Hirdetés
-
PROHARDVER!
Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:
Új hozzászólás Aktív témák
-
borix
őstag
válasz Skynet258 #23998 üzenetére
Nem jó azt összehasonlítás, mert egy felsőházas olvasót hoztál ami kifutó modell és 2x drágább a 160eft-os árával.
Nagyobb kijelzővel és jobb akkuidővel is rendelkezik.
Pocketbook Touch Lux 5 sincs egy ligában pl a Kobo Libra 2 olvasóval, kijelzőben a Libra 2 még a Nova Air kijelzőjénél is jobb.[ Szerkesztve ]
-
Skynet258
veterán
Igazából nem hasonlítottam semmit semmivel, csak leírtam, hogy nekem mik voltak/vannak, és egy általános véleményt fogalmaztam meg (ami részben védi az Androidos olvasókat mint olyat, részben az Onyx márka mellett szól). Kobo olvasóm sosem volt, így azt be sem hoztam a képbe, mert arról nem alkotok véleményt, amit nem ismerek. De az Onyx márka részemről ajánlott, így a Leaf 2 sem lehet rossz (szerencsére másoknak van a topikban és részükről is javasolt cucc).
-
borix
őstag
válasz Skynet258 #24004 üzenetére
Azért szeretek külföldi teszteket, fórumokat átnézni mert az ember utána azt kapja amit tudnia kell, és így nagy pofára esésbe negatív tapasztalatba nem fut bele.
(szerencsére másoknak van a topikban és részükről is javasolt cucc).
Ez nekem pl így, nem sokat mondana...Leaf 2 olvasót 2000mAh akkuval szerelték szerencsére, nem úgy mint pl a Tolino epos 3 ami 1200mAh akkut kapott emiatt sokan szidják az akku idejét külföldi fórumokon.
Attól, hogy valaki valamelyik Tolino olvasójával teljes mértékben elégedett, attól még az epos-t elszúrták.
Androidos vonalon árkategóriájában Leaf 2-nek most nem is nagyon van igazán ellenfele a kijelzője és az akkuja miatt...
Az biztos, hogy Androidon nincs kötöttség egy rakás olvasó alkalmazást tesztelhet, ha a gyári nem megfelelő számára.
A megvilágítás egyenletesség terén és akkuidőben főleg kijön, hogy Linux alapon van nála jobb olvasó, ha megfelel az olvasó gyári szoftvere.[ Szerkesztve ]
-
borix
őstag
válasz Cs1csó #24006 üzenetére
Nem ezek alapján szokták nézni, hogy ki hogy használja...
Maradjunk csak a sima hagyományos olvasásnál.
Androidon van nagy szórás, pl függ a letöltött alkalmazástól is.
Leaf 2 szoftver bag-os (majd javítják, ha még eddig nem javították) 25%-os és levett világítás esetén is 25 óra körül teljesített a gyári szoftverével.
Linux-os olvasónál (zárt) alig befolyásolja a világítás levétele marad a 100 óra körül úgy, hogy kisebb 1500mAh az akkuja, az Androidos 2000mAh.
100óra üzemidő óránként 1% körül merülés...
Ezért is írtam, hogy szerencse, hogy Leaf 2 2000mAh-os akkut kapott mert így van miből esni óránként 3-4%-ot. -
Ébri
senior tag
válasz M.Ildiko #24003 üzenetére
Libra 2 már támogat "egyéb" nyelveket is (pl. fel lehet tenni más nyelvekre is szótárakat), a korábbi Aura HD-m nem tett ilyet, a kindle se ami előtte volt, összesen egy könyvem volt, aminél nem működtek az ékezetek, mert valami rejtélyes okból sima latin1-re volt kódolva, a hosszú ő hullámos o-nak, a hosszú u kalapos u-nak. Ehhez kellett Calibre, hogy lecseréljem, de egyébként ilyen gondom nem volt. Magyar autoamta elválasztást most is tettem fel (bár a Calibre-set jobban szeretem, mivel nem szabályalapú, így pontosabb).
Szóval a kezelőfelület nyelve nem hat a könyv nyelvére. Az más kérdés, hogy ha nem akarsz nem magyar kezelőfelületet használni, én általában a magyar kezelőfelületektől akarok megszabadulni, a bennük lévő rendszeres fordítási hibák miatt.
-
hockeyapu
aktív tag
válasz Skynet258 #23998 üzenetére
Nem csak szokta, most is tolja, hogy a Boox a legjobb !
De a többi márkát is figyelem, mert tisztességtelen lenne, ha csak a sajátomat ismerve favorizálnám azt !
El kell ismerni sokat fejlődött a többi márka is , és talán nincs akkora különbség mint mondjuk 2 éve, de az Onyx azért igyekszik a toppon maradni !Onyx Boox Note Air "Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...
-
borix
őstag
válasz hockeyapu #24010 üzenetére
Két éve milyen nagy különbség volt ami a sima könyvolvasást megsínylette?
pl Egy nyomtatott könyv nem egy nagy újdonság, mégis sokak számára máig megfelel.Az emberek nagy részének a 6-7"-os könyvolvasó megfelel. (valószínű, hogy az árazásuk miatt főleg)
Nem lehet, hogy az Onyx elment pl egy öszvér irányába ami egy szűkebb réteget érint? (rajz, jegyzet, pdf olvasás)
Nem egy sima könyvolvasó, de nem is táblagép...[ Szerkesztve ]
-
-
BoB
veterán
"Az emberek nagy részének a 6-7"-os könyvolvasó megfelel"
Az emberek nagy része nem is használt még nagyobb olvasót.
Lásd telefonban is a 3,5 inch a tökéletes méret ugye, ezt is hajtotta minden ájfonos egész addig amíg nem lett egy nagyobb ájfonja.
You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.
-
consono
nagyúr
Amúgy igen, valahol 3.5, 3.7, max 4" telefonnál a tökéletes méret. Csak ugye ma már a legkevesebbet telefonként, telefonálásra használunk egy telefont... Nekem most is kicsi telefonom van, meg mellé egy tablet Amit nagyon kell, kicsi képernyőn is meg lehet nézni és még zsebre is tudom vágni
Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...
-
consono
nagyúr
válasz Arolotifar #24018 üzenetére
Jaja, ez a szép az egészben Én nem bírtam megszokni a nagy telót, bajban is vagyok mostanában...
Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...
-
BoB
veterán
A lényeg az hogy az emberek többsége vesz valamit, majd mindenhol szétkürtöli hogy az a tökéletes választás volt számára annak ellenére, hogy zéró tapasztalata van a többi készülékkel. De azért tudja hogy jobb.
Nekem is megfelel a 6-os olvasó ha nincs más, viszont ha van nagyobb, azt használom.
You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.
-
BoB
veterán
-
csendes
őstag
válasz hockeyapu #24010 üzenetére
Ez nekem kb. olyan, hogy a 42-es cipő a legjobb.
PB TL-t azért vettem, mert milyen jó, hogy nyílt forráskódú és lehet rá bármilyen Linux alkalmazást telepíteni. A gyakorlatban a KOReader-t, Cool Reader-t és néhány játékot lehet rá telepíteni (mást nem), ami nem rossz dolog, de a gyakorlatban az olvasáshoz nem kellenek. Az előre telepített szótárak viszonylag kevés szót tartalmaznak. A fizikai gomb jó, hogy van, mert egyébként az érintőképernyő elég pontatlan. A kijelző és a világítás rendben van. A menü magyar fordítása - ahogy írták is - zavaróan gyatra, ezért angolul használom. Egy esetben fordult elő, hogy az új firmware-rel eltűnt néhány ikon, de viszonylag egyszerűen lehetett a korábbit feltenni és gyorsan javították is.
Kindle PW4-et olcsón láttam a HW-n, végülis megérte, mert az Amazon-ról sok ingyenes könyv is letölthető, amit más olvasóval nem érnék el, elég gyors, jó az érintőkijelző, calibre-vel tökéletesen megoldható minden formátum konvertálása és átvitele az olvasóra.
Az androidos olvasó app-ok közül elég sokat kipróbáltam telefonon, az tényleg előny, hogy a Google Play Books és az Amazon is elérhető rajta, bár vásárolni nem lehet az utóbbin. Az Apple Books egyetlen dolog ami hiányzik androidon, onnan is lehet viszonylag sok ingyenes könyvet letölteni. Viszont egy androidos olvasó drága, folyamatosan frissül a szoftver, ha az ember nem figyel, akkor jönnek a reklámok, jegyzetelni nem akarok.
Ezzel csak annyit akartam írni, hogy nem véletlen, hogy a Kindle magasan piacvezető, mögötte a Kobo és főleg Európában a Pocketbook, Amerikában a Nook.
Az androidos e-ink piacon azért ár-értékben a Boyue Likebook/Meebook is erős, például: 7.8":[link], 6": [link]
És azoknak, akik szeretnek új dolgokat kipróbálni, ott vannak az új, még nem egészen kiforrott technológiák, mint a Kaleido-nál sokkal jobb felbontást és szebb színeket ígérő, de még lassú Gallery 3 [link], ahol már ajánlatként ott van az androidos Bigme Galy [link], a Linux-os Posketbook Viva [link], de lesz hamarosan ilyen kijelzőt használó Onyx Boox, iFlyTek, iReader, Readmoo és AOC is: [link]
És felbukkanrak nem e-ink alapú megoldások, mint a SiPix [link], vagy a DES slurry [link] (Reinkstone R1, TopJoy), amik sokat ígértek, de eddig nem sok lett belőle.
Az NXTPAPER [link] pedig - amennyire tudni lehet - egy LCD alapú transzflektív kijelző, kékszűrővel, kifejezetten olvasásra, a legfrissebb kiadásban már Android 12-vel [link]Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.
-
Ébri
senior tag
A nagyobb nehezebb is, drágább is, könyvolvasónál biztos az a legjobb, ha minél nagyobb? Mikor legutóbb vásároltam, 7-8" közül is inkább a 7-t választottam, 8-t már túl nagynak éreztem. Szóval messze nem egyértelmű a nagyobb = jobb itt.
Android is súly és ártöbblettel jár, szóval ez is egy választás.
Szóval szerintem ez azért bonyolultabb.
-
Cs1csó
félisten
Ez is egy örök kérdés 6, 7, 8? Hiszen a betűméretet kb. korlátlan mértékben lehet állítani - növelni, csökkenteni - igaz minél nagyobbak a betűk annál többet kell lapozni bár ez szerintem érintőképernyőnél nem nagy gond. Nekem a PocketBook Touch Lux 5 esetén nem is kell lapozó "mozdulatot" csinálni elég ha a képernyő adott területére koppintok finoman. Bár én úgy érzem ennél a 6"-nál azért egy 1-2"-al nagyobbat szívesen kipróbálnék, a puding próbája az evés, lehet nem fog tetszeni a nagyobb méret és nagyobb súly vagy épp hogy nem fog zavarni. Olvastam már nagyobb méretű könyveket és igazán nem volt gondom vele kérdés egy e-könyv olvasónál ez hogy jönne le.
-
Arolotifar
őstag
-
borix
őstag
válasz Cs1csó #24025 üzenetére
Legyen példa mondjuk a nyomtatott könyv kiosztása.
Egy 6"-os olvasó kijelzője álló helyzetben sok nyomtatott könyvel egyező, ha az olvasónál a margó a kijelző széléig be van állítva.
Az a gond, ha nagyjából meghagyom a nyomtatott könyv szöveg kiosztását, nekem az olvasón a betűk úgy már kicsik, mert az olvasón vagy kisebbek lesznek a betűk a könyvnél vagy nagyobbak.
Nem szeretek álló helyzetben olvasni kis betűket, vagy álló helyzetben a betűket nagyobbra állítva rövid sorokat.
Az olvasót elfordítva, nagyobb betű méretnél is nagyjából megmarad a szövegkiosztás szöveg elválasztással.
Egy 8-9"-os olvasót álló helyzetben lesz olyan mint egy 6"-os elfordítva csak több sort tölt be.[ Szerkesztve ]
-
Bozek
nagyúr
De nem azért lett nagyobb ájfónja, mert neki az kellett, hanem mert úgy gondolták, hogy mindenkinek nagyobb kell, így ráerőltették azokra is, akiknek nem. De ha amúgy is mindenkinek a nagy kell, miért adják ki az SE-t és a mini változatokat?
Egyébként meg kinek mi. Nekem a praktikusság, ezért van Xperia 5-öm (bár már ez is nagyobb, mint a korábbi Compact-ok), 6"-os olvasóm és a 13,3"-os laptopom (ami egy 11,6"-osnak szánt tokban elfér a szűk kávák miatt).
-
Cs1csó
félisten
Nyilván - a PocketBook Touch Lux 5-nél is - teljes kijelzőn szöveg van és nincs margó max alul felül van némi hely.
Elforgatva is érdekes lehet bár úgy nem próbáltam még az is kérdés mennyire esik kézre. Amúgy a legjobb pont az, hogy legyen több alternatíva - ahogy itt mások is írták már - mind méretben mind oprendszerben és egyéb kiegészítő funkciókban. -
Cs1csó
félisten
A tok az ALAP, nem is szabad szerintem nélküle használni. Ami nekem van elég erős ahhoz és kinyúlik annyira a széleken hogy a sarkoknál védje és persze a mágneses kemény fedlap és hátlap is biztos tompítana egy leesésnél.
(olyan eszköz ez is mint egy okostelefon, amire minimum egy szilikon tok ajánlott)[ Szerkesztve ]
-
BMizutani
tag
-
borix
őstag
válasz BMizutani #24033 üzenetére
Az ilyen dolgok megmaradnak elméleti szinten!
A valóság az, hogy pl Kobo Libra 2 90-100k-ról beesett 70k-ra egyből csere érett lett a régi, addig valahogy nem érezték az emberek, hogy váltani kellene rá.
Megnéznénk az eladásokat biztos, hogy az olcsóbb 6-7"-os olvasók fogynak magasan legjobban.
Valószínű, hogy otthoni olvasásra pedig tömegesen nem vettek 2-3x annyiért nagyobbat az emberek...
Ugyan így ha vesz valaki egy 8-9"-os olvasó, a vonaton is valószínű majd azt használja és tömegesen nem vettek a vonatozás miatt még egy kisebbet is. -
szkaroly
senior tag
válasz BMizutani #24033 üzenetére
Nekem például otthon is a kis méret számít, mivel pont ez az egyik ok amiért 6-os e-könyv olvasót vettem. A manapság kiadott könyvek sokszor ok nélkül nagyon nehezek és vastagok. Elég csak megnézni egy kiadást a 80-as évekből és egy jelenlegit. Aki idősebb az tudja miről beszélek. Persze erre a kiadók azt mondanák az újabb tartósabb, ami persze igaz, de aki igazán vigyáz a könyvére annak a puhakötésű is sokáig bírja. Én speciel nagyon nem szeretem ezeket a súlyemelőknek való mostani kiadásokat.
[ Szerkesztve ]
Poco F6
-
Vasti74
aktív tag
válasz szkaroly #24035 üzenetére
A könyvekkel kapcsolatban igazad van: itt a polcomon kb. 10 új Stephen King, amik akkorák, hogy szerintem el sem bírtam volna könyvként kényelmesen olvasni.
De a polcon szépek... :-)Olvasóból 6" után én 6,8"-ra váltottam, mert már eleget hozott képméretben, de még elég kicsi. Bár már éppen nem "zseb" méret ez sem... A nagyobbakat meg eleve elvetettem pár perc nézegetés után, mert azok már túl nagy méretű kütyük.
[ Szerkesztve ]
-
hockeyapu
aktív tag
Muszáj vagyok hozzászólni a mérethez ! [link]
Bocsi az érzékenyebb lelkületűektől !Onyx Boox Note Air "Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...
-
cog777
senior tag
Keresek ebook-ot 6"-nal nagyobb meretut, de elsosorban szakmai (programozassal) kapcsolatos konyvek olvasasara. Fontos lenne hogy a store-bol tudjak vasarolni es ne kelljen hegeszteni pdf-eket ra, amelyek nem tordelodnek.
Masik ebook-ot anyosnak keresem, ahol a magyar nyelvu tartalom a fontos.
Elore is koszi a tanacsokat.HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11
-
válasz cog777 #24039 üzenetére
Első opcióhoz a Kindle a legjobb, mert amit amazonon megveszel (ebook-ot), azt közvetlenül tudod szinkronizálni az olvasóra.
Kindle ami nagyobb 6 colnál:
Kindle Oasis 7 col
Kindle Paperwhite 6.8 col (5. legújabb verzió)
Kindle Scribe 10.2 colAmúgy a 7 col szerintem kicsit az ilyen könyvek olvasásához, így a Scribe-ot venném.
Második opció: nehéz, mert amazonon nagyon korlátozott a magyar nyelvű tartalom. Kobónak van még webstore-ja, ott is van magyar nyelvű kínálat, de az még kevesebb. Bárhol máshol veszel magyar nyelvű könyvet, majd kézzel kell rámásolni az olvasóra. A magyar nem világnyelv, és nagyon kicsit piacot jelent, még az is csoda, hogy van egyáltalán magyar nyelvű ebook választék.
[ Szerkesztve ]
Pénztárca bemutatók: https://www.youtube.com/playlist?list=PLYQxd5Rbby46cPtVVMQodEGZuxZm7csIo
-
consono
nagyúr
A Dibook rá tudja küldeni közvetlenül Kindle-re is a könyvet, ha a profilod alatt megadod a Kindle-s email címedet, én gyakran így használtam. Ha meg "máshonnan" van a könyv, csak egy email és már az olvasón is van. Szóval talán az anyósnak is a Kindle a legjobb megoldás. Bár ez a küldés, szinkronizálás majdnem minden olvasóval megvalósítható...
Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...
-
redingitell
senior tag
Sziasztok! Pocketbook touch lux 5- re telepítettem a KOreadert. Rendben működik. A kérdésem: beállítható, hogy ez legyen az alapméretezett olvasó? Mert jelenleg kikapcsolás után, ha újból bekapcsolom a készüléket, akkor a saját olvasó progija indul el.
-
Bozek
nagyúr
válasz redingitell #24043 üzenetére
Mindent átmásoltál? Érdekes, nálam ha a KOReader-ben olvastam és úgy kapcsoltam ki, akkor bekapcoslás után az jön be ismét. PocketBook Touch HD 3.
-
consono
nagyúr
válasz redingitell #24043 üzenetére
HA el nem felejtem megnézem, mikor hazaérek, én megcsináltam, hogy a gyári könyvtár app is koreaderrel nyissa meg a könyveket. Azt hiszem csak egy file-t kell módosítani, extensions.cfg, vagy mi, de nem akarok hülyeséget mondani...
[ Szerkesztve ]
Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...
-
-
consono
nagyúr
válasz Oldman2 #24046 üzenetére
Én nem lépek ki, csak vissza a kezdőképernyőre Jobban szeretem a PocketBook saját könyvtár appját, mint amit a Koreader mutat. De olvasni meg azzal szeretek..
Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...
-
BMizutani
tag
válasz redingitell #24043 üzenetére
Üdv. KoReader fogaskerék, készülékbeállítások, fájlkiterjesztés hozzárendelések .
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Tiltott témák:
● E-book illegális beszerzése
● Amazon Kindle jailbreak
● Saját olvasó eladásra kínálása
- Milyen TV-t vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Canon MILC: EOS R és M topik
- Milyen videókártyát?
- Path of Exile (ARPG)
- Anime filmek és sorozatok
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Ukrajnai háború
- Dübörögnek a Black Friday akciók
- További aktív témák...
- Apple ipad 10.gen 64gb wifi + Magic keyboard folio
- Apple iPad Pro 12,9 hüvelykes (2021-es, 5. generációs) Wi-Fi + Cellular, 256 GB-os, Space Gray
- Apple iPad 5 Gen Wi-Fi+Cellular 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPad (2017) Wifi + 4G 32GB, Megkímélt Kártyafüggetlen, Töltővel, 1 Év Garanciával!
- iPad Pro 12,9 M1 256GB wifi+ cellular 12 hónap szavatosság számla
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest