint egy DSLR-nek, szóval ez a hátrány adott esetben nincs meg sőt. Az említett Sony Carl-Zeiss objektívje olyan, hogy bármelyik DSLR kitobjektívet oda vissza veri röhögve. A Pana bridgek Leica objektívjei sem épp utolsók.
A CCD-k (vagy CMOS-ek) mérete ugyan kompaktoknál jelentősen elmarad a DSLR-ekéhez képest, és ez rosszabb minőséggel jár, de ez egy ilyen dolog.
A SOny R1 ebben szintén kivétel - az egyetlen jelenleg, ha a nem cserélhető objektíves tükörrefiseket nem vesszük ide. -
Szten Márs
nagyúr
Nézz képeket. Nagyon sokan halálra dícsérik az s6500fd képeit, szerintem pedig a kategóriájának legrondábban zajmosott képeit csinálja, de a sok ezzel ellentétes vélemény miatt hajlamos vagyok azt gondolni, hogy csak az én nagyon szubjektív ízlésemben van valami, ami miatt ez a fajta zajmosás ennyire zavar, és az én egyéni megítélésem ez...
Szóval minnél több kép megnézése neten
dpreview.com aztán imaging-resource.com (bár nem tudom kompaktok ott mennyire vannak, nézd meg) és legfőképpen google.com
Ha megnéztél jópár raklapnyi képet, könnyebblesz a döntés, és ennyi pénzért ez a minimum szerintem, amit érdemes megtenni.
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
Azt, hogy tényleg el kéne döntened mire van igényed.
Kodak P880-ban nincs optikai stabilizátor, 140 mm a vége zoomtartománynak, azaz teléjse sem nagyon van. Ha nem is akarod nagyon használni a tele tartományokat, akkor igen jó kis gép, a tele hiányáért cserébe kapsz igen nagy nagylátószöget, 24mm-ert, ami beltéren nagyon nagy előny. Na meg még azon kívül is sokszor. Így fejből nem is tudok ezen kívül kompaktot a sony r1-en kívül, aminél 24mm-el kezdődik a nagylátója.
Ha nem érdekel annyira a beltér, viszont szeretnél távolabbi témákat fotózni, akkor Kodak P850, ami jó kis ultrazoom gép, képstabilizátorral.
Amúgy szerintem egy Canon 710is (az ''is'' a típusjelzés része )tökéletes választás lenne így kezdő fényképezőgépnek.
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
Nincs benne képstabilizátor. Még akkor sem ha sok helyen azt írják. Egy olyan bemozdulás-védő izé van benne, ami feltekeri az ISO-t az egekig, hogy alacsonyabb záridővel fotózhass, erről had ne nyilatkozzam, mert pofátlan parasztvakítás
Egyébként szvsz irgalmatlan bűnronda zajmosást csinál, cserébe viszont van lehetőséged RAW-ba fotózni, ott pedig a zajmosástól sem kell tartani.
De én maradnék a fentebb javasoltaknál. -
Szten Márs
nagyúr
Hátöööö....
Kezdjük azzal az apró problémával, hogy a linkelt gép nem digitális, hanem filmes.
Aztán jönne az a kérdés, hogy főleg mire használnád, portré, makró, tájkép, beltér, kültér, akármi. Bár a képstabilizátor-igényből gondolom, hogy a tele tartomány lenne fontos, vagy tévedek?
Ha ezek megvannak lehet javasolni gépet -
Szten Márs
nagyúr
válasz valentinho #1622 üzenetére
Canon Powershot és Fuji FinePix gépek terén lenne érdemes körülnézni.
-
Szten Márs
nagyúr
válasz valentinho #1619 üzenetére
''Ez mennyire lenne jó választás?''
Semennyire. Fényképezőtől ennyire ronda képeket még nem láttam, mint amit ez képes produkálni. -
Szten Márs
nagyúr
válasz Zoli bácsi #1562 üzenetére
''- Zársebesség előválasztás:''
itt ugye az adott zársebességhez választ a gép rekeszértéket a fénymérés alapján. Ennél a gépnél ez - ahogy írtad is - két érték. Biztos ez is hasznos funkció -
Szten Márs
nagyúr
válasz Zoli bácsi #1503 üzenetére
''Illetve azt szinte 100%-ban megmondom exif adat nélkül is, amit a Nikonnal lőttem.''
Azért ugye azt tudod, hogy egy dSLR-t hasonlítassz egy (két) ultrakompakthoz? Meg dSLR-hez szokva jó, hogy az ultrakompaktok gépe gagyi lesz. Ennyit tud ez a kategória. Az A530 sem tud csodákat, a Fuji sem, de a kategóriájukon belül egyik sem rossz.
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
válasz laceeek #1499 üzenetére
Lsd: előttem szólókat.
Többnyire ugyanazon sorozatba tartozó (sőt ugyanazon kategóriás) készülékek között a több megapixel inkább rosszabb, mint jobb képminőséget takar, mert ugyanakkora érzékelőre zsúfolnak rá +1 millió pixelt, vagy amennyit...
Ennek mellékhatása a zajosodás, vagy erősebb zajmosás, ha ezt palástolni igyekeznek, ellenben a részletgazdagság nem lessz nagyobb. Sőt az előbbiek miatt kisebb.
De tényleg tudni kéne konkrétan milyen gépről van szó.
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
válasz littleNorbi #1489 üzenetére
- A 7 megapixel egy 1/2,5''-es CCD-n számomra nagyon durva dolog, (úgy értem negatívum) ettől persze még használható amennyire kattintgatáshoz kell, magasabb ISO-t ultrakompaktokon ígyse-úgyse lehet beállítani bűntetlenül. Itt ISO100 aztán csókolom.
- 38 mm kezdő kicsit sok, beltéren főleg.
- Élő hisztogramm jó és hasznos dolog.
- 56 MB saját memória használható, jó dolog memory stick kell bele, mivel Sony, emlékeim szerint az viszont drága.
- Carl Zeiss objektív mképp pozitívum.
Saját tapasztalat híján, adatokból ennyit tudok mondani.
[link] - egy teszt, ha érdekel.
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
válasz Terapeuta #1479 üzenetére
Valójában megértem, hogy egy, a digitális fényképezőgépek lelkivilágában el nem mélyedt embernek furán, sőt abszurdul hat, hogy sokszor a több megapixel rosszabb minőséget jelent, nekem is úgy hatna, bár ha valaki nem hiszi el, amit írnak neki tényleg fura, hogy kérdez.
-
Szten Márs
nagyúr
válasz littleNorbi #1477 üzenetére
Végülis legalább Carl Zeiss objektív, mint pozitívum, ami kicsit ellensúlyozza, hogy képesek voltak egy 1/2,5''-ös CCD-re 7,2 megapixelt zsúfolni.
-
Szten Márs
nagyúr
válasz littleNorbi #1473 üzenetére
1, Canon
2, Kodak
Az olympus FE sorozat felejtős. -
Szten Márs
nagyúr
válasz littleNorbi #1467 üzenetére
Bizonyos megkötések mellett igaz.
-
Szten Márs
nagyúr
válasz emitter #1449 üzenetére
''Az számít, hogy ''csak'' iso2000-t tud a 3200 helyett?''
Nem. Épeszű ember kompakt gépeknél úgysem megy ISO400 felé, nemhogy 2000 felé.
''A 8Mpixel mondjuk fölösleges számomra, de legalább a lapka mérete is nőtt egy picit a 6 Mpixeles 31fd-hez képest (1/1,7''-ről 1/1,6''-ra)''
Így is az egy pixelre jutó érzékelő-terület csökkent. Szóval valójában ez is visszalépés.
Összességében nem éri meg várni, valószínűleg jobbat nem kapsz a pénzedért és türelmedért majd, sőt...
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
Nem tapasztaltam, hogy tényleg kell AF segédfény a pontos fókuszhoz, legtöbbször szvsz nem. Amúgy olyan helyzetekben ahol télleg kell nagy zoom, úgysem segít az AF segéd.
Szerintem rakj fel képeket, hogy lássuk is. Ha meg vmi nem stimmel gariztasd, ne add el, ill csak utána -
Szten Márs
nagyúr
Érdekes tünetegyüttes, az A530 amit szoktam használni egyiket sem mutatja.
Az hogy a 4x-es optikai zoomhoz hogy jön az AF segédfény nem tudom...
Mit csinál a zoom a képekkel, véletlen sincs digitális zoom rajta?
A zajosodást sem tartom vészesnek, persze ultrakompakt, ahhoz kell mérni, de bőven elfogadható szerintem.
140 kép vaku nélkül meg pláne durva, 2500 mAh-s Varta akkukat használok, többszörösét lehet vele lőni.
(Ezeket figyelembe véve lehet garis probléma van a gépeddel)
[Szerkesztve]