Hirdetés
- Lassan állítjuk a fát, és a hardverek is be vannak csomagolva
- Klasszikus kínai festmények ihlették a Colorful legfrissebb memóriáinak külsejét
- Ultrakompakt Key E SSD-vel jelentkezett a Silicon Power
- Mesterséges intelligenciára kihegyezett mini PC jött az ASUS műhelyéből
- ASUS blog: ExpertBook P5 notebook, a munkagép
- Milyen videókártyát?
- Steam Deck
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- TCL LCD és LED TV-k
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vezetékes FÜLhallgatók
-
PROHARDVER!
Házimozi belépő szinten
Új hozzászólás Aktív témák
-
attila.86
tag
válasz svgyula #81205 üzenetére
Az, hogy felemás impedanciájú hangfalakat nem illik összehozni egy erősítőre, ellentmond annak, hogy a csatorna használat közben melegszik. Mert ha a csatorna nincs használatban (mondjuk netflixes sorozat), akkor az szinte csak a nyugalmi árammal terhelődik, és hopp, máris félreterheltük a teljes végfoksort, nem?
-
attila.86
tag
válasz DoItYourself #81192 üzenetére
Több hsz-hoz (többek között ahhoz is) szántam a választ, de az utolsóhoz linkeltem. A külső végfokos megoldást azért írtam, mert elhangzott ilyen is a te AVR-edhez, de csak 8 csatornát tud processzálni, így 7.1.2 sehogy sem fog menni. Amúgy meg nem jellemző 8 csatornás AVR-eknél, hogy tud automatikusan váltani kijáratot/konfigurációt jeltől függően.
-
attila.86
tag
válasz DoItYourself #81187 üzenetére
Ez az erősítő nem fog tudni külső végfokkal sem 10 csatornát (7.1.2), viszont kézikönyv szerint valóban tud automatikusan váltani az általad elképzelt üzemmódok között:
SP: SB/TMd ON – Surround back or top middle channels are added to the front, center and surround channels (maximum 5 channels) and a maximum of 7 channels are output. The surround back and top middle channels are switched automatically according to the audio input signal. -
attila.86
tag
válasz slesoma #80163 üzenetére
eARC lenne az a funkció, ami átvinné TV-ből AVR-be a veszteségmentes többcsatornás hangot, de a legtöbb TV ezeket is csak továbbjátszani tudja egy másik HDMI-ről, beépített lejátszóról nem igazán menne akkor sem. Amúgy teljesen megértelek, a TV-n futó plexnél komfortosabb dolog kevés van. Egy AVR-cserével és HDMI-vel már kapsz DD+-t, ami bőven megfelelő minőség a legtöbb cucchoz filmek vagy sorozatok esetén. Ami mégis esetleg kihallható különbség lenne, az a legtöbb streaminges butított DD+ sáv miatt lenne.
-
attila.86
tag
válasz torma1981 #79732 üzenetére
Szerintem pc-n összehozható (sosem próbáltam, de mennie kéne), hogy egyik kijárat (esetedben a natív hdmi) menjen a TV-be a 4k/120 miatt, és egy bármilyen másik digitális AV kijárat (másik hdmi, vagy akár DP átalakítva HDMI-re) menjen a bar-ba, amin csak a hangot kell kiküldeni. Akkor mindenki nyer.
-
attila.86
tag
válasz torma1981 #79710 üzenetére
A soundbar-on van egy plusz HDMI in, arra kötni a PC-t nem opció? Amúgy egy teszt erejéig mindenképpen próbáld ki így, hogy a bar viszi-e a DTS-t, mert a Samsung még spúrabb gyártó, mint az LG, szerintem max alap DTS lesz, ha lesz is, nagy felbontású nem. Úgy meg felesleges bármilyen lejátszóra költeni, inkább másik release-t keress az adott filmből. SZVSZ még a DTS-HD sem indokol (főleg soundbar-on nem) +1 eszközt +1 távirányítóval, de ez én vagyok.
-
attila.86
tag
válasz a.t.t.i. #78361 üzenetére
Ezért van a HDMI (E)ARC funkció. Ha a tv és az erősítő is támogatja, és nincs kompatibilitási bug a CEC vonalon, akkor a tv jelez az erősítő felé, hogy ARC adatfolyam menne visszafele, erősítő tv-re kapcsol, és megszól a tv hangja. Ehhez mindkét eszközön engedélyezve kell legyen a CEC, amit a legtöbb gyártó más fantázianéven nevez (Anynet, simplink, Braviasync, easylink, stb).
-
attila.86
tag
válasz Neszójábe #78066 üzenetére
Kb erősen TV-függő, hogy lesz-e optikán bármi értelmezhető, ha a TV hdmi-n mondjuk DD+ vagy DD core-t nem tartalmazó TrueHD adatfolyamot kap. Ami biztos megoldás neked, az egy ilyen:
[link]
Ebből az RCA csatlakozó biztos működni fog, az optika lehet, hogy nem, mert a gigabyte alaplapok azt hiszem nem adnak az SPDIF csatin 5 voltot, vagy a vevőn nincs koax bejárat? -
attila.86
tag
válasz petimbo #77571 üzenetére
Egy ilyen AVR-nek az erősítő része miatt van értelme passzív hangfalakat meghajtani. Hangerőt szeretnél még amúgy, vagy mi a cél? Jó ez az erősítő, ha veszel hozzá kezdésnek legalább 2 ( de inkább 3) paszív front hangfalat meg egy szubot. Akkor jó eséllyel már léptél egy szintet a soundbartól.
-
attila.86
tag
válasz treo80 #77319 üzenetére
Értem. Utánaolvastam a Sony manual-jában, miről van szó pontosan. Más gyártónál ilyen módot még nem láttam, hogy crossover off, EQ meg marad. Igazából belegondolva, nem is hülyeség, én ilyesmi megfontolásból anno vettem még egy szubot és szimmetrikusan (L-R) letéve már nem nagyobb bűn sztereózni, mint egyébként egy ilyen kategóriájú AVR-rel úgy általában.
-
attila.86
tag
válasz treo80 #77315 üzenetére
Nem Yamaha AVR-em van, de tervben van arra cserélni. Amit említesz, szerintem a legtöbb AVR-en így van, hogy ha nem Pure/Direct módban vagy, akkor az EQ mellett már érvényesül a hangfalak SMALL beállítása, amihez kapcsolódik, hogy adott freki alatt vág és szubra küldi a jelet. Vagy rosszul értelmezem a problémát? Nem okoskodom, kíváncsi is vagyok a "problémára", hogy esetleg, miért "nem" ajánlott a yamaha.
-
attila.86
tag
válasz junkpod #76747 üzenetére
Az otthoni erősítők nagyon nagy részében még egyszerű lineáris a teljesítménytáp, sokszor csak ez különbözik a különböző földrészekre gyártott modelleknél. Kapcsolóüzemű tápról indulnak, és a standby elektronika húzza be a nagy táp primer oldali reléjét, így lehet igazán alacsonyan tartani a készenléti fogyasztást.
-
attila.86
tag
Ránézésre meg specifikációk alapján is a szettben egy RX-V485 van, aminek csak a készenléti tápja kapcsüzemű, "nagyon megviselné direktben a 230-at". Én biztos nem utaztatnám ezt a kategóriát. Valószínű, még akkor sem, ha csak be kéne dugni itthon, és szólna. Tápcserével vagy egy izmosabb 230/120-as táp a szállítás költségével együtt konkrétan jobbat kapsz itthon, ha sikerülne ezt eladni kint.
-
attila.86
tag
válasz balazs8907 #76599 üzenetére
A dinamika sem lesz olyan egy ilyen kis centerből. Nem gondolom, hogy nyers erőből hozza azt egy soundbar, amit, de valahogy mégis sokkal jobb az élmény annál, mint egy ilyen kis centernél/subnál. Gondolom utanként van végfokozva, aktív crossover-rel egy normális soundbar, gyárilag rendesen EQ-zva olyan szintre, amit egy (jelen esetben) AccuEQ ilyen kis passzív-váltós hangfallal sosem tudna hozni. Persze a sztereó tér a soundbar esetén szinte csak DSP eredménye, de mozihoz engem megvesznek ezek adott áron. Zenére viszont max annyira (nem) való, mint egy aksis BT-hangfal.
-
attila.86
tag
válasz balazs8907 #76596 üzenetére
Bögreszettek úgy általában szarabbul szólnak, mint a normális soundbar-ok tapaszatalataim alapján, és sajnos itt a két frontot kivéve a többi hangfal azért még mindig csak az a kategória ránézésre, egyébként nincs vele konkrét tapasztalatom. Viszont a samsung soundbarok subját már hallottam, és a nagyobbik (800 és attól felfele) verzió a 150ezres kategóriától innen a legtöbbet lenyomja.
-
attila.86
tag
válasz balazs8907 #76593 üzenetére
A sub és a center-hang szinte biztos, hogy visszalépés volna, akárhogy kb ugyanakkora hangszórókról (centerben) beszélünk, pedig ez a kettő adja egy jó házimozi alapját. Manapság egy felső kategóriás soundbar lenyomja a belépő kategóriás házimozit.
-
attila.86
tag
válasz sinci01 #76576 üzenetére
A megosztott mappák alatt az SMB-megosztást érted? Mert arról nem fog tudni az AVR lejátszani. DLNA-megosztás kell, ahhoz meg van a QNAP-nak Media Streaming add-on nevő app-ja meg a music station appja (talán mindkettő kell a megfelelő működéshez, régebben próbáltam, de annyira bonyolult és számításigényes, hogy alternatív megoldást kerestem).
-
attila.86
tag
-
attila.86
tag
válasz VoidXs #76324 üzenetére
Kicsit meredek ennek az árazása, főleg, hogy a technológia nagy része ott van a vasban. És kicsit vicces, hogy X1300 és felfele támogatott, konkrétan még egyszer annyiba kerül a lehetőség, mint maga a legkisebb modell használtan. Account/AVR kombóra van 1 licensz, ha jól értelmezem, így tovább sem adható az eszközzel. Orosz hekkerek még nem készítettek alternatívát?
-
attila.86
tag
Én néhanap szoktam sztereózni is szubokkal, így nekem bevált. Az oldalirányú lefedettség meg olyan a szubok síkjain belül, hogy 1 darabbal kb esélytelen ezt hozni (nekem nem sikerült). Kb hibátlan is csak azért nem lett mérve (nem fülre) a frekimenet, mert a szerencsétlen AVR-emnek csak 15 sávos GEQ-ja van. Egy 31 sávos vagy parametrikus EQ-val hibátlan tudna lenni. Ezt is kérdezném attól, akinek Denon/Marantz van, hogy a MultEQ mobilos appján keresztül hibátlan kézi PEQ-t kapnék vagy csak parasztvakítás a dolog?
-
attila.86
tag
válasz ctrlaltdel13 #76319 üzenetére
EQ-zva úgy gondolnám, akkora baj csak nincs már. Viszont személyes tapasztalatom, hogy dupla szubbal ugyanaz a 3-4dB nyereség a beszívás(ok)nál is meglesz, mint a kiemeléseknél, és az utózengés meg nem erősödik olyan mértékben, mint a hasznos hangok (gondolom az irányítottság miatt). Vagy eddig mákom volt vele.
-
attila.86
tag
Te a Surround parameter subwoofer menüpontjáról beszélsz, ami off volt esetedben. Az csak LFE+main üzemmódban releváns és (mint írtad) elérhető. Az a subwoofer menüpont, ami (small front esetén mindenképpen on/1 spkr) ahhoz kell, hogy stereo esetén is szóljon a sub, az a speaker config-ban található. Tehát ha speaker config-ban front small beállítás van, akkor minden esetben a sub on/1 spkr, és akkor stereo üzemmódban szólnia kell a sub-nak. Csakis direct/pure direct esetén tud olyan lenni, hogy nem szól. Utóbbi mód meg csak nagyon komolyan (akusztikailag) kezelt szobában ajánlatos, akármilyen frontjaid is vannak.
-
attila.86
tag
válasz wrathchild #76175 üzenetére
Van olyan sztereó, aminél a funkció csak simán kikapcsolja a digitális hangerő és egyéb preamp funkciókat, de nincs dedikált main in. És az, hogy mennyire tudsz komfortosan oda-vissza kapcsolni a power amp üzemmód között gyártótól, esetleg típustól függ. Láttam már olyat, hogy ez menüben volt kapcsolható. Az úgy annyira nem buli a dupla üzemmódos használathoz. Amikor fizikai átkötés van a preout és main in között (mint a NAD-nál), 99%, hogy csak annak a visszahelyezésével tudsz sztereózni az eszközzel sajnos, ez sem ideális, az eszköz nem gondolkozik rajta, mi van hova dugva, egyszerűen az előfok funkciók után van egy pre-out és a végfoknak van egy main-in-je. Ha össze van kötve, szól, ha nem, nem, teljesen analóg módon.
-
attila.86
tag
Az atrium a hozzá ajánlott bögreszettel ad ki egy egész rendszert, amivel nyugodtan lehetne párhuzamosan kötni a sub 4 vezetékét (mivel dupla tekercses). De a CL-80-nal nem illik ehhez a végfokhoz, mivel utóbbi 8 ohm stabil, és azért alacsony frekvencián a legtöbb hangfal esetén az impedancia már inkább 4ohm, azt felezve meg lesz belőle 2. Meg egyébként papíron a cl80 alsó határfrekvenciája is 50Hz, ahogy a subnak is, így nem látom értelmét az utóbbi használatát.
-
-
attila.86
tag
válasz Gabesz87 #74310 üzenetére
Nézem a hangszóró leírását, semmit nem ír erről a fícsörről, hogy mire gondolt a költő (tervező), amikor sztereó tud lenni egyetlen darab mennyezeti sugárzó? Az ott benne 2 magas driver? Tegyük fel, azt külön tudod hajtani, mert a user monósítani másképp nem tudott, de mi lesz a mély sugárzóval? Dupla tekercs? Én kipróbálnám elsőre mindenféle jumper nélkül első körben csak egyik oldalát hajtva mentve a menthetőt, és csak az az oldali driver szóljon szimmetrikusan mindkettőben, ami a hallgatói pozíció felé esik.
-
attila.86
tag
-
attila.86
tag
Nem az Audyssey MultEQ editor appról van szó? Akkor mennie kellene Marantzokkal is, ha jól gondolom. Yamahánál meg nem kell. Ott azért az A szériának a legalját kivéve és a V széria tetejének a parametrikus EQ funkciója menüből elég vagánynak hangzik. Mondjuk tapasztalatom nincs ezekkel, de pont a sub tartomány miatt elgondolkoztam az AVR-em ezen márkákra való cseréjéről.
-
attila.86
tag
Én még nem láttam olyan tv-t, ami le tudná játszani a filmek lossless hangsávját. Az eARC ergo csak passthrough üzemmódban használható ki. De tudtommal még az AppleTV, mint dedikált lejátszó Shield Pro áron sem kezeli a lossless sávokat. A soundbar-ok korában sajnos ezek luxus igények.
-
attila.86
tag
válasz u600-cbr600 #70436 üzenetére
Ha még az elején cserélték benne a panelt, akkor valószínű nem lesz már gond. De ha alig használták mostanáig, akkor még működhet, főleg, mint időzített bomba. Tudtommal az x2x szériától már nincs ilyen gyerekbetegsége az onkyoknak
-
attila.86
tag
válasz Aurig@ #70413 üzenetére
De le is írtad a lényeget a szar HDMI-ről (mert ugye mint mindenből, hdmi-ből is van szar), olyankor nem a fekete lesz szürkés, és nem a dinamika tűnik el, hanem rendesen (feltűnő) képhibák lesznek. Ez nem új keletű dolog, de nem áll egyik hdmi-marketing sem, hogy majd a drágábbtól jobb lesz az élmény. Szóval létezik jobb és rosszabb hdmi, de ezzel a hibátlan kép adott sávszélen nagyobb vagy kisebb (esetleg semennyi) távolságra juttatása az opciók.
-
-
attila.86
tag
válasz Dorian #70250 üzenetére
Abból normális, amit találtam, 40 pénz, és akkor még nincs távirányító, csak igényes banán aljzatok. SZVSZ inkább AVR csere olyanra, amin van (akár kapcsolható) front preout. Marantz lapos szériáját (NR) választanám, ha úgyis külön végfok lesz a frontokhoz, és az egész jó ár/érték arányú, és sztereo erősítővel lesz kb olyan magas, mint egy normális AVR.
-
attila.86
tag
válasz Anaren91 #69999 üzenetére
Igen, de a korabeli yamaha erősítőkön a 6ch in esetében kimarad a teljes dsp, csak a hangerő-szabályzó és a végfokozat játszik abban az üzemmódban, sem szűrők, sem eq, sem delay. A hangkártya elméletileg tudja a Dolby Digital Live funkciót, ami a kártya saját szoftverében kapcsolható. Akkor elméletileg az analóg 6 csatornás "kimenetre" küldve a windows-ból az anyagot a kártya a jack-ek helyett Dolby Digital-ba tömörítve küldi ki az spdif-en.
-
attila.86
tag
A veszteséges atmos a DD+ (avagy EAC3) kodekkel lehetséges, mert a DD+ is veszteséges, vagyis nem nagy felbontású (mint DTS_HD MA vagy Dolby TrueHD). Volt már itt téma a fórumon, hogy az új EARC-képes új samsung TV-k nem tudják (vagy nem hajlandóak) már a Dolby Digital core-t sem kiküldeni (pl Netflix esetében) ARC-n, hanem ráerőlteti a 2015 előtti AVR-re is a DD+ formátumot, és az UFO-k fognak beszélgetni csak a hangsugárzókból.
-
attila.86
tag
válasz Kiskutya #69925 üzenetére
Centivel leméred. Szatelitek esetén az nagyjából jó is lesz, sub-ra meg rakhatsz a mérthez képest még 1-2 métert. Utóbbi az egyedüli, amivel félre tudsz menni, ha centizel. De azt mondjuk hagyhatod is azon a különbségen, amit a vas mért a reális értéknek tűnő szatellithez képest. Azt tudni kell, hogy az AccuEQ mérés után automatikusan be van kapcsolva, de kikapcsolható, és nekem zenéhez nagyon nem tetszett, mozihoz még csak-csak elment szódával, és annak az értékei ki sem olvashatók/módosíthatók, vagy elhiszed neki, vagy nem. Van még rá kézi 15 sávos EQ is csatornánként.
-
attila.86
tag
-
attila.86
tag
Amikor "vonalsugárzóról" van szó hullámformálással, mint pár működő pro-audio rendszer esetében (is), az egy valós dolog, növelve az irányítottságot csak előnye van a technológiának. Viszont két mezei hangfal összetolva objektív okokból sosem lesz vonalsugárzó, lesznek fázis-hibák a magas tartományban, és az M&K 3 dómos megoldásaiból is ezt nézem ki, akármennyire megnyerő is a hangja.
-
attila.86
tag
Ezek szerint, amikor épp netflix-ről játszol le, akkor sem tudsz PCM és Auto beállításokon kívül mást választani? A fórum szerint az a gond, hogy DD+ formátumot erőltet az AVR-re, de az ARC-n nem támogatja ezt. Nekem valamivel régebbi samsungom van, ott tudok választani Netflix lejátszása közben, hogy DD vagy DD+
-
attila.86
tag
A HDMI-CEC funkciót nevezi a Denon hdmi controlnak és az ARC meg a közös ki/bekapcsolás használatához szükséges mindkét eszközön aktiválni (a Samsung Anynet-nek nevezi). Próbáld meg az eARC funkciót a Hang/szakértői beállításokban kézzel kikapcsolni, ettől még nem kéne inaktívnak legyen az ARC-nek, és ugyanitt tudod állítani a digitális kimenet formátumát, hátha valamelyik megoldja a gondot.
-
attila.86
tag
AVX-en van frissen eladó SR5012, valaki biztos nagyon boldog lenne vele. Nincs közöm a hirdetéshez, csak nem szeretném, hogy jofogason kössön ki 300-ért.
-
attila.86
tag
Nekem a 2017-es Samsung MU7000-en nem hajlandó az HBO max sem HDR-t sem Atmost használni. Hálózatról simán játszik a tv mindkét formátumot. A fenti listához írja is az oldaluk, feltéve, ha az internet sebessége engedi. Gondolom "kevés" neki a valós legalább 600-700Mbit/s sávszél...
-
attila.86
tag
A TV-d kézikönyve alapján a készülék a DTS semmilyen formátumát nem támogatja, a TrueHD-t is csak HDMI-ről tudná továbbküldeni, így az Atmos lejátszását csakis Dolby Digital Plus formátumban tudja. Az Atmos szabvány csak annyit jelent, hogy az alap 6-8 sávhoz küld kiegészítve objektumalapú információt, nem jelent jobb hangminőséget. Nyugodtan engedd el, semmit nem nyernél vele 5.1-ben akkor sem, ha egyébként tudná a szabványt a házimozid.
-
attila.86
tag
Ez a házimozi csak saját maga által lejátszott médium esetében tudja a felsorolt audio kodekeket (DTS-HD, TrueHD, LPCM). Semmi sem említ ARC-t sem, nem hogy eARC-t. Meg egyébként a legtöbb tv esetén az eARC csak HDMI-passthrough esetén küld ki veszteségmentes hangot, a saját lejátszója nem tud lejátszani olyan nagy bitrátájú hangot. Ezeket figyelembe véve csak a Dolby Digital Plus formátumtól esel el spdif használatával.
-
attila.86
tag
Egész pontosan tömörített mindkettő, csak az egyik veszteséges (Dolby Digital Plus/EAC3), a másik veszteségmentes (Dolby TrueHD). Mindkettő támogatja technikailag az objektumalapú hangzást, viszont a sima ARC-kapcsolat a kezdetekkor (2015 előtt) még nem támogatta az EAC3 kodeket, a 2015 után gyártott eszközök viszont elméletileg már támogatták, vele együtt egy megnövelt (3-6mbit/s) sávszélességet is, ami meg tartalmazhat már objektum-alapú hangzást. De ez, pont úgy mint a CEC esetén, erősen szerencse függő is, attól függően, melyik gyártónak hogy sikerült implementálni az elméletet. A Disney+ sávszéle az esetek nagyon nagy részében "csak" 768kbit/s (aminél még egy combosabb DTS kódolás az spdif-korszakból is nagyobb sávszélességű (1-1,5Mbit/s) volt), így az elmélet alapján mennie kellene minden eszközön, más kérdés, hogy ezt nem minden gyártónak sikerült megugrania, vagy kompatibilitási gond van adott gyártók között.
-
attila.86
tag
Jóformán csak dedikált hangkártyával, amiben van Dolby Digital Live vagy DTS Connect kódolás, mivel a PCM formátum csak sztereóban megy át optikán. Illetve, ha DD vagy DTS hangsávú filmet nézel pc-n, azt is rá lehet venni értelmes lejátszóban, hogy a változatlan hangsáv menjen az optika fele.
-
attila.86
tag
Sajnos alapból hardveres Dolby Digital vagy DTS kódolást (Live illetve Connect) csak adott hangkártyák tudnak, a softveres amellett, hogy a video-ban látható bonyolultságú még számításigényes is, és késése is van valamennyi. Innentől marad a sokcsatornás tömörítetlen adatfolyam (LPCM), ami szóba jöhetne, amit viszont nem tudom van-e olyan TV, ami támogatja, ellenben a legtöbb HDMI-s AVR és az újabb Nvidia kártyák támogatják. Így még azt megpróbálhatnád, hogy a HDMI a soundbar-ba megy, és abból HDMI tovább a TV-be, de szerintem a soundbar sem fogadja a sokcsatornás LPCM-et.
-
attila.86
tag
-
attila.86
tag
válasz suvipityu81 #65401 üzenetére
Ha biztos vagy benne, hogy a piros villogás időtartama a rövidzár-védelemre utal (fél másodpercenkénti villogás), akkor lehet, hogy nem 8 ohmosak a hangfalaid, és az erősítő nem lett átállítva 6 vagy 4 ohm-ra.
-
attila.86
tag
válasz alex8379 #65153 üzenetére
A biamp megoldás esetén a hifi-kategória 95%-ában mindkét kijáraton szélessávú jel van, a hangfal passzív váltóján múlik, hol a keresztezési frekvencia. Amikor a mélyeket már mondjuk 150W hajtja, a felsőbb tartományt már csak a töredéke két okból is. Egyik, hogy a magasabb frekvenciák amplitudója kisebb, másik, hogy a magas tartományban a hangdobozok ellenállása (impedanciája) is már nagyobb, mint az alsó tartományban. És ennek eredménye tud lenni, hogy nagyobb hangerőn is részletezőbb marad a hang. De ezt a hajtási módot igényes zenehallgatáshoz nem ajánlanám alsó, alsó-közép kategóriás elektronikánál, mert több a hátránya, mint az előnye.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- A topik kompakt "házimozi" szettekkel igen, de hangprojektorokkal (soundbar) tapasztalatok híján nem foglalkozik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi haladó szinten topic
- Hi-Fi topic
- Milyen videókártyát?
- Autós topik
- Vodafone mobilszolgáltatások
- Steam Deck
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Battlefield V
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest