Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrPetya19

    addikt

    válasz vicze #103874 üzenetére

    Igazából most is egy ilyennel van rákötve a második monitor a gépre.
    Nekem eddig ezek az átalakítók mindennel mentek, amivel próbáltam, de nem mindenki ilyen szerencsés. Főleg (nem Lenovo) laptopok esetén lehet problémákba ütközni, ahogy az egyetemen sokszor látom. Szerintem azért, mert lehet nem minden gép ad áramot a csatlakozó megfelelő érintkezőjén.
    Köszi mindkettőtöknek!

    ,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

  • azbest

    félisten

    válasz vicze #103874 üzenetére

    Az nem passzív. Van benne elektronika, ami a digitális jelből az analógot előállítja.Mással is működik. Számtalan hasonlót lehet kapni.

    Az pedig normális, hogy ad áramot a hdmi. Viszont a specifikáció szerint csak 5v 50mA garantált (a legújabbnál lehet emelték), míg az ilyen aktív adapterek 200mA felett is fogyaszthatnak. Szóval, amit többre is felkészítettek, vagy nem limitálták, az meg tudja hajtani. Ami kevesebbet ad, ott rosszabb esetben kigetheti a portot. Az a hdmi 50mA-jának célja, hogy a rákötött kijelző áramkörét megtáplálja, amely így vissza tudja adni a képernyő képességeinek adatait.

    A displayportos megjegyzést nem is értem. Az is ad áramot, s mivel ott magasabb a korlát (3.3 V 500 mA), így nincs is gond a dp->vga dapterek kompatibilitásával.
    Ha arra gonszolsz, hogy hdmi->dp irány miért bonyolult, akkor abban igazad van, hogy mivel nagyobb a terhelhetősége a dp-nek, az is egy probléma. De alapvetően arról van szó, hogy nagyon rétegigény a hdmi-dp jelátalakítás, mert fordított irányba szokott inkább igény lenni. Már az aktív dp-hdmi átalakítók is tizen dolláros szintre estek kínában, azok teljesen újrakészítik a digitális csomagokat. A passzív dp-hdmi esetén pedig kell jelszint illesztő elektronika, de maga a tartalom a gpu-ból hdmi formátumban jön ki olyankor. Hdmi és dp között ezért sem lehet kétirányú kábel, mert nem azonosak a jelszintek.

    (#103873) darvinya
    ennek nincs semmi értelme.
    Pár éve tele volt a net a kamu kábelekkel. Anno annyit találtam róla, hogy vagy full átverés vagy csak egy konkrét készülék spéci kimenetéhez jó. De nem thinkpadhez. A t61-hez max a mini dock 2504-essel, vagy a puttonyos 2503-assal kötöttél hdmi vagy dvi eszközt. Van 14"es thinkpadem és 2503, 2504 és 2505 dokkolóm is, szóval nehéz beetetni ilyen mesélvel :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák