- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- TCL LCD és LED TV-k
- Fali konzol lapos tévékhez
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- SD memóriakártyák (SD, SDHC, SDXC, micro SD)
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Házimozi belépő szinten
- SSD kibeszélő
- Audiofil és gamer? Az ASUS megpróbálja
-
PROHARDVER!
JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
Teasüti
#3671
üzenetére
"Elég kevés a JSON, jellemzően eddig csak Google API-k esetén találkoztam vele."
Hogy érted azt, hogy "kevés a JSON"? Csak mert meglehetősen népszerű formátum, aminek lehet örülni.
"XML-t népszerűbbnek találom azok kevés webservice közt, amikhez szerencsém volt eddig."
Az XML valóban a legnépszerűbb volt ilyen tekintetben régen, mostanra ez már nem igaz. A JSON-formátum ma már meglehetősen elterjedt, például REST API-nál (is) nagyon jellemző.
Amúgy meg amiatt, hogy XML-lel többször találkoztál, miért szívatod magadat a nehézkesebb kezelésével, ha nem muszáj?
Főleg, ha egyiknek a kezelését sem sajátítottad el még olyan szinten. Karmával már ketten is mutattunk példát rá, hogy jelen esetben mennyivel egyszerűbb dolgod lenne a JSON-formátum használatával.Azt viszont jó ötletnek tartom, hogy először a plain JavaScripttel akarsz megismerkedni, és csak utána a jQuery-vel, hidd el, meg fog térülni, úgyhogy ebben bölcsen döntöttél.
Szerk.: most látom, hogy már kitárgyalták a többiek is az XML vs. JSON-témát, a későbbiek olvasása nélkül reagáltam egyből, sorry.
-
martonx
veterán
válasz
Teasüti
#3671
üzenetére
"Elég kevés a JSON, jellemzően eddig csak Google API-k esetén találkoztam vele.
XML-t népszerűbbnek találom azok kevés webservice közt, amikhez szerencsém volt eddig." - figyi az XML a múlt, a JSON a jövő. Viszont historikus okokból persze, hogy rengeteg XML-es webszolgáltatással lehet találkozni, de ez akkor is a múlt (illetve per pillanat még a jelen egy jó része), pont az olyan szopáshalmok miatt, mint amikbe te is belefutsz. Ráadásul a SOAP (a webszerveres xml kommunikáció élharcos protokollja) pont annyira szabványos, mint a HTML, vagyis ahány implementáció, annyiféle kompatiblitiási problémába lehet belefutni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség!
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- TP-LINK routerek
- Európába tart a Xiaomi Watch 5, eSIM-es verzió is jöhet
- Formula-1
- Hardcore pizza és kenyér topik
- Okos Otthon / Smart Home
- Spórolós topik
- Elemlámpa, zseblámpa
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Az xmlDocument viszont pont ugyanaz, csak egyszerűbben leér. Amire neked kell, nem számít a különbség.

