Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • magno

    csendes tag

    válasz X2N #4695 üzenetére

    Ezt a stand by kapcsoló dolgot nem tudom mért nem értette a szerelő hogy mit kapcsol.
    Általában ugye valóban anódfeszt kapcsol de vannak kivételek. Az én Peavey Vk 100-asomban sem a végcső anódját kapcsolja. Az előfokcsöveknek és a fázisfordítóknak az anódjától veszi el a feszt, plusz a végcsövek egyik segédrácsától is. Tehát a végcsöveimen még stand by-ban is rajta van az anódfesz. Szerintem a te erősítőben is ugyanez a megoldás van. Sajna sematikus rajzot nem találtam hozzá pedig kiváncsi lettem volna rá. Simán meg tudta volna mérni a szerelő az anódfeszt utána meg kiszámolja mennyi bias kell utána meg beállítja. A mérőpont is nagyon jó helyen van mert a Bugerád egy fix bias-os erősítő. Tehát beállításnál pont hogy a végcső rácselőfeszültségét kell mérni. Ezért is nem értem hogy a szerelő mit matatott a katódkörben mikor az a katódos munkapontbeállításnál fontos. Fölöslegesen szét kell hozzá bontani a cuccot. A Bugera ilyen hülye RCA csatlakozót használ de az nem érdekes mert bármilyen jó multiméterrel odaférsz csak meg kell kérni valakit hogy tartsa mérőcsúcsokat amíg te a trimmert tekergeted. Ha tudod mennyi az anódfesz (amit simán meg lehet mérni) akkor magadnak is be tudod állítani.

    Kipróbáltam a Guitar rig-et végfokon keresztül a 1960-as ládával. Érdekes volt gyakorlatilag visszaadja az otthoni hangzást teljesen. Annyi van csak hogy eq-zni kell mert hát azért mégse hifi hangszórokon megy ugye nekem meg arra van minden hangzás belőle itthon. De komolyan van létjogosultsága a dolognak csak egy jó hangkártya egy végfok meg egy notebook-kell és lehet játszani :D. Aki meg ismeri a Guitar rig-et az tudja mennyi minden van benne és az egy aduász dolog mert ritka az olyan gitáros akinek akkora cájg-ja lenne mint ami a Guitar rig-ben benne van :D.

    forever hardcore

Új hozzászólás Aktív témák