Hirdetés
-
PROHARDVER!
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
hefe
aktív tag
Sziasztok!
Tud valaki arra valami módszert , hogy hogyan lehetne automatizálni a következő folyamatot?
Adottak a Wordben megírt jelentések amik mind egyforma szerkezetűek csak az adatok változnak benne, és van egy excel tábla amiben táblázatszerűen szerepelnek azok az adatok amik a worben is szerepelnek. A cél az lenne , hogy ne kelljen mindig megcsinálni 2-szer a dolgot hanem csak 1-szer és a másik meg 1-2 kattintásra megszülessen. Mind1 , hogy most az excel táblából alakítunk vagy importálunk (stb) wordbe vagy vissza, a lényeg , hogy a 2. lépés leegyszerűsödjön valahogy.... Valakinek valami tipp?
(tudom , hogy két helyre mentde sürgős....)
-
_Petya_
őstag
Üdv!
Lenne egy kérdésem hozzátok:
Adott egy csv file, amit egy script generál. Ennek egy oszlopa óra:perc:mp formátumú. Ha a csv file-t Excel-ben megnyitom, az excel átírja így: 18:49:53 => 49:53,0 . Ezt én nem szeretném. Kérdés: mit írjak a csv-be, hogy az Excel ne módosítsa, hanem ugyanúgy jelenítse meg, ahogy a file-ban van? Tegyem idézőjelbe? Vagy van valami speciális karakter, amit bele kell írni, hogy ne módosítsa? (mint pl OpenOffice-ben a '')
Petya -
ibike
csendes tag
koszi, perfekt
-
ibike
csendes tag
Hali,
Van egy táblázatom, A oszlopba kodok, B, C, D, ...stb, számok (havi eladás)
havonta készül ujabb A oszlop ugyanojan fomátumban: A kodok, B számok, de itt nincs meg a teljes lista, me minden tétel nem fogy minden honapban.
Kéne nékem egy ojan képletami átimportálja az első táblázatba minden honapban a kodoknak megfelelő értékeket, és ahol nincs mozgás oda ne tegyen semmit, 0 se.
de aká másik munkalapra teszem és onnan csinálja a dogát.............
[Szerkesztve] -
L3zl13
nagyúr
válasz
matekmatika #1538 üzenetére
Ezt csináltuk végül. Csak gondoltam, hátha tud valaki egyszerűbb megoldást.
-
válasz
sszever #1533 üzenetére
Az excel beállításainál be lehet állítani a delimiter-t, vagyis a mezők elválasztó karakterét. Ez alapesetben aszem a pontosvessző, és mint ahogy azt sejtheted, csak át kell állítani vesszőre.
Vagy, megnyitod a file-t egy normális szöveg editorban (notepad rohadt lassu ehhez), és kicseréled a vesszőket pontosvesszőre (replace).
Válassz... -
L3zl13
nagyúr
Excelben lehetséges valahogy megadni, hogy bizonyos közbülső oszlopokat hagyjon ki a nyomtatásból, anélkül, hogy a nézetben elrejtenénk azokat?
Ha nyomtatási területnél külön megadom a nyomtatandó oszlopokat, akkor a különálló területeket mindenképpen külön oldalra fogja nyomtatni, de nekem az kellene, hogy egy lapon legyen mondjuk az A, B, C, F, K oszlop, és a közbülsőek viszont ne. -
sszever
őstag
Hogy tudok excel 2003-ba úgy kinyitni / importálni CVS kiterjesztésű file-t, hogy a vesszőkkel elválasztott adatokat külön - külön oszlopba is rakja?
-
válasz
paramparya #1530 üzenetére
[link] itt táblázatok is vannak.
De a kérdés, hogy melyik unicode változatról van szó. -
loszerafin
senior tag
válasz
paramparya #1530 üzenetére
Szövegszerkesztőd unicode-képes?
Itt találhatsz pár ötletet:
http://ca3.php.net/utf8-decode -
paramparya
őstag
Ha unicode szövegként exportálok, akkor pontosan milyen karakter lesz az elválasztó karakter?
php-ban kéne rá meghívnom az explode() függvényt, de eddig a kimásolásos technikával nem ment... -
amargo
addikt
válasz
loszerafin #1518 üzenetére
Tehát,
Van A oszlopban
''kicsike''
''nagyocska'' (ezt csak a példa kedvéért raktam ide)
.. stb
B oszlopban
''kicsikemi''
''kicsikemio''
''kicsiarr''
.. stb
Nos, ha az FKERES-t hazsnáljuk itt és HAMIS ra teszem, akkor ugye nem talál helyes lehetőséget, ha az A oszlopban van a keresendő érték a ''kicsike''.
Ezért kellene nekem egy olyan lehetőség, hogy pl.: a ''kicsike'' karaktereit megszámolva (7) a Boszlopban az első 7 karakter egyezőségét figyelné és akár az első lehetőséget is veheti.. Mert így kihozná, hogy a B oszlopból a ''kicsikemi'' áll hozzá a legközelebb. És a ''kicsihööh'' nincs benne.. mert ha FKERES-nél az IGAZ-t tenném, akkor ezt hozná ki abc miatt.
Ha van egy jobb módszer, amivel akár több egyezőt is feltud sorolni az is jó.
Sajna maga a kérésem elég fura (de ezt kérték tőlem, is..) mert nem adja ki lehetőségként a ''kicsikemio'' -t is az eredmény, ugyanakkor az is jó lehetne.
Köszönöm a segítséget, remélem valamivel érthetőbb voltam.
üdv
amargo -
RAM
őstag
Fauszt, lesaux :
(rohadtul elfelejtettem ezt a ...-t)
-
RAM
őstag
az eltelt napok számának meghatározására meliyk függvény jó?
-
amargo
addikt
Sziasztok, kis segítséget kérnék.
Hogy tudom megcsinálni..? FKERES, egy adott mező tartalmát keresem meg egy tartományban, majd a tartomány egy másik oszlopát adom eredményűl, viszont! A keresendő mező(String) karakter száma alapján, szeretném, hogy a tartomány (első oszopát veszi figyelembe keresésnél) mezőiből, csak annyi karaktert vegyen, amekkor a keresési mező karakterszáma.
Tehát, ha keresem a ''blaaablaa''-t és a keresési tartományban van ''blaaablaaH'', akkor az IGAZ jelzővel talán ezt hozza ki lehetséges helyesnek, de mivan akkor, ha van egy ''blaaaa'' rangsorolásban ez már előrébb van ezért ezt hozná ki helyesnek.
Ha nincs megoldás, akkor össze dobom a programotrá, de jó lenne, ha nem kellene csak ennyiért egy plussz alkalmazást elindítani.. Valami scriptet lehet rá csinálni benne? vagy miként? Hogy magában az excelben legyen az egész, és gyorsan rugalmasan lehesen többször használni.
Köszönettel
amargo -
Juve
aktív tag
Ha vki tudna tanácsot adni a következő probléma megoldására,azt megköszönném:
Egy 80.000-es adatlistából ki kéne szűrnöm az egyező számú szállitókat (a duplikációkatt szeretném megszüntetni). -
ibike
csendes tag
válasz
loszerafin #1511 üzenetére
no, kicsi olvasgatás és megoldottam:
keres/cserél --- kittörültem az - ME *, - sorok tartalmát az első oszlopba
azután az első oszlopra: szürő - autoszürő - ENM ÜRES opcio eldugott minden nemkivánatost
és kösz loszerafin (habá nem tom mit jelent)
idáig orás unalmas melo volt az oszlop törülgetés
sött mégegyszerübb:
autoszürö - egyéni - kezdete ARTICOL* és Kezdete TOTAL ARTIKOL*
sakko OK
[Szerkesztve] -
ibike
csendes tag
mára ennyi köszi,
nem akar esszejönni, a képlet hibás.......
a grep aszondja nem talál iesmiket
meek haza, holnap is e van
és tényleg köszi, holnap még vakarom a fejem ha lessz kicsi időm, energiám -
loszerafin
senior tag
Rájöttem, hogy lehet wörddel:
1. Keresni kell egy karaktert, ami nem szerepel a fájlban, pl. '@'
2. Nyisd meg excelben a fájlt
3. Egy új oszlopba írd be:
=IF(NOT(ISERROR(FIND(''ARTICOL'',A1))),'''',''@'')
Ez minden olyan sorba @-ot tesz, amibe nincs az első mezőben ARTICOL
Ezt a fájlt mentsd el csv-ként, töltsd be wördbe, majd töröld ki a Wildcard-os replace-szel
a @-ot tartalmazó sorokat
Find: (*@*^13)
[Szerkesztve] -
loszerafin
senior tag
DOS ablak villan:
Persze, mert ez egy parancssoros program.
(Bocsánat, de a wines világ annyira más, én meg főleg linuxozom)
Szóval:
1. Tedd abba a könyvtárba a fájlodat, ahol a grep van.
(Legyen ez a Documentumok könyvtáradban a grep könyvtár)
Nyiss egy dos ablakot
Startmenü-programok-kellékek-parancssor
Ezután:
cd grep
grep ''ARTICOL'' fajlodneve > eredményfál-neve -
loszerafin
senior tag
válasz
loszerafin #1508 üzenetére
(Windowsban nem egyszerű az ember élete)
DOS ablakból:
grep ''ARTICOL'' fajlod.lst >eredmenyfajl.lst
Sajnos, az eredményfájl minden sora elé beszúrja a ''fajlod.lst:'' szöveget, de ezt már ki lehet törölni egyszerűen.
Biztos van vmi kapcsolója, de nem jöttem rá mi az. (ami eltünteti ezt a fájlnév beszúrást)
[Szerkesztve] -
ibike
csendes tag
válasz
loszerafin #1506 üzenetére
www.fprima.ro/File/Minta.xls
itt a minta
leszedtem ezt is, de csak egy DOS os ablak villan
akko is ha megadom hogz win98 alkalmazásként fusson
[Szerkesztve] -
-
-
ibike
csendes tag
válasz
loszerafin #1503 üzenetére
hali, most már értem, és ha az egész menetet megfelelő szélességü wordba nyitom meg akko is tartja a formáját,
csak a wordot sem tudom rávenni, hogy az ARTICOL és TOTAL ARTIKOL nevü sorokat tartsa meg, sa többi sor mehet
azt a Grep nevü progit is probáltam, de nem megy NTFS + XP és meloba csak e van..... -
loszerafin
senior tag
Az xls formátum most sincs meg, hiszen vmi LST-d van
Ha sima text fájlod van, akkor meg a grep után is
pont ugyanolyan formátumot kapsz, azaz az eredményt pont ugyanúgy tudod kezelni, mint a kiindulási állományt.
Az, hogy hány oszlop van, egyálalán nem érdekes. mert a grep sorokkal dolgozik.
Tehát ha az LST az egy text állomány, és azt be tudod tölteni az excelbe, akkor a greppelt LST állományt is be fogod tudni tölteni az excelbe.
Ha meg makrót akarsz, akkor meg tegyél ki a webre egy minta xls-t.
Esetleg egy minta LST sem ártana.
[Szerkesztve]
[Szerkesztve] -
ibike
csendes tag
válasz
loszerafin #1501 üzenetére
sajna nekem *.xls formátum kö, ha lehet, me onnan egy excelbe megcsinált-meglévő fügvényhez rendelem, ami tovább dolgozik belőle
és ez amit bemásoltam az csak az első oszlop, ott hátrafele van még 3 oszlop....
amugy a kiterjesztés: *.LST
hogy normálisan lássam a saját formátumába csak Totalcommander F4, az F3 má esszekavarja -
loszerafin
senior tag
válasz
loszerafin #1500 üzenetére
Ezer bocs, de wordben úgy látom a wildcards-ok nem reguláris kifejezések, szóval kissé utánaolvastam, és inkább ezt kell írni a Find-ba:
(*ARTICOL*^13)
(Jobb lenne, ha ki tudnám próbálni, de hát nincs wordom)
[Szerkesztve]