Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roxkex

    senior tag

    válasz ubyegon2 #7248 üzenetére

    Nem bak :) - Köszi mindent :) - Én is minden jóságot nézegettem már - Biztos valami elkerülte a figyelmemet, ami érthető ugyanis még a Linuxos multom nem túl nagy :\
    Ez csak természetes :)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz ubyegon2 #7248 üzenetére

    Amít ígértem azt (nem) tartom meg :P

    Sikerült a problémám megoldása!
    A probléma röviden:
    Adott volt egy olyan "gond", hogy nem tudtam bizonyos programokat futtatni a Dell Inspiron 3537 laposomon a dedikált vidi karival csak az integráltal.

    A probléma megoldása: (lev258 kolléga segítségével)
    1. Az Intel és az AMD driverek részei a rendszernek (ez meglepett - anno amikor utoljára mint-eztem akkor nagyon nem voltak :P)
    2. Kernel frissítéséket át engedni (azokkal frissülnek a driverek - kérdés: mindig mehet fel a legfrissíebb a kernel frissítőből vagy csak amit feldob a frissítéskezelő?)
    3. stabil mesa ppa -> Összefoglalóban
    4. majd amit szeretnék indítani amd kártyával azt az alábbi commanddal indítom el terminálbol -> "DRI_PRIME=1 program" - esetleg eléréssel ha úgy van. Vagy csinálok hozzá egy indító ikont.

    Ennyi volna :)

    További...
    Sajnos a tearing-et nem tudtam teljesen megszűntetni. Bár nem olyanokat tapasztalok mint amiket YT-n láttam, hogy teljesen áttűnő lesz a program és széjjel villog az egész mint ha ki be húzgálna az ember egy hdmi-t :D - Hanem "csak" amikor görgetek (pl itt a hsz-k között) akkor átlósan egy csík szerűség van mintha szét csúszna és az egyik fele gyorsabb mint a másik.

    Szerk.: Őőm, mégse vagyok annyira biztos abban, hogy átvált a másik kártyára, ugyanis csináltam egy glmark2 bench-et az intelel (az az nem használtam a dri-t) és az amd-val (azaz használtam a dri-t) és nem nagyon éreztem javulást. :O

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

Új hozzászólás Aktív témák