Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wlf

    tag

    válasz Carline #656 üzenetére

    Szasztok.

    A touchpadhoz adott eredeti driver finoman szólva is ratyi, a 2 ujjat igénylő funkciók hol működnek, hol nem, a 3 ujjas funkciók meg egyáltalán nem. Próbáljátok meg ezt az újabb drivert.
    Én felraktam, azóta minden gond nélkül megy.

    Más:
    Többen írtok akksi problémákról a 900-as géppel kapcsolatban. A helyzet az, hogy kikapcsolt állapotában valami belső hardver áramellátás alatt marad, és az kb. napi 10-15%-kal csökkenti a kapacitást. Valahol azt olvastam, hogy a biost egy kis NiCD akksi látja el delejjel, ám azt meg a fő akksi tölti folyamatosan. Végül is hihető, bár egy ilyen tervezési hiba elég nagy baklövés az Asustól. Nem beszélve arról, hogy a mai biosok szinte mind flashmemória alapúak...

    Több külföldi fórum végigbogarászása után elmondhatom azt is, hogy az Asus tud a problémáról, csak finoman szólva lesz@rja, illetve madárnak nézi a júzereket, és banális válaszokkal pattintja le a reklamálókat, néhány esetben akksit cserélnek, aztán persze az új is merül. Egyébként én kiveszem az akksit, ha legalább egy napig nem használom a gépet, és akkor nem merül...

    Visszatérve kicsit a biosra, nagyon ajánlott frissíteni legalább a 0704-es verzióra, ebben már átvariálták az akkukisülési táblázatot, elvileg egy fél órát lehet nyerni pluszban. Ezt nem tudom személyes tapasztalattal megerősíteni, nekem már eleve ez volt rajta, csak olvastam erről. A biost innen lehet elhozni.

    Kérdeztetek még olyan progiról, ami percben mutatja a hátralévő akksiidőt. Én találtam egyet, és meglepően jól használható. Egy ausztrál fórumozó legény írta, az akksi feszültség eséséből számítja a hátralévő időt, meglehetősen pontosan. Amikor a windows kis töltöttség miatt hisztizik (20% általában), e progi szerint még 40-50 perc visszavan, és valóban. Többféle gyártmányú és kapacitású akksihoz eleve van benne profil, de lehet a saját akksinkra is készíteni. Nézzétek meg, érdemes.

    Ja, a végére még elmondanám, hogy a 700-as sorozaton népszerű, eeectl nevű progi működik a 900-ason is, ezzel még lehet plusz pár perc akkuidőt spórolni, például downclockolással, egyedi kijelző fényerő használatával vagy a ventillátor szabályozásával. Az elsőt nem használom, nem látom sok értelmét, mivel a procifeszültség elvileg alacsonyabb frekvencián is ugyanaz. Viszont a másik kettő tényleg jó, főleg a ventiszabályzás. Tapasztalataim szerint gyárilag 53-55 foknál kapcsol be, és megy is jó sokáig. Viszont, így a nyári melegben nekem ritkán éri el a 63-65 fokot, így beállítottam annyira. Akkor bekapcsol, megy egy fél percet, aztán annyi. Nekem átlagos netezéssel elkegyeg 160-170 percet.

Új hozzászólás Aktív témák