Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Renegade88

    tag

    válasz mh197 #1 üzenetére

    Üdv.!
    Az imént egy képet szerettem volna elküldeni a my documents-ből, ami a D: meghajtón van. Mikor bele akartam menni a mappába a win csúnyán lefagyott (mint még soha) majd kiirta, hogy D: is not formatted.... majd újraindult magától. Elindítottam a SMART-ot de az Evereszt szerint semmi baja... Ha lefuttatom a scandisk-et odavágja, hogy unable to scan....

    Ha winfosbol v total commanderből probálom elérni a D:My Documents-et lefagy és csúnyán csinál....Mi lehet a gond ??:DDD

    "Egyensúly kell amíg állsz"

  • Kicsiszösz

    csendes tag

    válasz mh197 #1 üzenetére

    Hi, igen van néhány program....amit erre találtak ki. De nekem nem segített.

    Csak meg jobban szétkapta vinyót....mert ha már a tied is így kattog, akkor megsérült a fej...és azon mar egy progi nem segít....
    Nekem a dimploma dogám volt a gépen, persze sehol mashol nincs biztonsági mentés, mert miért is lenne... :((( ...El kellett vinnem spec.-hez...megérte...Mert így még idoben le tudtam adni....Kemény volt.
    Itt a címuk, hidd el jobban jársz, meg mielott elszáll az egész: www.rsedata.hu

    CSok


  • jasonka

    aktív tag

    válasz mh197 #1 üzenetére

    Üdv !
    Segítsetek kérlek ! :O
    Két winchesterem van - egy 40 GB-os Seagate, amin WIN'98SE van - dugig adatokkal - ezt meg is akarom tartani: őkelme a primary FAT 32-es.
    A másik egy új 300 GB-os PATA-s Samsung 300 LD secondaryként - erre szeretnék XP-Prof-ot telepíteni DE szintén FAT32-essel, hogy szükség esetén át tudjak nyúlni 98-ból.
    ÁMDE: XP telepítés elindul, de a Samsungon csak 131 GB-ot lát - holott még nincs particionálva a Samsung ( még csak most szeretném 3 részre osztani és formázni ). Emellett még pluszban " további öröm", hogy a telepítéskori partícionáláskor csak az NTFS-et ajánlja fel, azt meg nem szeretném.
    Partition Magic-ot csak ezért külön nem vennék...

    1./ Miért csak kb. a felét látja a winch-nek az XP telepítő is - mikor még semmi sincs rajta és az alaplap felismeri, kiírja a 300 GB-ot ? Mivel-hogyan szabdalhatnám és formázhatnám meg mind a 300 névleges GB-ot ( gondolom effektív lesz kb. 260 GB - mindegy...- szóval az egészet ) ?
    2./ Mért nem ajánlja fel / engedi az XP telepítő FAT32-vel a telepítést - amikor korábban egy 40 GB-osnál választhattam, hogy NTFS-sel vagy FAT32-vel kérem ?

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • greyhound

    csendes tag

    válasz mh197 #1 üzenetére

    Sziasztok!

    Van egy 250 gigás Samsung SATA2 vinyóm, 3 partícióra osztva. A problémám vele annyi, hogy az első partíció pár perces olvasása teljesen lefagyasztja a gépet, az XP is vagy bootol róla, vagy nem. Most egy tartalék vinyóról bootolva működik a gép, és a nagy vinyó két partíciója tökéletesen használható, az első viszont ugyanúgy fagyaszt.

    Próbáltam újraparticionálni az egészet, töröltem az 50-100-100 gigás partíciókat és egy darab partíciónak állítottam be a vinyót, úgy is szar. Utána mondjuk 30-110-110 felosztást csináltam, és akkor is a 30-as használhatatlan, a két 110-es viszont kifogástalan.

    Mit tehetek? HD sentinelt javasoltak valahol, de az hibátlannak mutatja a vinyót, a sima scandisk pedig ugyanúgy kifagy a partíción. A vinyó különben 1 éves, újonnan vettem tavaly karácsonykor, úgyhogy pont most telt le a gari (a jó k*** annyát)

    [ Szerkesztve ]

    http://androlib.blog.hu

  • frankoferyx

    csendes tag

    válasz mh197 #1 üzenetére

    mh197 ,ha nem tudod megformazni tedd be masik gepben!particion magic 7 el egyesicsd es formazd ha ekkor se sikerul dobbd ell

  • Hegyirabló

    veterán

    válasz mh197 #1 üzenetére

    Sziasztok!

    Mennyi az optimális hőmérséklete egy 80GB SATA WD Caviarnak?

    Előre is köszi!

    Aquila non captat muscas.

  • kendy

    csendes tag

    válasz mh197 #1 üzenetére

    Hello Mindenki!

    A következő problémám lenne.
    GIGABYTE GA-EP45-DS3 alaplap
    1 db Samsung HD753 LJ winchester (7200rpm,SATA2, 750GB, 32MB)

    Szeretném telepíteni a Vista-t, de nem sikerül.
    A BIOS felismeri a merevlemezt, de a telepítésnél már nem találja. Eleve q..a lassan tölti be a windows telepítőt. Az alaplap leírási írja, hogy telepíteni kell a sata-s winyóknál drivert. Ezt meg is tettem (az alaplap telepítőjéről felmásoltam a drivert egy pendrivera, majd a windows telepítő programjában futtattam), de így se ismeri fel.
    Teljesen új minden alkatrész, most telepíteném először az oprendszert.
    Segítségeteket előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Moretimer

    aktív tag

    válasz mh197 #1 üzenetére

    Sziasztok!

    Nemrég elszállt az alaplapom,próbálgattam természetesen a wint is újrarakni akkor.
    Viszont a telepítés mindíg megállt,2-3 perc után,újra meg újra.
    Arra gondoltam,hogy teszek rendszert rá 1 másik gépről.Átraktam nővérem gépébe a vinyót,és ott 1 szép kék háttér fogadott ami nem tünt el mint a kékhalálnál,hanem letudtam olvasni 1-2 dolgot,ami 1 egy bazi hosszú,rengeteg nullát tartalmazó sor,szorzójellel a közepén.Alatta szöveg,miszerint:a rendszer problémát talált,ezért leáll,keressek vírust,rebootoljak és bla bla bla.
    Nemrég vettem új cuccokat,viszont a vinyó maradt,és a probléma is.

    Holnap megpróbálom 1 másik gépről leformázni,és úgy próbálok telepíteni rendszert rá.
    Remélem Uraim van valakinek valami ötlete,hogy mi lehet ez.
    Köszönöm a segítséget előre is.

    [ Szerkesztve ]

    Moretimer

  • barcikaikamp

    csendes tag

    válasz mh197 #1 üzenetére

    üdvözöllek titeket.

    nagy bajban vagyok és segítség kellene.

    van egy samsung 250gb ata vinyóm.... eddig hibátlan rendszer vinyó volt.

    másrészt van egy panasonic dvd rw + vinyó ( 160gb samsung ) asztali combóm.

    a combóba megfeküdt a vinyóm ( 160gb samsung )... próbáltam beletenni maxtor, ibm, stb..... vinyókat, de nem ismerte fel.. na mindeggy nem is ez a gondd....

    na... gondoltam a 250es vinyómat beledobom hogy tudjam minden rendben van e amúgy.... faszául felismerte stb..... be is indul stb.....

    IGEN ÁM !!!!!!!

    azóta egy számítógép bios-a sem látja !!!!!!

    Hiába teszem bármilyen gépre..... meg sem nyikkantják..... fel sem pörög stb..... és nem látja a bios....

    DE !!!! A combóba azonnal felpörög és jó minden !!!!!!

    ----------------------------------------------------------------------

    Feltettem sima atx es tápra.. se kép se hang.....

    próbáltam usb-s rack el...gondoltam az xp hátha nyög valamit....ez sem jött be

    MERT UGYE NEM PÖRGETI FEL SEMMI !!!!!

    ---------------------------------------------------------------------------------

    elvileg következők lehetnek ha jóltudom:

    beleírt a nyomorúlt combó a vinyó agyába: és csak is akkor indul el amikor erre parancsot kap ( mivel ott állandó tápon van...de mégis tudja ki-be kapcsolgatni )

    2: a combóba a bios feszűltség nem 3v hanem 10v ezzel az elektronikán elkűldött valamit.

    elektronika cserén kívül van valakinek érdemi ötlete ? nagyon megköszönném mert értékes adataim vannak a vinyón.

    Ami fontos !!!! a combóba mint írtam, rendesen működik !!!!!

    Előre is köszönöm

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Azóta
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Már azóta kiderűlt.....atírta a combó a biosát a vinyónak ( mondom a combóba kifogástalanul működik )
    ez egyfajta védelmi rendszer a combóknál....hogy ami benne van vinyó...azt ne tudd lementeni számítógépre..... hálistennek úgynézki még nem nyúlt a fájlrendszerhez....csak a biost írta át.

    igen ám......

    de azt addig nem lehet frissíteni amíg nemtudom felpörgetni...mert valamiféle idekábelen érkező jelre indul el.....

    szóval most keresek elektronikát....kicserélem...... beindulni biztos befog az új elektronikával és biossal.... az már más kérdés hogy lessz 2% hiba a felületen..... de ha szerencsém van akkor nem lessz gondd.

    ui: atx es tápra ha ráteszed a 250 samsunjg felpörög..... már azóta nem mióta a combóba volt.

    számítógépnél is úgy viselkedik mint ha egy doboz cigit dugnál rá... valamiféle parancsra vár hogy elindúljon.

    másnak valami ötlete ?

  • Atsoft

    csendes tag

    válasz mh197 #1 üzenetére

    Sziasztok!

    Segítsetek légyszives, ha van ötletetek.
    Vettem (itt) egy SATA vinyót, amit nem ismer fel a rendszerem. :F
    4db SATA portom van az alaplapon, ebből 3-at most is használok (2 vinyó és 1 DVD), de az új vinyó sem a 4. porton, sem a DVD helyén nem akar rendesen működni. BIOS felismeri (Samsung HD200HJ), induláskor látja új eszköznek a Windows is, de telepítéskor "Hiba történt a telepítéskor" és leáll, így a vinyót sem ismeri fel és nem használja. File-szerkezetet sem lát rajta, a Partition magic BAD-nek látja formázás előtt is és után is. Az alaplapon a többi sata eszköz rendesen működik, ráadásul a rendszervinyóm is samu sata és azzal nincs baja.
    Törölni, formázni, másik sata portra átdugni próbáltam már, de a jelenség ugyan az.
    Az alaplapi sata beállítások mind a 4 eszköznél megegyeznek (Auto).
    A vinyó pedig állítólag hibátlan...
    Van valakinek ötlete vagy találkozott ilyennel?
    Minden segítséget megköszönnék. :R
    Üdv'
    Atsoft

  • válasz mh197 #1 üzenetére

    Lenne nekem egy 320GB os külsö HDD-m sikeresen leejtettem és azota nem ismeri fel a laptop csak furcsán kerreg erre keresek megoldást hogy az adataimat visszanyerjem!
    ha lehet irjatok pw-t ez ügyben azt jobban figyelem Köszönöm!

    Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

  • Peethy

    őstag

    válasz mh197 #1 üzenetére

    Sziasztok! Nem tudom, hogy HDDs problema-e, de arra gyanakszom. Lenovo z575 noti, 750gbs vinyoval, egy jo ideje fagyott mar, szinte nulla prociterhelesnel es memhasznalatnal is, netes dolgok eseteben foleg. Ez ugy 1honapja van igy, azt hittem virus, de nem talált semmit az AVG/Kaspersky sem. A legutóbbi fagyas utan újraínditottam (tehat power gomb hosszu lenyomásával ki, majd be), azota nem tolt be, sem normal, sem csökkentett módban. Ez azt jelenti, hogy a felhasználói fiókba be tudom irni a jelszót, de normal indításnal csak az üdvözöljuk feliratig jut egy óra alatt, csökketett módban fel ora alatt megjelenik a startmenu, utana meg nagyon lassan reagál, majd barmit elindítva lefagy. Nulla prociterheles es memhasznalat, semmi gyanús folyamat (ctrl-alt-delre érdekesmod reagál, behozza a feladatkezelot). Bad sectoros lehet a vinyó? Hogy tudnek az egyik particiorol (nem a rendszer) kb. 20-30gb adatot megmenteni? Meg boven garancias a laptop, de mielott beadom, kellenének az adatok, meg ha négy tudom oldani, akkor nem adom ki a kezembol bizonytalan idore. Koszi elore is.

    http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

  • n.petra

    újonc

    válasz mh197 #1 üzenetére

    Vam 1db 120 gbos samsung winyom, ami ide laptopszabvanyos. A particion magic 1200 voros hibat jelol, s nem birom megformazni, csak gyorsban engedi! A hd senitenel szerint teljesitmeny 100 szazalek, kondi nulla sz!

    Mivel tudom regeneralni? hiren boot nektek segitett e? :O

    Az élet inkább legyen szép, mint se! Forever nokia 3410!

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz mh197 #1 üzenetére

    Hello! Off, de jobb Topic-ot nem tudok erre:

    2 PC között kellene File-okat másolni a lehető legrövidebb módon (nem keveset). Mivel az egyiken csak 100Mbit-es LAN van, így gondoltam van gyorsabb módja is. Azt találtam, hogy valami ilyesmi "USB Transfer Cable"-el megoldható, tehát a 2 gépet ezzel kötöm össze közvetlenül. De nem világos, hogy akkor ez valami speciális kábel, vagy ugyan olyan jó hozzá egy sima USB kábel is? Mind 2 gépen csak USB 2-es portok vannak, a forrás gép Win7-es, a célgép Win10-es.

    Hátha itt tudja valaki, köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák