- SSD kibeszélő
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Sugárhajtómű ihlette a Zalman CPU-hűtőjét, de nem az üzemzaj tekintetében
- Gaming notebook topik
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Forrmell.enn
- OLED TV topic
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
inf3rno #39386 üzenetére
Most a Chakráról van szó? Véletlen nem "zárt driverekkel" opcióval raktad fel egy dupla vga-s gépre? Az utolsó iso telepítője azzal a helyzettel nem tud mit kezdeni per pillanat, a "nyílt" driveres opciót kell választani, később lehet váltani drivert.
Ha egyszer elkészül az új iso, az már nem lesz ilyen... -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
dokee78 #39314 üzenetére
Meg kellene nézned valami rendes partíció kezelő cuccal. Pl. a gparted live rendszer alól, és megcsinálni a kellő módosításokat: http://gparted.org/livecd.php
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Semmi különbség ezen a szinten egy ssd és egy hdd vagy egy sshd között. Abszolút semmi.
-ha elég nagy az ssd, akkor több oprendszer is ráfér. Ha nem, akkor lehet jobban megéri egy méretes sshd-t venni, mint több ssd-t és egy hdd-t.
-a grub annak az eszköznek a boot szektorába települ, amit megadsz neki a disztró felrakásakor. Ez jellemzően az az eszköz, amire magát a disztrót is raktad. Na mármost ha a Linuxot rakod fel utoljára, akkor a grub menüjéből minden oprendszert megkapsz ami a gépen van. Fordítva nem működik, mert a Windózer az dózeról...
-a grub beállítható. Lehet olyat, hogy fixen x rendszer induljon, meg lehet olyat is, hogy mindig a legutoljára kiválasztott.
-egy ssd esetén 128GB kell ahhoz, hogy 2 Windows és x Linux elférjen rajta. Maga egy Linux disztró akár egy 16GB-s példányon is röhögve elfér.
-a Windows is tudja olvasni a Linuxos partíciókat, ha kap Ext partíció kezelő drivert. Linuxon persze nem kell semmi az ntfs-hez...
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
inf3rno #39180 üzenetére
Audigy, nem sound blaster.
Van itthon X-FI kártyám is a jobbak közül, de hiába jobb papíron, nem szól úgy, mint az Audigy1-em.
Az USB-s, onnan táplált hangkártyák nem csoda ha recsegnek. Inkább az a csoda, ha nem, de ennek elektronikai okai vannak. Az 5V USB egyszerűen nem audio cuccok tápjára való.
Én meg amúgy AMD-t vettem mindig, mert ugyanazt megkaptam olcsóbban, a highend cpu meg nem érdekelt sosem. Na de off vége.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
inf3rno #39175 üzenetére
Én azt mondanám, hogy teljesen esetleges a dolog. A hiba jellegétől függ, hogy melyik rendszer miként reagál rá.
A driver kérdés más tészta. Egyszer volt, hogy az egyik driver átvette a másik wlan driver helyét és emiatt nem volt netem amíg a másikat fekete listára nem tettem, de amúgy nem volt probléma. Sőt, pl. a Creative hangkarim Linuxokon azonnal működik 5.1-ben, Windows alatt meg a mókolt driver kellett hozzá. Állítólag most a Creative megint adott ki drivereket a cuccaihoz, de már nem érdekel, még jobban is szól Linux alatt a kártya...
Amivel problémák voltak, az inkább pl. a Catalyst. Elég gyalázat az, amit 2D-ben produkál teljesítmény terén, hiába jó 3D-ben.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
st6969 #39129 üzenetére
Nem. Egy ablakban fog futni a disztró. Ha odakattintasz, akkor átveszi a billt és az egeret.
Ettől függetlenül egy keylogger még simán dolgozhat. De ha ilyen gond van, akkor először a Windowsban kellene rendet rakni, mert csak úgy nem kap keyloggert az ember, ha van normális védelem a gépen.
*van egy csomó virtualbox videó a Yt-n.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
inf3rno #39125 üzenetére
Akkor feltenném a bétát, szerintem jó lett csak nem foglalkoztak vele. Ha valami lenne, még mindig mehet fel a régi.
st6969: az Lxde-s disztrók hamar bootolnak, de a pendrive nem alkalmas rá, hogy folyamatosan arról menjen egy disztró, nem fogja hosszabb távon bírni a flash chip.
Nem tudok ilyen asztalról indítós boot megoldásra, szerintem nincs is. Valami Uefi dolog lesz nálad, ami miatt elfelejti a boot eszköz beállításodat.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
inf3rno #39063 üzenetére
Nem kell vele szórakozni, van rá külön repó. Kövesd az itt írtakat: [link]
Ezt a sort bele kell tenni az /etc/apt/sources.list fájlba, mehet a végére:
deb http://mozilla.debian.net/ jessie-backports iceweasel-releaseLetöltöd a linkelt csomagot: [link]
Majd ahová letöltötted, ott kiadod ennek a telepítését:
sudo dpkg -i pkg-mozilla-archive-keyring_1.1_all.debEz után az apt el fogja fogadni a biztonsági azonosítóját a tárolónak, mehet a telepítése a friss böngészőnek:
sudo apt-get update
sudo apt-get install -t jessie-backports iceweaselGondolom tudod, de ha nem, az Iceweasel az a Firefox Debianon, csak a logó más, de a program ugyanaz.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
herdsman12 #39014 üzenetére
A nano-t jó megszokni az ilyen egyszerű dolgokra, mert kb. minden disztrón ott van alapból.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
herdsman12 #39010 üzenetére
Ha penről teszed fel, akkor bent marad a sources.list fájlban a pendrive, mint csomagforrás. Ki kell onnan szedni. CD-nél magától kikommentezi a CD-s sort, pennél valamiért nem. Mondjuk nálam utoljára a 8-as Debian azt hiszem megcsinálta a pennél is, mindegy.
root terminálba:
nano /etc/apt/sources.listTegyél #-ot a pendrive sora elé, majd mentsd el így:
Ctrl + o, enter, Ctrl + xEz után:
apt-get updateMajd pedig amit előzőleg írtam.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
herdsman12 #39008 üzenetére
Nem emlékszem, hogy ezt kézzel kellett volna telepíteni, de próbáld meg:
su - majd jelentkezz be rootként. Aztán:
apt-get install sudo
sudo adduser ggy sudoÍgy innen már benne lesz a felhasználód a sudoers fájlban.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
leviske #38942 üzenetére
A netre a legegyszerűbb, ha beraksz egy régi routert, azt mindenki tudja konfigolni weben keresztül és akkor két kör szopással kevesebb van. Mifelénk pár száz forintért már kapni a célnak megfelelőt a vásárban...
Persze a különböző DE-k hálózat kezelői tök egyértelműek, még egyszerűbb is általában kezelni őket, mint pl. az újabb Windowsok hálózati központját.Röviden összefoglalva, egy LXDE-s vagy XFCE-s disztró kevesebb erőforrást fogyaszt mint az XP, egy kicsit gyorsabb lesz nála.
A többi: Az autologin megoldható mindegyiken. Még a böngésző autó indítása is. A nyomtató típus függő, ki kell próbálni. Skype van, működik.XP után javaslom az LXDE / LXQT felületű könnyű disztrók felrakását. Azokon tök hasonló helyen van minden.
Az XP meg egészen biztosan nem azért nem engedi be mert lopott és nem sikerült feltörni (pedig azt nem nehéz
), hanem mert benyelt valamit, ami szépen kizárta onnan hogy gond nélkül tudjon a tevékenykedni.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
erhas01 #38940 üzenetére
"PL.: libstdc++6 (>= 4.9) de csak 4.8.4-2ubuntu1~14.04 telepíthető
Ez a fenti sor, mit jelent?:
Fájl név, a zárójeles rész (sem) nem értem, a 14.04 LTS-re a 4.8.4-2 kompatibilis fájl.
Fel sem enged(het)i telepíteni a 4.9 -es fájlt?"Ez azt jelenti, hogy 4.9-es libstdc vagy újabb kell a programodnak, de a 14.04-en csak a 4.8.4 az elérhető.
A libstdc++ az a GCC fordítóhoz tartozó cucc, azok meg olyan csomagok, amik részei a rendszer magjának, így a PPA-t hiába rakod fel, ha neked a 14.04 alatt régebbi az stdc, mint amit a ppa-s csomag vár. Ha tényleg kell a programnak a legújabb verziója, akkor Ubuntunál be kell vállalnod a nem LTS verzió használatát.
Tedd fel a nem PPA-s verzióját a programodnak, az menni fog. A PPA-t viszont távolítsd el, és csinálj csomag lista frissítést előtte.
2: Ezek szerint van több verziója az említett PPA-nak, függően a disztród kiadásától. Ez esetben nézd meg mi a 14.04 keresztneve, és a hozzá tartozó PPA-t állítsd be.
3: passz, sosem használtam ilyet.
