Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz gábbor #805 üzenetére

    Reménytelen eset vagy, de nem adom fel. ;]
    Egy vállalkozónak (vállalkozásnak) lehet ÁFA-befizetési kötelezettsége is (tevékenységi körtől függően; a vállalkozás formája ez esetben indifferens).
    Megpróbálom egy egyszerű példával áttörni a fejedben levő homályt. Vegyük azt az egyszerű esetet, hogy veszel egy alaplapot a sarki hardverboltban, ami mondjuk 30K+ÁFA. Természetesen a vételár kiegyenlítésével megfizeted az ÁFÁ-t a boltosnak. Az ÁFA (mint adó) nyilván az államot illeti. Szerinted hogyan fog eljutni a boltos kasszájából az államkasszába az általad kicsengetett ÁFA? Súgok: a boltos fogja befizetni... Eddig stimmt? Namost. Előveszed az ÁFA-törvényt, kb. 3 mondatot kell elolvasni ahhoz, hogy belásd: adott esetben szolgáltatás elvégzése is ÁFA-köteles. Ha mondjuk szervizelsz számítógepeket, szolgáltatást nyújtasz. Óradíjad X Ft+ÁFA. Te vagy az "eladó", a cég (akinek szolgáltatsz) a "vevő". A megrendelő kifizeti neked a _bruttó_ óradíjadat - aminek az ÁFA-tartalmát te befizeted az APEH-nek.Az SZJA ilyenkor még sehol sincs: egy adott vállalkozás terheiről beszélünk. Ilyen egyszerű. Felfogtad, vagy nem sikerült? Sajnos neked nincs foggggalmad sem az adózásról, úgy általában. Nem vagyok szakértő, de mivel érettségiztem könyvvitelből (képesített könyvelői papírom van), illetve van elég vállalkozó a családban, úgy gondolom nem vagyok teljesen laikus a témában.

    Amúgy magadat minősíted (ismét, nem jó irányba): egyrészt ott a törvény, ahol megnézhetted volna a katonatiszti fizetéseket - nem tetted meg. Másrészt még olvasni sem tudsz: kétszer is leírtam, hogy 8 órás munkaidőről van szó - az effektív munkavégzés szokott kb. 4 óra lenni (nem tudom mit nem lehet ezen felfogni).

    Ez volt az utolsó hozzászólásom a témában: ha ebből sem érted meg, hogy miről beszélek, akkor valszeg gyógypedes vagy (vagy kakaóbiztos számítógépről írsz - ami megmagyarázná, hogy miért csak hétköznap délelőtt és dél körül írsz...;] :)) ).

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák