Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    Sziasztok!

    A közeljövőben szeretnénk Budapestre költözni és egyben lakást venni. Első körben a munka miatt a 19. kerületben kezdtem el interneten a hirdetések böngészését. A KÖKI közelében (Simonyi Zsigmond utca, Irányi Dániel utca, Csokonai utca, stb...) találtam egész elfogadható árú lakásokat, amelyek egy megnézést megérnének szerintem.

    A kérdésem az lenne, hogy ez milyen környék közbiztonság és egyéb kockázati tényezők szempontjából? Amit furcsállok, hogy ismerőseink például az Örs vezér tere közelében laknak egy irdatlan nagy paneldzsungelben és ott jóval drágábbak az ingatlanok. Gyakorlatilag amennyiért a KÖKI mellett hirdetik a 45-50 nm-es lakásokat, ugyanannyiért az Örs vezér melletti dzsungelben a 35-39 nm-es panelok mennek. Ezért fura nekem a kedvezőbb ár. Kell valamitől a KÖKI környékén tartani?

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    Köszi a választ mindenkinek! :R

    Engem az ipari környék nem zavar, csak a közbiztonság érdekel, mondjuk egy Örshöz viszonyítva például ennyire általános a KÖKI felé az ork hordák előfordulása, illetve mennyire lehet nyugodtan a lakások előtti parkolókban hagyni napokig az autót.

  • Qtya123

    őstag

    Sziasztok!

    Kialakult a végleges eredmény munka terén, mégpedig a 11. kerületben fogok dolgozni. Elkezdtük a lakáshirdetéseket nézni és hamar realizálódott - amit eddig is gondoltam - , hogy a rászánt 15 milliós összegből Budán esélytelen 50-60 nm közötti lakást találni, kivéve Békásmegyer és 1-2 lakás elvétve a 22. kerületben.

    Elsődleges cél a minél nyugisabb környék és a gettómentesség. Közlekedés szempontjából annyi a kritériumom, hogy nagyjából 1 óra alatt bejussak akár autóval, akár tömegközlekedéssel.
    A 17. kerületről hallottam azt, hogy megfelel a nyugalmi követelményeknek, és ott a fenti összegért vannak is eladó lakások. A kérdésem az, hogy a közlekedés mennyire gázos onnan a 11. kerületbe (Kelenföldre) és úgy általánosságban a belváros felé? (akár autó, akár tömegközlekedés)

    Néztük még a 4. kerületet is, arról jót is, rosszat is olvastam, nem tudom milyen lehet. Ha van valakinek tippje a fentiekkel kapcsolatban, esetleg további kerületek, jó környékek azt megköszönném!

    Üdv.

  • Qtya123

    őstag

    válasz albiosz #8399 üzenetére

    Szia!

    Mindegy, hogy tégla vagy panel, annyi, hogy ne legyen a földszint, vagy a 10. emelet és ne gázkonvektoros legyen.
    1 gyerek van tervben, tehát olyan elrendezés kell, ami erre alkalmas.

    Az nem gond, ha felújítandó, csak ne legyen élhetetlenül lerúgva, mert 2019 év elején lejár a lakástakarék és akkor mehetne abból a felújítás, addig meg egy festéssel kihúznánk.
    A költözés eléggé gyorsan zajlana, mert ahogy eladtuk a jelenlegit, úgy pár hét leforgásával kellene megvenni és bútorokkal együtt átköltözni a másikba.

    A munka a feleségem szempontjából lenne fontos, nekem a 11. kerületbe heti átlag 3 alkalommal kell csak mennem, ha meg nem ezt a munkát csinálnám, akkor a másik variáció kizárólag a kamionozás, ott meg nekem teljesen mindegy távolság szempontjából, hogy 2-3 hetente melyik kerületből megyek a telephelyre. Viszont a feleségem 90%-ban tömegközlekedne a leendő (még nem tudjuk hol) munkahelyére.

  • Qtya123

    őstag

    válasz hurenzon #8401 üzenetére

    Nagyon maximum 15.5 millió és 50 nm alatt ne legyen, 2 szoba, 1 szoba és 1 félszoba, vagy 1 szoba és 2 félszoba is szóba jöhet.
    Ami még fontos lenne, hogy saját (vagy legalább közös) tároló legyen az alagsorban.

  • Qtya123

    őstag

    válasz amargo #8403 üzenetére

    Budán nem sok helyen jön ki ennyiből ekkora méretben. Lényegében csak Békásmegyer. Azzal kapcsolatban nem tudok dönteni, mert kb 10 ember 10 különböző véleményt mond Békásmegyerről és a neten is ugyanez a tendencia. Ráadásul ahogy látom eléggé északon van, első ránézésre nem tűnik jobbnak a tömegközlekedése, mint mondjuk egy 4. kerületnek.

  • Qtya123

    őstag

    válasz amargo #8407 üzenetére

    Én azt hallottam, hogy sok salaktaposót telepítettek be oda. Legalábbis 1-2 pesti ismerősöm szerint. Az a baj, hogy mindenki mást mond. :)

  • Qtya123

    őstag

    Köszi mindenkinek a segítséget! :R
    Meglátjuk mi lesz, majd jelezni fogom. A KÖKI környékét már korábban is néztem, Kispesten az Üllői út két oldalán lévő lakótelepen van egy-két ígéretesnek tűnő lakás. Még ez a rész sincs kizárva. Közlekedés és bevásárlás szempontjából az egyik legjobb lenne.

  • Qtya123

    őstag

    Üdv!

    Egy olyan helyzet állt elő, hogy jövő héten megnézek egy lakást. Amennyiben tetszik megvesszük, de a feleségemé lesz 1/1-ben. Viszont ő nem tud ott lenni a megnézéskor, csak én. A kérdés az, hogy a foglalót szerintetek letehetem én az ingatlanosnak úgy, hogy maga az adásvétel majd a feleségemet fogja érinteni?

  • Qtya123

    őstag

    válasz velizare #8458 üzenetére

    Mikor a jelenlegit vettük (ingatlanoson keresztül) akkor a foglalót nem adásvételivel tettük le, hanem az ingatlanos adott egy Vételi nyilatkozat nevű dokumentumot, amin rögzítettük, hogy x Ft lesz a foglaló. Ez alapján adtuk oda a foglalót a tulajdonosoknak. Később írattuk az adásvételit az ügyvéddel és akkor adtuk oda a vételár fennmaradó részét.

  • Qtya123

    őstag

    válasz axioma #8463 üzenetére

    Köszi mindenkinek a választ. Inkább nem kockáztatok a leírtak alapján. Jó lakás lett volna, de megoldhatatlan, hogy a feleségem (mint vevő) ott legyen. Inkább elengedtük ezt a lakást.

  • Qtya123

    őstag

    Üdv!

    Sikerült eladni a lakásunkat és megvan a kiszemelt, amit meg akarunk venni. Adózási szempontból lenne kérdésem:
    A mostani lakásunkat 2013 év végén vettük, most pedig magasabb áron adtuk el. A budapesti ingatlan árához viszont hozzá kell tennünk, tehát a teljes eladási árat fel kell használnunk az új ingatlanhoz.

    Az 1995. évi CXVII. törvény SZJA törvényben ezt olvastam:

    64 § (4) Az ingatlan, ingatlanra vonatkozó vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelem, ha az átruházás a megszerzés évében vagy az azt követő öt évben történik, az (1)-(3) bekezdés szerint kiszámított összeg (e § alkalmazásában: számított összeg)
    1. 100 százaléka a megszerzés évében és az azt követő évben,
    2. 90 százaléka a megszerzés évét követő második évben,
    3. 60 százaléka a megszerzés évét követő harmadik évben,
    4. 30 százaléka a megszerzés évét követő negyedik évben,
    5. 0 százaléka a megszerzés évét követő ötödik és további évben.

    A vételi és az eladási ár különbözetének összegéből abban az esetben is adót kell fizetni, ha a teljes árat beleforgatjuk a következő lakásunkba? (mivel csak 2017 év vége felé lenne meg a 4 év, így elég kemény ez a 60%-ból számított adó)

  • Qtya123

    őstag

    válasz axioma #8559 üzenetére

    Tehát akkor ha minimálisan is, de valamennyit csökkenti a vételár-eladási árból keletkező "hasznom" összegét az, hogy van számlám mondjuk a biztonsági ajtóról, beépített mosogatógépről+konyhabútorról, szagelszívóról?

    Valamint anno a vétellel kapcsolatos költségem: illeték+ügyvédi munkadíj. (eladási költségem nincs, mert nem ingatlanossal adtam el).

    Közben néztem a NAV oldalán van egy kalkulátor, ami a 2013-as vásárlás és a 2017-es értékesítés esetén 30%-al számol. Csak az év számít, vagy a pontos dátumok? Mert év alapján ugye ez 2017-2013= 4 év. Viszont a vételre 2013 novemberében került sor, az eladásra pedig 2017 májusában, ami nem teljesen 4 év.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz albiosz #8571 üzenetére

    Szia!

    A munkahely közelsége miatt a 3. kerület, Békásmegyer lett a befutó egy csendes utcában. 57 nm. Tetszik, hogy közel van a Duna, illetve Visegrád, Dobogó-kő stb...

    Míg felújítjuk a 19. kerületből járok dolgozni a 3. kerületbe. Úgy érzem, hogy jól döntöttünk a hellyel kapcsolatban, mivel ma a 3-ból a 19-be autóval 1.5 óra alatt értem haza... Tömegközlekedéssel 1 óra alatt. Nem bírnám ezt túl sokáig, vagy csak én vagyok túl kényelmes és megszoktam, hogy mindig 30 percen belül voltam a munkahelyektől, iskoláktól.

  • Qtya123

    őstag

    Üdv!

    A jelenlegi ingatlan adásvételi tervezetünket összehasonlítottam kíváncsiságképp egy pár évvel ezelőtti, szüleim ingatlanának eladásáról szóló adásvételi szerződéssel.

    Abban szerepelt egy olyan pont, hogy a birtokba adás legkésőbbi időpontja 2012. március 31, de emellett az is oda van írva, hogy "szerződő felek kérik a földhivatalt, hogy az ügyiratot 2012. április 30. napjáig tartsa függőben."

    Ilyesmi nincs a mi tervezetünkben. Van ennek jelentősége? Egyáltalán mi értelme 1 hónapig függőben tartani a bejegyzést, ha már eladásra és birtokba adásra került? (szüleim erre nem tudtak nekem válaszolni)

  • Qtya123

    őstag

    válasz velizare #8597 üzenetére

    Köszi! Akkor világos, szüleim adásvétele során hiteles volt a vevő, a leírtak alapján gondolom ezért került bele.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    Üdv!

    Szeretnénk venni egy lakást, amelyben jelenleg a tulaj él, aki alkoholista életmódja miatt teljesen eladósodott, viszont a lakás nagyon jó helyen és elrendezéssel bír. A lakást egy követeléskezelő cég hirdeti. Meg tudnék egyezni velük a megfelelő árban, viszont a lakó nagyon erőlteti, hogy 60 napig még ott lakhasson, mert albérletet kell keresnie. A baj ezzel az, hogy egyrészt addig nem tud albérletet keresni, amíg nem jut az adásvételből a neki megjáró összeghez, valamint olyan az ábrázata és a stílusa is neki, hogy valószínűleg sok lakáskiadó el fogja küldeni, nem meri neki kiadni a lakását.

    A szerződésben az egy dolog, hogy rögzítve lenne, hogy az adásvétel után 60 nappal ki kell mennie, különben naponta x összeget kell nekem fizetnie. Ezt ugye vagy megteszi, vagy nem, illetve vagy kiköltözik 60 nap után, vagy nem. A kérdésem az, hogyha nem költözik ki mennyi idő lehet a bírósági végrehajtás lefutásának ideje, hogy a rendőrök kirakják? Illetve ilyen esetben is él a december 1-től március 1-ig tartó kilakoltatási moratórium rá nézve?

  • Qtya123

    őstag

    válasz axioma #8997 üzenetére

    Üdv!

    Fejlemények vannak.
    Úgy néz ki, hogy a kiköltözése meglesz a tulajnak. A faktoring cég és a tulaj ma bólintott rá a kialkudott vételárra, illetve a cég az adásvétellel kapcsolatos adatokat nekünk és az ügyvédünknek ma küldte át (az ügyvédünk hétfőig nem tudja elolvasni).

    Egy dolog nem világos ebben: A tulaj nem bajlódott a lakás hirdetésével és ezért a faktoring cég bízott meg egy értékesítőt, aki hirdeti a lakást, beszél a vevőjelöltekkel, intézi a kommunikációt a vevőjelölt és a tulaj között. Ez az ember a faktoring cég egy kapcsolt vállalkozásában dolgozik, amely Kft-ben tulajdonos a faktoring zrt.

    Ez a megbízott értékesítő azt mondta, hogy 300.000 Ft lesz az értékesítéssel járó költség, amit már tartalmaz a mi kialkudott vételárunk összege. Ezt elmondása és leírása szerint úgy kellene beépítenie az ügyvédünknek a megírandó adásvételi szerződésbe, hogy:

    először is a kialkudott vételárból 1.000.000 Ft foglaló utalása a faktoring cégnek, majd később
    x Ft vételár utalása a jelzálogjogosult faktoring zrt. cégnek (a jelzálog összege, csökkentve az 1 millió foglalóval)
    y Ft vételár utalása a lakás tulajdonosának (a jelzálogon felül a vételárból megmaradó összeg, ami őt illeti) és
    300.000 Ft vételár utalással a faktoring zrt. érdekeltségébe tartozó Kft-nek, amelyben ez az értékesítő dolgozik.

    A kérdésem az, hogy ez így jogilag szabályos egy adásvételi szerződésen, hogy vételárként megjelölt 300.000 Ft lesz átutalva egy Kft-nek, ami lényegében nem a jogügylet részese, mivel se nem tulajdonosa a lakásnak, se nem a jelzálog jogosultja? Mert ha jól értem ebben a jogügyletben mi vevőkön kívül csak a lakás mostani tulaja és a faktoring zrt. a résztvevők. A Kft-nek szabályos, hogy vételár jogcímen megy 300.000 Ft, ami tulajdonképpen egy beépített "munkadíja" az értékesítőnek az én értelmezésemben?

  • Qtya123

    őstag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy lakást vásárolni, némi hitel is szükséges hozzá. Az lenne a kérdésem, hogy azt megtehetem, hogy megvásárolom a lakást, de nem én szeretnék a tulajdonosa lenni, hanem 1/1-ben édesanyámat szeretném tulajdonosnak és én pedig a haszonélvezetet birtokolnám.

    Ez így lehetséges? Ebben az esetben fel tudom venni én a banktól a hitelt, úgy, hogy tulajdonos nem, csak haszonélvező leszek?

    Köszi előre is!

  • Qtya123

    őstag

    válasz Brandynew #12711 üzenetére

    Látom sikerült kiválasztani és általánosítani a pedagógus bért a Pedagógus II. bértáblából a mesterdiplomás pedagógus bére, ami 10 év után bruttó 304 ezer forint...

    Azt tudnod kell, hogy nagyon sok tanár nem a PED II-ben van, hanem a PED I-ben és még több amelyiknek nem mester diplomája, hanem BA/Bsc diplomája van. Gyakorlatilag PED II. és Msc tanár ritka mint a fehér holló. Legalábbis általános iskolában mindnenképp.

    Ugyanazokat a bértábla felső kis szegmenseit ragadod ki, mint amit a kormány is, mikor éljenzi, hogy micsoda béremelése volt a tanároknak.

    Na akkor a valóság: Feleségem PED I-ben van, Bsc diplomával, felsőfokú angol nyelvvizsgával általános iskolában. Íme az aktuális bértáblák.
    Ő 10 év munkaviszonnyal jelenleg bruttó 246.645 Ft-ot keres. Az 164.000 Ft nettóban. Cafeteria, illetve bármely más egyéb juttatás nincs. Mielőtt jött ez a "nagyarányú" béremelkedés, kb 130 ezer Ft-ot keresett, de ha helyettesíteni kellett, azt kifizették a tanároknak, mint túlóra. Így átlagban havi 145ezer Ft nettót hozott haza. Most már nem fizetnek túlórát és keres 164ezer Ft-ot. Magyarán a béremelkedése nettó 19ezer Ft volt. Ha nem lenne nekem normális fizetésem, ő nem dolgozhatna tanárként. Ez a pénz vicc, egy kamionos 1 hét alatt megkeresheti, ha jó helyen van.

    Kérlek ne dőlj be mindennek, amit olvasol és ne a kisarkított, plafon fizetést vedd alapul. Azt is olyan szép olvasni, mikor pár hónapja az origo a tanári béremelkedés sikertörténetéről szóló cikkben éljenzett, hogy népszerű a tanári pálya, a fiatalok szívesen választják azt... :DDD Ezzel szemben meg az index írja, hogy tanárhiány van. Na akkor melyik igaz?

    Elmondom melyik: A feleségem 2009-ben kezdett dolgozni. Akkor 52 iskolába adta be az önéletrajzát, 2-be vették volna fel. Azóta költözés miatt kétszer váltott iskolát. Egyszer 2013-ban, ott 17 helyre adta be és 5 helyre vették volna fel, majd 2018-ban is költöztünk. Akkor már tudna, hogy mindenhol tanárhiány van. Csak olyan iskolákba adta be, ahol angolt kell tanítania és nem osztályfőnöknek lenni. 9 helyre adta be, 9-ből 9 felvette volna. Válogathatott. Nem volt olyan iskola, ahova ne kerestek volna azonnal 2-3 tanárt. Főleg matek, fizika, kémia.

  • Qtya123

    őstag

    válasz Brandynew #12714 üzenetére

    Látom a lényeget fogtad meg megint. Figyelj, egyrészt mint írtam költöztünk párszor a munkám miatt. Jött velem. Nyilván nem fért bele neki sem a portfólió írás, sem az msc diploma. 3 megyeszékhely az ország 3 legtávolabbi pontján. De ez mindegy is, egyéni probléma.

    Viszont: tegyük fel az én kis feleségem ügyes, okos szorgalmas, küzd és megcsinál egy mester diplomát, meg egy portfóliót. Na mennyi jutalmat kapna akkor? Elérné egy csomó befektetett munkával a 304ezer bruttót. Az a jelenlegi fizetéshez képest kemény 38ezer Ft különbség nettóban.... :DDD

    Nettó 202ezer Ft. Hú de "nagy pénz", micsoda életpálya. És kell hozzá egy mester diploma, meg egy portfólió, illetve van egy felsőfokú angolja. A cimborám 200 nettóval kezdett a UNIX alkatrész boltban eladóként. :))

    Lehet ezt szépítgetni akárhogy, életpálya előtt 145nettó, fullosan kimaxolt életpályával 200nettó. Nem is beszélve arról, hogy a rendőrök, katonák, tűzoltók, navosok is megkapták az életpálya modellt. Ami sokkal szebben néz ki, mint a tanári. Navos rokon fizuja nettó 220ról nettó 330ra ment fel 2016 és 2019 között. Ja és a közszféra többi dolgozója számára nem kellett külön mesterdiploma, portfólió stb, hanem alapból megkapták. Ne próbáljuk már eladni sikertörténetként a pedagógus életpályát. Sehogysem az. Az sem életpálya, hogy a pályakezdő pedagógu KETTŐ évig 200 BRUTTÓT kap. Persze nem gond, mert portfólióval és türelemmel 10 év múlva akár bruttó 100ezerrel is többet kereshet. :C Ugye Te is érzed, hogy ez a lépték egy vicc. Nem is nagyon jelentkezik senki erre a rendberakott életpályára. Ráadásul a közszféra nagyobb része kap cafeteriát. A tanárok nem. Mondom, ha nem lenne normális keresetem, ő nem lehetne tanár, hiába szereti. Nettó 200ra sajnos ma Magyarországon nem lehet komoly egzisztenciát építeni.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Brandynew #12745 üzenetére

    "rekordot dönt a szálláshelyek forgalma, a mozi- és színházlátogatások száma brutálisan emelkedik, ahogyan az éttermek forgalma is. A személygépkocsik száma olyan mértékben emelkedik, mint még soha, ráadásul fiatalodik is a járműállomány."

    TROLL ON:
    Ezt mondd mondjuk egy Budapesten élő tanár házaspárnak, akik 10 éve tanárok és mindketten kimaxolták a sikeres és nagyarányú életpályájukat és ketten együtt hazavisznek 400e nettót :DDD . Külön előny, ha albérletben laknak. Szerintem ők nem a színházon és a fiatal autón agyalnak, hanem azon, hogy kb 16 év alatt, ha összehúzzák magukat, talán egy lakás önerőt össze tudnak hozni. Életpálya. :)
    TROLL OFF

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    Üdv!

    Kérdésem lenne azokhoz, akik mostanában vettek Budapesten lakást. A bankok budapesti ingatlanokra mennyire jellemzően adják meg a hitelt 20% önerőre? Vagy inkább 30% a minimum, amit kérnek?

    A 18. vagy 19. kerületben szeretnénk majd vásárolni. Azt olvastam valahol, hogy a fővárosban 20%-al már megelégszenek a bankok, de jobb lenne valakinek a személyes tapasztalata.

    Árban kb 30-32 millióért szeretnénk venni, közös bevételünk kb 550-600e Ft.

  • Qtya123

    őstag

    Üdv!

    Nemsokára lakást szeretnénk venni Budapesten, de a lentebb leírtak miatt nagyon nehéz kiválasztani az optimális területet és ebben kérnék tippeket, hátha vannak olyan részek, amelyek elkerülték a figyelmemet.

    Röviden annyi, hogy a keret max 35 millió Ft. Ezért az árért már beesik 1-1 újabb építésű is, de nem zárkózunk el a panel elől sem, annyi, hogy a 10 emeletesek kizárva.

    A nehézség abból adódik, hogy én a reptér mellett dolgozom, a feleségem meg a 4. kerületben, annak is a külső részén az Óceánárok környékén. Mivel most a 18. kerületben vagyunk az Erzsébettelepen, így nekem egyáltalán nem gáz a munkába járás sem autóval, se tömegközlekedéssel. A feleségemnek még úgy ahogy elmegy, mert 2 perc sétával a 200E buszmegállóban van, ahonnan hamar eljut metróig, de így is 1 óra 15 perc mire a munkahelyére ér, mert Újpest központtól még buszra kell szállnia.

    Emiatt kizárólag a metró, illetve a 200E közvetlen közelében nézelődünk, mert +1 busz ahhoz, hogy elérje a 200E-t, vagy messzebbről a metrót már másfél óra fölé növelné az utazást.

    A 4. kerületet elvetettük, mert onnan nekem autóval kellene járnom (sokszor éjjel 1kor végzek a munkahelyen) és az kb 1700 km havonta M0-án. Erzsébettelep szerintem egy nagyon király hely, de itt csak családi házak vannak, illetve van 1 tömb (pontosabban két tömb van, de az egyik egy széthulló kispórolt anyagú, ahol évek óta pereskedik a kivitelezővel a társasház) az Örs utcában, az nagyszerű lenne, de ott meg a végletek vannak, vagy vehetsz kicsi, 30-40 nm-es lakást, vagy 70 nm-körülit, a mi nekünk kell az 50-55 közötti nincs.

    Óhegy, Újhegy kilőve, mert idő, míg a metróhoz ér. (Ha most csak egy 40 perces utazásra kellene rádobnia +10-20 percet az oké lenne, de 1:15-re már nem szívesen tesz rá az ember plusz utazási időt).

    Ami szóba jöhetne az pár darab 4 emeletes tömb közvetlen a KöKi-vel szemben a 19. kerületben (Katica utca pl, vagy Lehel utca sarka), illetve a 18. kerületben a Lakatos lakótelep Nefelejcs utca mellett közvetlenül fekvő tömbjei, mert onnan kb 8 perc alatt eléri gyalog a 200E-t.

    Össze vissza nézegettük már a google maps térképet, hogy hol vannak még 4 emeletes tömbök, vagy lakóparkok a 10,18,19. kerületekben, de csak ezt a pár darab tömböt találtuk, ami nem növeli meg nagyon az utazást. Illetve még a 9. kerület József Attila lakótelep lenne járható út, viszont lehet alaptalan, de én nem szívesen költöznék az illatos úti vegyi szennyezett terület közvetlen szomszédságába.

    Van esetleg ötletetek, hogy hol találok még a fentieknek megfelelő lakásokat? A 10,18,19 kerületben szeretnénk maradni.

    Köszi, hogy végigolvastad a litániát. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz AxBattler #14795 üzenetére

    Köszi a tippet, felvettem a listámra a Gyárdűlő azon részét. :K
    Jó a közlekedés, az illatos út már nincs annyira közel. Szépek azok a lakások, egy kocsibeállóval még talán elmennék kicsit magasabb vételárig. Majd körbenézzük, megérdeklődjük milyenek a lakások.

  • Qtya123

    őstag

    válasz 426os #14797 üzenetére

    A 16. nekem szimpatikus hely lenne, de nem akarok olyan helyen lakást venni, ami nincs közel metrómegállóhoz. Nem tudom helyes e a gondolatmenetem, hogy eladáskor könnyebb egy metró közelit eladni.

    A 13. kerületre még ránézek, bár nekem olyan összezsúfoltnak tűnik sok része, illetve tele van lerúgott lakásokkal 30 millió feletti áron. Nekem kicsit túlárazottnak tűnik a többihez képest.

    j0k3r!: 2 éve közlekedik úgy, hogy a 200E-re Pestszentlőrinc átjárónál száll fel és onnan megy a metróig. Eddig nem panaszkodott szerencsére a csövesekre. A 3-as villamos nem lesz használva szerencsére. Ha mondjuk összejönne a Gyárdűlőnél egy lakás, akkor a Pöttyös utcai megállónál szállna fel. Az annyira gázos környék? :F

    Én csak autóval mozgok ezeken a részeken, különösebben nem vettem észre, hogy több csöves lenne. Bár én nem tudok különbséget tenni. Nekem ugyanannyi csöves tűnik fel a népligetnél is, mint mondjuk a KöKinél lévő nagy buszmegállóban, meg azon a folyosón, ami megy ott a metró, meg a vasút felé.

    lajafix: Ő nem túlzottan szeret vezetni. A 18. kerületi lakhelyünket meg a cég adja, azért vagyunk itt. Viszont lassan szeretnénk venni egyet. Az én munkahelyem teljesen biztos, válságálló, az övé is, és ő nagyon szeret ott lenni, nem akar váltani és új közösségbe kerülni. Sok dolgot elért már ott és jó a közeg is.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Mercutio_ #14805 üzenetére

    Ja, lehet kicsit félreérthető voltam a nemsokára az nálam minimum 1 év múlva lenne kb esedékes, csak jó előre elkezdünk már környékeket nézegetni, tervezni. A vételnél tekintettel leszek az árak irányára és attól függően tudom elhalasztani, vagy előrébb hozni. A helyzetet bonyolítja, hogy van egy pécsi lakásunk, amit majd el akarunk adni, azt is jól kell belőni, hogy mikor legyen az eladás. De ugye semmit nem tudunk, hogy mennyi ideig és milyen mértékű hatások lesznek a vírus miatt. :(

    axioma: Hosszútávú munkák, maximum az lenne, hogy én unom meg és váltok valamikor a távoli jövőben. Feleségem esetén ugyanígy gondolom, hiába nem akar belátható időn belül munkahelyet váltani és a megszűnés/kirúgás esélye is a 0% környékén van. De ezektől függetlenül az eladás miatt és ha esetleg egyszer máshol dolgoznánk, nem lenne rossz valami M3 közeli hely, ahonnan sok része elérhető Budapestnek mondjuk 30-50 percen belül.

    Amúgy megnéztem a fentebb említett Makk és Somfa utcákat, egész jónak tűnnek, bár mögöttük a Fertő utca nem a legszebb.

    A Lakatostelepről tud valaki véleményt mondani? Láttam szépen felújított lakásokat, illetve van néhány tömb, amelyek kívülről is fel vannak újítva, igaz úgy a 60-as évek elején épülhettek. Ugyan nem a metrómegálló szájában van, de a 184-es buszhoz a séta 2 perc és onnan 7 perc alatt visz el a KöKi metróig.
    Ott van a közelében egy hőerőmű, meg egy Büdi-tó nevezetű tó :), nem tudom ezekkel mi van.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz sapizee #14807 üzenetére

    Köszönöm a tippet Neked is! 50-55 nm közöttit keresünk.
    Gyorsan ránéztem, valóban nincs nagy kínálat egyelőre, de a Százados utat és környékét végignézve a google mapson vannak szép tömbök. Azonban én a körúton belüli részeket élhetőség szempontjából egyáltalán nem ismerem. A Haller utca, Mester utca környékén sokszor megfordulok, na én az olyan jellegű szűk, zsúfolt épületekkel teli utcákat nem bírom elviselni. Ha fizetnének sem élnék olyan részeken.

    Azt látom, hogy az általad ajánlott részen a körút túloldalán viszont a Hős utcai retektanya van.

  • Qtya123

    őstag

    válasz Mercutio_ #14817 üzenetére

    Nincs túlzottan nagy tapasztalatom Budapest szerkezetében, de a közlekedés során látottak alapján kb úgy érzem, hogy ez a hol vannak zűrös alakok kérdés az alábbiak szerint néz ki:

    Az összes olyan területen vannak alkoholistával, drogossal, hányással, vizelettel teli részek, amelyek közelében forgalmasabb tömegközlekedési pont van. Maximum ezeknek az alakoknak és képződményeknek az előfordulásában van szórás, hogy egyik helyen több van, másikon kevesebb, de mindenhol ott vannak valamilyen számban ezeken a környékeken. Legyen az KöKi, József Attila, Corvin, az egész belváros, Örs, a 13. ker forgalmas részei, Újpest központ stb...
    Én ritkán tömegközlekedek, de mikor igen, akkor akár az M3, akár az M2 vonalán megyek, vagy épp buszozok végig látok ilyeneket az aluljárókban, vagy az állomások közvetlen közelében a felszínen.

    Két terület, ahol nem szoktam látni ezeket a kriptafeszegető népségeket (persze attól gondolom még vannak, de ebben cáfoljatok, vagy erősítsetek meg), a családi házas övezetek legbelső utcáiban (legalábbis itt Erzsébettelepen), illetve a világ vége után kettővel lévő lakótelepeken, például Káposztásmegyer legkülső részein (Homoktövis utca, Tófalva utca), vagy Újpalota legszélén lévő lakótelep.

    Szóval nem tudom van-e egyáltalán olyan hely Pesten, hogy metró közel, de retek sehol, vagy nagyon-nagyon kevés. Egyébként nem kimondottan ezt szoktam figyelni, mikor közlekedek, de én így látom.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Mauzes #14819 üzenetére

    Eléggé a széle, ezért nem zavaró. Persze lehet hallani valamennyire a felszálló gépeket, de nem zavar. Ami meglepett, hogy sokkal halkabb, mint ismerőséknél, akik az Örsnél lévő lakótelepen laknak (Gyakorló utca, vagy köz). Ott pontosan felettük szállnak a gépek és új, minőségi nyílászárók ellenére is 2x olyan hangosak.
    Mondjuk őket sem zavarja, megszokták már, de ez gondolom emberfüggő. Én gyermekkoromban olyan házban éltem, ami egy hegy lábánál volt és légvonalban kb 500 méterre egy kőbánya volt. Naponta volt robbantás. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Stanlee #14851 üzenetére

    Én igazából minél többet gondolkodom annál bizonytalanabb leszek és annál több forgatókönyv jut eszembe az árakkal kapcsolatban. :(

    Mondjuk a mi esetünk sajnos nem annyiról szól, hogy itt a kp és mikor szálljak be a budapesti lakásvásárlásba. Már maga a helyszín kiválasztása is nehéz volt, de a pár nappal ezelőtti itteni tanácskozások alapján le van szűkítve 3 területre.

    Pécs belvárosában van egy lakásunk, amit 2017-ben nagyon piaci ár alatt sikerült megvenni. A megvétel után még A-Z-ig fel is lett újítva, közben kívülről beszigetelték, tehát 2022-ig elég szép adót kellene fizetni eladáskor az árkülönbözet miatt. Ettől függetlenül jövő évben már lehet megválnánk tőle.

    Annak az árából és a megtakarításunkból vennénk a budapesti ingatlant. A vírus előtti piac árkülönbsége úgy nézett ki, hogy a budapesti lakás kb 8-10 millió Ft-al került volna többe a kinézett területeken.

    Amit nagyon bizonytalanság, hogy a két város árai a jövőben hogyan fognak viszonyulni egymáshoz. Marad? Pécs jobban esik? Budapest jobban esik? Pécs stagnál-Budapest emelkedik? Pécs esik-Budapest stagnál? Pécs esik-Budapest emelkedik?

    Mindegyikre van elméletem. Pl mi van, ha Budapesten sok nép vett úgy hitelre lakást, hogy majd fedezi a 140ezres bérleti díj/vagy airbnb a törlesztőt. Akiknél most az albérlő kiment még megvédi a moratórium. De ha sokan vannak így, jövő év elején, mikor el kell kezdeni fizetni a törlesztőket már nem biztos, hogy bírni fogják és az eladás lejjebb viheti kicsit az árakat, míg Pécsen szerintem lényegesen kisebb a bérlő fizeti a hitelt lakások aránya. Emiatt talán nem húz el jobban Budapest.

    Persze lehet az is, hogy Budapesten az oroszok/kínaiak árgus szemekkel figyelik, hogy mikor csapjanak le a piacra kerülő lakásokra, ezzel fenntartva a keresletet és az árakat. Mindeközben Pécs finoman szólva nem a munkahelyek fellegvára, a bérlők nagy része diák. A diákok száma idén igen erőteljesen csökkent a felsőoktatásban. Ráadásul, ha esetleg jön a járványnak egy újabb hulláma, mi van, ha megnyitnak az egyetemek szeptemberben, aztán novemberben meg már be is zárnak. Ebben az esetben meg nőhet a különbség.

    A pécsi lakásunkban lévő albérlők távoznak jövő hónapban. Januárban végeztek a főiskolán, azóta nem sikerült munkát találniuk. Nem tudom mekkora eséllyel fogunk albérlőt találni egy júniusban meghirdetett pécsi albérletre. Szóval fogalmam sincs, hogy mikorra időzítsük az eladást (néhány ingatlanos mondta, hogy jelenleg full befagyott a pécsi lakáseladás piac).

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Stanlee #14921 üzenetére

    "A pecsi lakas utan ha Bp-en vesztek, nem kell adoznotok, mert a bp-i valoszinuleg dragabb lesz, mint amennyit a masikert kaptok."

    Itt most nem az illetékre gondolok, hanem a vételár és a magasabb áron történő eladás különbözetének adóvonzatára, ami 5 évig van csökkenő százalékkal. Úgy tudom, hogy tökmindegy, hogy a pénzből ismét ingatlant veszek, a "haszonból" adóznom kell, ha a vásárlástól számított 5 éven belül lesz eladva, vagy tévedek?
    [link]
    [link]
    [link]

    Amúgy igen, a jó időzítésen "görcsölök", amit valóban nem lehet meghatározni. Ingatlanost egyelőre nem tervezünk megbízni. Eddig minden lakáseladás/lakásvétel nélkülük zajlott. Csak van 2 ismerős ingatlanos és ők mondták, hogy jelenleg 1-2 albérlet kiadásából van nekik bevételük, lakáseladásuk nem volt mostanában.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Gabró #14923 üzenetére

    Nagyon ár alatt volt a lakás. Utána ráadásul teljes felújítás. Ha az elkelt hasonló lakások eladási árát nézem, akkor kb reálisan 10-11 millió Ft a "haszon". Annak azért jelentős az adóvonzata idén. A levonható költségekkel tudom levinni az idén fizetendő adót 849ezer Ft-ra.

  • Qtya123

    őstag

    válasz Gabró #14925 üzenetére

    Tegyük fel hirtelen beesik egy tuti lakás, ami megfelelő lenne. Kifejezetten kicsi szokott lenni a választék, 2-3 környéket nézünk, nincs túl sok lakótömb egyik helyen sem, sajnos nem sűrűn vannak jó állapottal és elrendezéssel bíró hirdetések. Na de beesik egy, amire le kellene csapni. Ez azt jelenti, hogy akkor kell, hogy rendelkezésre álljon a pénz a másik eladásából. Nem kezdhetem akkor hirdetni.

    Az meg nem tudom mennyire lenne észszerű, hogy eladni a lakást, becsengetni az adót és várakozni, hogy na mikor bukkan fel egy jó lakás. Erre alapozva nem tudom mennyire jó ötlet kifizetni előre annad a "díját"=adót, hogy itt legyen nekem a gyors reagálású kp.

    Ha meg kivárjuk a 2021-et, amikor nem kell adót fizetni, akkor nem tudom mennyire fog a feje tetejére állni addigra a piac Pécsen.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Stanlee #14927 üzenetére

    Áh, szerintem hagyom a francba az egészet. Gondolkoztam én is az állampapírba való befektetésen, hogy kompenzáljam valamennyire a magas adót. PMÁP-ban van a jelenlegi megtakarításunk, abba nem tennék bele 20-22 millió Ft-ot, mert a 2%-os visszaváltással hónapokig csak bukóban vehető ki a pénz. Ha meg sokáig parkoltatom ott, akkor cummanthatok azzal is, hogy gondol egyet az állam és felemeli 4%-ra mondjuk a visszaváltást.

    A MÁP+ egy fokkal jobb. Átgondolva végül, annak sem látom értelmét, hogy a jövőbeni Pécs-Budapest ingatlanárak alakulásától való félelem miatt eladni most és a pénz befektetése nélkül gyorsan azon lenni, hogy Bp-n venni valamit, addig meg a számlán parkoltatni.
    Most céges kecóban vagyunk, csak rezsit kell fizetni. Ez 2021 év közepéig még tuti, illetve nagyon nagy valószínűséggel akár 2023-24 év közepéig is ki tudom tolni, hogy itt legyünk.

    Marad az, hogy nem most, hanem későbbn eladás és a pénz birtokában, illetve azt kiegészítve azonnal lakáskeresés. Aztán az árak meg alakulnak úgy, ahogy. Ha megszakadok sem fogom tudni, hogy akkor mi lesz az irány.

    Hogy jól döntöttünk-e majd az idő megmutatja. :F

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    Olvastam ugyan ilyesmit, de egy kis megerősítést innen is szívesen veszek. Jól tudom, hogy változott az illetékfizetés szabálya 2018-ban és már nem csak 1 évem van lakást venni a korábbi eladásától számítva, hanem 3 év?

  • Qtya123

    őstag

    Üdv!

    Még nem tartunk ott (tehát még se foglaló se más, csak egyeztetés), de lehetséges, hogy a lakásunkat egy ingatlanos cég venné meg (Global Ingatlan: [link] ). (Kíváncsi vagyok, hogy mennyire akarnak majd alkudni.)

    Adtunk-vettünk már néhány lakást, de eddig mindig magánszemélynek/től. Van valami extra dolog, amire oda kell figyelni, ha cég venné meg?

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz hurenzon #15084 üzenetére

    Nekem is megfordult a fejemben ez, majd meglátjuk milyen összeget dobnak fel.

    Amúgy hihetetlen, hogy milyen lehúzások vannak. Meghirdettük a lakást, kb 1 óra elteltével csörög a telefonja a feleségemnek.
    Mondja a nő, hogy látja a hirdetést és ők energetikai tanúsítvány kiállításával foglalkoznak és most húdenagy akcióban 27.000 Ft helyett 22.000 Ft-ért megcsinálják és akkor kérné a nevet, meg címet. :DDD

    Szép és jó, de 10-12.000 Ft-ért bárki megcsinálja. :)

  • Qtya123

    őstag

    válasz hurenzon #15086 üzenetére

    Az tényleg jó. Na de ez az akciósan 22... Kár, hogy nem én beszéltem vele, mert kiröhögtem volna.

  • Qtya123

    őstag

    Na meghirdettük Pécs belvárosában a lakásunkat. Kíváncsi vagyok érdeklődnek-e, vagy még teljesen be van-e fagyva a piac. :F

  • Qtya123

    őstag

    válasz Ezekiell #15122 üzenetére

    Na a keresés is egy jó sztori lesz. Pár oldallal előrébb írtam, hogy eléggé szűk keresztmetszet, hogy melyik környéken jöhet szóba a vásárlás a munkába járás miatt.

    Na ebből a szűk keresztmetszetből most kiesett az egyik terület. Van vagy 10 szigetelt 4 emeletes tégla lakótömb. Az 50 négyzetméter feletti lakásokból ezekben 2 fajta van. Az egyiknek van erkélye, de a két szoba egybe nyílik. A másikban elválasztja a két szobát egy kis hall, de annak nincs erkélye. És ennyi. Így ott ki is esett minden.

  • Qtya123

    őstag

    válasz Csabroncka #15200 üzenetére

    Nagyon könnyen ki lehet árazódni sajnos még jó fizetéssel is.

    Én most azon szurkolok, hogy a budapesti piacról ne árazódjak ki oly módon, hogy esetleg jobban kinyílik az olló a pécsi és budapesti ingatlanárak között. Ha nagyon gatya lesz Pécsen a lakások ára, akkor benne van a pakliban.

  • Qtya123

    őstag

    válasz j0k3r! #15273 üzenetére

    Én is oldalazást várok. A baj az, hogy amennyiben az élelmiszer és szolgáltatás árak töretlenül ilyen brutális mértékben emelkednek (pl heti bevásárlásunk ugyanazon termékek tekintetében 10ezerről felment 16-17 ezerre múlt év végéhez képest), akkor hiába oldalazás, a népek azért árazódnak ki mert egyszerűen nem tudnak annyit félretenni a megemelkedett más költségek miatt, hogy lakás legyen belőle. Én ettől félek.

    Amúgy beleástuk magunkat Pécs ingatlanpiacába. Épp eladni akarunk. Beszéltünk sokféle emberrel, ismerőssel akik így vagy úgy lakásokkal foglalkoznak. A tapasztalataink egybevágnak az ő véleményükkel. Jelenleg jégbe fagyva ott a piac. Max az áron aluli adásvételekben van némi mozgás.

    Budapesten nem tudom ennyire be van-e fagyva, arra nincs akkora rálátásom.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Stanlee #15362 üzenetére

    Ha meg valamikor esetleg felpattanna a gazdaság és mégsem lesz második hullám, akkor még a csökkenés sem biztos. Lehet stagnál, vagy nagyon kis mértékben emelkedik.

    Ha az emberek fogyasztásán múlik a felpattanás, akkor erre is esély van. Én azt veszem észre, hogy jött az enyhítés és özönlenek a napokban fogyasztani. Még az is a nyaralást szervezi aki munkanélküli lett és van még némi pénze, gyorsan elveri. Ha ezt az optimizmust felveszi a piac, akkor szerintem alig vagy egyáltalán nem lesz csökkenés még egy darabig.

    Ha a turisták is újra jöhetnek akkor meg megint mindenki befektetési lakást akar a belvárosban.

  • Qtya123

    őstag

    válasz Mercutio_ #15364 üzenetére

    Világos, de ez a hurráoptimizmus összességébe hathat a piacra, mások (akiknek van pénze) lehet, hogy úgy értékeli a helyzetet, hogy nem vár ki sokáig, mert körülnéz és minden fogyasztás szárnyal, így inkább belevág, mert fél a további emelkedéstől.

    Igazából bármi lehet, amit a járvány mellett művel például a tőzsde én már semmin nem lepődnék meg.

  • Qtya123

    őstag

    válasz Vezu #15382 üzenetére

    Ilyesmi módon készítetted el a facebookon hirdetést? [link]

    Mi eddig néhány csoportba tettük be, de ha ez alapján lehet hirdetést készíteni szánunk rá némi pénzt.

  • Qtya123

    őstag

    Megpróbáltatam a fentebb említett Facebook hirdetés elkészítését, de nekem ez magas.

    Próbáltam youtube videók alapján elkészíteni egyet, de rövid és érthető videót nem találtam. Mindenhol kefefejű macskajancsik magyaráztak marketingről meg a cégedről, termékekről, solution-ről meg milliókról.... :N

Új hozzászólás Aktív témák