Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Bferibörs #52359 üzenetére

    Nincs amúgy semmi baj a MATE verzióval, csak akinek szokatlan, az inkább visszatér a már jól belakott rendszerhez és annak kinézetéhez. Főleg akkor gáz, hogy egy ismeretlen DE-n próbálok megnézni valamit, ha nem az ismerkedési szándék miatt indítom el. :) Ez nem a disztró és a DE hibája.

    A Manjaro a csomagkezelése miatt nekem is kicsit idegen, de lassan majd megszokom, a Chakra miatt minimum, jók bennük ez a közösségi tároló dolog, AUR meg a Chakra-ban is van valami hasonló. Rengeteg olyan dolgot találok bennük, amit amúgy nem találnék meg disztrón belül az apt csomagkezelősöknél.

    Ha valamelyik programra telepítés után nem megy fel a magyar nyelv, annak mindig érdemes utána járni, például ott a Firefox, megnézed a synaptic-ban és látod, hogy nincs települve a firefox-locale-hu csomag, akkor felrakod és magyar lesz, ritka az ilyen, de előfordulhat bármelyik disztrónál ás programnál, bár egyre ritkább.

    Az elején én is rengetegszer telepítettem újra, ez teljesen természetes a kezdőknél, később már meg tudod oldani, akkor jó, de sokszor egyszerűbb/gyorsabb újra felrakni az egészet. Főleg akkor, ha nem akarod megismerni annyira a rendszert.

    Mindenesetre furcsa, hogy ezen a gépen ennyire friss driverekkel így lagol a FF, mert még Jessie-n se csinál ilyet, pedig a Debian nem a friss dolgairól híres, a Mint 18.1 meg a lehető legfrissebb driverekkel van szerelve és nincs vele gond.

    A Linux nem csak a barátait válogatja meg, hanem a neki tetsző gépeket is! :DD

Új hozzászólás Aktív témák