Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    válasz updog #19446 üzenetére

    Na igen, a járvány előtt is meg voltak halva a bevezető/kivezető utak reggel és munka végén minden létező irányban. Ez most még keményebb lesz.

    Nekem konkrétan azon kollégák/ismerősök közül, akik nemrég, vagy a közeljövőben költöztek, vagy épp tervezik a költözést konkrétan NINCS olyan személy, aki nem az aggloba költözött, vagy épp tervezi azt.
    Amely lakásokat Budapesten megnéztünk eddig, azokat 90%-ban azért árulják, mert mennének aggloba családi házba, vagy már épp be is költöztek. --> Mondjuk néhány esetben nem csodálkozom, mikor azt látom, hogy minden szobában/félszobában dekkol 1 gyerek, vagy emeletes ágyon 2 is, a szülők meg ki vannak kényszerülve az amerikai konyhás nappali egyik szegletébe egy kinyitható sarokülőre.

    Múltkor beszéltem egy ismerőssel, akivel rég találkoztam, mondtam neki, hogy most tervezünk Budapesten lakást venni. Az első reakciója az volt, hogy konkrétan én vagyok az első jó ideje, akitől azt hallja, hogy a városban és nem az aggloban akar venni.

    Mindeközben állami szférában dolgozók között, akik HO-ban lehettek, abban a tized másodpercben, ahogy a kormány megszüntette a HO ajánlást, már kapták az ukázt, hogy na akkor most azonnal takarodás vissza az irodába. Olyannyira gyorsan vissza akarták zavarni őket, hogy még ki sem jött az új szabályzó. Mikor erre rájöttek, akkor gyorsan szóltak az alkalmazottaknak, hogy jó, akkor hétfőn mégse kell még jönni. Majd hétfőn kijött a szabályzó és keddre már berendelték az összeset. :N

    A céges tömbb eddig fullon volt. Most tavasszal özönlenek ki belőle az itt lakók, egy csomó lakás/tároló/parkoló felszabadult. Legtöbben a babaváróval indultak meg.

    Szüleimnél meg falusi CSOK... 1.800 fős falu. Nagyon olcsó házak. Eredmény: Idén már 5 falusi csok-os házvásárlás volt, amelyek vásárlói a nem messze lévő, de annál híresebb fullos nyomortelep, bűnözőtanya gettófaluból (tán csak a pap nem kisebbségi ott) érkező kisebbségi család.

    [ Szerkesztve ]

  • HoTDoG

    tag

    válasz updog #19446 üzenetére

    Szerintem nem voltak hülyék. Bár én sem léptem meg ezt, vártam mi lesz a vége. Ettől függetlenül a józan ésszel szemben megy a döntés, hogy az irodista munkakörnek ilyen szinten vissza kell rendeződnie. Értem, hogy fontos a szocializálódás, személyes kontakt, miegymás. De az igazi indok valójában az irodisták bejárásával összefüggő gazdasági pörgés. Büfék, menzák, BKV bérlet, stb.

Új hozzászólás Aktív témák