Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j0k3r!

    senior tag

    válasz ad4m1337 #23805 üzenetére

    Helyes meglátás, maximum az utolsó mondatba tudnék belekötni. Itthon az alapkamat kezdi elveszteni a jelentését, mert rengeteg szereplő ez alatt kap "akciós" hitelt. A gazdag generáció most még mozizik, de majd amikor nem kap idősen normális orvosi ellátást, akkor el lehet gondolkodni rajta, hogy megérte-e 600 millió forintra felpumpálni a 2 szobás panel árát.

    #23806 Qtya123 - Bármi lehet. Én egyelőre elég biztos vagyok abban, hogy reál értéken csökkenés jön a következő 2-3 évben. Talán az újépítésűeknél nem, de abból nem sok van, és nem is az átlag ember veszi ezeket, szóval nem fogja tudni magával húzni a használtak árát ugyanolyan mértékben.

    [ Szerkesztve ]

    some men just wanna watch the world burn...

  • HdRew

    őstag

    válasz ad4m1337 #23805 üzenetére

    Amúgy teljesen ezt érzem én is. Pedig nem mondható el rólam és a feleségemről, hogy magyarországi viszonyok között rosszul keresnénk. Neki 2 diplomája van, bsc-msc, tájépítész mérnöki, nekem pedig 1 bsc, pénzügy és számvitel a pszf-en.

    A gyönyörű támogatások miatt (CSOK+Babaváró, kutyagumi na meg persze a sokáig alacsonyan tartott alapkamat) az egekben a ház és lakásárak, az volt a szerencsénk, hogy jött a zöld hitel, és így mondhatni nagyon jól jártunk. De már mi is a csúcson vettünk lakást egy sorházas felépítésből Vácott, 65M, hőszivattyú, 50m2 kerttel, 84m2-es lakás. (Mondjuk most még ugyanezt ha jól láttam 75M-ért árulják, de szvsz annyiért már tuti nem megy el.)

    Ha nincs a zöld hitel, úgy is tudtunk volna hitelt felvenni, csak már ugye sokkal húzósabb lett volna, és már szívtuk volna a fogunkat a törlesztő miatt.

    Akik most vannak családalapítás előtt, azok tényleg csak azt remélhetik, hogy irgalmatlanul beszakad a piac, de hát ez nem valószínű, hogy meg fog történni, mint korábban.

    Itt még akinek lesz esélye, az a diplomások köréből fog kialakulni, illetve azok tudnak még feljebb lépni, akik fognak örökölni bármit is, vagy esetleg a szülei tudnak segíteni, bár ez utóbbi Magyarországon egyre inkább sci-fi, mint valóság.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák