Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz Bitlisz #8275 üzenetére

    Én is hasonlóban gondolkodom, csak én a DVB-T mellett DVB-S kártyával (UPC Direct).
    "időzített felvétellel (HD is, gép felébresztés...stb) és Timeshift-el."
    A felébresztésben mire gondolsz ?
    Mert azt lenne jó megoldani, hogy csak beállított időzített felvételkor ébredjen fel a gép.
    Erre van ötleted ?
    Én most külső mikrokontrolleren is gondolkozom, ezt tanulom most a Kandón (Atmega 128), de még csak az alapokat egyenlőre egy 3. féléves tárgyból.

    Illetve (főleg ha ezt a felébresztést nem tudom normálisan megoldani) DC Atom + Ion-on is gondolkozom. Pl. Asrock A330.
    Csak itt megfelelő lejátszó kellene, hogy elvigye a legerősebb 1080p-ket is a GPU-val.
    Vagy te milyen szoftverkiépítésre gondolsz ?

    80-100W az rengeteg (legalábbis ha az Idle-re, vagy a DXVA-s lejátszásra gondolsz).
    E3300 + Gigabyte G31/G33 + HD4670 + jó hatásfokú (80+-os) kis (250W) táppal alulfeszelve lementek simán IDLE 50W alá.
    DXVA-nál nemtom pontosan, de szerintem biztos nem több 60-65W-nál.

    Sapphire HD4670 első verzióján, ami a PH tesztben is szerepelt: link
    2db DVI van, ami HDMI-re passthrough-al átalakítható. Illetve VGA-ra is szintén.
    Emellett van rajta TV-Out. Én is pontosan ezért vettem ezt a típust (szerencse hogy találtam használtan áprilisban), sajnos az újabb 4670-eken nincs már. 5000-s szérián meg már elméleti lehetőség sincs a TV-Outra. :( (ezért én nem is cserélem le egy darabig a VGA-mat).
    Alacsony fogyasztás ok (persze néhány W-ot talán nyerhetsz egy abszolút Low-end karival, de sajnos már azokon se nagyon van TV-Out).
    Low profile: hát ez nem az, de lehet létezik, bár sajnos kétlem hogy TV-Out-al. A 2 kimenet miatt DVI+HDMI a valószinű.
    "- Képes legyen gyorsítani a HD videókat (nvidia ajánlott, mert lehet hogy linux lesz a vége)" hát ez Ati, úgyhogy erre nem jó.

    Másik lehetőség VGA-kompozit átalakító, ilyen 10e körül már lehet kapni.
    De az azért szerintem elég sok. Plusz nem tudom milyen a képminősége.

Új hozzászólás Aktív témák