- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- SSD kibeszélő
- Melyik tápegységet vegyem?
- Androidos tablet topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Hardvereket hozott a májusi cserebogár
- Milyen Android TV boxot vegyek?
- Hobby elektronika
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
Új hozzászólás Aktív témák
-
btprg
senior tag
Én ezzel nem értek egyet. A szoftvernek, akármennyire is próbálják nyomatni ezt az agilis "sosincs kész, állandóan dolgozunk rajta" dumát, azért vannak stabil release-ei, fő verziói, mert az egy olyan vállalható állapot, ami működik. Hadd döntsem már el, hogy engem érdekel-e hogy hova fejlesztgetik tovább vagy nem.
Ha én ugyanolyan dokumentumokat akarok csinálni mint 10 éve, amihez jó az akkori Office, akkor boldog vagyok és dolgozok benne mert akkor megvettem, nem húznak le havonta miatta. Ha megvettem az Adobe Acrobat 7-et, amivel a mai napig tökéletesen lehet PDF-eket generálni, szerkeszteni, és nem érdekel milyen feature creep történt azóta, akkor használhatom most is. Majd ha már hiányoznak az új funkciók, akkor megveszem az újat, addig meg felejtsék el a pénzemet.
Most évente $70 egy Office 365, a még szerencsére elérhető Office Home & Business 2021 (ami még valószínűleg 10+ év múlva is bőven jó lesz, mert az Office terén az elmúlt 20 évben se jött hatalmas áttörés pár apróságon kívül) meg $250. Pár év után már jobban járok, és ha csóró leszek valamiért akkor is örökre használhatom. De persze biztos brutális új funkciók jönnek az O365-be állandóan, amik nélkül nem érdemes élni se...
A Deezer-t meg kár idekeverni, mert ott nem a szoftverért fizetsz, hanem azért hogy a folyamatosan bővülő giga zeneadatbázist, amit amúgy képtelenség lenne megvenni, hallgathasd. A telefon előfizetés meg már facepalm. Kevered a szezont a fazonnal.
-
dolon75
senior tag
Igen, egyetértek én is ezekkel.
Lehet, nem sikerült átadnom, de nem vagyok az előfizetéses modell ellen, csak el tudok képzelni olyan esetet, amikor pusztán pénzlehúzás.Szoftver is lehet ilyen, aminek akár az évek óta meglévő funkciói elegek valakinek, így nincs szüksége a ráerőltetett szolgáltatásra.
-
Rayyy
senior tag
válasz
Alogonomus #2 üzenetére
Azt én teljesen hitelesnek tartom (most nem a pontos összeg a lényeg), hogy az XD nem termelt lóvét, mert egy rakás szar volt, és eleve későn jött létre. Megpróbálták, nem ment, kuka. Itt szerintem nincs túl nagy mellébeszélés.
-
Rayyy
senior tag
Természetesen senki nem bérel mindent magánszemélyként. Cégként sem.
Egy jó minőségű, márkás óra 10 év múlva is az időt mutatja, a használhatósága változatlan. Az értéke lehet, hogy csak felfelé megy. A körülményekhez különösebben nem kell alkalmazkodnia. Tehát egy jó órát nem praktikus bérelni, jó ha birtoklod.
Ezzel szemben egy gyorsan elavuló szoftver esetében nem érzem nyomós érvnek azt, hogy örökké a tiéd. 10 év alatt komplett generációk váltják egymást mind hardveres, mind szoftveres fronton. A saját igényeid is sokkal nagyobb eséllyel változnak a felhasználást illetően. Az értéke szinte lenullázódik. De egyszer adtál érte egyben sok pénzt.
Szerintem az, hogy régen CD-n vettünk programokat, csak annak köszönhető, hogy a technológia akkori állása nem állt készen a bérlős konstrukcióra... nem volt ilyen. Egy fizikailag nem létező, folyamatosan változó termék (szolgáltatás) esetében nehezen értelmezhető számomra az igény, hogy a termék egy éppen aktuális változata kőbe vésve megvehető legyen egyszeri, nagyobb összegért. Ha van más lehetőség is.
Az egésszel csak arra akarok kilyukadni, hogy önmagában az előfizetéses rendszerre rámondani, hogy csak nagy cégeknek jó, és emiatt rohadjanak meg a fejlesztők... ez szerintem nem átgondolt. -
dolon75
senior tag
te magánszemélyként is mindent bérelsz?
megvette, akkor el is adhatja később.
Illetve lesz egy olyan verzió neki, ami valóban az örökké övé, nem csak addig, amíg fizet érte.
Valamint, ha nincs szüksége az új funkciókra, akkor nem fizet feleslegesen csak a régiek használatáért.amit veszít, hogy az új funkciókért ismét egyben kell fizetni.
-
dolon75
senior tag
btprg nem azt írta, hogy nem hajlandó fizetni a szoftverért, hanem hogy nem hajlandó elófizetni rá.
az itthont én úgy értelmeztem, hogy magánszemélyként.
Abban egyetértünk, hogy az előfizetés a kiadónak jó.
Abban is, hogy nem az a celcsoport, aki nem akar fizetni.Abban nem értünk egyet, hogy a szoftver szolgáltatás.
Szerintem ez egy termék, amit eladunk.
Azt a tényt, hogy hibásan, vagy félkészen adjuk ki, majd atmarketingeljük ezt ugy, hogy állandó fejlesztés van, fizess érte havonta, én viccnek tartom.
Akkor tudom elfogadni, ha valóban nagy értékű az a változás, amit kapok cserébe, és szükségem van arra az új funkcióra.
Ha nincs szükségem rá, akkor miért is fizetek? Pusztán azért, hogy a rég kifejlesztett részét használhassam a programnak? -
Rayyy
senior tag
Én őszintén nem értem, hogy miért lenne jobb neked az, ha 400 000 Ft-ért vehetnél meg egy programot, ami 1 év után nem frissül többet, mint az, ha adsz havi 20 000 Ft-ot, amivel örökre a legfrissebb szoftver a tiéd, szinkronizálódik az eszközeiden, bármikor felpattinthatod bármilyen gépre, aztán visszaszedheted, stb... Ráadásul, ha csak fél évre szeretnéd használni, akkor a többi hónapot nem kell kifizetned.
Semmivel nem utaltam arra, hogy szerintem "csak azért van az előfizetéses modell, mert az a vásárlónak jó." Ehelyett az előfizetéses modell vásárlók számára is előnyös tulajdonságaira céloztam.
Viszont azt sem gondolhatjuk komolyan, hogy egy fejlesztő cég a balkáni kisvállalkozókat tekintse gazdasági célcsoportnak, és az ő igényeik szerint alakítsa a termékpalettát.
Azt meg nem értem, hogy az egyben fizetés kontra előfizetés dilemmájára hogy reagál az a gondolat, hogy valaki elvből nem fizet szoftverért. Itthon. (ezt az itthon-t külön nem értem, de ezt ugye btprg írta)
Ja, igen: nem tudom a választ a kérdésre, hogy pontosan mi akadályozza meg a szoftverkiadókat... de sejtem, hogy az előfizetős modell jövedelmezőbb számukra. Márpedig ezek cégek, amik pénzt akarnak keresni. Nyilván úgy alakítják, hogy minél több pénzt keressenek. Ez már csak ilyen. -
dolon75
senior tag
És mi akadályozza meg a szoftverkiadókat, hogy egy adott verziót teljes áron odaadjanak, ha nekem az kellene?
Nem gondolhatod komolyan, hogy csak azért van az előfizetéses modell, mert az a vásárlónak jó.
Persze, vannak esetek, amikor jó, de egy magánembernek nem feltétlenül.
-
Rayyy
senior tag
Ezt én rossz hozzáállásnak gondolom. A szoftverek (jó esetben) szolgáltatások, ami azt jelenti, hogy folyamatosan dolgoznak rajtuk, fejlődnek, javulnak. Kiegészítők, extrák készülnek hozzájuk, kapcsolódási lehetőségek alakulnak ki más szoftverekkel, optimalizálni kell azokat az új hardverekhez. Ehhez fejlesztők kellenek (többek között), akik szeretnének fizetést kapni (kurvaannyukat, szemétládák). Egy szoftver soha nincs készen. Csak a használhatósági állapota változik az idővel.
A gyakorlatban is sokkal jobbnak tartom az előfizetést. Van olyan program, amit például csak akkor veszünk meg 1-2 hónapra, ha konkrétan abban kell valamit csinálni. 100ezres nagyságrendben spórolunk így pénzt.
Ott van a zene... kimondhatatlanul egyszerűbb előfizetnem Deezer-re, mint hordozókat venni, lejátszókat magammal cipelni és úgy hallgatni a kedvenceimet.
És persze a telefon előfizetés is kényelmesebb csöppet, mint minden hívás előtt 20asokat dobálni az utcán egy gépbe. De kétségtelen, hogy utóbbival nem kellene a szemétláda tudodkid béklyójában élnem egy életen keresztül. Csak kevés a telefonfülke. -
btprg
senior tag
Elég szomorú... Mostanában szembesültem vele, hogy egy általam használt ingyenes program fizetős "pro" verziója is már csak előfizetéses módban érhető el. Ezek a kapzsi g*cik mind abba az irányba akarnak menni, hogy életed végéig fizess minden fisz-fasz programért, semmi se legyen a tiéd. A nagy cégek biztos fizetik majd a végtelen pénzt örökre havonta, de én itthon elvből sem vagyok hajlandó előfizetni szoftverre.
-
-
Rayyy
senior tag
Kizárólag idő kérdése volt. Már tavaly is azon csodálkoztam, hogy mire várnak még. Nálunk könnyebb lesz az élet a tranzakció után.
Graphics
Azért az tényleg szép lassan lesz meg, mire böngészőből rakom majd az After Effects-et... viszont a távolabbi jövő szerintem mindenképpen az, hogy otthon/irodában nem lesz számítógép, csak perifériák, az erőforrást (a gépedet) pedig az előfizetés határozza majd meg. Kb. mint a renderfarmoknál most. -
Egyértelmű, hogy webes felületre kerül át szép lassan az Adobe termékcsalád...
-
Tigerclaw
nagyúr
Egyszerűen ki kellene zárni mindenféle felvásárlásból az ilyen cégeket.
-
Alogonomus
őstag
- Főnök! Mennyi veszteséget is hozzunk ki a kalkulációban?
- 25 millió dollárt.
- Na akkor az anyacég költségeiből is sokat papíron ide kell könyvelnünk.Pont ennyire hitelesek a "hádde veszteségünk vóót rajta" indoklások.
-
Uhh. Szeretnék teljes idős beosztott lenni ott.
1,6 millió dollár/év fizu nem rossz (tudom, vannak egyéb kötlségek, de akkor is...)
Új hozzászólás Aktív témák
ph Maga az Adobe is erre számít, de kész engedményeket tenni, és meggyőzni a hatóságokat arról, hogy jó döntés engedélyezni a 20 milliárd dolláros felvásárlást.
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- SSD kibeszélő
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- Direct One (műholdas és online TV)
- sziku69: Szólánc.
- Melyik tápegységet vegyem?
- Mobil flották
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi 9AT 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy Z Flip 5 256GB,Újszerű,Adatkabel,12 hónap garanciával
- Beszámítás! Lenovo Thinkpad T495 üzleti notebook - R7 Pro 3700U 32GB RAM 512GB SSD Radeon Vega 10 W
- Dell D6000 univerzális dokkoló USB-C/ USB-A, DisplayLink & Dell WD15 (K17A) USB-C + 130-180W töltő
- 120 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest