Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • péká

    csendes tag

    Szerva Mindenkinek!

    Sok éve van egy ilyen Kontron KTQM87 -es gép itthon i7 4860EQ-val és eddig médiaszerverként szolgált, teljesen jól és csendben. Viszont most belekerült egy 1050Ti és szeretnének rajta minimálban játszani a családtagjaim. Ehhez elvileg ez a teljesítmény elég lenne, de vagy valamit elállítottam a BIOS-ban (ami iszonyat részletes), vagy nemtom'.
    A gép fix 800Mhz-en megy. Mind a 4 mag. Akármit csinálok.

    Ha leterhelem, mondjuk Cinebench-el a procit, akkor sem lesz 100% procihasználat és nem kapcsol át TURBO módba.

    Core freki jó.

    Hmm. Itt nem enged 18 feletti értéket, ha ENABLED-re állítom.

    Memória

    Valahol valami beállítás, visszaveszi a teljesítményt, de nem tudom mi. Közel 100 gépet raktam össze eddig, még 486-tal kezdtem az előző évezredben. :-) Láttam már pár BIOS-t, (mondjuk ilyet még soha) futottam bele meredek helyzetekbe, de mindig találtam megoldást.
    Itt sehol - semmi. Alig van a kézikönyvön kívül bármi infó a neten. Valakinek előjött már ez a hiba, vagy tudna valamelyikőtök esetleg segíteni a BIOS beállításban, infószerzésben? Kinek mi a tapasztalata?

    Előre is kösz!
    pk

    Persze az egyéni hűtőmódosítást is belinkelem, ha ragaszkodtok a témához :-)

Új hozzászólás Aktív témák