Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni JAVA-ban, mert abszolút nem vagyok járatos benne és sehogy sem sikerül működésre bírni az elképzelésem. :)
    PHP oldalon van egy HTML form, amiben 2db dropdown lista van. Mindkét lista MySQL lekérdezésből nyeri az értékét és a második lista értékei az első lista változásának megfelelően kerülnek szűrésre.
    Ez eddig rendben is működött, az első listát beszűrve egy kis java script frissítette az oldal URL-jét az első listában választott értéknek megfelelően és a második lista ennek alapján jött létre.
    Viszont most bele kellett passzíroznom ezt a működő kódot egy olyan oldalba, ahol már eleve egy dinamikusan változó URL kerül a java url frissítés által generálódot URL elé és teljese a káosz. :S
    Tehát van egy kezdő oldal a nevezeseim.php, amin kilistázza az adott felhasználó nevezéseit és minden nevezés mellett van egy módosítás gomb. Ha ezt választja átugrik a modositas.php?id=** oldalra, ahol egy kétszámjegyű szám, amit MySQL-ből nyer (felhasználó ID) és ez alapján tölti be a nevezési adatokat amiket módosíthat.
    Itt jön be a két dropdown lista és a java, mert ha az első listát módosítom (ez a verseny kiválasztása) akkor a java script frissíti az URL-t és hozzá fűzi az eredeti URL-hez a '?cat=' részt plusz egy a verseny kategóriájának megfelelő számot, tehát valahogy így néz ki: http://xxx/modify.php?id=21?cat=1
    A probléma ott kezdődik, hogy ahányszor frissíti az oldalt verseny váltás miatt, annyiszor fűzi hozzá a java által generált URL részletet, tehát 2-3 verseny váltás után már a kód kb. így néz ki:
    http://xxx/modify.php?id=21?cat=1?cat=4?cat=2

    Most a kód így néz ki:
    <SCRIPT language=JavaScript>
    function reload(form)
    {
    var val=form.cat.options[form.cat.options.selectedIndex].value;
    var url = window.location
    self.location= url + '?cat=' + val ;
    }
    </script>

    A kérdésem pedig az lenne, hogy van-e valami olyan java kód, amivel az URL egy bizonyos részét lehetne kivágni és akkor a self.location lehetne: 'modify.php?id=' + KIVÁGOTT RÉSZ + '?cat=' + val; :F

    Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikerült és előre is köszönöm a válaszokat!

    Start with a whisper, end with a scream!

  • Agony

    aktív tag

    válasz martonx #4207 üzenetére

    Elnézést, javascriptről van szó.
    Nem tudom jsfiddle példával illusztrálni, mert nem értek a javascipthez, de próbálom a lényeg röviden és tömören:

    A nevezési oldalon a módosítás gomb megnyomásakor átugrik egy másik URL-re és hozzáfűzi a USERID-t mysqlből így a modify oldalon annak a versenynek az adatai jelennek meg amit módosítani akar:
    http://XXXXX/modify.php?id=21

    Ezen az oldalon 2 dropdown list van egy html formban, ami egymástól függ, tehát ha az elsőben kiválaszt valamit a user, akkor a másodikban annak megfelelő tartalom jelenik meg. Az első listában való választás után a javascript frissíti az oldal URL-jét és hozzáfűzi a választott kategóriát, ennek alapján jelenik meg a második lista tartalma:

    function reload(form)
    {
    var val=form.cat.options[form.cat.options.selectedIndex].value;
    var cim = window.location;
    self.location= cim + '?cat=' + val ;
    }
    </script>

    Ezzel csak az a baj, hogy a címben szereplő url utolsó ID-t követő része változik. Eredetileg a modify.php-hez fűztem hozzá a kategóriát, de úgy nem volt ID, most a window.locationhoz, így viszont több váltás esetén sorra fűzi hozzá a ?cat= végződéseket.

    Lényegében ki kellene nyerni az URL-ből az ?id= után álló számot és azzal generálni az új URL-t, valahogy így:
    self.location='modify.php' + '?id=' + ID + '?cat=' + val;

    Start with a whisper, end with a scream!

  • Agony

    aktív tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni egy meglévő javascript alapú teszt módosításához. Egy barátomnak ajánlottam fel -felelőtlenül-, hogy régebbről vannak word tesztjeim elfekvőben, esetleg ezeket tudja használni a diákok alap word tudásának teszteléséhez.

    A gondom mindössze annyi, hogy ebbe a tesztbe be lehet kapcsolni, hogy jelszót kérjen a kiértékelés előtt, de nekem dunsztom sincs a javascripthez, neki viszont úgy kellene, hogy a diákok ne töltsék ki 101x kispekulálva a helyes válaszokat.

    Innen lehet letölteni a teszt fájljait:

    https://www.dropbox.com/s/x1xkjnd2o3uzycc/wordteszt1.rar?dl=0

    A 2_Lecke mappában a L02_TESZT.html-el indul a teszt és a testsys mappában a template.js végzi a kiértékelést.

    Kliens oldalon a fájlban tárolódik a jelszó (szerintem a template.js fájlban), de ez azért nem probléma, mert nagyon alap tudású diákoknak lesz, kizárt, hogy a forráskódot olvasgatnák... word kezdő felhasználók közül aki kikeresi a forráskódból a jelszót, eleve megérdemli az ötöst. :)

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    Start with a whisper, end with a scream!

  • Agony

    aktív tag

    válasz Agony #4557 üzenetére

    Sziasztok!

    Ez meg tudná mondani valaki, hogy pontosan mit végez és mit eredményez?

    function CreatePassword(P) {
    var code=0
    for (var i=0; i<P.length;i++) {
    code = code + (i+1) * (P.charCodeAt(i)-95)
    }
    return code
    }

    Előre is köszönöm!

    Start with a whisper, end with a scream!

  • Agony

    aktív tag

    válasz dqdb #4565 üzenetére

    Hát.. én efölött a rém gyenge próbálkozás fölött guggolok már jó pár órája, hogy rájöjjek, hogy lehet a jelszavas védelmet bekapcsolni az előző hozzászólásomban linkelt javascript alapú tesztben.
    Pedig benne van, csak a 0 js tudás, kicsit kevés hozzá. :)

    De azért köszönöm szépen a választ!

    Start with a whisper, end with a scream!

  • Agony

    aktív tag

    válasz Agony #4557 üzenetére

    Vállal esetleg a topicban valami egy kis javascript feladatot/magyarázást munkadíjért cserébe? Én nem jutottam vele egyről a kettőre.

    Start with a whisper, end with a scream!

  • Agony

    aktív tag

    válasz Jim-Y #4586 üzenetére

    Szia!

    Valóban felesleges volt a nekiesés, mert én is csak egy ismerősömnek szerettem volna segíteni és PH fórum más topicjaiban jelen lévő segítőkészséget feltételezve tettem fel a kérdést.

    Nem vagyok javascript programozó, aki ki szeretné töltetni ezeket az 1000 éves teszteket pár diákjával szintén nem javascript programozó és nagy valószínűséggel pár gagyi teszt kitöltéséért senki sem fog megtanulni programozni, de bizonyára vannak olyan emberek akik csak mert egyszer repülni szeretnének pilóta vizsgát tesznek.

    Nyilván nem szeretném hozzáértő emberek idejét lopni, ezért tettem fel a kérdést, hogy valami vállalható összeg és idő ráfordítás árán meg tudná-e nézni valaki...
    Minden esetre köszönöm az építő jellegű hozzászólást, a kérdésemet egy kedves fórumtársatok megválaszolta, úgyhogy a továbbiakban igyekszem nem szakmaiatlankodni a topicodban.

    [ Szerkesztve ]

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák