Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Kalandor #807 üzenetére

    Ha most lerohadna a .... -a annak aki kapott az eladás után a pénzből, nem több joggal, mint a MÁV dolgozói, akkor sok helyre szaladna a mentő.....
    Ha a Cargo dolgozói kapnak az eladás után részvényeket, míg a többi dolgozó nem, akkor ott nem dől a "dolgozó csak dolgozzon, a többihez kuss" elve? A MÁV az most sem valódi kapitalista vállalat, anno mikor kezdtem, még a "miénk" volt, dolgozóké. Ha dolgoztál volna akkor itt, akkor tudnád, hogy a vasútnál sokszor nem érvényesültek a "dolgozó a munkabérért munkát végez és kész" elvei. Ha a mai állapotot nézzük, akkor van már változás, de sok olyan dolgot elvárnak ma is, ami egy magáncégnél nem elvárás, vagy otthagyják a dolgozói. [link] A bejárásunk soha nem érdekelt senkit például, járj be vonattal oszt kész. Ha nincs vonat, akkor jöhetsz busszal a legközelebbi állomásig, onnan vonat, de bérletet már ne vegyél a buszra, mert csak azokra a napokra térítenek utazást, amikor dolgozol és azokról a jegyekről is hozzál számlát.... A munkakezdés akkor van, amikor elő van írva, de haza csak akkor mehetsz, ha már leváltottak. Ha ez órákkal később történik meg, akkor így jártál, túlórát erre soha nem kaptam, pedig 25 év alatt volt pár alkalom, elhiheted...
    A mostanában megszaporodó balesetek mutatják a munka felelősségét. Pár másodperc kihagyás sok ember életébe kerülhet itt is, a modernizálás sok esetben inkább a kockázatot növeli. Egy IT oldalon talán tudják az itt olvasók, mennyire bizonytalanul működnek esetenként programok. A számítógépes berendezések hibáit viszont nem olyan hatékonysággal védi ki a szabályozás, mint az esetenként 50-100 éve működő biztosítóberendezésekét.
    Persze ez a sztrájk a támogatottságából is lemérhetően /nálunk 1-2 % tudtommal/ nem a dolgozók bulija, csak szeretném, ha a másik oldal is megszólalhatna kicsit.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák