Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    Kíváncsi leszek hogyan hat a mostani, más jellegű felkészülésem az április eleji félmaratonomra. Tavaly, tavalyelőtt az ment, hogy egy jó nagy adag könnyű kocogás, tavaly ilyen 30+ km-ek is voltak, de heti 2 hosszú mindig megvolt, és persze 2 vagy 3 intenzív is, mert időmilliomos voltam. Most kevés az időm, ezért általában heti 3 intenzív, ami a dombozás, a tempó futás, az 1-2 km-es interval edzés vagy a 200/400-akból áll, 1 hosszú kocogós meg 1 nagyon rövid kocogós szokott lenni (aznap 5:20-kor kelek, 7 km kocogás, fürdés, reggeli, stb., 7:30-ra betekerek munkahelyre, 16-ra el egyetemre, 21-kor végzek, 21:30-kor otthon...), viszont mivel ezzel párhuzamosan Mátrabérc teljesítménytúrára is készülünk feleségemmel, ezért a heti 1-szeri túrák nem 20-25 km-esek, hanem 35+, és persze szintemelkedést is igyekszünk beletenni. Ami korábbi tapasztalataim alapján jót tesz az erőnlétnek, hiszen mikor alig futottam, akkor is viszonylag korrekt félmaratont tudtam lefutni, talán köszönhetően ennek.

Új hozzászólás Aktív témák