Hirdetés
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
sohajda90
aktív tag
Ennek így van értelme. Sokkal több mint a sima foldoknak. Amint lesz kamerapúp nélküli kiadás, crease nélkül és olyan ellenálló kijelzővel mint egy hagyományos mobilé sorban is állok érte.
Addig nekem ez az egész csak eyecandy és techdemo szint."Amint lesz ... crease nélkül és olyan ellenálló kijelzővel mint egy hagyományos mobilé"
Ugye tudod, hogy ez a science-fiction kategória. A hagyományos kijelző nem hajlik, ahhoz, hogy meghajoljon valami féle kompromisszumot kötni kell. A crease még halványodhat, ahogy fejlődik a technológia, a bevonat lehet ellenállóbb, de olyan, hogy 0 crease meg gorilla glass szintű keménység sosem lesz...
-
Cattle_Decap
tag
Ennek így van értelme. Sokkal több mint a sima foldoknak. Amint lesz kamerapúp nélküli kiadás, crease nélkül és olyan ellenálló kijelzővel mint egy hagyományos mobilé sorban is állok érte.
Addig nekem ez az egész csak eyecandy és techdemo szint. -
worxland
addikt
"Akkor te gyakorlatban sem tudsz tabletet használni?"
Folio-case-szel használom a tabletet, asztallapra, ágyra bárhova leteszem és kitámasztom. Az addig ok, hogy ha a fejnehéz résznél kitámasztod az tartani fogja, kb. addig amíg csak egy filmet nézel rajta, de ha mondjuk typeolnál is rajta valamit fog az billegni rendesen."Foldoknál is ezek voltak az ellenérvek, aki aztán 1x használta a foldokat soha az életben nem vált vissza sima telóra."
1. Fold teljesen más kategória, mert kézben tartva átéred a teljes képernyőt, de itt nem...
2. Viszont pont a képarány miatt én rengeteg ex-Fold tulajt ismerek, aki visszament normál mobilra, mert rájött, hogy ezt a fura képarányt nem használja annyit, hogy megérje a kompromisszumot akár üzemidőben, akár kamerás képességben...de hát ugye egyéni igények és preferenciák, én nem vitatom, hogy TE sosem váltanál vissza, viszont rengetegen megtették...Én is személy szerint sokáig szemezgettem egy OnePlus Open-nél, és most sincs kizárva, ha az Open 2 tényleg akkorát gurít, hogy becseréljem az OP13-at rá, de azt a belső négyzetes kijelzőt marha ritkán használnám, ezért nem tudtam Open-nél justifikálni az 1899 EUR-os kezdőárat.
Kicsit még mindig úgy érzem, hogy egy nem létező problémát próbál megoldani ez a formavilág: hogyan tegyél zsebre egy tabletet, én ha valahova megyek, ahol 1 óránál többet utazom úgy, hogy nem én vezetek tuti viszek tabletet filmet nézni, a OnePlus Pad 2-m tökéletesen elfér a legkisebb váltáskámban is (ha nem viszem hozzá a billentyűzetet), tökéletesen portabilis. Viszont ahhoz, hogy ezt a foldable-t úgy tudjam használni, mint az Tab2-t kb. vinnem kellene megammal mindenhova egy könyvet, amivel kitámasztom, akkor meg már megette a fene az egészet, mert sokkal több helyet foglal és akkor még ott van, hogy akkukapacitás fele egy tabletének, standby time sokkal rosszabb, ami azért marha fontos, mert én pl. a tabletet nem nyomogatom napi szinten, a kijelző meg 2 helyen gyűrött...
"ezért nem tudtam Open-nél justifikálni az 1899 EUR-os kezdőárat." - hát azt nem is kellett jusztifikálni, mivel kezdésnél volt rá 250 EUR kedvezmény, és csak 1649-et kellett kicsengetni. .
-
sohajda90
aktív tag
Szerintem igen. Akkor te gyakorlatban sem tudsz tabletet használni? Mert ott sem éred el a közepét ha 2 kézben tartod
ha már ezt hoztad fel negatívumnak. Tartó toknál, meg egyszerű fizika, ha a legnehezebb részt támasztod ki, az tartja fixen a teljes telót.
Reelses vidiket nem láttál még, mikor egy oldalon szarásig rakott konditermi súlyzókat, a másik oldalhoz képest, hogy próbálnak meg felemelni a szakértők 1 kézzel? Egy rendes merev, értelmes zsanérral rendelkező tok, simán tartja ezt a készüléket.Foldoknál is ezek voltak az ellenérvek, aki aztán 1x használta a foldokat soha az életben nem vált vissza sima telóra. Ez meg kvázi tökéletesíti a teljes palettát, ami egy normál teló és egy teljes értékű tablet között van.
Mocskosul örülhet a Samu -Apple top teló gyártó részlege azzal, hogy világ szinten szinte /egyenlőre kinyírták a hüvelyt, mert így a lószart eltudják adni évről évre, csak mindig más színben, és minimális beltartalmi értékkel. Az egyetlen vmire való fejlesztéseket hozó céget sarokba állították, így nem kell annyit hozni teló szinten. Lásd S25. Uaz a kamera kiadva 2 szériában, csak a proci változott. A töltésről ne is beszéljünk. Kibaszott nevetséges de ezt akarták a piacok, megkapták....
"Akkor te gyakorlatban sem tudsz tabletet használni?"
Folio-case-szel használom a tabletet, asztallapra, ágyra bárhova leteszem és kitámasztom. Az addig ok, hogy ha a fejnehéz résznél kitámasztod az tartani fogja, kb. addig amíg csak egy filmet nézel rajta, de ha mondjuk typeolnál is rajta valamit fog az billegni rendesen."Foldoknál is ezek voltak az ellenérvek, aki aztán 1x használta a foldokat soha az életben nem vált vissza sima telóra."
1. Fold teljesen más kategória, mert kézben tartva átéred a teljes képernyőt, de itt nem...
2. Viszont pont a képarány miatt én rengeteg ex-Fold tulajt ismerek, aki visszament normál mobilra, mert rájött, hogy ezt a fura képarányt nem használja annyit, hogy megérje a kompromisszumot akár üzemidőben, akár kamerás képességben...de hát ugye egyéni igények és preferenciák, én nem vitatom, hogy TE sosem váltanál vissza, viszont rengetegen megtették...Én is személy szerint sokáig szemezgettem egy OnePlus Open-nél, és most sincs kizárva, ha az Open 2 tényleg akkorát gurít, hogy becseréljem az OP13-at rá, de azt a belső négyzetes kijelzőt marha ritkán használnám, ezért nem tudtam Open-nél justifikálni az 1899 EUR-os kezdőárat.
Kicsit még mindig úgy érzem, hogy egy nem létező problémát próbál megoldani ez a formavilág: hogyan tegyél zsebre egy tabletet, én ha valahova megyek, ahol 1 óránál többet utazom úgy, hogy nem én vezetek tuti viszek tabletet filmet nézni, a OnePlus Pad 2-m tökéletesen elfér a legkisebb váltáskámban is (ha nem viszem hozzá a billentyűzetet), tökéletesen portabilis. Viszont ahhoz, hogy ezt a foldable-t úgy tudjam használni, mint az Tab2-t kb. vinnem kellene megammal mindenhova egy könyvet, amivel kitámasztom, akkor meg már megette a fene az egészet, mert sokkal több helyet foglal és akkor még ott van, hogy akkukapacitás fele egy tabletének, standby time sokkal rosszabb, ami azért marha fontos, mert én pl. a tabletet nem nyomogatom napi szinten, a kijelző meg 2 helyen gyűrött...
-
The.Biker
veterán
Szerintem sokkal nagyobb innováció, hogy a kupak ott marad a flakon nyakán. (És milyen jó tölteni belőle, hogy ott fityeg)
-
prolad
addikt
Ezzel lesz igazán teljes a foldable sorozat, de ezt a konkrét típust nem venném meg, akármilyen meggyőző is. Kiváló tech demo, 5 év mulva ebből a 3-4. széria már kiváló lesz a napi használatra is, addig marad a normál foldable vonal.
-
roli543
őstag
Ez a teló csodálatos! És a szoftver is patika, ahogy képes a 3 kijelző állást kezelnie. Varázslatos
-
worxland
addikt
Egyébként csak én nem látom, hogy ezt hogy lehetne a gyakorlatban kényelmesen használni?
Az üdvözlendő, hogy végre normál képarányban lehet rajta filmet nézni, de azért tabletet szerintem az emberek 99%-a folio vagy kick-stand case-szel használ, mert általában laptophoz hasonlóan valamilyen felületre téve, bizonyos szögben döntve használjuk. Még az asztallapra síkban lefektetés is nagyon rikta szerintem...
Ne ennél folio/kick-stand case a dubla hajlítás miatt kb. kivitelezhetetlen, maximum úgy, hogy csak a tényleges "hátlapra" kattintanak fel egy kick-standes hátlapot, de az akkor kicsi lesz és nem hinném, hogy stabilan megtartaná az eszközt, mert a 3 lapból csak 1-et támasztana (mondjuk pont azt ahol a kamerák vannak, szóval sanszos, hogy pont a "fejnehéz" részt tartaná meg, de akkor is)...Kézben tartva két kézzel meg hogy használja az ember, a hüvelykujjaival maximum a két szélső lapot éri át, a középső teljesen holttér...
Lehet én vagyok a képzeletemben korlátozott, de szerintem megmarad olyan cuccnak, ami papíron tök jó lehetne, de gyakorlatban nagyon nem úgy működik, mint koncepció szinten, pl.: VR szemüvegek, 3D-s kijelzők, stb...Gyári tokot adnak hozzá támasszal. Talán meg kellene nézni egy videót róla.
-
Plug Life
senior tag
-
kyle23
tag
Egyébként csak én nem látom, hogy ezt hogy lehetne a gyakorlatban kényelmesen használni?
Az üdvözlendő, hogy végre normál képarányban lehet rajta filmet nézni, de azért tabletet szerintem az emberek 99%-a folio vagy kick-stand case-szel használ, mert általában laptophoz hasonlóan valamilyen felületre téve, bizonyos szögben döntve használjuk. Még az asztallapra síkban lefektetés is nagyon rikta szerintem...
Ne ennél folio/kick-stand case a dubla hajlítás miatt kb. kivitelezhetetlen, maximum úgy, hogy csak a tényleges "hátlapra" kattintanak fel egy kick-standes hátlapot, de az akkor kicsi lesz és nem hinném, hogy stabilan megtartaná az eszközt, mert a 3 lapból csak 1-et támasztana (mondjuk pont azt ahol a kamerák vannak, szóval sanszos, hogy pont a "fejnehéz" részt tartaná meg, de akkor is)...Kézben tartva két kézzel meg hogy használja az ember, a hüvelykujjaival maximum a két szélső lapot éri át, a középső teljesen holttér...
Lehet én vagyok a képzeletemben korlátozott, de szerintem megmarad olyan cuccnak, ami papíron tök jó lehetne, de gyakorlatban nagyon nem úgy működik, mint koncepció szinten, pl.: VR szemüvegek, 3D-s kijelzők, stb...Szerintem igen. Akkor te gyakorlatban sem tudsz tabletet használni? Mert ott sem éred el a közepét ha 2 kézben tartod
ha már ezt hoztad fel negatívumnak. Tartó toknál, meg egyszerű fizika, ha a legnehezebb részt támasztod ki, az tartja fixen a teljes telót.
Reelses vidiket nem láttál még, mikor egy oldalon szarásig rakott konditermi súlyzókat, a másik oldalhoz képest, hogy próbálnak meg felemelni a szakértők 1 kézzel? Egy rendes merev, értelmes zsanérral rendelkező tok, simán tartja ezt a készüléket.Foldoknál is ezek voltak az ellenérvek, aki aztán 1x használta a foldokat soha az életben nem vált vissza sima telóra. Ez meg kvázi tökéletesíti a teljes palettát, ami egy normál teló és egy teljes értékű tablet között van.
Mocskosul örülhet a Samu -Apple top teló gyártó részlege azzal, hogy világ szinten szinte /egyenlőre kinyírták a hüvelyt, mert így a lószart eltudják adni évről évre, csak mindig más színben, és minimális beltartalmi értékkel. Az egyetlen vmire való fejlesztéseket hozó céget sarokba állították, így nem kell annyit hozni teló szinten. Lásd S25. Uaz a kamera kiadva 2 szériában, csak a proci változott. A töltésről ne is beszéljünk. Kibaszott nevetséges de ezt akarták a piacok, megkapták....
-
Schafranek
aktív tag
-
Ricardo
titán
Valaki szóljon már Hauwei-éknek, hogy ez bi-fold, két helyen hajlik
Három részre osztja a két zsanér.
-
sohajda90
aktív tag
Egyébként csak én nem látom, hogy ezt hogy lehetne a gyakorlatban kényelmesen használni?
Az üdvözlendő, hogy végre normál képarányban lehet rajta filmet nézni, de azért tabletet szerintem az emberek 99%-a folio vagy kick-stand case-szel használ, mert általában laptophoz hasonlóan valamilyen felületre téve, bizonyos szögben döntve használjuk. Még az asztallapra síkban lefektetés is nagyon rikta szerintem...
Ne ennél folio/kick-stand case a dubla hajlítás miatt kb. kivitelezhetetlen, maximum úgy, hogy csak a tényleges "hátlapra" kattintanak fel egy kick-standes hátlapot, de az akkor kicsi lesz és nem hinném, hogy stabilan megtartaná az eszközt, mert a 3 lapból csak 1-et támasztana (mondjuk pont azt ahol a kamerák vannak, szóval sanszos, hogy pont a "fejnehéz" részt tartaná meg, de akkor is)...Kézben tartva két kézzel meg hogy használja az ember, a hüvelykujjaival maximum a két szélső lapot éri át, a középső teljesen holttér...
Lehet én vagyok a képzeletemben korlátozott, de szerintem megmarad olyan cuccnak, ami papíron tök jó lehetne, de gyakorlatban nagyon nem úgy működik, mint koncepció szinten, pl.: VR szemüvegek, 3D-s kijelzők, stb... -
Bogdán Máté
csendes tag
Valaki szóljon már Hauwei-éknek, hogy ez bi-fold, két helyen hajlik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Hosszabb bemutatót kapott az új Fable
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Végre véglegesek az AV2 kodek specifikációi
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Mini-ITX
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- LEGO klub
- További aktív témák...
- AKCIÓS ! MacBook Pro 16" M1 Pro 16GB RAM 512GB SSD! 1 év garancia!
- Keresünk iPhone 16/16e/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max
- Kioxia XG10d 2TB Gen5 SSD 13,400-14,900MB/s
- BESZÁMÍTÁS! Asus TUF RTX 4090 24GB videókártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo ThinkpadX13 Gen4 üzleti notebook - i5 1335U 16GB DDR5 256GB SSD Intel Iris XE W11
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
ha már ezt hoztad fel negatívumnak. Tartó toknál, meg egyszerű fizika, ha a legnehezebb részt támasztod ki, az tartja fixen a teljes telót.

