Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ontheground

    tag

    válasz lszlogal #64412 üzenetére

    Jobbról a 4. a channel mapping, azt nagyobbra kéne állítani, ha tudod, legalább 4CH-ra. Elvileg az létrehoz valami hasonlót valamelyik alsa config file-ban(talán asound.conf vagy .asoundrc valahol a /home/neved mappában vagy a /etc-ben vagy a /usr/share/alsa alatt),ha nem,így szét lehet szedni a kimeneteket elvileg(14.04-es Ubuntun valahogy így működött 7.1 esetén, Pulseaudio mentes környezetben, de lehet hiányos):

    pcm.!default {
    type hw
    card 0
    }

    ctl.!default {
    type hw
    card 0
    }

    pcm.kimenet0 {
    type hw
    card 0
    device 0
    }
    ctl.kimenet0 {
    type hw
    card 0
    }
    pcm.kimenet1 {
    type hw
    card 0
    device 1
    }
    ctl.kimenet1 {
    type hw
    card 0
    }
    pcm.kimenet2 {
    type hw
    card 0
    device 2
    }
    ctl.kimenet2 {
    type hw
    card 0
    }

    Ha van Pulseaudio(márpedig biztos van) az még jobban bonyolítja a helyzetet, ottmeg kéne nézni az alsamixer mit ír az F6-ra, mik a konfig fájlok mostani tartalmai. Nekem a /home/user/.asoundrc-ben 18.04 Ubuntu féleségen ez van most:

    pcm.pulse {
    type pulse
    }

    ctl.pulse {
    type pulse
    }

    pcm.!default {
    type pulse
    }

    ctl.!default {
    type pulse
    }

    Konkrétan a Pulse behegesztette magát az Alsa elé, úgy néz ki,na ezért is utálom ezt az idehányt gané Pulseaudio-t. Eleinte csak egy frontend-nek indult, aztán már mindent uralna. Pont olyan ez, mint a systemd, kisgömböc mind a kettő.

    Más(tkp. a fenti fordítottja, csak Pulseaudio-val):

    Van egy 5.1-es SB Live-om, Win alatt KX driverrel használtam, 4.0 copy módban(ami tulajdonképpen sztereo, csak ez az elnevezés), tehát sztereo első kimenet = sztereo hátsó kimenet, elsőn a fülesemmel, hátsón az aktív hangfalammal, tökéletesen ugyanaz szólt a kettőn, mindig. Így este is tudtam szépen fülessel filmet nézni, youtube-ozni, zenét hallgatni, nappal meg hangfalon. Linuxnál ez borult, sokszor csak a fülesen volt hang egyes youtube videóknál és híroldalas videóknál. Ezt megelégeltem, sajnos a neten mindenhol csak szétosztásos tutorial-ok vannak, két sztereo csatorna copy módjára sajnos nem nagyon találni semmit.

    Ha a kártya beállításai Analog Surround 4.0 Output + Analog Stereo Input-ra vannak állítva, 18.04-es Ubuntu alapú Linux Lite 4.2-n a következőt két sort kell bebigyeszteni a /etc/pulse/default.pa végére, fontos, hogy az eltördeltet egy sorba:

    1. sor:

    load-module module-remap-sink sink_name=multi-ch-stereo master=alsa_output.pci-0000_05_01.0.analog-surround-40 channels=4 master_channel_map=front-left,front-right,rear-left,rear-right channel_map=front-left,front-right,front-left,front-right remix=no

    2. sor:
    set-default-sink multi-ch-stereo

    A master=alsa_output.pci-0000_05_01.0.analog-surround-40 változhat attól függően, hogy melyik slotban van a kártya, a
     pacmd list-sinks | grep "name:"

    paranccsal lehet megtalálni, mi menjen oda.
    Egy újtraindítás után (lehet a pulseaudio - -kill és a pulseaudio - -start páros is elég) végre azt csinálja, ami nekem kell.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák