Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothjozsi96

    addikt

    Sziasztok!

    Remélem jó helyen írok.
    A jelenlegi hangfalam (Creative Inspire T3100), szeretném megbarkácsolni egy kicsit.
    Az a problémám hogyha felnyomok egy egy hosszabbítót, vagy felkapcsolom a villanyt mindig ad ki egy kis hangot.

    Valamilyen árnyékolás vagy valami létezik erre hogy ne halljam vissza a hangfalba ezeket az áram hangokat?

    Köszi!

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Panthera #64663 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm.

    Nekem is eszembe jutott a földhurok, de egy áramkörön van a szobám a szomszéd szobával, ahol még van legalább 2 földelt eszköz.
    Tehát számomra az nem megoldás hogy kihúzok ezt azt.

    A földhuroknál elvileg folyamatosan kellene búgnia, viszont nálam nem búg.
    Csupán annyi hogyha mondjuk felkapcsolom a villanyt (20W LED izzó), akkor is hallok egy ilyen zaj-t, csattanás szerűséget. Amikor reggel felkapcsolom ezt a hosszabbítót, akkor is mindig hallom ezt a "csattanás"-t.

    Itt egy kis videó, sokkal kisebb a zaj ilyenkor, de reggel amikor felkapcsolom először az elosztót, sokkal nagyobb hangot ad ki.

    Azért nem értem a dolgot mivel a hangszórónak van tápegysége, ami elvileg átalakítja az áramot és ebből adódóan kellene lenni benne valamilyen védelemnek is, legalábbis egy laptopot ha bedugok a konnektorba, abból nem jön ki semmilyen zaj hogyha "ingadozik" a feszültség vagy bármi hasonlót csinálok.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Panthera #64668 üzenetére

    Dettó.
    Igen, folyamatosan kapcsolgattam, de most valamiért sokkal halkabb, reggel amikor először felnyomom akkor rendesen nagyot csattan.

    Válaszolva az előző kommentelőhöz, ez sokkal hangosabb szokott lenni csak valamiért most ilyen.
    Reggel nagyon zavaró. Illetve este 10 órakor amikor filmet nézek és a másik helységben valaki felnyom egy villanyt baromi zavaró hogy pattan egyet valami.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Submarine #64670 üzenetére

    Jól érted, igen.
    Az a baj hogy régebbi a házunk, viszont jól megvan csinálva.
    Azért is problémás ez a hangfal dolog mert a konyha+nappali+2 szoba egy körön van.
    Tehát azért elég sokszor jelentkezik ez a dolog.

    Köszi!

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Samus #64672 üzenetére

    Az király!

    Pedig szerintem ez mind csak tápegység kérdés, ha normális táppal gyártanák a hangfalakat, ki lehetne küszöbölni ezeket a problémákat.
    Engem legalábbis baromira zavar hogy ilyen.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Sándor -P20- #64677 üzenetére

    Lehet hogy vásárlok első körben egy külső hangkártyát!

    Most kihúztam a jack-et a gépből és tényleg nem adja ezeket a hülye hangjait.
    Köszi a tippet!

  • tothjozsi96

    addikt

    Sziasztok!

    Valaki cserélt már gázkonvektorban CR-1-es szelepet újabbra? Mondjuk CR-6-ra. A konvektorokban ez a régi szelep van, nagyon pazarló illetve én ezeknek a szelepeknek a cseréjében látom a megoldást. Nagyon szarok a konvektorok amik a házban vannak, korábban a nagyszüleimnél akik jöttek szerelők nagyon eltekergették, mind máshogy működik gyakorlatilag. Illetve ezek a szelepek nem tudnak még őrlángot se. Emiatt lenne érdekes egy újabb szelep, illetve egy új fűtőbetét is elférne bennük, szerintem. Gondoltam arra is hogy akkor cserélném új konvektorra a régieket, de ahogy nézem az új konvektorokat, a szelepen kívül azért túl sok minden nem változott. Meg nagyon sokallom az árukat, 160e egy új FÉG konvektor, és a szelepen kívül azért sok változás nincsen. Annyit néztem ami nekem van az a szelep miatt biztos hogy 1982 előtti, de ezek 5,2kW-ot tudnak. Az új most kapható FÉG konvektor pedig 6,2kW-ot, szóval mindenképp nem cserélném a régi konvektorokat.
    Több konvektorról van szó, házfelújításban vagyok, de a fűtés még bőven várat magára, így én nem vennék új konvektorokat, mert annyit nekem nem ér meg, jó volna ha egy új konvektor árából fel lehetne újítani ezt a 3 konvektort amivel tudnék fűteni.

    Van itt bárki aki cserélt szelepet vagy fűtőbetétet, esetleg van tapasztalata ebben a témában?

    Köszönöm.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz A Zéé #81256 üzenetére

    Azt megszabad kérdezni hogy vadonatúj konvektor kerül fel?

    Nálam elég szarok a konvektorok, úgy nagyjából mindegyik kukába való. Én most találtam igaz használt, de nagyon jó állapotú, kevesebb mint 10 éves FÉG F8-as konvektorokat. Pont annyit hirdetnek amennyi nekem kell, így teszek vele egy próbát. Egy új FÉG konvektor 160-170 ezer, amit nagyon soknak találok, de így használtan most 3 konvektorért fogok fizetni 120e-t, ami szintén nem kevés pénz, de ha minden igaz akkor jó pár évig míg el nem jutok a fűtéskorszerűsítésig, addig ez megfelel majd a célnak. Nálam annyira rosszak a konvektorok hogy a teljesítményét sem képes leadni, tehát hiába 5,2kW-osak ezek a régik, fűtöttem vele amikor kinn -7 fokok voltak hogy ne fagyjon el semmi. Csak az északi szobát fűtöttem, a szobában nem volt 10 fok, de azért napi 8-10m3 gáz elment (ez egy konvektor). :)

    #81254 lemmy71
    Nálam is jelenleg olyan szituáció van amikor nem érdemes új fűtést kiépíteni, viszont valamivel fűteni kell. A régi konvektorokat már több szerelő nézte, sok mindent nem tudtak vele csinálni, amit egyébként nem is értek hogy miért nem. Azt azért még hozzátenném hogy konvektorokban is van előrelépés, már ha szabad így fogalmazni. Nálam még 1982 előtti konvektorok vannak, ezekben CR-1-es szelep van. Ezek a konvektorok nem tudnak őrlángot, tehát ha felfűt, akkor is ég az egész sor fűtőbetét, nyilván kisebb lángon, de ég az egész sor. Azért ez így ebben a formában borzasztó pazarló, főleg úgy, hogy ezeket a konvektorokat úgy tervezték hogy 100%-os üzemre méretezték, tehát akkor tudja a papírformát hogyha kvázi maximumon ég a láng. Most gondolj bele, hogyha neked az egész fűtőbetéted ég, de csak halványan, mert nincs őrláng funkció, akkor az mennyire lehet hatékony.. Itt most legfőképp a hatásfokra gondolok. Egyébként én meglepődtem, de az új konvektorok elméletileg 94% hatásfokot tudnak, ami azért nem rossz. Mondjuk az egy más kérdés hogy a parapet miatt azért télen a hideg levegő biztos hogy szépen visszatudja hűteni a konvektor testét.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz szonti #81261 üzenetére

    Értem. Az a konvektor is nagyon drága, én is néztem azokat. ÁK-n 230-tól indul és lényegében csak egy digitális termosztáttal több, mint az F8.50-es hagyományos konvektor. Biztos hogy jó dolog rajta a digitális termosztát, de azért elég nagy a felár a kettő között. Bár ez már szebb esztétikájú, mint a 8.50. :)

    Nálam biztos hogy kevesebbet fog fogyasztani. Mondom nálam még az első generációs gázszelepes konvektorok vannak, itt még nincs 'N' állás, nem tudja a gázszelep. Nálam ha felfűtött, akkor is égett a teljes égősor, csak kisebb lángon. Illetve ezek már több mint 40 évesek, ezekben még azbeszt tömítés van, még a parapeten is. Fűtés közben biztos szépen porzik. Úgyhogy én nagyon örülök hogy megszabadulok ezektől. És a használt konvektorok amiket találtam nagyon megvigyázott állapotban vannak, 40e ft-ért hozom el darabját, azért az szerintem nem rossz, tekintve azt hogy 160e forint egy vadonatúj, és elméletileg ez is az F8.50F amit jelenleg a boltban kapni lehet.

    #81262 Dani_kp
    Csodát én sem várok, csak ahogy írtam is, nálam a létező legrosszabb szelepűek vannak, ehhez képest megváltás lesz. Érdekes mert 4 konvektorom van, abból háromban van ez a CR-1-es szelep, és pont ami az előtérben van és nincs használva, ott volt mindvégig a CR-2-es szelep ami már tud mindent, tehát azt nem érné már meg lecserélni egy újra, mert tud őrlángot.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz A Zéé #81263 üzenetére

    Értem, jó ára van nagyon.. De hát igaz ez más termékekre is. Nemrég vettem egy B1510-es Agrimotor betonkeverőt, 115e forintba került, kiszállítva. Mostanra már mindenhol kezd kifogyni a "jó" áras készlet, mert ennek is emeltek az árán. 130 ezer forint már a legtöbb helyen. Kérdeztem itt helyben is, mikor 115e-ért lerendeltem, akkor itt már 136 ezret kértek volna érte. Egy éve ez is még 80-90 között volt.

    Egyébként konvektorra visszatérve, az is nagyon kemény hogy mennyibe kerül egy új parapet szett. Darabja 23e forint a legolcsóbb helyről, és azért akinél van 3-4 konvektor az egy szép összeg tud lenni.. Ma megyek a használt konvektorokat elhozni, külön árulják a parapet szettet, viszont 10e/db áron, ha nagyon jó állapotban lesz akkor elhozom. Bár úgy gondolom hogy erre nincs szükség, nem hinném hogy a 40 éves parapettel baj lenne ami nálam van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák