Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sabeur

    csendes tag

    válasz Stitch #30 üzenetére

    Helló

    Olvasgattam a forumodat, és igazat kell adnom. Nekem is van pár Zuiko-m, bár én eddig csak OM-es Olympus vázon használtam őket, de nagyon becsületes darabok. A 1,8/50 és 1,4/50 bűbájos két objektív, olyan magas szinvonalú alap fix objektívok, hogy a magasabban kvalifikált lencsékkel, simán köszönö viszonyban vannak, nem találtam jobbnak az 1,4/50-es Zeiss.et sem, és a Minolta MD is csak érzetben volt más. A méltán hírás Takumar is ez a kategória... Ezeknél nincs jobb, a professionális technika 25-30 évvel ezelőtt is az volt...
    Van egyfajta finom tónus élmény ami megmagyarázhatatlan hatással van rám, a rajzosság, a tűéles fókuszpont, és a kezdő fényerőn az életlenedési körök mesebeli világot adnak vissza, Én az 1,7/50-es Minolta MD-t hagytam cserbe az 1,4/50-es Zuiko-ért...
    Én most tervezem, hogy beújítok egy 350D-t, egész baráti árban meg lehet venni, van egy OM/Eos átalakítóm, a 33-ason hasznbálom, de nem az igazi valami, a fénymérés, néhól 4-5 Fé-el alúl akarja exponálni a filmet :( ... ezzel kapcsolatban majd lehet lesznek kérdéseim, ééés olvastam az emulátoros dolgot, nekekem nem okoz gondot szemre élesre állítani, bár én alig használtam idáig AF-es gépet...
    További szép napot !
    Fecó

Új hozzászólás Aktív témák