4: a Jessie a mostani stabil Debian kiadás neve. Rokon a két disztró, de nem biztos, hogy ennyire. Nincs külön Ubuntus csomag? Az ilyen keresztezések nem szerencsések.
5: megint passz, jó régen használtam Ubuntut.
Ha ez a sok különböző verzió zavaró számodra, akkor megnézhetsz más disztrókat, amik rolling vagy half rolling modelben készülnek.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ha úgy is firmware gond van, akkor Debianbol javaslom a non-free firmware csomagokat is tartalmazó iso használatát: [link]
Ezek egyben live lemezképek is (van 32 és 64 bit, valamint mindegyik DE-vel iso, így azt szedheted le, amelyik tetszik), velük a telepítés előtt ki tudod próbálni a dolgokat.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
King Unique #38864 üzenetére
és MMA87:
Én írtam korábban, hogy került be bugos KDE a Debián stabil ágába, és ott is maradt jó sokáig. Ilyennel mondjuk csak a Squeeze-nél találkoztam.
Most a Plazma5-ös KDE-vel pl. olyan gond van, hogy az Intel driver okoz benne összeomlásokat, de az meg a driver hibája. [link]
Ezért is jó, hogy a Chakra még nem lépte meg a KDE5 váltást. Elég szerencsétlen dolog, ha ilyesmi a váltás után derül ki, mert ezt nem lehet "csak úgy" megoldani röptében. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #38850 üzenetére
Nem ellenőriztem a trim-et, csak bekapcsoltam telepítéskor. Gondolom megy, de ha linkeled a parancsot, akkor majd kipróbálom. A gép el lett csomagolva, de majd a jövő héten szerintem berakom a nagyszülők gépébe az ssd-t, ott majd meg tudom nézni.
Amúgy 120G körül már annyiba kerülnek, hogy inkább SSHD-t vennék TB méretben. Jobban megéri.
inf3rno: lapos, szögletes, vizuálisan visszalépés a 7-től.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Kiegészítve a korábbi eredményeket, most felraktam a Deiban8-at egy Kínai dzsunka SSD-re (Fastdisk 16GB, 5200Ft házhoz szállítva az ebayről).
A gép: 2*2.6GHz (Pentium dual core E5300 valami) 2*1GB ram és 160GB-s Satás hdd
Debian8 Lxde a Firefox betöltéséig a Grubtól: 47 másodperc
Windows7 friss telepítés, töredezettség mentesítve ugyanezt 82 másodperc alatt érte el.Aztán az SSD-vel és az Lxde-s Debiánnal ezt mértem:
Grub után 13 másodperccel bejön a desktop, a 14. másodpercben meg már ott virít a böngésző is a google-el.Szóval akinek régi gépbe van, annak lehet nagyon megérné egy ilyen dzsunka ssd megvétele, mivel egy Windows ugyan nem is fér rá, de a Linux disztrók bőven.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
King Unique #38757 üzenetére
Most erre volt időm. Majd az asztalin ki tudom próbálni a Chakra vs. Win7-et, csak kell pár bootolás egymás után az sshd cachelése miatt.
Amúgy ma megjött a feleslegesen megvett 16GB-s kínai dzsunka ssd-m, lehet berakom a nagyszülők Debiános gépébe rendszer partíciónak. Vajon úgy mennyi lesz? 20 másodperc?
Illetve ezt még holnap vagy holnapután ki tudom próbálni itthon, mert itt is van egy pontosan ugyanolyan gép, mint ott, amíg el nem viszi az új gazdája.
inf3rno: igazság szerint mire a tv-m beadja a képet a bekapcsolás után, már félúton jár bármelyik rendszer betöltése.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Egy kis összehasonlítás:
Ugyanazon a gépen - 2*2.6GHz (Pentium dual core) 2*1GB ram és 160GB-s Satás hdd - ezeket mértem:
Debian8 Lxde a Firefox betöltéséig a Grubtól: 47 másodperc
Windows7 friss telepítés, töredezettség mentesítve ugyanezt 82 másodperc alatt érte el. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Hmm, gondoltam letesztelem, hogy mennyi lesz a boot idő a Debianos telepítésemhez képest egy ugyanolyan gépen Win7-tel, de a dolgot megtorpedózta, hogy 80 perc alatt még csak a frissítések felét volt képes telepíteni, pedig kétmagos gépről van szó és még csak nem is Celeronos.
Omfg. Hogy a tisztelt cég ez komolyan gondolta mint operációs rendszert...No meg persze még a konzervatív Debian alatt is minden eszközhöz volt driver alapból, W7-en persze nem volt ethernet driver, azt még külön le kellett vadászni.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
inf3rno #38622 üzenetére
A dolgok beállítása csak néhány perc, emiatt nem kell szerintem backupolással szórakozni. A cuccok telepítése se tart sokkal tovább. Én azt javaslom, hogy csinálj tiszta telepítést. A backupos módszer felveti egyéb eszközök ismeretét, ami szerintem nálad még nincs meg.
A dockerről még nem hallottam, de minden téged érdeklő disztrónak van grafikus csomagkezelője / szoftvere központja, annak a dolga a telepítések lebonyolítása.
A wine stageing meg sokkal egyszerűbb, csak kövesd a disztró leírását: [link] Az említett D3D meg a direct3D, gondolom játékot is szeretnél futtatni vele, ott hasznos lehet az említett csmt pl.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
inf3rno #38606 üzenetére
Nem lehetetlen, de nem a kezdő szint úgy átmenteni egy másik eszközre a rendszert, hogy be is tudjon bootolni. Lényegében egy partíció mentés kell és a visszaállítás után módosítani kell az fstab tartalmát is az új helyzet miatt, de ez több idő, mint gyorsan felrakni, aztán pikk - pakk beállítani.
Amúgy az alap Wine helyett annak a staging verzióját javaslom. Abban vannak olyan funkciók, amik még egy ideig nem kerülnek be a Wine normális ágába, mint pl. a párhuzamos d3d parancsfeldolgozás. (csmt)
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
inf3rno #38596 üzenetére
A postgres az natívan megy Linux alatt, csak 1 lépéssel több a szerver beállítása, mert a usernek meg kell adni a kellő jogot.
A GIT eleve Linuxos cucc, a Linux kernel fejlesztéséhez írták mikor fizetős lett korábbi verzió kontroll cucc amit használtak.
Az LO multiplatform.
A vírusirtó nem igazán érdekes. Meg vannak ingyenes, Linuxos vírusirtók is.
Az ME játékok mennek Wine-val, de nekem eddig teljesítmény problémáim vannak velük. Pl. az ME1 a csillagtérkép körül eléggé belassul, míg máshova nézve meg jól fut.A többi progidnak meg kb. van alternatívája, esetenként nem is egy.
Van egy 120GB-os SSD-m, amire feltenném a rendszert. Hallottam, hogy vannak Linux-ban jobb fájlrendszerek is SSD-hez, mint az NTFS, és ezeknél nincs szükség időnként töredezettségmentesítésre, ami csökkenti az életidőt. Van valami ajánlás ezzel kapcsolatban?
Nope. Otthoni felhasználásra jellemzően EXT4 fájlrendszert használunk, mindegy h. ssd, vagy sem. Elég okos dolog mert ha nem tömöd tele a partíciót, akkor nem fog jelentkezni töredezettség, megoldja magától. Az ext4 wikiben találsz róla részleteket.Úgy rémlik, hogy léteznek ilyen automatikus telepítők, amik már be vannak lőve biztonsági szempontból. Szerver gépet is így szoktak fellőni, meg van docker is, amivel meg alkalmazásokat szoktak felszórni rá. Ilyesmire van bármi lehetőség, hogy gyorsan túllegyek a nehezén? Van lehetőség olyanra, hogy lementsem a teljes rendszert, aztán később ha esetleg valami miatt le kelljen gyalulni, akkor csak visszamásoljam pendrive-ról pár perc alatt? Annak idején Windows XP-t pár havonta újra kellett tenni, mert elhasználódott. Windows 7-nél már nem érzek ilyet, néha-néha van, hogy egy-egy alkalmazást újra kell rakni, mert valami tönkremegy benne. Mennyire stabil ilyen szempontból a Linux?
-Eleve komplett SW környezettel kapod a telepítést, ez nem Windows, hogy mindent kézzel keljen felrakni.
-Tudsz partíciót menteni fájlba, vannak erre bootolható progik amik mindenféle fájlrendszert kezelnek.
-Az XP sem használódott el havonta, ott más gond volt. A Linuxot se kell újrarakni havonta.
-A Win7-ben sem megy tönkre magától egy alkalmazás. Ne vedd rossz néven, de ez user error lesz, mint az XP-nél is.Ami talán még fontos lehet, hogy van auto update Linux-ra, vagy mi az eljárás a biztonsági rések foltozásakor?
Pont úgy mint minden más oprendszernél. Jellemzően szólnak, hogy xy darab frissítés elérhető, te meg frissíthetsz.Amihez nagyon hozzászoktam az évek során, az, hogy amit csak lehet GUI-val állítok be, és nem CLI-ből. Szeretném ezt a felhasználói élményt megtartani, amennyiben lehetőség van rá.
CLI-től nem kell félni, jellemzően akkor szoktuk elővenni, mikor gyorsabb vele megcsinálni valamit, mint egérrel bemenni az xy menü almenüjébe.A téma összefoglalót olvasd el, meg szerintem egy vuirtuális PC-n nézz meg egy-két disztrót mielőtt élesben próbálkozol.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Vidual001 #38451 üzenetére
Hmm, az 1 magos Sempron proci a legnagyobb baja a gépnek, ezek a böngészős játékok eléggé proci igényes dolgok.
Viszont a felugró ablak már más kérdés. Fel kellene tenni reklámblokkolót a böngészőbe, pont mint Windows alatt. Nem tudom, hogy Firefox vagy Chrome, Chromeium fut a gépen, de mindegyikre van több adblock meg felugró ablak megoldás is.
Azt nem hiszem, hogy maga a rendszer belassult volna a játékaitól, szerintem csak a böngészőre érti.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
olivera88 #38416 üzenetére
Ezzel nem találkoztam az én telepítéseimnél, pedig a cégest azt napi szinten használom.
Amúgy régebbi Debiánban valóban volt bugos KDE, pl. a Debian6-ban hónapokon keresztül nem lehetett elindítani az energiagazdálkodás beállítását a rendszereszközökben, és csesztek kiadni rá frissítést. Ekkor váltottam a KDE only Chakrára az itthoni gépeimen, itt azóta is az van.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #38401 üzenetére
Mi az az autentikus személyiség?
Amúgy a szakértői rang dologgal két gond volt. Az egyik az, hogy nem tudták miért kapta valaki, a másik meg az, hogy sokan nem tudták, hogy miről szól ez a dolog. Én már kaptam a fejemhez olyat is, hogy az adminok bérence vagyok.
olivera88: hehe
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Low-end netezős gép ajánló, a grub-tól az Iceweasel (Firefox) betöltésének befejezéséig, autologin és autostart mellett.
Celeron 2.8GHz, IDE-s vinyó, 768MB ram, Debian8 LXDE boot idő 1 perc 15 másodperc
Pentium E5300 2*2.6GHz, 2*1GB ram, Satás vinyó, Debian8 LXDE boot idő 47 másodpercAz LXDE-s Debian memória fogyasztása a betöltés után az asztalon 250MB.
whbear: az lehet. De a Pacman nem is GUI-s progi.
olivera88: most akkor Gnome, vagy a KDE-s környezet van telepítve? A Gnome elég buta.
Vladi: nem elvették, megszűnt! A kettő nem ugyanaz!
ubyegon2: a Chakra topicnak még nincs gazdája...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
olivera88 #38381 üzenetére
Bonyolítják itt a dolgokat a többiek.
Menj be az apper csomagkezelőbe, és írd be a kde szót, majd üss entert. A leszűkült listában keresd meg a magyar nyelvi csomagot (kde-l10n-hu), és jelőld ki telepítésre és tetesd fel vele. Ez után már hozzá tudod adni a nyelvi beállításokban a magyar nyelvet alapértelmezettnek.
Hasonló az eljárás az iceweaselnél (firefox) is.Vagy röviden a terminálban:
sudo apt-get update
sudo apt-get install kde-l10n-hu iceweasel-l10n-huN0zer0: Szerintem nem. Per pillanat KDE-s bugot nem tudok mondani a Debianban, pedig napi szinten használom. LXDE-vel volt pár apróság.
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#68216320 #38334 üzenetére
Nem szoktam külön /home-ot tartani mert ez még sem Windows, nem borul össze csak úgy. Egyszer volt adatvesztésem Linuxon, de akkor annak a hdd-nek a komplett partíciós táblája halt meg, így minden odalett. Ez egy Mint kernel frissítés után volt, de végül is nem tudom, hogy volt-e köze a kettőnek egymáshoz, bár a vinyó azóta gondnélkül működik...
Ha adatot kell mentened, azt én egy live rendszer alól egy pendrivera menteném, aztán formáznám a partíciót. Utána meg ki lehet szemezgetni a kellő dolgokat.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- Lenovo Thinkpad P16 G2 - i9-13980HX, 64GB, 1TB SSD, 16" WQUXGA (3840 2400), RTX 4090 (ELKELT)
- Xiaomi Redmi Note 12s 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BANKMENTES részletfizetés Noblechairs HERO RL valódi bőr Gamer Szék
- KIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station (40AJ)
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest