- Kábeleket és csövezést rejtő "kirakatház" a GameMax logójával
- Felvarrták az Arctic rackmount rendszerekhez szánt CPU-hűtőjének ráncait
- Háromféle kivitelben, és nem kis kapacitásokkal jönnek a Micron 6550 ION SSD-i
- Már a Samsung sem szolgálja ki modern AI lapkákkal Kínát
- Havazáshoz igazított kiadás kap a Steam Deck OLED
Új hozzászólás Aktív témák
-
Siriusb
veterán
válasz samujózsi #16166 üzenetére
Szia!
Erről csak ubyegon2 tud érdemben nyilatkozni, ő reprezentálja egymagában a linuxos közösséget minden irányban és mélységben!
Elképzelésem szerint valami ilyesmit mondana:
A menők Arch Linuxot használnak.
A kevésbé menők arch klónt.
Debiant illetve annak származékait a nem túl színes egyéniségek.
És marad uby, de az ő esetében ne szólj szám, nem fáj fejem.Szerk.:
ja, uby Digi mobilt használ.
Na, szerintem mára befejezem, még be se szedtem semmit és már itt tartunk.[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
válasz samujózsi #16166 üzenetére
Én a helyedben blogot csinálnék és röviden elmondva mit szeretnék, belinkelném a Linuxos topikokba! Kivéve az Arch topikot, mert ott csak nagyArchúak vannak.
(kb 3-4 választ fogsz kapni)
A nyugodt emberek Linux Mint Cinnamont használnak. Mondjuk annak az a hátránya, hogy felrakod és múködik. Csak. Az ilyen emberek igen keveset értenek a Linuxhoz.
Én hatodik éve nyúzom a Mint-et. Direkt szemétkednek velem amúgy, mert sokat okoskodom a topikokban, miközben tök hülye vagyok a Linuxhoz![ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
-
válasz samujózsi #16181 üzenetére
Te nem szeretsz tanulni, megérteni mi miért és hogyan működik, ezért használsz kulcsrakész, a nagy tömegek számára kitalált Ubuntu-t. Mint a McDonalds Hamburger. Az emberek nagy részének ízlik.
Pl. ha elolvasod a Fedora-s cikksorozatomat láthatod, hogy Fedora alatt is megy a videó lejátszás (a codec telepítés), az általad áhított MS fontokat is megkaphatod, stb... Mint az összes többi distro-n. Mindenik Linux ugyanazokból a programokból építkezik, csak a fűszerezésük más. Amiből kiindulva megalkothatod a saját szájízed szerinti verziót. Legyen az egy minimalista rendszer, vagy egy szétpimpelt giccsparádé.
Ez éppen olyan kérdés, hogy milyen autót vegyek. Hát honnan tudjam én, hogy neked melyik tetszik mik az igényeid? Hiába vált be nekem a 2 üléses sportkocsi, ha neked egy családi egyterűre van szükséged.Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
válasz samujózsi #16186 üzenetére
Valóban prekoncepció, elnézést is kérek! De! Ha "folyton visszatérő gondom, a GUI fontkészlet, video codec stb." amit elég 1x letölteni, telepíteni, akkor mitől visszatérő?
Benne van a válasz is. Mert neki az jött be. Mert
- a legfrissebb csomagokra gerjed
- forráskódból építkezik
- csak használni szeretné
- meg akarja tanulni hogyan működik (titkosítás, jogosultságok, policy)
- nem kell érte fizetni
- a régi gépén már nem fut a Windows10, de a Linux még eldöcög rajt
- ...[ Szerkesztve ]
Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
válasz samujózsi #16191 üzenetére
Mutatnál egy példát? Eddig még talán soha nem találkoztam zavaró karaktereket használó WEB-oldallal. Plusz elég régóta lehetőség van arra, hogy a WEB oldalak olyan fontot használjanak, ami nincs a rendszerben telepítve. Ha annyira fontos a betü kinézete az oldalnak, miért nem használja ezt a technikát?
Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
nagyúr
válasz samujózsi #16196 üzenetére
Nem értek hozzá, így Linux Mint Cinnamont használok 6 éve és minden gépre Mint-et raktam eddig másoknak is. Igaz az évek során kipróbáltam pár disztrót, hátha ragad rám valami, próbáltam is visszaosztani azt a minimál tudást a kezdő topikokban. Ma már csak használom a Mint Cinnamont mindkét gépen, laptopon már legutóbb nem is nyúltam semmihez, ahogy felment ma is úgy van.
A nagy lendületet mára már kiölték belőlem, amit kicsit sajnálok is, mert kb annyit tudok, mint a kezdetekkor Win7 után áttérve.
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
válasz samujózsi #16198 üzenetére
Engem még mindig érdekelne, mivel anno iskolában még nem tanultunk informatikát és régebben lehetett a Linuxos topikokban fejlődni, kérdezni, tanulni, de mára kicsit más lett, elég megnézni a Haladó topik mufurc Tg-jét. Ne írjon oda senki, mert ő nem fog olvasgatni ott majd. Nem értem az ilyenek mit gondolnak, de el is lehet menni a ragyába, nem kötelező Tg-nek lenni sehol.
Nem véletlen nincsenek már a földeken, aki dolgozna, most már értem hová tűntek.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
válasz samujózsi #16193 üzenetére
Megnéztem az említett fórumot. Hát most hogy mondod valóban más betüket használ Safari és Fedora alatt. Viszont ez annyira nem érdekel... Jóval az ingerküszöböm alatt marad. Ezért is használ mindenki mást, ami a saját feltételrendszerének megfelel.
ubyegon2
Nem értem, nem vagyok egy hamburger bubus.Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
Siriusb
veterán
válasz samujózsi #16202 üzenetére
Én Ubuntuval kezdtem, de csak 2 évig bírtam, mert egyre inkább az agyamra mentek a verziófrissítések és a problémák. Körülnéztem és az Arch Linux többek közt a rolling release modellje miatt szimpatikus volt, hát tettem vele egy próbát. Akkoriban még (10 éve) inkább csak kockáknak javasolták, de ennek ellenére belevágtam. Nem egy óra alatt végeztem a telepítéssel, de már ebből is rengeteget tanultam. Nagyon jó volt, hogy az újdonságok, hasznos fejlesztések hamar elérhetők voltak és sokkal kevesebb problémám volt ezzel a rendszerrel, mint az Ubuntuval.
Azóta is vígan használom, igazából egy fájdalmas pillanat volt, amikor systemd-re kellett átállni, de ezt be kellett nyelnem. -
Frawly
veterán
válasz samujózsi #16166 üzenetére
Az ebbe a topikba járók Gentoo, Arch, Debian, Mint. Hogy miért azt, az sok minden függvénye, milyen gépen használják, mire használják a Linuxot, mennyire kellenek friss csomagok, milyen gyakran akarnak frissíteni, milyen csomagválaszték kell nekik. Mennyire új hardveren futtatják, mennyire kell friss kernel, driver. Játszanak-e, ha igen, milyen játékokkkal, linuxossal vagy windowsossal, Intel/AMD vagy NV GPU-n. Az is számít, hogy el akarod-e kerülni a systemd használatát.
Igazából ha elérsz Linuxból egy szintre, mindegy lesz milyen disztrót használsz, mert bármelyiket be tudod állítani olyanra, amire szükséged van. Az fog dönteni, hogy azok a csomagok, amiket te használsz, a szükséges frissességben fellelhetők-e a tárolókban, fel tudod-e őket szögelni.
A haladóbb Gentoo, Arch, Debian-Ubuntu minimal netinstall, stb. disztróknak az az előnye, hogy mininalistább, fapadosabb rendszert lehet építeni belőle, komplett DE nélkül, csak WM-mel, meg terminálos megoldásokkal, így egy sokkal soványabb, gyorsabb, fürgébben betöltő, áttekinthetőbb rendszert kapsz, nem lesz fent fölösleges 2598 csomag, meg mindenféle bloat grafikus cucc, aminek a felét sem használod, ezzel vannak telerakva a mainstream Ubuntu, Mint, Solus, Fedora, stb. disztrók, mert kezdőknek segítség, ha minden szar fent van, és nem nekik kell csomagkezelőben kínlódni, meg telepítgetni, hogy számukra alap dolgok menjenek.
Ebből kifolyólag nem azt kéne nézned, hogy más milyen disztrót használ, hanem kipróbálni eleinte többet, hogy neked melyik válik be. Melyiken megy az összes hardvered, melyiknek a tárolóiban lelhetők fel azok a csomagok, amik neked kellenek. Melyik az, ami stabil a gépeden, és frissítésekkor sem fossa össze magát. Ezt ki kell tapasztalni, nagyon függ attól is, hogy milyen géped van, milyen hardverkiépítéssel.
Egyébként itt a PH-n az Arch és klónjai a legnépszerűbbek, de te pl. hiába is teszed fel, ha pl. nincs meg hozzá a tudásod, vagy olyan progikat használsz, amit csak AUR-ból tudnál fordítgatni, és az állandóan frissülő csomagok is rendszeresen el-eltörnek valamit a gépeden. Akkor ebben az esetben lehet jobban jársz, egy Ubuntuval vagy Minttel, aminél nem frissülnek olyan gyakran a csomagok, minden szükséges csomag ott a belső tárolóban, és/vagy könnyen hozzáadható PPA tárolóban, sok felesleges szopástól meg tudod magad kímélni. Nem leszel kisegítve azzal, hogy Gipsz Jakab az Archra esküszik, ha neked a te gépeden nem lesz jó, csak szívásokat okoz.
Idővel, ahogy fejlődsz Linuxból, az igényeid is változni fognak, minden más megoldást, csomagokat fogsz preferálni. A Linux ebben sem hasonlít a Windowra, utóbbit egyszer felteszed, és ugyanazokat a megoldásokat használod rajta 10 évig.
Eleve azért van ezer féle disztró, mert ezer féle felhasználó, ezer féle különböző igényeit és gépeit próbálják vele lefedni.
-
Frawly
veterán
válasz samujózsi #16191 üzenetére
Az Arial, Times, Courier New unalmas. Fel lehet tenni minden disztróra bináris csomagból. Akár meglévő Windows telepítésből is ki lehet másolni, hogy a megfelelő helyre bemásolni Linux alá.
De ezeknek vannak klónfontjaik is. Az Arial klónja a Liberation Sans, Nimbus Sans, FreeSans. A Times New Roman klónja a Nimbus Sans, Liberation Serif. A Courier New klónja a Nimbus Mono, Liberation Mono.
De én törekedni szoktam rá, hogy modernebb, szebb betűtípusokat használjak Linuxon. Kifejezettem élvezem, hogy frissnek hatnak a modern fontok, nem a Windowsban és MS Office-ban megszokott szarokat kell bambulni unásig. Konzolban a gyári VGA font helyett Terminus (nagy méretben) fontot használom.
Terminálban és plain text editorban Fantasque Sans Mono vagy Cascadia Code, ez a kettő a két személyes kedvencem, de jó még a DejaVu Sans Mono, Ubuntu Mono, Ubuntu Nerd, Hack, Consolas, Inconsolata, Adobe Source Code Pro, Droid mono, Terminus, Anonymous Pro, Fira, Monaco.
Böngészőben és szövegszerkesztőben talpatlan betűtípusból jó a DejaVu Sans (böngészőkben, levelezőkben ezt használom), Ubuntu (grafikus kétpaneles fájlkezelőben az Ubuntu Condensed fontot használom), Linux Biolinum, igényes szedésben (pl. XeTeX) az Adobe Acrobat Readerből kiszedhető Adobe Clean, Myriad. Talpas betűtípusokból Linux Libertine, szintén az Adobe Readerből kiszedhető Adobe Minion Pro.
A felsoroltak mindegyike torony magasan veri a MS fontokat, szebbek a fontok, modernebbnek, frissebbnek, elegánsabbnak, kevésbé száraznak hatnak, több OpenType, TrueType feature-t tartalmaznak, több karaktert, jobb az Unicode támogatásuk. Általában opensource free licencesek, vagy ha fizetős fontok (Adobe), akkor is warez nélkül beszerezhetők.
MS fontokhoz ECDL Mancikák, Windows Matyik, meg torz ízlésűek ragaszkodnak, vagy akik nem tudják, hogy más is van a világon. Nekem kifejezetten zavarja a szemem, mikor windowsos gépről kell böngésznem, majd kifolyik a szemem a túl vékony, unalmas, ocsmány Arial, Verdana, Times fontoktól. Rondák is, nehezebben olvashatók, a könyökömön is jönnek ki. Nem érdekel, hogy a weboldal fejlesztője miről álmodott, csak follyon ki a nyála nyugodtan a párnacihára álmodozás közben, én inkább használok rendes fontokat.
Ezért én véletlenül sem szoktam feltenni a mscorefonts csomagot. Egyedül egy Arial.ttf van bemásolva egy Wine-s alkalmazás mappájába (Scriptum GIB szótár), mert az igényli, csak azzal használható, egyébként hibaüzeneteket dob, meg karaktermegjelenési hibája van. Volt már, hogy feltelepítettem az mscorefont-ot és böngészőbe meg mindenhová beerőltette magát, a képemet karmoltam kínomban, azóta kerülöm a használatát.
-
Frawly
veterán
válasz samujózsi #17068 üzenetére
Erre gondoltam én is először. Esetleg JuhTyúk-ról tudom még elképzelni. Vagy Kékluficetmuru valami nagyon hardcore animal-nekró pornesz oldallal csapatja az egyik fülön
(#17062) F34R: fear not Nagyon helyes. Azért egy bizonyos szintű támogatást meghagyhatnának, hogy aki opcionálisan mégis fel akarná tenni, mert ez a perverziója, vagy olyan progit használ, aminek elkerülhetetlenül kell, az disztróhoppolás nélkül tudja használni. De defaultkénti dobását nagyon helyeslem, egy nagy rakás szutyok. Igazi, bloat, Poettering-minőség, magán viseli mindenben A Mester kézjegyét.
[ Szerkesztve ]
-
Frawly
veterán
válasz samujózsi #17409 üzenetére
Nincs semmi baj azzal, ha valaki csak használja a gépet. Nem lesz hülye vagy ilyesmi. Nem érdekli, egyszerű felhasználó, teljesen érthető, nem akar rá a szükségesnél több időt áldozni. Nem is kötelező. De fejlődni mindig lehet bármilyen szinthez képest, ez a szép az informatikában, főleg a Linuxban. Ezt meg nem kéne leszólni, hogy így hülye, úgy magát szivatja. Nem szivatja, hatékonyabb próbál lenni, és egy még hatékonyabb, és átláthatóbb rendszer tanulásába beleteszi az idejét, ami meg fog térülni.
A systemd-vel nem az a gond, hogy bevezették, hanem
1) már rég nem csak egy init rendszer, hanem egy mini OS a Linux kernel és az userspace között, hálózattól elkezdve az eszközök kezelésén át, stb. minden saját felügyeletbe vont
2) szinte minden csomag dependel ráHa tényleg csak egy initrendszer lenne, ami a naplózáson és az initen kívül semmi mást nem csinál és nem lenne függősége semminek, szabadon lecserélhető lenne n+1. initrendszerre, akkor semmi baj nem lenne vele. Akinek bejön, használná, akinek nem, az nem. De így annak is használnia kell, aki nem akarja. Vagyis ki lehet kerülni, de elég nehéz, meg ultraminimalizmus kell hozzá.
Meg ubynak abban az egyben igaza van, hogy hiába sovány a rendszer, meg rulzik az ultraminimalizmus, a böngészés, játékok, Wine, stb. úgyis bloatak. És itt a játékoknál nem a CPU és GPU terhelésre gondolok, mert az természetes, hogy játékok alatt magas, használják a hardvert (az baj is lenne, ha nem használnák ki), hanem a rakat függőség, a Steam meg a Wine feltesz egy csomó szutykot, komplett függőségi fa egymagában, dependel systemd-re, pulseaudio-ra, mindenféle gtk meg ikontémás szutyokra, forráskódból még nem próbáltam fordítani, de tuti egy óriási rémálom. Ezekre lehet még az is jobb, ha az ember natív Win10-et felrak dualbootba inkább, az is bloat, de attól nem várunk el soványságot, meg legalább azon natívan fut minden, amihez Steam meg Wine kell.
-
zoltanz
nagyúr
válasz samujózsi #17409 üzenetére
"next-next-finish és "múkoggy!".
Ehhez nem kell elkurvulni, ezt úgy hívják, hogy fejlődés."
Fejlődés (vissza). Persze egy alap usernek jó, aki egy-két appot használ legyen benne ilyen lehetőség is. De a terminal ha több dolgot telepítesz automatizálható, átláthatóbb stb. jobb szerszám. -
aprokaroka87
nagyúr
válasz samujózsi #17409 üzenetére
Szerintem vannak az átlag és az átlag alatt i felhasználók.
Szerintem az átlag felhasználó, ha nem jó valami, legalább utánna olvas annak hogy mi lehet a megoldás, az megint más kérdés hogy utánna már nem kezdi el megoldani, mert nem csinálta még, vagy nem is meri megcsinálni.
Viszont vannak akik pl olyan alapvető hiba megoldási dolgot sem hajlandóak elvégezni, mint egy újraindítás.
Azt várják hogy majd megoldódik magától a dolog, vagy azt várják hogy majd megoldja más neki, itt most nem idősek ről beszélek.Ha meg más csinálja meg neki, és esetleg nem úgy csinálja meg ahogy az illető szeretné, akkor meg az a hibás.
Na ezért van az hogy pl én saját magam állítom be a telefonjaim, úgy ahogy én szoktam, ahogy én tudom, meg persze hogy mik a lehetőségek, a könnyítést is én tudom csak.
-
nagyúr
válasz samujózsi #17427 üzenetére
Félig meddig igazad van, a rövidítés ragozása az valóban jó, de igét az azért kéne használnod, mert kicsit makogásszerű így, amiket írsz. De nem baj, ha szólok, mert legalább utána nézel és előbb-utóbb menni fog ez! Ha érteni nem is mindig fogjuk, amiket írsz.
Ez a szakadj le rólam se jogos elvárás részedről, mivel Te kezdted ezt a nyelvészkedést, kár lenne egyoldalúan tartani, sorry! (szóval nem azért írok neked, mert annyira élményszámba megy veled a párbeszéd)
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
-
-
-
totron
addikt
válasz samujózsi #17409 üzenetére
Már hogyne lenne köze a(z élet)korhoz. Akit az assembly-s szűkhelyűség nevelt teljesen másképp gondolkodik, mint aki az agyatlan terebélyesedést engedő, sőt azt szinte kötelezővé tévő korban kezdte. Ez nem a gép felhasználásánál kezdődik vagy ér véget: a fogyasztóiság szellemében mindenhez szerelőt hívsz vagy magad is ötletelsz? Halmozod az igazi funkciójukat fél óráig betöltő nylonzacskókat vagy igyekszel értelmesebb anyagfelhasználással élni? És így tovább.
Egy hosszú nap után én is azt várom el, hogy lehuppanva a gép elé csak működjön az OS, meg úgy minden, egyébként mehet a mókA hülyének nézést nagyban segíti a Discovery-n futó, anyagiakba kissé vagy nem is annyira kissé belézakkant életfelhasználók bemutatása, Extrém Spórolók néven talán. Mosogatógépben készült, erősen vizenyős lazannya, naponta leengedett fagyasztó és ilyenek. Sokan ezzel mossák össze azt, ha valakit zavar a sokgigás függőségi erdő; nem értik, hogy pazarlásban, nagy fokú optimalizálatlanságban élnek. A szemben álló példák, nézetek tetszés szerint helyettesíthetők, területtől függően. A témának mindig megmarad a nagy fokú szubjektivitása, mert hát honnan nézve minek van értelme és mi a pazarlás, ki ér rá karcsúsítani, ha elhízni is lehet / minek elhízni, ha nem visszaélve a kajával/tárhellyel/erőforrással normálisan is lehet. Csak ezek a személyek szinte soha nem tudják megmondani, hogy hova is sietnek, mivel a célok kívülről betápláltak és ritkán van igazi értelmük, hasznuk. S ezt a jófajta, modern életfelfogási különbséget nem azon kell lemérni, hogy valaki nem olvassa el a hibaüzenetet, hanem minden irányba veri a palávert, mint egy fába szorult (persze eshet is egybe a kettő).
Míg a megoldásokat, optimumot kereső belülről fűtött. Ami egy idő után elmarad, megváltozik a hormonháztartás, vele a célok is, illetve kimaxolja a területet és vált.
-
Vladi
nagyúr
válasz samujózsi #17465 üzenetére
ezeknek most fel tudnám sorolni a windowszos megfelelőjét. A win frissítés csinálta azt, hogy csinált visszaállítási pontokat. Néhányat. 2 év használat után már 20+ gigányit. Törölni nem tudod, mert összedől a rendszer...
"ez a nyomorult a háttérben update-eli a saját telepítéseit."
Hátjah. Mennyit szidtuk a wint, hogy random újraindul mikor úgy látja jónak. Persze menetsz mókolni a rendszert a nemtudod hová már, például: regedit. Regedit. Hm... regedit....Jahigen! Regedit!
"a snap-core tartalmaz egy saját /etc könyvtárat, benne egy csomó olyan konfiggal, amibe a jelek szerint semmi beleszólásom..."Lassan itt az idő szedni a sátorfát. Már feliratkoztam egy freebsd videó csatornára. Megnézem mithogykell csinálni. 5-6 év szupportja van a cuccnak és eddig minden csomagot megtaláltam a portsban amit használok.
il sole non sorge più ad Est!
-
Vladi
nagyúr
válasz samujózsi #17468 üzenetére
A legfiatalabb gépem 6 éves. De azért átnézem a támogatott hardverek listáját.
"egy csomó szoftver csak azzal a linux-compability csomaggal érhető el"
Eddig minden program ami kellett portsba benne volt, szóval nem aggódok. Jó oké gnome-commander az nincs.il sole non sorge più ad Est!
-
sh4d0w
félisten
válasz samujózsi #17477 üzenetére
Régebben jobban benne voltam, az utóbbi időben kissé másfelé néz az érdeklődésem, de ez nem jelenti azt, le vagyok maradva a legújabb
agymenésekrőltechnológiáról, legfeljebb a mély technikai oldalt nem ismerem mögöttük.Ellentétben egyes fórumtársakkal...
[ Szerkesztve ]
https://www.coreinfinity.tech
-
Frawly
veterán
válasz samujózsi #17476 üzenetére
Ez ilyen, egyre bloatabbak. Pedig megértem Xubuntuékat is. Nekik bárki igényeire kell gondolni, meg a kezdőkre is, ezért inkább rátesznek mindent. Meg ugye egyben live rendszerként is lehet használni, és hasznos, ha bele van készítve minden, úgy lehet használni netezésre, backup készítésre, particionálásra, stb. De valóban, erre a sok szutyokra, ami benne van, a tört részére nincs szüksége egy kicsit is haladóbb linuxosnak. Ezt nem értette ubyegon, hogy ez csak addig jó, amíg annyira kezdő valaki. Utána már csak teher, hogy telepítés után le kell szedni egy csomó dolgot. Ha nem szeded le, akkor ez a sok szutyok minden update-kor frissülget is.
Ja, a snapról is volt szó a topikban, hogy mekkora bloat. Le lettem oltva, hogy nem értek hozzá, mert nem nextcloudozok, hanem a kövek alatt élek.
-
nagyúr
válasz samujózsi #17477 üzenetére
Kedves fórumtárs!
Te most tényleg azért töröltetted utolsó hsz-emet és jelentettél a nagybetűsöknek, mert úgy hivatkoztam egyik sértő megjegyzésedre, hogy by ravaszdi samu? (odalett a rengeteg mélyenszántó gondolat) brühühü
Ez annyira sértő lenne? Az egy barátságos pozitív figura, no mindegy.......gondolom most eme hsz miatt is feljelentesz.
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
Frawly
veterán
válasz samujózsi #17524 üzenetére
Mondom, azzal sincs baj, ha valaki csak használni akarja a gépet. Épp ezért írtam, hogy amúgy a Mint nekem sincs ellenemre, nem akarom ekézni. Megvan a nagyon fontos szerepe és felhasználói tábora.
Azt nem is vitatom, hogy a Gentoo szintje nem mindenkinek éri meg. Még én sem tudom, hogy nálam bevállik, lesz-e rá annyi időm. Viszont egy minimalistább Arch, Artix, Void szintjéig bőven le lehet menni, abba nem sok időt kell beleölni, csak amíg tanulod. Azok még átlátható, bináris disztrók.
Én csak ubyegont győzködöm, mert neki is ez a hobbija, nem véletlenül lóg ő is a fórum linuxos topikjaiba. Csak tanulási hajlandósága nincs, hanem bemesélte saját magának, hogy ő ezt nem, meg baromság, meg ő mindig örök kezdő marad, meg bla-bla. És nem a tudásával van a baj, hanem a szemléletével, hozzáállásával.
(#17530) Apollyon: ez nem paneltípus kérdése, hanem konkrét panelt kell nézni, konkrét gyártótól. Alapszabályként inkább csak színkezelésben és kontrasztban térnek el, egyik sem homályosabb a másiknál, legalábbis nem azonos frissítési frekin.
A VA-n mélyebbek a feketék, élénkebbek a világos színek, ezért nagyobb lehet a kontrasztja. Plusz mivel a VA prémium kategória, azért nincs szar VA-s monitor. De egy jobb IPS sem marad le minőség terén, IPS-sel csak azért kell vigyázni, mert abból már vannak ócskább panelek, és nem azért ócskák, mert IPS-ek, hanem mert csak úgy olcsósított hulladékok. Nem is kell messzire menni, az X220-X230-ba való IPS-ses kijelzők konkrétan hulladékok, hiába IPS, csak 85%-os színtérlefedettség, szar kontraszt. Persze a még hulladékabb TN-hez képest jobb, de ugyebár TN panelek között is nagy a szórás minőségügyileg, ahogy IPS-ből is nagy a szórás, nagy különbségek lehetnek IPS és IPS között. Mondom, egyedül VA az, ahol nincs szórás, mert csak kevés prémiumgyártó gyárt ilyen panelt, és ők nem spúrkodnak a minőségen.
Apró terminalfontokat nem ajánlom. Nagyítsd ki terminálban a betűméretet akkorára, amekkora kényelmesen olvasható a szemednek, valami szemkímélőbb sötétebb témával. Akkorára azért ne nagyítsd fel, hogy akkora lóbetűk legyenek, hogy nincs meg a 80×25-ös karakterszám minimálisan.
[ Szerkesztve ]
-
Frawly
veterán
válasz samujózsi #17614 üzenetére
Az, hogy amikor mondod valakinek, hogy te „Linuxot használsz”, akkor néha jönnek azzal a szöveggel, hogy Linuxot nem használhatsz, mert az csak egy kernel, és nem sok mindenre használható egy szál magában. Ezért sok ember odateszi, hogy GNU/Linux-nak kell hívni, mert így van kifejezve, hogy Linux a kernel, plusz GNU unix-like toolok alkotta rendszert vagy disztrót használsz, így precíz. És ez szakmailag igaz is, de pöcsség ilyenbe belekötni. Bár azért bele tudnék kötni ebbe is, mert simán lehetne olyan disztrót csinálni, amiben 0 GNU van, minden tool a kernelen kívül BSD-s fejlesztés, de tudtommal nincs ilyen, ennek ellenére simán lehetnek kivitelezni.
Már pedig a Linus Tech Tips-es YouTube-os videóban is ez volt, amiről itt beszélgetni kezdtünk, hogy ismertette a Linux előnyeit, erre volt egy közbevágás, hogy azt GNU/Linuxnak kell hívni. Na, ezt emlegettük GNU/-ként.
Eléggé csodálkozok egyébként, hogy nem hallottál még róla. Főleg, hogy elmondásod szerint veterán vagy. Én már akkor ismertem ezt, mikor még nem is használtam Linuxot (akarom mondani GNU/Linuxot) napi szinten. Ez olyan régi dolog már, hogy szakálla van, kb. egyidős a Linuxszal.
-
F34R
nagyúr
válasz samujózsi #17619 üzenetére
A GNU Hurd lett volna ami nem onmagaban GNU es nem linux. De abbol sem lett semmi.
(#17620) zoltanz
A TV a legkevesebb amibe kerul. A geprol hajtatod az sem ket filler, a hangrendszer ami az Atmos-hoz kell az is sokba kerul. Es akkor meg mindig ott tartunk hogy ha idod van csak akkor kapcsolod be, es nezel rajta egy SZAR filmet; sajnos. Viszont az ilyen rendszer a xarhoz is ad legalabb egy pontot elmeny ugyileg -
Frawly
veterán
válasz samujózsi #17619 üzenetére
De én pont erről írok, csak én azért nevezem GNU/-nek, mert ezt adják akarják mindig hozzátenni a Linuxhoz a kötözködők, hogy GNU/Linuxnak kell hívni. Nem, nem kell hozzátenni.
A BSD kerneles Debian viszont nem Linux. Amivel megint semmi baj nincs persze. Még nem próbáltam, most csak elvi síkon értve. Akármilyen kernel köré akármilyen disztrót lehet építeni. Akár Illumnos/OpenSolaris kernel, akár valamelyik BSD kernele, akár Linux kernel, akár Hurd, de még Windows kernelre is lehetne különbözőket építeni (csak utóbbi nem opensource).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- SONY WH-1000XM3 vezeték nélküli, zajszűrős fejhallgató - HIBÁTLAN ÁLLAPOT
- XFX Radeon Speedster SWFT 319 RX 6800 - BONTATLAN - ALZA GARANCIA
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 3rd - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" 2K Touch I W11 I CAM I Garancia!
- Bomba ár! Lenovo X1 Carbon G3: i7-G5 I 8GB I 256GB SSD I 14" QHD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T450s - i5-5GEN I 8GB I 128GB SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest