Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz Speeedfire #2018 üzenetére

    Én is mindent json-ban tolok ki. Viszont nagyon nem mindegy, hogy egy pár ezer soros json-ban adatokhoz csak kódokat küldesz ki, plusz a kódok feloldását, ahol mondjuk szintén ezres nagyságrendű kód - érték párt kiküldesz. Ezután soronként kell megkeresned minden egyes adatnak a kód feloldását, majd az így kapott értékekből generálj egy bonyolultabb html-t. Ha nem chrome-on csinálsz ilyet, akkor lazán másodpercek fognak eltelni egy gyorsabb gépen is. Ugyanez ez szerver oldalon (.NET, Java, Node.js) 1-2 milisecundum alatt megvan (PHP-ban is csak pár tíz milisec). Persze mindez csak egy teoretikus probléma, hogy érzékeltessem a futásidőbeli különbségeket. Mondhattam volna akár egy bonyolultabb súlyozós, rangsoról problémát is, hogy milyen különbség van ugyanazt az algoritmust js-ben futtatni, vagy szerver oldalon futtatni.

    A Node.js-t pedig nagyon nem kéne a kliens oldali javascripthez keverni. A Node.js tisztán szerver oldalon fut, igaz javascriptben kell programozni, de ez csak puszta szintaktika, mivel gép kód fordul (és itt a fordulon van a hangsúly) belőle, azaz a Node.js ettől az egyik leggyorsabb szerver oldali kiszolgálója lett mostanra. Nem tudom, hogy ezzel sikerült-e megvilágítanom az előnyeit, ha nem hát nem.

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák