Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quex

    tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni 2 problémára.

    A Debian 7-et telepítettem a minap. Az ATI Radeon 6850-es videokártya telepítésével sokat kinlódtam, lehet hogy itt rontottam el valamit. Jelenleg az a probléma, hogy a google crome szaggat. Ha pl. görgetem a képernyőt, akkor látszik, hogy kb. 2 másodpercenként megakad. Ez a jelenség nem csak görgetés közben áll fent, hanem pl. video-k, flash reklámok vagy animált gif-ek alkalmával, egérrel nem piszkálva is látszik, kb. 2-3 másodpercre megállnak pár pillanatra. A hang eközben nem szaggat. De a nem böngészőhöz kötött progromak egyelőre úgy tűnik, megfelelően működnek. Pl. gond nélkül játsza a filmeket. A böngésző szaggatását hogyan kell megszüntetni?

    Másik probléma, hogy a terminálok grafikusak lettek és nagyon kicsi az írás. Tehát ha megnyomom a ctrl+alt+f1-et, akkor 3 milliméteresre zsugorodott betűk jelennek meg. Ezt szeretném visszaállítani normál méretűre.

    I have an RNA joke, but it might get lost in translation.

  • quex

    tag

    válasz CPT.Pirk #33806 üzenetére

    Ilyen szinten sajnos nem értek hozzá. Fogalmam sincs, hogy melyiket raktam fel. A hivatalos oldaláról töltöttem le a 64 bites, netről telepíthető egyik változatot, de nem tudom melyiket.

    Azt az fglrx-et nem sikerült telepítenem. Folyton valami hibát írt ki. Az ATI oldaláról letöltött cuccok is telepítés helyett rendre hibával álltak le.

    Nem tudom, hogy végül mi segített, mert több napig próbáltam leírásokat keresni, meire végre valamelyik után egyáltalán működött, de könnyen lehet, hogy valami korábbi dologra már szüksége volt hozzá annak is.

    A glxinfo kb. 10 oldanyi számokat ír ki, fogalma sincs, mire van ebből szükség. Ez az eleje, a többi teljesen értelmetlennek tűnik:

    direct rendering: Yes
    server glx vendor string: SGI
    server glx version string: 1.4
    server glx extensions:
    GLX_ARB_multisample, GLX_EXT_import_context, GLX_EXT_texture_from_pixmap,
    GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, GLX_MESA_copy_sub_buffer,
    GLX_OML_swap_method, GLX_SGI_swap_control, GLX_SGIS_multisample,
    GLX_SGIX_fbconfig, GLX_SGIX_pbuffer, GLX_SGIX_visual_select_group,
    GLX_INTEL_swap_event
    client glx vendor string: Mesa Project and SGI
    client glx version string: 1.4

    A glxgears fogaskerekei teljesen jól forognak.

    Közben feltettem a Firefox-ot és azzal látszólag teljesen jól működik, csak a Crome-al csinálja ezt az idegesítő hibát.

    (#33807) Fenyő: Szerintem ez van feltelepítve nekem, amit írsz, csak mesa-vdpau néven nem találom, de valami hasonló néven, libgl1-mesa-glx néven telepítetve van valami. Majd megpróbálom akkor a 8-as változatát, ha rövidesen megjelenik.

    I have an RNA joke, but it might get lost in translation.

Új hozzászólás Aktív témák