- Mégsem lettek annyira pénztárcabarátok az új Intel CPU-k
- Felfüggesztette egyes memóriakártyáinak forgalmazását a Sony
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen videókártyát?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- PLC programozás
- Szomjan halunk, míg az AI dolgozik
- Apple MacBook
- iPad topik
-
PROHARDVER!
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
Petya XT
#12640
üzenetére
Kezdem érteni miről írogatsz. Te azt sérelmezed, hogy zárolás alatt felhasználót vált és bejelentkezik másik felhasználóval. Nyilván attól még ha jól van beállítva a rendszer, a te futó folyamataidhoz és adataidhoz nem fér hozzá, hogy másik felhasználóval bejelentkezik, nem került meg semmilyen védelmet. Attól még. De emiatt nem kell aggódnod, mert nálad, hogy se login, se titkosítás, se semmi, az egész géped simán átjáróház, ez a legkevesebb, ami miatt aggódnod kéne, hogy valaki felhasználót vált. Sokkal érdemesebb neki resetelnie a rendszert, és a te felhasználóddal belépni login nélkül, vagy akár egy live környezetből is simán eléri az adataidat.
Egyébként én SwayWM alatt swaylock-ot használok zárolásra, ami az i3wm és i3lock klónja. Na, ez alatt zároláskor semmit nem látni, úszkálnak egy full screen terminálban az asciiquariumban az ASCII halacskák, az efölött lévő lock teljesen átlátszó. Nyomogathasz bármit, semmit mást nem látsz a képernyőn, jelszóbekérő és felhasználóváltó ablak sincs. Aki nem ért hozzá, még azt is hiheti, hogy lefagyott a gép, semmire nem reagál, se billentyűre, se egérre, se egérkurzor, pedig nem ez a helyzet, a rendszer hibátlanul működik, begépelem a jelszót, Enter és már vissza is kaptam a futó rendszert, csak az előtt nincs vizuális visszajelzés, mint pl. a begépelt jelszókarakterek megerősítése egy *-gal vagy ilyesmi. De már login-nél is nehezítve van nálam, mert nincs login manager, sima szöveges konzolról megy a bejelentkezés, és kapsz az arcodba egy login képernyőt:
Arch Linux kernelverzió (tty1)
gépnév login:Ennyi. Még annyi támpont sincs, hogy mi a felhasználói név (nem, nem Frawly, sem nem frawly, kis/nagybetű különbsége is számít természetesen), még ezt is ki kell találni jelszóbekérés előtt (a root nevű felhasználóval jobban jár, annak csak a jelszavát kell kitalálnia), és az sincs, hogy milyen grafikus felületre jelentkezel be. Tehát ha lehuppanna valaki a gépem elé kicsit kotorászni benne, nem jut messzire. Még akkor se, ha kicsit jobban ért hozzá az átlagnál, live rendszert sem tud bebootolni, sem a BIOS-ba belépni, akár még az SSD-ket is kiszerelheti a gépből, átrakhajta másikra, se CMOS reset, sem semmilyen trükk nem fog neki működni.
Egyébként nem tudom a Mintet milyen felülettel használod, de a login managerek is testre szabhatóak saját konfiggal, és kikapcsolható, hogy elérhető legyen a felhasználóváltás.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Villanyszerelés
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Magisk
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- PlayStation 5
- One mobilszolgáltatások
- Mégsem lettek annyira pénztárcabarátok az új Intel CPU-k
- Gitáros topic
- További aktív témák...
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- Xbox / Microsoft Store feltöltőkártya kód (digitális, HU) több címlet, több db, azonnal, olcsón
- PC Game Pass előfizetés
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 5050 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Dell Latitude 5290,12.5",i5-7300U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- Használt 1TB NVME SSD-k.
- MSI Cyborg 15 - 15.6"FHD 144Hz - Intel 7 240H 16GB - 1TB - RTX 5060 - Win11 - 1,5 év garancia
- iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4598, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Rowon
