- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Samsung Galaxy Tab S10 Ultra - más dimenzió
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Canon EOS DSLR topic
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Forrmell.enn
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- AMD Navi Radeon™ RX 5xxx sorozat
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Hobby elektronika
Új hozzászólás Aktív témák
-
GEPESZ66
veterán
válasz
Ted_Beneky #49 üzenetére
Akkor nem lenne érdemes előtte csak a 30 napos próbaverziót felrakni?
-
GEPESZ66
veterán
válasz
Ted_Beneky #47 üzenetére
Az Eset-hez képest nem fogja jobban a gépet?
-
Ted_Beneky
senior tag
Sziasztok!
Honnan lenne érdemes ezt a G Data AV-t beszerezni? 4 gépre szeretném, minél gazdaságosabban és magyar nyelven, ha ez lehetséges.
Köszi! -
Jenne
őstag
Na ez már nekem "kínai", hogy mi az erős meg mi a nem. Nekem egy ilyen laptopon megy a G Data AV 30 napos próba, WIN 10 64 bit, de semmi gond.
-
Jenne
őstag
Sziasztok!
KAV után próbálgatom ezt a G Datát, ebből is csak az AV-t. Eddig nagyon beválik. Hamarosan lejár a próbaverziója és azt szeretném kérdezni, hogy érdemes-e a tűzfalas (IS) változatot feltennem/megvennem? A WIN 10 tűzfala és a GData AV elég védelem vagy jobb a G Data tűzfala?
-
ƵøŁĭ
veterán
-
-
Dévacsen
senior tag
Remek program valóban,méltánytalanul kevesen használják,a sok ostoba hírterjesztőnek köszönhetően,felteszik,leveszik pár óra az egész de már komoly véleményt alkotnak róla,legalább hagyná fenn 5 -6 napig, de nem...és telekürtölik vele az egész galaxist,hogy micsoda hulladék program.Ott a másik zseniállis program a Comodo IS,8 évig használtam,arra is mondanak mindent,de hogy vennék a fáradtságot és ha valami gond van megoldaná,vagy utána keresne,no azt nem, levele és kürtöljük hongosan mindenhol hogy Bugos,ilyen olyan tech gurunak való,én nem tartom magam annak,mégis meg voltam a programmal,és pl: a Comodo tipikusan az a program ha valaki veszi a fáradtságot és kiismeri, összenől vele,akkor egy életre elfelejtheti a biztonsági programokat keresgetni.
-
wenton
csendes tag
Évek óta használom a G-Data IS-t, itthon két gépen (kivéve azt a kb. két évet, amikor nem volt magyar támogatása). Sem az asztali gépen, sem a laptopon (mindkettő úgy a középmezőny alsó része) nem lehet észlelni belassulást - csendben, szinte észrevétlenül teszi a dolgát. Azt, hogy működik, csak onnan veszem észre, amikor valami nem tetszik neki és kérdez, vagy blokkol egy weboldalt, mert az fertőzött. Amit külön szeretek, hogy lehet készíteni boot lemezt, amivel úgy lehet elindítani és átvizsgálni a gépet, hogy közben az esetleg fertőzött op. rendszer nem indul el, tehát egy esetleges kártevő "alszik". Nemrég egy ismerősöm gépét (ingyenes vírusvédelem...) ezzel sikerült rendbe tenni - hát volt szemét bőven. Én a gépeken intézek mindent, online bank, kártyás vásárlás, pay-pal fizetés stb, - azt gondolom, kell egy erős, biztos, de nem zavaró védelem. És a G-Datát annak tartom.
-
Jenne
őstag
Sziasztok!
Valaki használ "csak" G Data Antivirust? Tűzfal nélkülit?
Én Kaspersky AV-ről váltanék hamarosan, és az eddigi évek alatt nekem elég volt a sima KAV és mellé a Windows 8.1 majd most már a win10 tűzfala. Érdemes ennek ellenére a G Data IS-t használni (főleg a tűzfala miatt) vagy védelemnek elég továbbra is a G Data AV és Win 10 tűzfala?
Ismerősömön keresztül valameddig/pár hónapig tudnék szerezni az IS-hez újságos kódot is, de az csak addig lenne amíg jár az újság. Sajnos az meg nem járható út, hogy ha az IS-t teszem fel és abba írogatom be az újságos havi kódot, és később meg megveszem hozzá az 1 éves hosszabbítást, mert nem fogja elfogadni. Csak ha előtte egy teljes értékű ( 1-2-3 éves) vásárolt licensz volt a gépen. (G Data support válaszolta ezt nekem)
Elnézést ha kicsit bonyolultan kérdeztem és előre is köszönöm szépen a válaszokat. -
GEPESZ66
veterán
Gdata esetében a Boot Medium -ot használtátok már?
Ezzel bebootolva lehet keresni, mint a Kaspersky Rescue Disk esetében?
Magyar nyelvű egyébként?
Van róla valami leírás? -
GEPESZ66
veterán
Én a céges asztali gépemet vettem meg ( 5 éves), i3-2100 processzor, 4GB DDR3 RAM, ami a 10 éves AMD Dual Core 4000+ 4GB DDR2-es gépet váltotta, ami nem tudta a SATA3-at.
Raktam bele egy 120GB-os SSD-t.
A feleségem laptopja szintén i3-as, de újabb kivitel, csak abban nincs SSD.
Mind kettőn Avast IS fut, de a laptop természetesen lassabban indul, de már üzem közben nem fogja érezhetően az Avast.
Szemezgetek én is a Gdata-val.
Esetleg újságos kóddal megoldható lenne a használata. -
Dévacsen
senior tag
Hát nálam ssd van,de pl: a kaspersky az nagyon belassított,avast ból csak a free verziót szoktam próbálni,így nem tudok mit mondani,nincs összehasonlítási alapom,de a laptopom egy bár 4 magos de nagyon gyengécske gép(szándékosan vettem,mert csak 20 wattot fogyaszt
)és ezen vígan tudtam mindent csinálni a G-data mellett,meg sem röccent.A Kaspersky ből a free verziót néztem,mostanában.
-
Dévacsen
senior tag
No így 5 nap után,továbbra sem tudok semmi rosszat mondani a rendszerterhelésre,és másra sem,teljesen kiegyensúlyozottan működött,mindegy hogy pl: bitdefender free volt fenn vagy ez,ugyan az az érzés.Én most csak erre voltam kíváncsi.
-
Dévacsen
senior tag
Nagyon kellemes meglepetés ez a termék,jelenlegi formájában.A kiemelkedő védelmi képessége mellett mindig az erős,néha a gépet csontá fagyasztó rendszerterheléséről volt híres,nos ennek már nyoma sincs.Egy bay trail procis laptopra tettem fel próbaképpen,10 éve nem használtam a G -data egyik termékét sem fentebbi rossz emlékek miatt,amik évekig nem változtak,de ez már a múlt.Az internet securityt tettem fel full telepítés volt,minden modulját felraktam,csak annyit állítottam rajta hogy tűzfal automatáról kézire lett állítva,hagy döntsek én.Böngészés közben sem és egyéb rendszerfolyamatok közben sem érezni az ég világon semmi terhelést,gördülékeny,gyors és akadás mentes maradt a rendszer.Ahogy fentebb írták egy közel 600 megás telepítőtt kap le és az első vírusdefiníciós frissítés kicsit tovább tart az átlagnál,a 2 motor miatt, gondolom.Bugokat még nem vettem észre,de még csak 2 napja van fen..eddig bőven ajánlott kategória,felismerése és eltávolító képessége miatt,mindig is az volt,csak hát a rendszerterhelése miatt kerülték a népek,ez már a múlt,bátran ajánlom,pár nap múlva még visszaírok hogy változott e a helyzet negatív irányba vagy maradt ilyen mint most.
Ja és zsaroló vírusok elleni modul is helyett kapott már ebben a verzióban,ami akkor is működik ha a vírusirtó rész inaktív valamilyen oknál fogva.
-
Petya XT
senior tag
válasz
Kingcobra #29 üzenetére
Szia!
Én most váltottam, előtte két évig Kaspersky IS volt, előtte Norton. A Kaspersky repült, mert volt egy két dolog amit nehezen viseltem( nem akart leállni a gépem, volt egy két verziófrissítés, ami után teljesen instabillá vált a program), így inkább bebukom a licensz témát, de nem kínlódok vele tovább
Vettem egy G-DATA szoftvert, a nagy telepítő meg is ijesztett, gondoltam, ez jól ráül majd a rendszerre, de kellemes meglepetés ért, a Kasperskynél pattogósabb a progi, bár én nagyon nem értek hozzá, a gépem gyorsabb lett.
Idáig teljesen jól muzsikál, talált egy pár férget a rendszerben, amin a Kaspersky átsiklott(vagy mit tudom én
), és ami nagy előnye, hogy nem telepít fel semmi kéretlen vacakot(pl. Secure Connection), és ennek nincsen problémája a titkosított portok vizsgálatával, amivel a másiknak komoly problémái voltak(pedig alapbeállítás volt)...
Én elégedett vagyok, ha nincsen nagyon alulméretezve a vas, akkor nem lehet gond, az árán lehetne finomítani még, mert szerintem az első vásárlás drága, de alapjában véve remek szoftvernek tűnik, nem volt még vele problémám.( Win7 64)
-
Kingcobra
újonc
Sziasztok!
Látom nagy itt a csend mostanság. Ennyire rossz a szoftver?
Tényleg, milyen manapság a Gdata? Win10 64bit re, viszonylag erős laptopra kéne egy normális Internet security.
Tapasztalatok? Hogy szuperál a norton, kaspersky, eset-hez képest?
Előre is köszi a válaszokat! -
ot93
senior tag
Hellósztok!
Érdekelne, hogy Norton Internet Security-ről erdemes lenne e váltani G Data Internet Security-re? Érdekelne még, hogy mennyire hatékony vírusirtásban a g data valamint mennyi erőforrást igényel?
Előre is köszi :-)
-
-
ƵøŁĭ
veterán
A G Data lakossági termékek most megjelenő új generációja a BankGuard mellett tartalmazza a külső alkalmazások sérülékenységei elleni védelmet és a billentyűzetfigyelés elleni védelmet is. Mindhárom technológiára igaz, hogy nem használ hagyományos vírusleírásokat, így nem befolyásolja negatívan a számítógépek teljesítményét.
A termékekbe emellett bekerült a BadUSB néven ismertté vált sérülékenység elleni védelem is, mely felismeri azokat a manipulált USB kulcsokat, melyek tévesen billentyűzetként azonosítják magukat a Windows operációs rendszereken, és így lehetővé teszik készítőik számára, hogy átvegyék a megtámadott számítógépek feletti irányítást. Az új szoftverek kompatibilisek a Windows 10 operációs rendszerrel is.
-
simon7012
aktív tag
Ha esetleg érdekel valakit akkor jó hírrel szolgálhatok a G-Data minden gond
nélkül működik Windows 10 alatt. Verzió szám:25.1.0.7. -
ƵøŁĭ
veterán
G Data TP Beta 26.0.1.2
USB Keyboard Guard: Expansion of managed devices information, after the update already shared keyboards must be unique for re-approval.
BankGuard: various optimizations
Keylogger Protection: various optimizations
Exploit Protection: various optimizations
Quarantine and disinfection: optimized workflow
Revised internal security mechanisms and various bug fixes. -
ƵøŁĭ
veterán
BETA G DATA SECURITY V26
There are various optimizations and technical changes in the various protection modules.
- USB Keyboard Guard: Protection against devices which log in as keyboard on the system (BadUSB)
- Plugin Cleaner: Disabled / removes unwanted browser extensions and toolbars
- Parental Control: fragFINN integration and SSL lock (fragFINN => Search engine for kids)
- Connection Manager: Update behavior of mobile connections
- Behavior Monitoring: Optional autopilot to reduce demands
- Keylogger Protection: Custom activated for any applications
- BankGuard / Exploit Protection: Display of active applications protected
[link] -
looser
addikt
És le is töröltem. Kikapcsoltam az 'idle' keresést és mégis folyamatosan tekerte a vinyót. Egyébként szimpatikus lett volna, főképp, mert a Virus Bulletin összehasonlítási listán (proaktív, reaktív) igen jól szerepelt. De a folyamatos tekerés állati idegesítő volt :-/
-
Akelaus
senior tag
-
motacilo
aktív tag
Nekem böngészés közben kb. 70-80 MB memóriát fogyaszt az összes folyamata együttesen, bár az igaz, hogy a processzor esetén 7-9% erőforrást használ a filesytem monitor folyamata (CPU kétmagos Celeron, tehát nem egy erőművész).
Egyébként nálam a KIS 2014 sokkal jobban érződött a gépen (böngészés, fájlműveletek), pedig annyira erőforráskímélőnek van beállítva a tesztoldalakon. -
Akelaus
senior tag
Halihó!
Nálam az egyik favorit lenne, ha nem zabálná fel a gépemet böngészés közben. :/
Használtam a 2014-es terméküket, észrevehetetlen volt a gépemen, kivéve böngészéskor. Akkor viszont felpörgette a processzort, az meg a ventilátort. Tetszik benne, hogy be lehet állítani a bootoláskor mi mennyi idő múlva töltsön be. Feltettem a 2015-ös terméket is, hátha azzal már a böngészéskor nem jön elő, amit a 2014-es termékkel tapasztaltam. Sajnos ugyanúgy megvolt a "hiba". Feltettem a sima antivírust is, azzal nem tapasztaltam ezt a "hibát". Sajnálom a böngészős dolgot, mert számomra az egyik legjobb védelem lett volna, főleg, hogy van hozzá minden hónapban újságos kód, amit a sima antivírussal nem sikerült elfogadtatnom. Aki egy kis rendszerigényű vírusirtót keres, annak bátran ajánlom. -
simon7012
aktív tag
Sziasztok!
Én nem bántam meg, hogy G Data IS-t használok.
Most már két gépen is. A support nagyon jó, nagyon
segítő kész. Nekem például volt olyan,hogy egy-két web oldal
ami nem akart bejönni, illetve csak nagyon soká sokat
bámulva a fehér képernyőt. A support ránézett a gépemre
mert mint látható (adatlap) elég erős gépem van nem
szabadott volna ilyen problémát okoznia csináltak a részemre
agy patch-et amivel a gondom teljesen megszünt...
Egyébként mint mondták a következő program frissítésben
benne lesz ez a patch is. Igazat mondtak mert a gép
újrarakásánál már nem kellett használnom.
Kb egy hét kellett a megoldához nekik.
Azóta gond nélkül használom mindkét gépen... -
motacilo
aktív tag
Be lehet állítani,hogy az AV motorok közül mennyi működjön ill. olvasáskor-íráskor vagy csak végrehajtáskor vizsgáljon, ezzel lehet erőforrást kímélni. Igaz ugyan, hogy a védelem rovására.
Érdemes első telepítés után egy teljes rendszervizsgálatot végezni, szerintem utána kevésbé eszi a rendszert.
Egyébként a win8.1 rendszerem valóban lassabban indul valamivel, mint az eddig fent lévő AVG IS esetén.
Másrészről viszont a GData képes ellenőrizni (Outlookba beépülve is) a titkosított csatornán jövő-menő gmailes és yahoos leveleimet, sajnos az AVG-t képtelen voltam erre rávenni. Dec 21-ig van liszenszem, karácsonyig próbálok bizalmat szavazni neki, majd a mindennapi hsználatban derülnek ki "turpisságok" -
Qasam
aktív tag
Mióta megjelentek a termékek magyarul is, én kipróbáltam a 2014 és 2015-ös GData IS-t is.
Nagyon vártam a magyarítást, de azonnal előkerült két olyan probléma is ami miatt nem lett
hosszú életű a gépemen. Az egyik, hogy sokkal lassabb lett a rendszer, még a Kaspersky-hez
viszonyítva is. A másik pedig, hogy jelentősen megnőtt a boot-idő, az üdvözlő képernyő
és az asztal betöltődése között viszonylag hosszú ideig fekete képernyő fogadott (Windows 7).
Ezeket a kellemetlen bugokat leszámítva - ami lehet csupán egyedi jelenség volt - jó védelemnek
tartom. Ha az erőforrásigénye kisebb lenne, ki tudja... -
motacilo
aktív tag
Mivel már jó ideje magyar nyelven is elérhetőek a német G Data cég vírusirtó termékei, ezért várhatóan egyre nagyobb népszerűségnek fognak örvendeni hazánkban is.
A cégről:
"A G Data már több mint 27 éve megbízható partner a vírusvédelemben. 1985-ben cégünk alapítója, Kai Figge mutatta be a világ első vírusirtó koncepcióját, majd két évvel később ő és társa, Frank Kühn készítették el a legelső antivírust Atari ST rendszerre. Az elsők között készítettünk vírusirtót MS DOS és Windows rendszerre is.A Ruhr-vidékről induló vállalkozásunk szoftverei hamarosan több millió német számítógépen futottak, és azóta is őrizzük pozíciónkat az anyaországban.
Ma több mint 300 saját munkatárssal rendelkezünk, és 9 európai országban önálló képviseletet tartunk fent. Vállalatunkat emellett elkötelezett disztribútorok több ezer minősített szakértő munkatársa képviseli az Egyesült Államoktól Ausztráliáig, több mint 90 országban."
G Data Internet Security részletes tulajdonságai:
"Vírusvédelem - Egyedülálló vírusfelismerési képesség két független vírusirtó motor segítségével. Bizonyított hatékonyság a trójaiak ellen.
Védelem a kémprogramok és rootkitek ellen - Az aktív rootkitvédelem még azokat a kártevőket is eltávolítja, melyek a telepítés előtt férkőztek be a rendszerbe.
Személyi tűzfal - Az integrált személyi tűzfal blokkol minden betörési kísérletet és szorosan együttműködik a vírusirtó modullal.
Levélszemétszűrő - A teljes körűen konfigurálható, valósidejű feketelistákhoz kapcsolódó levélszemétszűrő megvédi a levelezőprogramokat a kéretlen reklámlevelektől.
Szülői felügyelet - A funkció segítségével korlátozható, hogy a gyerekek milyen weboldalakat látogathatnak, és az is, hogy mennyi ideig használhatják a számítógépet vagy az internetet egy nap vagy egy héten.
Böngészés közbeni védelem - A felhő alapú webcímvédelem blokkolja a fertőzött weboldalakat, az aktív szkenner pedig még a https kapcsolaton érkező tömörített fájlokat is átvizsgálja.
E-mail forgalom védelme - A felhő alapú e-mail védelem még a legújabb vírusokat is megállítja, a kitöréstől számított egy percen belül.
Biztonságos online bankolás - Az integrált G Data BankGuard egyedülálló technológiájával megóvja a böngészőket a banki adatokra vadászó trójaiak ellen.
Heurisztikus és viselkedésalapú védelem - A szoftverbe integrált felismerő algoritmusok a legújabb vírusok ellen is védelmet nyújtanak, úgy, hogy felismerik azokat pusztán viselkedésük alapján.
Víruskeresés több szálon - Ha a számítógépben több merevlemez található, a szoftver ezeket képes egyszerre átvizsgálni, úgy, hogy ehhez több processzormagot használ.
Fehérlistázás - A téves riasztások száma az optimális védelemnek köszönhetően minimális, a kritikus rendszerfájlok téves felismerését pedig a fehérlistázás kizárja.
Ujjlenyomatképzés - A szoftver eltárolja az átvizsgált fájlok egyedi azonosító értékét, így a megismételt víruskeresések ideje a töredékére csökken.
Víruskeresés pihenés közben - A G Data IdleScan képernyővédőként működik, és hetente egy alkalommal olyankor vizsgálja át a gépet, amikor az pihen
Óránkénti frissítések - A két vírusirtó motor folyamatos frissítése egyedülálló módon lerövidíti a szignatúra alapú védelem reakcióidejét.
Helyreállító lemez készítése - A szoftver telepítése után elkészített helyreállító lemez segítségével azokat a fertőzött számítógépeket is megtisztíthatjuk, melyekre a szoftver nem került telepítésre."Egyéb G Data szoftverekről bővebben: http://virusirto.hu/g-data/
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- Apple iPhone 14 128Gb Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- AKCIÓ! Apple MacBook PRO 15" 2018 i9 32GB 500GB 560X 4GB notebook garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Lenovo ThinkPad L15 Gen 2 - 15.6" FullHD IPS - i5-1135G7 - 8GB - 256GB SSD - Win11 - MAGYAR
- Honor 400 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest