- Melyik tápegységet vegyem?
- GeForce RTX 5060 Ti: Ha az ár jó, minden jó (lenne)
- E-book olvasók
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Raspberry Pi
- OLED monitor topic
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Samsung Galaxy Tab S10 FE - a szoftvertámogatás felára
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen monitort vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
PrinczA
őstag
Hang:
Ha a telefonomon lévő decibel mérővel (Tudom, nem kalibrált, hitelesített, ... de ez van) méricskélek:
- a géptől egy méterre: ~40dB
- a nyitott ODD elé téve: ~58dB
- a nyitott ODD nyíláson bedugva a gépbe: ~62dB
- a gép hátánál: ~62dBMindez két HDD-vel, ODD nélkül.
Úgy érzem kerelésbe kell vennem ezt a gépet, vagy betenni a szekrény aljába.
Be lehet kapcsolani ezt a gépet billentyüről? -
PrinczA
őstag
Hűtés:
- a táp hűtő levegő kivezetésének a nyílása szvsz kicsi és tele van ráccsal, lehet kivágom a rácsokat.
- nagyon, azaz nekem nagyon hangos a tápventi (ezután) ezt lehet alkalmazni fogom:
"Paraméterei alapján egy jó választás lehet a Sharkoon 4x4x2cm-es házventije. 3000 rmp pörgés, 16 dB zaj és 28 CFM légszállítás jellemzi, ami azt jelenti, hogy csaknem harmad annyit pörög, mint a gyári venti, ugyanakkor csaknem háromszor annyi levegőt szállít (ergo háromszor jobban hűt, ami tápnál nem hátrány). Mindezek mellett az alacsonyabb fordulatszám miatt rendkívül halkan végzi a dolgát." -
PrinczA
őstag
A legnagyobb rezgés az ODD előlapjának helye környékéről jön (ODD nincs benne).
1. aluminium takaró kitörtem - csökkent a zaj
2. a műanyag fedőlap kivesz - még egy kicsit csökkent a zaj
3. csőszigetelő csőszivacs a ház alá - még egy kicsit csökkent a zajViszont a házat kézzel érintve, enyhén rezeg. Ez lehet a különböző HDD-k miatt van.
Ha sok pénzem lesz, és olcsók leszek a HDD-k veszek bele két-há-négy egyformát. -
zsolt501
nagyúr
Ez a berezonálás nálam is előfordult, mert a HDD-k különböző sebességen pörögtek illetve ezek rezonanciája egymást erősítette fel.
Ezt úgy sikerült megszüntetnem, hogy a HDD-ket átrendeztem (már ez is sokat segített) majd a rezonáló részeket szigeteltem, illetve maga a gép ház alá is egy rezgést elnyelő szivacsos anyagot helyeztem ami által a rezgés 0 lett.
Szóval a rezgés sajnos nem egyedi ezt a rezgést a HDD-k okozzák amik akár egymást is erősíthetik, ezt valamikor fizikából tanultuk is hogy ennek a jelenségnek mi a neve, de ezt most ne kérdezd. -
PrinczA
őstag
Nekem nagyon berezonál a ház.
Ti tapasztaltatok ilyet? -
PrinczA
őstag
A HDD felfogásához nem adnak csavarokat?
Vagy a gyerek elkeverte? -
jeffo
tag
Egyébként fura, hogy a Home server / házi szerver építése nevű fórum mintha kihalt lenne, oda is beírtam a problémámat napokkal ezelőtt, sőt részletesebben, de senki nem válaszolt rá. Az utolsó korábbi üzenet jan. 31-én volt. Vagy mindenki melózik ezerrel, és nem ér rá fórumozni?
-
jeffo
tag
Végül sikerült megcsinálnom a WHS-t úgy, hogy kaptam az ismerősöm gépéhez Teamviewer-es hozzáférést, és több órán keresztül próbálgattam, kerestem külföldi fórumokban megoldást. Itt találtam egy tippet - [link] -, amire a sok próbálgatások után én is rájöttem, hogy meg kellene változtatni a webszerver portokat, mert sehogy sem akarta engedni a távoli elérést 80 vagy 443-as alapértelmezett web portokon. A Windows tűzfalon keresztül is engedélyezni kellett az új webszerver portokat, a routeren pedig a Forwarding/Virtual Servers-nél beállítani.
A WHS-ben az Irányítópult/Távoli webes elérés beállítása alatt továbbra is jelzi a hibát, hogy "Az útválasztó nem működik", de nem szabad a javításra nyomni, mert akkor visszaállítja a webszerverben a 443-as portot.
A tartományba mégis maradt a homeserver.com-os átirányító, ami elvileg frissítené az IP címet, de azért a routerbe betettem egy no-ip.org-osat is. Ám a https csatlakozáskor az utóbbinak nem találja érvényesnek a tanúsítványt, gondolom a rendszerben kellene valahol beállítani, ill. hozzáadni ezt a címet, vagy talán a tartományba a homeserver.com-os cím van beírva, és csak ez biztonságos alapból?Korábban próbáltuk a router firmware frissítésével is megoldani, de úgy tűnik nem ez volt a gond, a WHS rendszerben lehetett valami rendellenesség, vagy állíthatódott el valami. Hiszen a router-ben a Security/Remote Management-ben engedélyezve a router távoli elérését, az működött 80-as porton, tehát akkor átirányítással, ill. UPnP-vel mennie kellett volna a WHS elérésének is.
Később beállítottam a Windows tűzfalba a 80, 443-as portok engedélyezését is, erre bejött az IceWarp levelezőszerver webmail felülete ezeken a portokon. Akkor elképzelhető, hogy összeakadt a webszerverrel az IceWarp?
Azonban ez a mailszerver nem működik kifelé, mert nem küldi el a levelet külső email címre, és a mailfiókneve@gépneve.homeserver.com címre sem jön meg a levél. Akkor ennek is majd utána kell nézni, ez is biztos rosszul van beállítva... -
PrinczA
őstag
Megvettem!
Egy ilyet SAPPHIRE HD 5450 512MB DDR2 PCIE HDMI bele lehet tenni?
HDMI-s a monitorom. -
jeffo
tag
Köszi a tippet. Hamarosan kipróbáljuk.
WHS alá lehet tenni email szervert? Az ismerősöm Microsoft Exchange-re gondolt, de talán van ingyenes megoldás is, amennyiben maradunk a WHS-nél, és nem váltunk pl. a NexentaStor-ra.
Ez esetben, ha nincs saját domain beállítva, akkor lehet kapni levelet a dinamikus DNS-es hostra, pl. valaki@szerverneve.dyndns.org címre? Esetleg lehet webszerverként is használni, pl. Microsoft IIS-t rátenni vagy ilyesmit? Vagy lehet, hogy a Home Server nem erre van kitalálva? Nem nagy weboldalra gondoltam, csak mondjuk az iroda honlapja statikus html-ben, vagy mysql nélküli egyszerűbb php-s weblap. Bár azt gyanítom, hogy ha céges adatokat tárolunk rajta, akkor nem biztonságos, ha webszerverként még publikusabbá tesszük, hisz volt, hogy a mostani webtárhely szolgáltatónkat is megtámadták, ill. megpróbálták feltörni. Akkor csak a mailes dolog jöhet szóba. Az ismerősöm régebben ilyenben gondolkozott, hogy a főbb partnereknek, ügyfeleknek csinál egy ilyen szerveren mail elérést, és akkor ezen a szerveren keresztül leveleznek.
Mondjuk manapság a mail már nagyon alap dolog, akár még egy gmail-es cím is biztonságos valamennyire, vagy a netszolgáltató által adott hozzáférés, csak ő nem szeretné, ha külső szerveren tárolódnának, ill. külső szerveren keresztül mennének a mailek. -
Csorbi
addikt
A homeserver.com az nem dinamikus DNS cím.
Csináljatok valami ingyenes dinamikus DNS regisztrációt (pl [link] ), ezt állítsátok be a routerbe (ha van és tudja), majd megfelelő portátirányítás (vagy UPnP használat mellett) ezen a címen mindig el fogjátok tudni érni a WHS-t, bárhonnan. Természetesen kellene rá antivírus szoftver, Windowsról beszélünk! -
jeffo
tag
Nincs fix IP cím, Windows Live-on keresztül beállított homeserver.com-os dinamikus DNS címmel próbáltuk. A távoli elérés beállításainál is meg van adva ez a homeserver-es host.
Kell feltenni rá valami vírusirtó szoftvert, pl. NOD32 Antivirus vagy Smart Security? Nem lehet, hogy valami vírus ráment, és amiatt kavarodott be?Valójában nem én telepítettem, legközelebb 1-2 nap múlva járok az iroda fele, akkor tudok ránézni, és tovább próbálgatni.
Aki beállította ezt a homeserver.com-os címet, azt mondta, hogy telepített valami control panelt ehhez, nem tudom pontosan hova, talán egy másik gépre, ahonnan elérni akarta, de aztán leszedte, és lehet, hogy azután nem működött a távoli elérés. -
radi8tor
MODERÁTOR
Csakis NexentaStor-t ajánlanék ilyen célra. RAIDz funkcióval is el van látva.
Telepítése is pofonegyszerű.
-
jeffo
tag
Tudtok ajánlani valami komplett telepítőt, ami bevált ehhez a szerverhez? Ilyen NAS funkciók kellenének, Win7/WinXP gépekről elérni a fájlokat, többfelhasználós hozzáférés, mappajogosultságokkal, később talán levelezés kezelése, weblap elérés (pl. az iroda honlapjának elérése). Nem baj, ha Linuxos, csak könnyen beállítható legyen.
Windows Home Server 2011-et próbáltuk, de egyelőre úgy néz ki, hogy nem vált be, vagy valami beállítás nem jó, pár nap után már nem lehet távolról elérni, ill. még előtte is csak napi pár órákat működött, otthoni adslről és irodai optikai netről. A Távoli elérés beállításában azt a hibaüzenetet írja, hogy "az útválasztó nem működik". A routeren pedig be lett állítva rendesen a port forwarding 80, 443, 4125 portokhoz.
Az irodában használt router típusa: TP-LINK TL-WR941N
-
PrinczA
őstag
Nincs meg vkinek a régi elmentve?
Átküldhetné -
szapeboy
tag
Nem tudom milyen vita lehetett, tényleg hasznos infók voltak benne, jó lenne tudni a valódi okot.
-
-
rankesz
veterán
Na, de jó, most akartam kiokosodni N40L-ből, erre megpusztul a topik...
-
-
radi8tor
MODERÁTOR
Itt találhatsz pontos értékeket:
-
PrinczA
őstag
"HP ProLiant MicroServer Fully Configured (see**)
Fully Loaded System output Wattage (W) 72.3 W**Power shown is for a fully configured system consisting of (1)
CPU, (2) double-sided DIMMs, (4) HDDs, (1) DVD-ROM, (1) PCIe
X16 card & (1) PCIe X1 card and (1) power supply."Ez a fogyasztás, hogy alakul két HDD-el, DVD nélkül?
-
aramis00
tag
Én is nemrég találtam rá a régi topicra. Ma nézem, h frissült-e, erre nem találja a szerveren...
Csomó hasznos infó volt már bent, így meg nem lehet hozzáférni azokhoz sem sajnos!Ha visszaállítható (akár lezárva is) én szavaznék rá, hogy tegyék meg!
-
Tangerine
senior tag
A régi topikkal mi lett?
-
Billu
aktív tag
Igen
HP ProLiant MicroServer
1920x1200 @ 60Hz -
PrinczA
őstag
"HP ProLiant MicroServer" használható asztali PC-nek is?
Azaz kapna egy Ubuntu-t, és néha-néha böngészésre kéne használni (youtube, gmail, prohardver, ...).
A videokártyája mekkora felbontásra képes? -
radi8tor
MODERÁTOR
A HP ProLiant MicroServer a legkedvezőbb áru márkás szerver a piacon, már nettó 30 000 Ft-tól megvásárolható. Természetesen ezért a pénzért senki ne várjon csúcsteljesítményű szervert, de megmutatjuk, hogy akár egy ilyen gépből is ki lehet hozni, egy közepes vállalkozás számára is megfelelő kiszolgálót. A MicroServer szabványos PC alkatrészekből áll, így megvan azaz előnye, hogy meghibásodás esetén, akár hétvégén is bárhonnan beszerezhetjük a szükséges cserealkatrészt.
Processzor
A gépben lévő AMD Athlon II-es alacsony fogyasztású CPU ugyan nem egy sebességbajnok, de mint látni fogjuk, elegendő erőt biztosít, akár négy rendszer egyidejű futtatásához. Mindezzel együtt csak 15W a fogyasztása, ami egy állandóan működő gépnél nem utolsó szempont. A másik előnye ennek a processzorcsaládnak, hogy támogatja a virtualizációs technológiát, így ideális központi egység egy kiszolgálóhoz.
Memória
Több rendszer egyidejű futtatásánál általában a memória mérete szokott a szűk keresztmetszet lenni, de ebben a gépbe akár 8GB-ot is tehetünk, ami elég akár 4-5 virtuális gép egyidejű futtatásához is. A legújabb DDR3-as típusú RAM-ok sebességére biztosan nem lesz panasz, ráadásul a szerver kezeli a hibatűrő (ECC) memóriamodulokat is.
Merevlemez
A gépbe 4 szabványos SATA merevlemezhelyet tettek, melyek egyenként maximum 2 TB-os méretet támogatnak. Hűtésükről egy ventilátor gondoskodik a gép hátulján. Ezen kívül még egy SATA csatlakozót találunk az opcionális CD/DVD meghajtónak. A maximum 3Gb/s-os sebességű (SATA2) merevlemezeket egy a ProLiant szervereknél megszokott keret segítségével tehetjük a gépbe, így cseréjük szükség esetén gyorsan megoldható. Egy ilyen árú géptől természetesen nem várhatunk el semmi redundanciát, így a winchesterek sem támogatják az ún. HotPlug technológiát, cseréjükhöz mindenképp a gép leállítása szükséges. A biztonságot növelhetjük azonban a beépített RAID vezérlő segítségével, mellyel RAID0-ás és RAID1-es tömböket alakíthatunk ki. Míg előbbi a teljesítményt növeli, utóbbival tükrözve tárolhatjuk adatainkat.
Frissített változat (Gen8) topicja: HP ProLiant MicroServer Gen8
Kapcsolódó címlapos cikkek a Logoutról (részletek):
- Szerverbe zárt Pingvin (Szerző: Ryu)
- Mire jó egy HP N40L microserver? (Szerző: bambano)Megjegyzés:
Ugyan ez az első hozzászólás adminisztrációs okokból mindig valamelyik HÁZIGAZDA vagy MODERÁTOR nevén fog megjelenni, de a szakmai tartalom összeállításáért nem ők a felelősek, nem minden esetben ők azok akik a legjobban értenek a témához, ezért nem célszerű hozzájuk intézett privát üzenetben szakmai segítségért folyamodni, hiszen erre van a topik.
Új hozzászólás Aktív témák
- Teszt Mire jó egy HP N40L microserver?
- Tudástár HP MS N40L: kiszolgáló otthonra
- Melyik tápegységet vegyem?
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- GeForce RTX 5060 Ti: Ha az ár jó, minden jó (lenne)
- E-book olvasók
- Kerékpárosok, bringások ide!
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- YouTube
- Last Epoch
- Autós topik
- További aktív témák...
- Ryzen 7 5800X / RTX 4060 Ti / A520M / 16GB vagy 32GB RAM / 256GB M.2 + 1TB SSD / 650W
- Lian Li, 14600KF, 3/4 konfig, VGA, memória, SSD nélkül
- DELL OptiPlex 5055 SFF / Ryzen 5 PRO 2400G / NVME M.2 / DDR4 / USB 3.1 / több db / számla
- Eladó Konfig Ryzen 5 7600 32GB DDR5 1TB SSD RX6800 16GB!
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 14600KF 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800XT 16GB Rampage SHIVA CM 750W
- REFURBISHED - HP USB-C Dock G4 docking station (L13899-001)
- Csere-Beszámítás! MSI Ventus 3X RTX 4060Ti 8GB GDDR6X Videokártya
- Eredeti Lenovo 230W töltők - 4X20Z83995
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad P50 - i7-HQ I 16GB I 256SSD I Nvidia I 15,6" FHD I Cam I W10 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 7700K 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest