Hirdetés
- Bakelit, Vinyl lemezjátszó
- Plazma TV topic
- Milyen asztali médialejátszót?
- OLED TV topic
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Vége az ajánlott áron árult GeForce-oknak?
- AMD Radeon™ RX 470 / 480 és RX 570 / 580 / 590
- Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
-
PROHARDVER!
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Melorin
addikt
Van egy saját táblázatom, amiben vezetem azokat a termékeket, amikre szükségem van a munkámhoz. Ezeknek a beszerzési árát folyamatosan vezetnem kell, hogy mire a megrendelésre kerül a sor, tudjam, hogy mennyibe kerülnek, ráadásul ha lejár az ára egy terméknek, meg sem lehet rendelni addig, amíg nem kérek új árajánlatot rá, és nem frissül a központi adatbázisban az ára. Ha jön rá árajánlat és frissül az ára, kapok egy emailt amiben leírják, hogy mennyi az új ára és hogy azt milyen dátumig tudják tartani a cégek.
Nemrég jöttem rá, hogy a központi adatbázisból le lehet kérni az összes létező anyag aktuális árát és annak érvényességi dátumát.
Mutatom milyen formátumban (nyílván ez két külön táblázat, csak most hogy egy képen szerepeljenek, egymás alá másoltam őket egy táblázaton belül):
[kép]A felső a saját táblázatom, amiben vezetem azt, hogy mikor kértem új árat egy termékre.
Az alsó a rendszerből lekérdezett.
Az lenne a feladat, hogy amennyiben a lekérdezett táblázatban egy anyag árának érvényessége újabb mint ami az én táblázatomban szerepel (zölddel jelöltem egy példát erre), írja át az én táblázatomban ezt a dátumot erre az értékre, és törölje ki a mellette lévő árkérési dátumot, mivel már megkapta az új árat.
Sajnos ahogy látszik, a lekérdezett dátum formátuma eléggé érdekes finoman szólva.
Ahogy a folyamatot elképzelem:
- Lekérem a legfrissebb adatbázist a rendszerből, lementem egy adott mappába.
- A makrót elindítom és cikkszám alapján végigmegy és összeveti az én táblázatomban szereplő adatokkal cikkszám keresés alapján (A oszlop).
- a "C" oszlopból pl. 20200930 ~ 20221231 értékből 2022.12.31-et kell csinálni
- ezt beírni a saját táblázatomban a megfelelő sor E cellájába, és az F cella tartalmát kitörölni amennyiben annál a dátumnál újabb ez az új dátum.
-És természetesen az ár oszlopban szereplő értéket is írja át mindenképp, akár más az előzőhöz képest akár nem.Ezt meg kell csinálnia minden egyes sorral a táblázatomban.

Új hozzászólás Aktív témák
- Antivírus szoftverek, VPN
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- ÁRCSÖKKENTÉS MacBook Pro 17" i7 2.6 GHz 8GB RAM 8 ciklus az akkuban!
- Ventilátorok 120/140mm és tápkábel modding kitűnő árakon!
- Dell S3221QSA 32 4K UHD Ívelt Monitor 27% ÁFÁS
- Intel Xeon E5-2600v4 processzorok készleten 2680v4,2683v4,2697v4,2697Av4(áfás számla, 2 év garancia)
- Garmin USB ANT Stick jeladó eladó
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Fferi50

