Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz maxrad1580 #7606 üzenetére

    No most már megvettem vateráról. :U
    Mondjuk az a jó, hogy az eladó 5000-ért "ki is szállítja", néhány nap múlva pont jön Bp-re.
    Hát ezt az ügyeskedést csak megerősíteni tudom, legalábbis ha beleolvassatok ebbe a fórumba, elég meglepő dolgokat találni itt: [link] :U

    Mondjuk azt hozzáteszem, az igaz, hogy irreálisan drága itthon az áram, apám pl. most azt mondta, hogy a környező országokhoz (Szlovákok, Horvátok) képest vagy 10%-al drágább.
    Mondjuk ezért nem kellett volna privatizálni. :W
    Meg nemértem hogy miért nem ismeri fel senki, hogy ennek nemzetbiztonsági szempontnak is kéne lennie - lévén az ország áramellátása egy eléggé fontos dolog...

    Actarisról egy másik vatera hirdetésben [link] van részletes leírás: [link] (megtaláltam már amúgy máshol is magyarul, de most nem tudom így hirtelen).

    Ezekről a digitális mérőkről tudsz valamilyen adatlapot mutatni ?
    De ezek mennyibe kerülnek, gondolom sokkal drábbak.
    Néztem is párat egy boltnál, ahol volt ez az Actaris újonnan, de most nem találom.
    Anyáméknál, egy újépítésű (1,5 éves) társasházban (Bp. 11.ker Madárhegy) még 3 fázisú Actarist szereltek fel.
    Bár bővíteni kellene majd, állítólag az egész lakásnak; pl. anyáméknál nem megy el együtt a mosógép meg a mosogatógép. :F

    És mennyire mérnek jól ezek a digitálisak kis cosφ -nél (nagy fáziseltolódásnál) ?
    Mert ezek a konnektorba dugható otthoni fogyasztásmérők ott véreznek el - ezért vettem meg ezt a H10-et fogyasztásmérésre.
    Meg nagy felharmonikus-tartalomnál (erre is lehet mondani, hogy THD ?), pl. PFC nélküli számítógép tápnál a kondi miatt ?
    Mondjuk a PFC nélküliek már kezdenek kihalni, talán mivel sok szar Codegány és társai van itthon, ezért viszonylag gyorsan.
    Ez az egy dolog talán, amiért jól jön, hogy sok kodegányt vettek anno. :D
    És kihalásos alapon most már csak PFC-sekre tudják cserélni.
    Mondjuk ennek inkább csak az áramszolgáltató örülhet.
    Bár a probléma az, hogy az új, PFC-s darab is szerintem kodegány lesz úgy itthon álltalában. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák