- SSD kibeszélő
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Sugárhajtómű ihlette a Zalman CPU-hűtőjét, de nem az üzemzaj tekintetében
- Gaming notebook topik
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Forrmell.enn
- OLED TV topic
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
BigManus #14836 üzenetére
Most már igen. Úgy voltak vele, hogy egyrészt szerintük már halott a 32 bit, a csomag tesztelőknek sem volt már 32 bites gépe, valamint ami 32 bites gép, az már kevés egy mai disztróhoz (nyilván nem gondoltak pl. a CoreDuo szériára, ami elég erős 32 bites), és így a karbantartott csomagok számát 7000-ről egy huszárvágással megfelezhették.
Nem mondom, hogy rossz döntés, bár talán még egy kicsit korai.
szerk: közben gyorsabb voltam.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Shatterstar #14833 üzenetére
Szerintem a lehető legrosszabb választások egyike az Ubuntu jelenleg. Ezt követik az Ubuntu alapú disztrók.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Shatterstar #14829 üzenetére
T60 és T400 thinkpeden eddig minden disztróval úgy volt, hogy felraktam, és tökéletesen ment minden, semmit nem kellett hozzá buzerálni. Felrakod, működik.
Chrome és Skype van minden disztróra, de nero nincs, viszont jobbnál jobb cd író progik vannak alapból a disztrókban. KDE-n pl. K3B, Gnome alatt Brassero, csak hogy kiemeljek kettőt.
A böngészés, Yt, zenehallgatás pont ugyanúgy megy, mint máshol. Esetleg a flash playert kell külön telepíteni a csomagkezelőben, de van olyan disztró, ahol a böngészővel együtt az is felkerül.
Azt tudom mondani, hogy fogj egy neked tetsző disztrót, indítsd el "live" módban, ott ki tudod próbálni a gépeden annak buzerálása nélkül. Ha tetszik, telepítheted.
szerk: T61 azt hiszem Core2Duo alapú, arra már mehet egy Charka Linux. Én ezt szoktam javasolni a felhasználóbarátsága és az Arch Wiki miatt.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ubuntu alapon fórumokban turkálhatsz, aztán vagy megvan, vagy nincs. Arch alapokon van egy wiki, benne válasszal kb. mindenre.
Egyébként ez a fajta grub helyreállítás onnan lehet ismerős, mikor egy felrakott Windows legyalulja a grubot, akkor is ezt kell megcsinálni, amit írtam, csak egyből az installal kezdve.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Valami nem sikerült neki a GRUB rendszertöltő telepítésekor.
A Lubuntu működik Live módban? Gondolom tud olyat. Be kellene bootolnod úgy, felcsatolni a rendszer HDD-t majd frissíteni a GRUB-ot. Nem bonyolult a dolog, csak 3 parancs a terminálban.
$ sudo fdisk -l
ez megmutatja, hogy sda, sdb, vagy mi a neve a vinyódnak, valószínüleg /dev/sda lesz. Onnan a listából a root "/" partíciót kell kiválasztanod, annak a számát beírni az X helyére a következő parancsnál.$ sudo mount /dev/sdaX /mnt
$ sudo update-grub
Ekkor ha lefut hiba nélkül a parancs, megkeresi az oprendszereket, indíthatod újra a gépet és valszeg minden rendben lesz. Ha valami hibát kapsz, akkor az alábbi két parancsot add még ki.$ sudo grub-install --boot-directory=/mnt/boot /dev/sda
$ sudo update-grub -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Mindig használj kézi particionálást, minden disztróban ott a lehetőség erre. Elég egy darab root "/" partíció, a többi ízlés dolga. Ha van elég ramod (amiben biztos vagyok), akkor a swap egyetlen feladata csak hibernáláskor jönne elő, szóval ez sem kell...
Fájlrendszernek használd az EXT-4-et a 3-as helyett. Amúgy szerintem kezdésnek egy másik disztrót próbálj ki, nem túl rég próbáltam ezt és kellően el van bonyolítva a kezelőfelülete a korábbi állapotokhoz képest.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Rimuru #14806 üzenetére
Valamelyik Arch felhasználóval beszélgettem itt (lehet éppen veled) és amit írt, hogy a fórumokon kell olvasgatni egy frissítés előtt, hogy éppen mi romolhat el, az nem nekem való. Bőven elég az, hogy elolvasom a news rovatot 1-1 nagyobb frissítés előtt Chakrán.
Egyébként nem tudom mivel szeretném kezelni a 3G-t, még Linux alatt soha nem csináltam ilyet. Van rá esély, hogy bedugom a gépbe a cuccot, a networkmanagerben beállítom a jelszót meg felhaználót és menni is fog probléma nélkül?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
ArchBang-ot használva vajon hogy jutok majd el az usb-s 3G modem használatáig? Valamikor nemsokára kell majd egy gépet csinálnom, amin elég lomha az XP, szóval az ArchBang meg valami villám a látottak alapján, így feltenném mellé.
Nem tudom, hogy OpenBox alatt hogyan van a 3G dolog...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Na azt nem tudom, syslinuxal eddig csak ISO fájlokban találkoztam, ez töltötte be a cuccot mikor bootolt a gép róla.
Arch telepítéséhez nem értek, én maradtam Arch alapú disztróknál, nincs ahhoz hangulatom, hogy egy frissítés előtt azt olvasgassam, hogy mi romlik el. Arch alapokon meg egy kicsit tovább tesztelnek, mielőtt kijön valamilyen update.
szerk:
root jelszó nélkül is sikerült papámnak megoldani, hogy az Ubuntu teljes kezelőfelületét eltüntette, csak a háttérkép jött be.
Most Debian van, lezárt Gnome felülettel. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Milyen disztrót teszel fel?
Egyébként bőven jó, ha a telepítőből csinálod a particionálást, de az is, ha az XP csinálja, akkor csak újra kell majd formáznod a"/"-t. Miért bontod 4 partícióra a D-t? Nem elég egy "/" és a maradék helyet meg közös tárhelynek ntfs-ben meghagyni? A swap nem kötelező, /home-ot sem kell feltétlen külön rakni.
A syslinux az hogy jött most ide? Neked egy GRUB rendszertöltő kell, az látni fogja a telepített Windowst, lesz indító menüd. Ez általában magától felkerül a disztróval együtt.
szerk: ezt a kérdést én úgy rendeztem, hogy nagyszüleim nem is kaptak mást, csak Linuxot.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
kornyiktamas #14687 üzenetére
Mi ez az "eredeti" dolog az UHU-nál? Tudtommal nem volt fizetős rendszer soha, ez nem Windows.
Amúgy ViZionnak az XP-vel kapcsolatban igaza volt. Egy mai Linux disztró alap telepítésben is röhögve többet tud, mint egy "belakott" XP. És mindezt biztonságosan.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
kornyiktamas #14684 üzenetére
Csinálhatod azt, hogy szétkapod, aztán ha ki lehet venni az elemet, akkor kiveszed, ha nem, akkor kiforrasztod egy rövid időre, majd vissza. Ettől el kell felejtse a jelszavat. (már ha az eladót már utólag nem tudod megkérdezni)
Flashre keress valami csomagkezelőt a disztróban, biztos van, aztán onnan valószínűleg letöltheted (nyilván egy régebbi verziót), a wifihez meg valószínűleg le kell szedni valamit netről, ugyanis a Linuxos drivert nem igen szoktak a telepítő cd-re tenni. Amúgy a disztró régisége miatt lehet, hogy nem megoldható a wifi életre keltése.
Csinálj terminálban egy uname -a parancsot, meg egy lspci és lsusb parancsot, mikor be van dugva a wifid. Kimenetet tedd be ide.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ilyen összehasonlítást nehéz hozni, mert alig találni azonos progit a két rendszerben. Talán a Libreoffice-t tudom mondani, de az meg manapság mindkét rendszeren gyors, mióta szedik ki a Java-s részeket. De mint mondtam e4rat és preload pont a progi előtöltéseket segítik Linux alatt, érdemes kipróbálni.
Ubuntut már rég nem láttam és nem is szeretnék, nem tudom mennyire lomha az aktuális Unity, de van még n+1 disztró...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Még normál vinyón is ált. gyorsabb egy Linux, mint pl. a Windows7, ha a boot időket nézzük. Nálam az asztali gépen és laptopon is végez a boot-al a Chakra 50-55 másodperc alatt, miközben Win7 csúnyán kikap, főleg a laptopon (ugyanakkor lett telepítve, mint a Chakra, még teljesen friss) és akkor ez még nem is egy "lightweight" disztró, hanem full KDE.
Nem hiszem, hogy ebből az előnyből bármit vesztene SSD-n. Egyébként vannak lehetőségek további gyorsításra, pl. a noatime opció az fstab fájlban, e4rat / preload használata...
Egyet nem tudok, hogy a trim-et még kézzel kell-e bekapcsolni az fstabban.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #14650 üzenetére
Ezt nem írtam le mert siettem, de így van, ahogy írod. Mondjuk akkor már inkább ide is a Debiant mondanám.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
rokefeller #14632 üzenetére
Én is azt gondolom, mert nem találtam benne java utalást. Valami nagyon triviális dolog lesz itt.
Amúgy mindegy, úgy is csinálok most Manjaro meg Chakra leírást, Virtualbox alatt teljesen szűz rendszeren meg tudom nézni őket, hogy mit produkálnak.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
robagp #14629 üzenetére
Valahogy biztosan mennie kell, tekintve h. Chakra alól simán futott a demo nálam azzal a szerkesztő cuccal.
Hagyományos értelemben vett grafikus csomagkezelő most nincs, mert jelenleg sajátot írnak, addig ott van a pacman a terminálban.
Először:
sudo pacman -Syu
ez frissít mindent, aztán:sudo pacman -S icedtea-web
Ez után próbálkozz. Addig böngésző ne fusson, míg ezt csinálod.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
rokefeller #14612 üzenetére
Mikor jött a Unity váltás Ubinál, én még akkor néztem meg a Gnome3-at, de hamar elment a kedvem tőle, mert kicsit sem emlékeztetett semmi a Gnome2-re, mintha egy teljesen új valami lenne.
Gnome2 se volt valami hihetetlenül testre szabható (a speckó editoron kívül, ami alapból nincs benne), de aztán hozzá képest a 3 meg semmi.
Amúgy az ellenpélda a darabokra szedhető és legóként felépíthető KDE, de attól hogy ezt meg lehet tenni, senki nincs rászorulva vagy rákényszerülve, teljesen jól működik és jól használható alap beállításokban. Szóval állítgatni nem kell semmit, de ha szeretnél / érdekel, akkor nagyon sok lehetőséged van.
Nem tartom jó ötletnek a lehetőségek elvételét csak azért, mert sokan nem szeretnek állítgatni dolgokat.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
rokefeller #14610 üzenetére
Az a Gnome3, amire Torvalds is kiakadt, mert szinte semmit nem lehet beállítani benne? [link]
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
scream #14594 üzenetére
A Synaptic csomagkezelőt keresd benne. Amit linkeltem cikket, abban van pár infó az apt beállítására, a sources.list kapcsán, azt érdemes megtenned, hogy minden programhoz hozzáférj.
Továbbá érdemes használni a backports tárolót is a friss progikért, itt írják mit kell tenned, egyszerű: [link].
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
scream #14578 üzenetére
Először is kellene némi információ.
proci típusa, sebessége
ram mennyísége
egyebek a gépbenRamot kiírja a gép induláskor, procit is. Prociról részletes infókat tudhatsz meg egy "live" disztrót elindítva, és kiadva a cat /proc/cpuinfo parancsot, az egyebekre meg az lspci parancsot a terminálban.
Én magamnak a Manjaro-t tenném fel régi gépre, de azzal kell egy kicsit dolgozni, azt nem javaslom kezdőknek. Mondjuk egy Debian, na az minden létező architektúrára meg van csinálva, nem véletlen belőle indul ki sok egyéb disztró.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
robagp #14563 üzenetére
A chakra telepítőjében benne van teljes grafikus partíció manager, arra formázod, amire szeretnéd. Ext4 javasolt. Csak meg kell nyomni kézi particionálás, vagy milyen gombot és bejön a teljes kparted program. Swap vagy egyebek nem kellenek, az egy szem partíció csatolási pontja meg "/" legyen, mint minden disztrónál.
Egyébként azt hittem a mint helyére teszed fel. De csinálhatsz ext4-et mint alól is, pont ugyanolyan jó.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
robagp #14552 üzenetére
A frissítés nem nyúl hozzá máshoz.
Most nem jön be a mint weboldala, de elvileg pont úgy kell frissíteni, mint minden Debian alapú cuccot.
Terminált nyiss:
sudo apt-get update
sudo apt-get upgradeMiután ez végzett, érdemes csinálni egy újraindítást, majd megint terminált nyiss és:
sudo apt-get dist-upgrade
Ez végzi el a rendszer disztribúcuió frissítését. Ha végzett, restart.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
robagp #14539 üzenetére
Nincs nagyon több tippem. Kipróbáltam nálam a concrete5 demót, openjdk7 és icedtea-web van a gépen, tökéletesen működik a felső sáv Firefox és Rekonq alatt is (egyébként ha nem jelentkezel be, nem jelenik meg a sáv).
Én Chakra-t használok.
sh4d0w: igazad van, a probléma az Ubuntu!
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
robagp #14535 üzenetére
Ubuntu alapú dolgok, ezekkel csak a baj van... Keress rá egy progira, icedtea-web vagy valami hasonló néven van a tárolókban, a java appletek böngészőben futását teszi lehetővé.
Ha az sem oldja meg, akkor meg cseréld le az openjdk-t az orracle féle jdk-ra.
Egyébként érdekes, mert pont a kiterjedt webfejlesztő segédeszközöket szokták szeretni a rókában a többi böngészőhöz képest.
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
robagp #14525 üzenetére
Miért kell ehhez a gyári csomag? Nincs java7 a mint tárolóiban?
Sudo apt-get install jre7 vagy sudo apt-get install openjdk7 vagy valami ilyesmi. Elég zagyva a Mint weboldala, nem találom érdemben a csomagadatbázist.
Mindegy, valami grafikus csomagkezelő is biztosan van benne, ott keress rá a java7-re. Egyébként normál rendszerfrissítést csináltál már?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
DuplaZso #14515 üzenetére
Ez azt jelenti, hogy nincs semmilyen java telepítve a gépre. Se openJDK, se a Sun-féle java.
Ezen a gépen kell böngészni is? Mert ha igen, akkor mondhatod azt a rendszergazdának, hogy valami weblap használatához kellene neked a java, ebbe még bele se nagyon lehet kötni...
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
RaZroX #14458 üzenetére
Terminált nyiss, ott:
sudo nano /etc/X11/xorg.conf (lehet h. van kis/nagy betű eltérés, használd a tab-ot nég kiegészítésre)
A fájlban ilyet keress:
Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "nvidia"
Screen 0
EndSectionNézd meg mi van a driverhez írva.
Amúgy miért ne lenne támogatva a kártyád? A 96.xx valami geforce driver továbbra is ott van hozzá.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
RaZroX #14456 üzenetére
Valószínűleg bele kell másznod az /etc/x11/xorg.conf állományba és kézzel helyretenni a szükséges drivert.
Először nézd meg, hogy ebben a fájlban mi a neve a drivernek.Egyébként 12.04 alatt simán át tudsz váltani classic shellre, ami majdnem ugyanaz, mint a Gnome2. Unityből meg van 2D-s verzió, annak elvileg mindegy milyen VGA van a gépben.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
chubii #14399 üzenetére
Az invalid part. table probléma okát ki tudtad deríteni?
Mikor penről megy a gép, akkor add ki a fd -h parancsot, és másold be ide amit kiad. Továbbá a rendszerben lévő grafikus partíció szerkesztőt is érdemes lennem megnyitnod, hogy lehessen látni mi a helyzet, ill. azokkal (itt gparetd) lehet partíciót ellenőriztetni és javítani is.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ez a grub install parancs vissza fog adni valami hibát, ha live rendszer alól csinálod. Fel kell csatolni a Linux partícióját, majd egy másik paranccsal lehet feltenni a grubot.
$ sudo mount /dev/sdaX /mnt
$ sudo grub-install --boot-directory=/mnt/boot /dev/sdaszerk: én legalább is arra gondolok, hogy live rendszert próbált ki. Ha nem, akkor a te megoldásod a jó.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
robagp #14376 üzenetére
Ne lépj be rootként a terminálban, mert egy véletlen parancs komoly gondokat okozhat. A barátod a sudo lesz, azzal lehet egy adott parancsot emelt jogosultságokkal futtatni.
Letöltöd a megfelelő stabil drivert: [link]
Kicsomagolod, vagy grafikus felületen programmal, vagy terminálban a megfelelő könyvtárban kiadva ezt a parancsot:
tar -xf /path/to/compat-wireless-3.6.2-1.tar.bz2
Telepítés:
cd /ahol van/compat-wireless-3.6.2-1
./scripts/driver-select rt2x00
make
sudo make installMajd újraindítás.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
rokefeller #14342 üzenetére
Debian alatt semmit nem kellett kézzel, mindent megcsinált a driver. Gondolom Mint-en sem kell.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Akkor passz, ennyit tud a kártya. Nem csoda, az nVidia egyik legrosszabb szériája volt. Viszont legalább van rendes drivered most.
Az apt-get update nem szükséges, ha valamit felraksz, a hozzá kapcsolódó csomagok letöltődnek / frissülnek maguktól. Persze ha normál, stabil csomagokat tartalmazó tárolókat használsz, akkor nem okoz semmi problémát.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Kezd el írni, hogy sudo apt-get install nvidia és nyomd a tabot, meglesz a driver.
Valószínűleg ugyanaz a neve, mint Debian alatt.
sudo apt-get install nvidia-glx-legacy-173xxInnen felrak mindent, ami kell, majd aztán újra kell indítanod.
Amúgy jobb ha vigyázol, a Mint9 dőlt össze nálam egy sima frissítéstől.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
173.valami számra hallgató driver kell neked. Régebben az nVidia oldaláról leszedve és kézzel felrakva lehetett megcsinálni, de pl. a múlt héten raktam egy FX5200-ra ugyanezt a drivert Debianon simán apt-get install-al. Csak a csomag nevét kell megkeresned, aztán mehet a telepítés.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
A hétvégén egy pár napra elmegyek, aztán mire megjövök, már biztos fent lesz, akkora terveztem egy Logoutos cikket írni róla, mint amit ViZion szokott, csak ő nem barátja a Chakrának.
Egyébként 7-10 nap a szokásos tesztelési időszak egy iso-nál náluk, azaz valszeg hétfő körül már meglesz.
szerk: Manjaro jobban kötődik az Arch alapokhoz, náluk már egy ideje megvolt a systemd dolog, ezért ment annyira jól a gyengébb korábbi laptopomon is, csak akkor még nem vágtam mi ez a systemd.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Azon a gépen is nyugodtan kipróbálhatod az említett disztrót, szaladni fog vele, mint állat és nem is hiányos, egy normális disztró.
Másik kedvencem a Chakra (teljesen KDE köré épül), de ott most váltottak systemd-re és még pár napig várni kell a már ezt tartalmazó letölthető iso elkészültét, így azt most nem javaslom.
Egyébként bármilyen disztrót is választasz, a Radeon HD4000-es széria támogatását is dobta az AMD, így marad a nyílt driver, vagy a Catalyst Legacy driver használata, ez utóbbit meg vagy frissítenek időnként az új kernelekhez, vagy nem, még nem tudni.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ha kicsi, gyors disztró kell és mellé legyen nagyon jó leírás mindenre, akkor Arch alapokon nézz körül (az Arch Wiki példa értékű, és arch alapokon a többi disztrónál is szinte minden pontja használható), jelenleg a Manjaro-t javaslom. [link]
Van többféle felülettel, én a KDE-t preferálom, 300-320MB ram fogyasztása lesz mindössze a teljes disztrónak így. Plusz KDE-n sok effektet is be lehet kapcsolni, ami nagyban feldobja dolgot és maga a KDE baromira személyre szabható, minden átrendezhető / kibővíthető ha kell.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Az egész Ubuntu ág a Debian testingből lett, a Mint meg sok társával az Ubuntut követi. Az LMDE viszont olyan, mint az Ubuntu, visszanyúl a Debian testinghez. Nem állítom, hogy ettől rossz rendszer lenne, csak annyit mondtam, hogy nálam gondokat okozott a Debian testing, így ezek a gondok továbbgyűrűzhetnek a testing ágat használó elég sok rendszeren.
Ha biztosra akarsz menni, szedj le egy Debian netinstall kiadást, nagyon jó arra, hogy ismerkedj a dolgokkal.
Nézd meg, mennyi rendszer származik a Debianból / tól. [link]
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
rokefeller #14290 üzenetére
Tanárom suliban is azzal kezdte, hogy tegyük át testingre, majd frissítsük le és használjuk. Jó ideig ment is, csak aztán egy frissítés után általam megoldhatatlan problémák keletkeztek.
Szóval ha nincs extra igény, akkor inkább a stabil ág és azon a backportsos tárolóból a friss progik, mint a testing ág.
zodo: testingen alapul mint rolling release, mate/cinamon, xfce felületekkel.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
alratar #14248 üzenetére
Igen, van ilyen sorrend. Ha a Linux megy fel a Windows után, akkor semmi gond, felrakja a grub-ot, minden oprendszert a gépben bepakol a menübe.
A Windows utolsónak felrakva agyonvág mindent, és beteszi a saját bootmanagerét, amiben csak a Microsoft operációs rendszerek lesznek meg. Ekkor be kell bootolni egy "live" disztró alól, és újratelepíteni a grub-ot, hogy helyreálljon a rend...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Milyen routert?
- sziku69: Szólánc.
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- SSD kibeszélő
- Google Pixel topik
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Kerékpárosok, bringások ide!
- E-roller topik
- One mobilszolgáltatások
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- További aktív témák...
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- DELL PowerEdge R730xd 26SFF rack szerver - 2xE5-2680v3 (24c/48t, 2.5/3.3GHz), 64GB RAM, 10G, H730p
- Kingmax 1x2GB DDR3-1333 RAM
- Honor 400 lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 13 2022 M2 8GB 256GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- ismét elérhető 3db - Sennheiser MOMENTUM 4 fejhallgatók
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest