Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gregory91

    senior tag

    válasz qdak #12423 üzenetére

    [ Szerkesztve ]

    Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

  • Frawly

    veterán

    válasz qdak #12423 üzenetére

    Igen. Hiába jelszóvédett a megosztás, ahogy beadagolod a jelszavát, hogy használd, onnantól a windowsos ransomware simán használja jelszó nélkül. Azért mondtam, hogy úgy beállítani, hogy csak feltölteni lehessen a megosztásra, meglévő adatot felülírni ne lehessen. Még jelszóval se. Meg ne kérdezd, hogy pontosan hogy kell, ezt vagy Windows vagy haladó Linux topikban kéne megkérdezni, hogy a Samba megosztást hogy állítsd be. Én nem használok ilyet.

    Onnantól, hogy a gépen a rendszer vírusos, már hiába teszel fel új vírusirtót, semmit nem fog érni, halottnak a csók. Vírusirtónál fontos, hogy ne csak fent legyen, de rendszeresen legyen frissítve ne csak az adatbázis, hanem maga a virusirtó is kapja meg az update-eket. Warez vírusirtókkal ez szokott a baj lenni, hogy a vírusadatbázis frissül, de maga a vírusirtó nem. Meg ahhoz, hogy érjen valamit, a Windowst is frissíteni kell rendszeresen. Sajnos valamelyik Windows frissítés pont ezért is tiltja le a SMB 1.0 és 1.1 protokollt, meg a gépek tallózását, hogy ilyen ransomware-ek ne tudjanak belegányolni megosztásokba.

    Én gépek közötti megosztásra FTP-t használok (Archon leginkább vsftpd), ami szintén egy nem biztonságos, elavult protokoll, de könnyebb beállítani, lehet írásvédetten használni, és ilyen windowsos ransomware-ek nem tudják támadni. Csak addig futtatom az FTP szervert, amíg szükség van rá. Úgy se sokat használom, ha valami nagyobb adatot kell megosztani gépek között, ami hálózaton lassan menne át, azt egy pendrive-nak használt külső SSD-n hordozom a gépek között, mert így egyszerűbb, gyorsabb.

    Ha nincs gyakorlatod FTP szervereknél, és meredek lenne a linuxos terminálos FTP, akkor Windowsra is vannak FTP szerverek, amik felhasználóbarátabbak, grafikus felülettel, felpattintod a windowsos gépre, és Linux alól indítod a rámásolást FTP kliensből (FileZilla), vagy FTP-t kezelő fájlkezelőből (Double Commander, vagy az asztali környezet által használt fájlkezelő + ahhoz tartozó FTP plugin). Kicsit kényelmetlenebb, mint egy Samba megosztás, de sokszor könnyebb konfigurálni, kisebb az erőforrásigénye, és az elavultsága ellenére még mindig biztonságosabb, mint a MS 30 éves SMB szutyka. Akár SFTP-t is be lehet izzítani, néhány progi azt is tud kiszolgálni, meg elérni, az még el sem avult, biztonságos protokoll.

    Ott van még a linuxos NFS, olyat még nem használtam, állítólag azt is állati nehéz bekonfigurálni.

Új hozzászólás Aktív témák