- Milyen videókártyát?
- CPU léghűtés kibeszélő
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Androidos fejegységek
- Minden USB-C kábel egyforma? Hát NEM. És ez a baj. – Tech Percek #7
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Samsung LCD és LED TV-k
- Házimozi belépő szinten
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
-
PROHARDVER!
Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
choco01
addikt
válasz
King Unique #4098 üzenetére
Na ezt írta az ipon:
"Sajnos pontosan levonható következtetés nincs.
A kép csak illusztráció. Mivel nem tartunk készletet, nem tudjuk
megnézni pontosan."Így nem tudom milyen a captive..
Kezdem azt érezni nincs tutira jó 5-6k körül
Max akkor ez a N-BASE EH35ND ?!
-
choco01
addikt
válasz
King Unique #4098 üzenetére
Akkor ma felhívom őket hogy olyan fekete-e mint a gyártói oldalon.
Amit linkeltél is 5 korul van iponnal, szoval az is jo!
Te melyiket választanád amennyibe a captiva az ajánlott fekete? -
King Unique
titán
válasz
choco01 #4096 üzenetére
Lehetne akár a Kolink is, ha annyira olcsó kell. Viszont ahhoz nem tudok egyebet hozzáfűzni, mert nincs vele konkrét tapasztalat. Van még pár kifejezetten olcsó modell, mint pl. az ezen hozzászólásban is említett. Bár ez nem ad rá találatot az adott webshopban, de ahogy nézegettem kapható ott is. Továbbá a Captiva esetében a gyártói oldal stimmel, de célszerű lenne rákérdezni az adott helyen, hogy biztosan arról van-e szó. Egy e-mailt / telefont gondolom csak megér, illetve ők tudják, hogy mit forgalmaznak és nem más itt a topikban.
-
choco01
addikt
válasz
King Unique #4095 üzenetére
Csak nekem mindenképpen az ipontól kellene rendelni, ott olyan fémes színű..
Van olyan amit tutira belehet azonosítani es 5-6 ezer ft körül mozog..
-
King Unique
titán
válasz
choco01 #4094 üzenetére
Attól, hogy itt nincsen vele tapasztalat, még lehet jó és lehet akár azt is választani.
Amúgy a másik beazonosításáról nemrég volt szó. -
choco01
addikt
válasz
choco01 #4093 üzenetére
Bocs a dupláért,
ez a Captiva az ami az összefoglalóvan első helyezett ? -
choco01
addikt
válasz
King Unique #4092 üzenetére
Csak azert neztem mert alumínium és nem műanyag , meg arukereson vannak jo vélemények, a keret olyan 5-6 ezer lenne, volt olyan ami benne volt a táblázatban 6500ert..
-
King Unique
titán
válasz
choco01 #4091 üzenetére
Üdv!
Az említett külső házzal nincs tapasztalat, részemről csak azt tudom hozzáfűzni, amit korábban is. Illetve itt a topikban leginkább csak azokkal a típusokkal van konkrét tapasztalat, amelyek valamilyen formában az összefoglalóban is szerepelnek. Valamint esetleg a hozzászólások között említette valaki, hogy használja az adott modellt és akkor nála lehet érdeklődni.
Ugyanez igaz a dokkolókra, illetve az általad említett 2 modellre is. Személyes tapasztalatok például az alábbi egylemezes & kétlemezes változatokkal vannak. Továbbá a TechPowerUp oldalán lehet nézegetni különféle külső teszteket, amelyek között van külön kategóriája a dokkolóknak is.
-
choco01
addikt
Hali.
KOLINK HDSUB3U3 ajánlott lehet egy WD Purple 3TB lemez mellé? Adatmentésre szolgálna havi 1-2x maximum!Mozgatva nem lenne.
szerk.: esetleg ilyen rackból a ITEC U3HDDOCK vagy a UNITEK USB3.0 to SATA III Docking Station Y-1077 ? Ezek is megbízhatóan működtetnék a lemezt? Ajánlott típusok, már csak azért mert ebbe néha-néha lehetne másikat is beletenni ugye gyorsan..
