- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Házimozi belépő szinten
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Elkezdtek szállingózni az Arctic P Pro sorozatú ventilátorai
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
-
PROHARDVER!
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
JohnyX #14786 üzenetére
Azt hittem eddig, hogy ennyi év alatt már megoldották a "felváltva" működést, de csak részlegesen sikerült.
Nem is volt ez cél, inkább kifejezetten arra mentek rá, hogy a három meglévő asztali felülettel szerelt disztró, főleg a saját fejlesztésű Cinnamonnal, összehangoltan működjön. Ubuntu alapok, a DE és az Xapps csomagok össze vannak csiszolva, egyébként ha ez a három kiadás össze van rakva, nem is nagyon látom értelmét ezeken a disztrókon a DE csereberét.
De még a Debiannál is van külön ISO, ahol telepítés közben jelölöd be a kívánt asztali felületet és vannak külön-külön asztali felülettel érkező ISO-k, pedig itt nincsenek annyira összeláncolva függőségként a fő komponensek, a core+DE+Xapps.
Nem tudom nálad mi az oka, hogy nem külön próbálod ki a verziókat, de ha látni akarod, melyik milyen, akkor nézd meg. Azt, amit a fejlesztők összeraktak neked. Időben és eredményességben is hasznosabb lenne így.
Sokan nyekeregnek, hogy waylanddal még vannak csiszolatlan dolgok, de mivel waylandról van szó, ez nem meglepő. X11-gyel teljesen hibátlan minden.
Egyetlen dolog van, ami miatt érdemes kutyulászni a Linux Mint-et, ha mondjuk a plasma-t akarod a Cinnamonra felrakni, mivel KDE kiadás jó ideje nincs. Bár magán a KDE-n se működik tökéletesen a plasma6, így ennek tudatában érdemes kísérletezni.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Autós topik
- EAFC 25
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Könyvajánló
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- iPhone topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- További aktív témák...
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Több mint 70.000 eladott szoftverlicenc
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 16" 2019 i9 9980HK 64GB DDR4 1TB SSD Radeon Pro 5500M garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Acer Predator Helios 300 Gamer notebook - i7 10750H 16GB DDR4 1TB SSD RTX 2060 6GB WIN10
- AKCIÓ! ASUS PRIME Z390-P i5 8600K 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB GDDR6 DEEPCOOL Matrexx55 630W
- AKCIÓ! ASRock H310CM i3 9100F 8GB DDR4 240GB SSD 1TB HDD GTX 1060 3GB AeroCool Strike-X 500W
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG STRIX B550-F GAMING alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest