Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Mezga Aladár #28683 üzenetére

    Ja. USB2-re meg több gyártó elad olyan 2,5" HDD-t amelyik 850mA-t kér.
    Hogy van ez most? Megmondom.

    Laboratóriumi körülmények között igaz a gyári specifikáció. De itthon nem az a tápegység van, nem az a drive hűtés, nem az a vezérlés, nem az a felfogatás, energiagazdálkodás, stb... Valamint nem pár hónapos teszt öregedéses értékeiből kimatekozott élettartam.

    Az általam írt hőmérsékleti tartományok azt tartalmazzák, ahol a drive várható élettartama a változatos környezet mellett is a határon menőkhöz képest 2-2,5 szeres lehet. Vagyis a hosszú és kényelmes használhatóságot tartom szem előtt.

    60 fokon az egyenletes hűtésre, rezonanciamentességre, hibátlan tápellátásra, szabványos (és a terméknek jó) controller csatlakozásra, hibamentes driver-re nagyon oda kell figyelni. Valamint nem lehet ilyen hőmérséklet mellett naponta 5-6-szor indítani, hanem server-ként célszerű üzemeltetni.

    A határokhoz közelítve hatványozottan érzékennyé válik a drive a többi működési paraméter hibamentességére. Így a határokat nem feszegetve minden paraméter esetében nagyobb marad a mozgástér, ami a változatos felhasználást, környezetet ismerve nem árt.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • válasz Mezga Aladár #28683 üzenetére

    Igen, csak a gyakorlati tapasztalataim... illetve anno a google tanulmány óta a nagyközönség is láthatta hogy 25 fok alatt az elhalálozási arány drasztikusan megnő exponenciálisan... illetve 45 fok felett igaz kevésbé meredeken de szintén el kezd nőni a meghibásodási ráta.
    A legjobb tartomány a 30-35 fok körül van ha a teljes élettartamot vizsgáljuk (lifetime).

    Google HDD Study

    Én bizony nem egy vinyót láttam meghalni vagy bad sectorokat termelni tempósan mikor hidegen indították be, vagy tartósan 45-50 fok körül mentek... arról meg nem is beszélve amikor ez egyikből a másik végletbe csapott át mondjuk negyed óra használat alatt. Gyenge szektorok tucatjai lehet az eredménye ennek (jobb esetben minimum). Persze nem feltétlen mindig és egyből... lehet csak hónapok alatt.

    És azt is mondhatom hogy amelyik hdd túlélte a kezdeti pár napot és megfelelően hűtve van, simán fut hibamentesen évekig. (Ezis látszik a tanulmányból hogy az első 3 hónap és utána 3-4 év körül kezd el megugrani megint az elhalálozási arány. És ezt kb az én tapasztalataim is megerősítik.)
    Nekem is van pl egy SpinPoint 80 160GB-os samsung vinyóm amit torrentre használok a gépben és problémamentesen megy, lassan 1600 on time napja van és sokéve... több min 5, de nem tudom pontosan.
    Annyi a titok hogy jól van tartva... meg persze nyilván a szerencsés csillagzat is. Illetve az is számít milyen gyakran van elindítva persze.

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Új hozzászólás Aktív témák