-
Gh00st
aktív tag
válasz
King Unique #4088 üzenetére
Szia,
Köszönöm szépen, igyekeztem
Igen, ki lett próbálva. Többek közt ezért is került eladásra a 3db Sharkoon SwiftCase Pro(sajnos az nem tudja oda/vissza kezelni 2TB felett. Ez alatti MBR-rel semmi gond)
eSATA portot nem teszteltem, bár van rá lehetőség(gépem az adatlapon).
Igen, minden disk külön leválasztható, UASP nincs.
Így van, eszköz ki/bekapcsolása, csatlakozás visszajelzése: interface(eSATA, USB 3.0), ventilátor állapota és akár manuális szabályzása, a sync lehetőséget még nem tanulmányoztam.Sajnos épp az írásom közben halt le a PH szervere, így nem tudtam ezt még hozzá szerkeszteni(tervben volt).
-
King Unique
titán
Helló!
Ez az oda-vissza kezelés gondolom ki lett próbálva. Ha működik SATA vs. USB 3.0 / eSATA, netán még USB 3.0 vs. eSATA között is, az mindenképpen előnyös.
Külön kezeli a HDD-ket, van alvó mód, gép kikapcsolásakor a külső rack is leáll, ok. Mindegyik külön-külön leválasztható, illetve utána le is állnak? Valamint az eszközkezelő mit mutat USB 3.0 csatlakozásnál? Csak az UASP mód támogatása miatt kérdezem, bár ennél lehet csak a sima BOT mód működik. Illetve a rack előlapján lévő nyomógombok csak az eszköz be-/kikapcsolására, a ventilátor fordulatszámának állítására szolgálnak, vagy van egyéb funkciójuk is?
Amúgy jól felépített írás lett, szépen kidolgozva. Gratulálok!
Köszönjük a tesztet!
-
tomy86
addikt
válasz
King Unique #4083 üzenetére
Az adott hdd-ket én is csak rackben használom. Az pech, hogy a gépben formáztam meg. Ettől függetlenül írtam, hogy a Chieftec szerintem minőségibb és könnyebben szerelhető. A Sharkoon azt a 6000-et megérte, amit adtam érte, de többet biztosan nem (függetlenül a különböző módon formázott hdd problémakörétől).
-
Gh00st
aktív tag
Sziasztok,
A héten megérkezett a RAIDSONIC IB-3640SU3 rackje, ez 4db 3.5" SATA merevlemezt tud kezelni JBOD módban, vagyis teljesen különálló egységként működnek.
Most volt egy kis időm, így használatba vettem(gondoltam írok pár sort róla, esetleg mást is érdekelhet, netán segítség lehet a vásárlásban).A dobozban gondosan becsomagolva megtalálható maga a ház, illetve a szükséges hozzávalók és kiegészítők:
- eSATA kábel
- USB 3.0
- tápkábel
- merevlemez tartó(ez inkább a kivételt segíti elő, maga a merevlemez egy sínen közlekedik)
- csavarhúzóAz eszköz gyári ventilátora automata mód mellett, a manuális beállításnál - további három lehetőség közül választhatunk: low/normal/high. A mérete 80x80x20, csatlakozó típusa 2 pin. Véleményem szerint nem hangos, de igény szerint cserélhető.
Ha már leszedtem a ventit, megnéztem a chipet is. JMicron JMB575
Datasheet:
JMB575 pdf
A chip korlátlan méretű merevlemez fogadását teszi lehetővé(nekem 3TB van, gondolom a 8 sem okoz gondot), támogatja az EasySwap funkciót - menet közben cserélhetőek, illetve oda/vissza kezeli a 2tb-nél nagyobb GPT particiót(lehet inicializálni windows alól vagy a rackben is).
30 perc után alvó mód, PC leállításnál a box is leáll.Tesztek: (bal oldalon egy WD30EZRZ-00Z5HB0, jobb oldalon egy WD30PURX-64P6ZY0)
Total Commander 8.51a (közel 10GB-os fájlok másolása - 1,2 kép Raidsonic/PC - míg a harmadikon Raidsonic/Raidsonic)
Az ára elég borsos, de ha ezt keresed 2 év garanciával jó választás.
-
King Unique
titán
Ettől függetlenül még jó cucc, csak ugye ez az oda-vissza történő kezelés egy kényes dolog. Illetve nem feltétlen használja mindenki így a külső házakat és erről amúgy is kevés információ / visszajelzés van. Sokan megveszik a HDD-t, amit jobbára csak a külső házban használnak, illetve ott particionálnak, ezért nem lesz probléma. Ha valaki gyakran cserélgetni akarja a merevlemezeket, gépbe - külső házba egyaránt pakolgatni, akkor lehet célszerűbb egy dokkolót venni. Bár a "kompatibilitás" még ezen eszközök esetében sem feltétlen garantált.
Amúgy ez az egész vsz függ az USB-chiptől, illetve pontosabban a firmware beállításaitól. Valamint a szektorméret-kezelésnél is lehetnek eltérések, mert egyes vezérlők az OS felé 512 byte / 512 byte, míg másikak 512 byte / 4096 byte logikai / fizikai szektorméretet mutatnak. A CEB-7035S belsejében a teszt alapján JMicron JMS566 vezérlő van, a Swift Case Pro meg ugye ASMedia ASM1153E chipes. De, hogy most a kettőnél pontosan milyen eltérések vannak az előbbieket illetően, mi van beállítva a firmware-ben, az jó kérdés.
-
Clever0
senior tag
A pontosság kedvéért megjegyzem, hogy King Unique (#3695)-ös hozzászólásában nem jó név és link van. A IB-351StU3S-B két csatolós, általam kipróbát GPT szempontból. A IB-351StU3-B csak USB3-as, a vezérlője is más, attól még lehet, hogy szabványosan kezeli a GPT-t, de nem biztos.
-
tomy86
addikt
Megnéztem a hdd-ket és az van, amire tippeltetek. A kisebb winyókon MBR, míg a 3 terráson GPT partíció van. Amíg meg nem érkezik az újabb 3 terrás hdd, addig nincs helyem lementeni a mostanit és újraformázni, úgyhogy addig azt a Chieftec (CEB-7035S) rackben használom (esetleg az összefoglalóban levő táblázatba is be lehetne esetleg írni, hogy az is kezeli a gépben GPT-re formázott winyókat). Köszönöm mindenkinek a segítséget.
-
tomy86
addikt
válasz
Clever0 #4079 üzenetére
Valószínűleg ez a helyzet. Sajnos a rack vásárlás előtt ennek nem néztem utána. Láttam hogy ez a Sharkoon ajánlott cucc és a specifikációi is megfeleltek, úgyhogy megvettem. Eszembe sem jutott, hogy ilyen gond lehet, főleg, hogy a Chieftec racknek nem okoz gondot. Legfeljebb a nagyobb hdd-ket majd abban használom (bár nem tudom, hogy mi a maximális hdd méret, amit az kezel). Az úgyis minőségibb cucc és könnyebben szerelhető.
-
-
tomy86
addikt
válasz
King Unique #4077 üzenetére
Bár a többi hdd is gépben lett formázva és azokkal nincs gond, de lementem róla az adatokat és újraformázom a rackben. Köszönöm az ötletet, remélem csak ennyi a gond.
-
King Unique
titán
Üdv!
Ha nem a külső házban lett inicializálva & particionálva a HDD, akkor valószínűleg esetedben is ez lesz a probléma. Ha ez a helyzet, akkor kb. ugyanaz a teendő, mint ami a másik hasonló esetnél. Ha a
diskpart
a külső házban nem látja, akkor az adatok lementése után máshol csatlakoztatva kellene csinálni egy törlést. -
tomy86
addikt
Sziasztok!
Most vettem egy Sharkoon Swift Case Pro USB3 racket. A 2 és 1 TB-os winyókkal nincs gondja, de a 3 TB-os WD Red-et mintha nem kezelné, pedig gyári leírás szerint is 8 terráig kezeli a hdd-ket. Az adott 3 terrás hdd egy Chieftec külső rackben hibátlanul működik. Valakinek van ötlete arra, hogy mi lehet a probléma? Előre is köszönöm. -
King Unique
titán
válasz
mclaren777 #4071 üzenetére
Ha normálisan kezelné, akkor ugyanúgy mutatnia kellene a partíciókat USB-n is. Ha már a lemezkezelő "üresként" (nem lefoglalt) jeleníti meg, illetve feldobja az inicializálás ablakot, az már régen rossz...Tehát akkor ennél is vsz az a probléma, ami nemrég említve volt.
Egyébként egy szimpla inicializálástól még nem lesz partíció, illetve fájlrendszer a lemezen. Ezeket utána külön létre kell hozni. Viszont ezen műveletek ledózerolják a korábbi partíciókat és adatokat. Tehát, ha fontos cuccok vannak a HDD-n, akkor az előbbieket nyilván nem kell erőltetni!
Ez esetben célszerű lenne visszatenni a gépbe (SATA) a merevlemezt és ott lementeni róla mindent, ha az inicializálás ellenére még hozzáférhetők az adatok. Majd, ha ez megtörtént, akkor vissza lehetne helyezni a külső házba és ott újrainicializálni, illetve újraparticionálni. Ezt célszerű a
diskpart
módszerrel megoldani—►
[link]. Ezután pedig vissza lehetne rá másolni a korábbi tartalmat. -
mclaren777
senior tag
válasz
King Unique #4070 üzenetére
Formázva, partícionálva egy PC belső SATA portján lett ugyanúgy win7 64 alatt, a windows USB rackben 1 db 2,7 TB-os üres partíciót lát, a "Sajátgép" pedig semmit, holott több kisebb partíció is van rajta amin már vannak adatok is, ez világosan kiderül ha visszateszem a másik PC belső SATA portjára.
Lemezkezelő induláskor kérdezte hogy MBR vagy GPT ként kezelje, én pedig rányomtam a GPT-re de semmi változás nem történt. -
King Unique
titán
válasz
mclaren777 #4069 üzenetére
Üdv!
Hol lett inicializálva, illetve particionálva a HDD? Ha nem a külső házban, akkor az okozhat problémát. Viszont ellenkező esetben elvileg minden további nélkül működnie kellene. Illetve, ha Windows alatt használod, akkor a lemezkezelő mit mutat, van a partícióknak betűjele?
-
mclaren777
senior tag
Sziasztok!
Captiva 3,5-ös USB3 Rack vajon miért nem látja a 3TB-os WD Red merevlemez partícióit?
-
King Unique
titán
A SATA vs. USB / eSATA interfészen partícionált HDD oda-vissza kezelése mindenképpen előnyös. Ez egyébként nem feltétlen minden külső háznál / dokkolónál szokott működni. Korábban egy másik fórumtárs is futott pár kört ez ügyben, mire megtalálta az ideális külső házat. Amúgy mindkettő USB 3.0 + eSATA interfészes és lehet még a vezérlő is ugyanaz bennük. Persze utóbbi csak feltételezés.
Amúgy ez az oda-vissza történő kezelés működik USB 3.0-ra csatlakoztatva is? Persze, ha nincs a gépen ilyen interfész, illetve már tele vannak adattal a HDD-k, akkor nyilván megelégszünk az eSATA-s infóval. Valamint, ha esetleg belefér, akkor a szokásos dolgokról (HDS, alvó mód, leválasztás utáni leállítás stb.) is lehetne pár szót ejteni. Továbbá, ha valaki kedvet érez hozzá és van rá ideje, akkor akár egy átfogóbb tesztet is készíthet. Az összefoglalókban vannak az elkészítéshez tanácsok, illetve minták, mint például ez a dokkolós.
Köszönjük a beszámolót!
-
pd
tag
válasz
King Unique #3997 üzenetére
Megérkezett a portéka: ORICO USB3.0 & eSATA (6619SUS3).
Nagyon a témában nem vagyok jártas, szóval nem tudom, milyen belsőséggel rendelkezik.eSATA-val kötöttem a gépre, és gond nélkül felismeri a gépben formázott HDD-ket, és a gép is felismeri a dokkolóban inicializált lemezeket is. 2, 3 és 6 TB lemezekkel próbáltam.
HD Sentinellel indítottam el egy gyors tesztet egy 6 TB WD60PURX-on, A max. olvasási és írási sebesség egyaránt 180 MB/s volt a lemez elején, 80 MB/s a végén a dokkolóban, szóval így első ránézésre mintha a gépben lenne.
Véletlen elérési idő teszt: min. 15,97 ms, max. 21,24 ms, átlag 18,48 ms.Ha van esetleg valamiféle teszt vagy program, amit le szoktatok futtatni, szívesen elvégzem, hátha segít a jövőben valakinek. De a lényeg, a fő célt, hogy oda-vissza felismerje a gép és a dokkoló a lemezeket, teljesíti.
-
King Unique
titán
Na igen, majd kicsit frissíteni kell azon a táblázaton, mert folyamatosan változik a kínálat, az egyes termékek elérhetősége.
Az USB 3.0-s Rapid-Case esetében még a korábban gyártott modellekben volt JMicron vezérlő. Az újabbakban már rendszerint ASM1053 chip szokott lenni. Az ASM1153E nyilván újabb, frissebb a firmware stb., de amúgy jó az előbbi is. A korábbi modell tényleg eléggé bevált sokaknál és, ha van még raktáron, akkor jó választás lehet. A Swift Case Pro szintén, de olyan előnye nem igazán van a régebbivel szemben, ami miatt feltétlenül azt kellene választani. Persze ott van például az újabb vezérlő, illetve a szebb dizájn, bár utóbbi szubjektív.
-
Osynho
addikt
válasz
King Unique #4064 üzenetére
Olvastam a táblázatot, az alapján jött szóba ez a 2 modell, de látom, hogy pl más vezérlő van bennük. Nem tudom, hogy ez lényeges-e (asm1053e vs asm1153e)? Illetve a rapid case esetében JMicron is lehet a chip. Van raktáron rapid a helyen, ahol érdeklődtem (sőt, ezt ajánlották, mivel bevált a visszajelzések alapján). Esetleg jobb, modernebb valamiben a Swift Case Pro?
-
King Unique
titán
Üdv!
Az összefoglaló táblázatában fel vannak tüntetve az egyes paraméterek. Amúgy a régebbi modellek ~ nemrég hivatalosan is kifutottak, legalábbis a gyártó oldalán kivették őket a kínálatból. Egyébként mindkettő jónak mondható, de az előbbi ok miatt a korábbi modellt (itthon) már egyre kevésbé lehet beszerezni, illetve a legtöbb helyen már nem forgalmazzák.
-
Osynho
addikt
Hello!
Sharkoon Rapid Case Usb 3.0, vagy Sharkoon Swift Case Pro Usb 3.0 a jobb? Anyaghasználat, chip, táp, stb alapján? Egy 3TB-os WD Red menne bele. Köszi!
-
hunaqua
addikt
https://www.aliexpress.com/item/ORICO-6619US3-USB-3-0-2-5-3-5-SATA-Hard-Drive-HDD-Docking-Station-US/32767824035.html?spm=2114.30010308.8.65.cK3N7I
Ez az Orico ma 13usd.-ért ,szerintem nem rossz ajánlat lehet.
-
kungzi
veterán
válasz
King Unique #4059 üzenetére
Köszönöm szépen
-
-
kungzi
veterán
Sziasztok
Az összefoglaló táblázatban első helyen lévő ház melyik típus is pontosan? Egy linket valaki tudna nekem adni? Köszönöm
-
King Unique
titán
válasz
tpeter77 #4052 üzenetére
Helló!
Ha belül csavaros rögzítési lehetőséget biztosító megoldás kell, akkor nyilván egy átalakító adapter / dokkoló nem igazán jöhet szóba. Ezen feltételnek nyilván egy 3,5" külső rack felelhet meg. Az összefoglaló táblázatában fel van tüntetve, hogy mely típusoknál van erre lehetőség.
Az említett 2 modell megfelelhet a célra, bár az egyikkel korábban vegyes tapasztalatok voltak
—►
[link], [link]. De amúgy általában az utóbbi jellemző, viszont egyik gyártónál sem zárható ki egy-két kósza eset. Másrészt az is igaz, hogy az igazán fullos típusok meg nem feltétlen ez az árkategória. -
King Unique
titán
Amikor korábban az alvó mód működését teszteltem, akkor ott OS szinten a merevlemezre vonatkozó kikapcsolás értéke volt a meghatározó. Illetve utólag kiderült az is, hogy ha telepítve van pl. a HDS, akkor x percenként hozzáférést intéz a lemezhez, attól függően, hogy az ellenőrzésnél mekkora érték van beállítva.
Nálam a szelektív felfüggesztés mindig engedélyezve volt, de az önmagában nem produkált üresjáratban semmilyen leállítást, illetve a nevéből adódó felfüggesztést. Viszont más gépeken, más energiasémáknál elképzelhető, hogy bekavarhat. Ha nálad a letiltás megoldotta, akkor nyilván a bekapcsolt állapot okozta a problémát.
Amúgy kösz az infót!
-
Adler
aktív tag
válasz
King Unique #4053 üzenetére
Szia! Köszi a választ.
Még az este elindítottam még egyszer és gond nélkül lefutott reggelre. A változtatás annyi volt, hogy az energia gazdálkodásnál kikapcsoltam teljesen az USB-re vonatkozó részt (USB szelektív felfüggesztés beállítás: Letiltva). Előtte meg alapból ki volt kapcsolva a merevlemezekre vonatkozó kikapcsolás.
Amúgy pontosan mit csinál ez az USB szelektív felfüggesztés beállítás?
-
King Unique
titán
Üdv!
Nemrég volt szó a gyors / teljes formázásról
—►
[link], [link].
Szóval, általában elég az előbbi, de normál esetben az utóbbinak is rendben le kéne futnia. Például a fórumtársnál is sikeresen lezajlott a művelet.Viszont, hogy most esetedben mi a zavaró tényező, melyik összetevő okozza a problémát, azt konkrétumok nélkül nem könnyű megállapítani. Első körben azt tudnám javasolni, hogy partícionáld újra a merevlemezt ezen hozzászólásban említett
diskpart
módszerrel. Elég lesz a sima gyorsformázás is. Ennek azért illene működnie, de ha nem, akkor ott valami egyéb probléma lesz. -
tpeter77
addikt
sziasztok,
Haver NAS szerveréhez csatlakoztatna még egy HDD-t USB 2.0-n, a jelenlegi NAS-ba csak 1 HDD rakható, és csak USB 2.0 porton lehet hozzá másik vinyót rakni.
Egyelőre marad a mostani NAS, de 1-2 év múlva lecserélné, addig viszont maradjunk a jelenben.
Vesz nemsokára egy 2TB-os vinyót 3.5" méretűt, és ezt kötné a NAS-hoz.A kérdés, hogy milyen külső táppal ellátott HDD házat/dokkolót vegyen a 3.5" vinyóhoz, amin USB 3.0 kimenet van, mert hosszútávon szeretné megtartani, esetleg erről üzemeltetni a külső merevlemezt.
Én pedig külön kérném, hogy csavarral rögzíthető legyen a HDD, én abban bízok és a srácnak eleven gyerekei vannak. :-)
köszönöm.
-
Adler
aktív tag
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, hogy ilyenkor mi van:
Vettem egy külső dokkolót [link], benne van egy WD [link]. Ma elindítottam egy formázást de 1 óra leteltével már nem villogott a dokkoló merevlemez lámpája, 3 óra elteltével is csak a felügyeleti eszközöknél látható a merevlemez sehol máshol. Nem a gyorsformázást indítottam hanem a teljeset!
Nem lehet ebben a szarban merevlemezt formázni? Mi lehet a gond?
Válaszaitokat és a segítséget előre is köszönöm.
Új hozzászólás Aktív témák
- WD My Passport 5TB ÚJ, BONTATLAN gyári dobozában
- Eladó GARANCIÁLIS Samsung 980 PCIe 3.0 NVMe M2
- Synology 3.5" 8TB SATA3 HDD (HAT5310-8T) Új, bontatlan, garanciával!
- BESZÁMÍTÁS! 1TB WD Black SN750 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Western Digital Ultrastar DC HC550 18TB - 512MB, 7200rpm, SATA3 - 100/100 -as - Eladó!
- Honor 90 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M Ryzen 5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB Rampage SHIVA Corsair 650W
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Huawei Nova Y90 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest