- Azonnali notebookos kérdések órája
- Milyen RAM-ot vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen egeret válasszak?
- Ez lenne a népkártya? Teszten a GeForce RTX 5060 Ti 16 GB
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- 16 GB RAM 2025-ben? 🤨 – Ma már tényleg kevés lehet!
- Dell notebook topic
Aktív témák
-
erdoke
titán
Elvileg ez ugyanaz a médiakód, ami a régebbi TDK 8X -R lemezeken van. Most kapok majd a havertól egy tucatnyit, és megnézem. Van mellé TDK TTG02 is, össze lehet hasonlítani. Az MCC02 RG20 médiakódú Ridisc és Verbatim összehasonlítása alapján nem várható nagy különbség, inkább a Ridisc minősége jobban hullámzik.
-
james008bond
őstag
-
erdoke
titán
-
fokukac
nagyúr
ezért : Bővebben: link
egyébként fw-frissítéssel próbálkoztatok? -
takij
tag
Szeva .
Én most vettem+-os Arita 8x os lemezt R3-as .Eggyet már irtam belőle .
Simán viszi a 4163b LG 8x.
Az enyém médiakodja
00000000 08 02 00 00 A1 0F 02 00 00 03 00 00 00 26 05 3F .............&.?
00000010 00 00 00 00 00 00 03 52 49 54 45 4B 00 00 00 52 .......RITEK...R
00000020 30 33 02 38 23 54 37 09 00 3C 65 00 A0 5F 14 14 03.8#T7..<e.._..
00000030 0A 0A 0A 0A 01 19 1B 0B 0B 0E 0F 01 00 00 00 00 ................
hali. -
neduddki
nagyúr
HI!
Trax-os feliratu R03-as volt az elso ojjanlemezem amire a +-os lemzekkel ordog-szenteltviz viszomban levo panaE60-as ropdosve olvasott:- )))
Akkoriban mikor enenk orulten nehanyan igen fanyalogav kozoltek hogy minek ez??? /bitstep/ es mosd nezd meg oket a legnagyobb fogyasztoi ennek:- ))))
udv
neduddki -
erdoke
titán
-
attilam
őstag
Ja még egy megjegyzés (bocs, de már nem tudok MOD-olni):
Az újságos DVD PTP technológiát használ, tehát ezért ugrik vissza a sebesség a rétegváltásnál.
A DVD filmeknél, és a DVD+R9-nél is OTP technológiát használnak. Ennek előnye, hogy a rétegváltásnál nem esik vissza a sebesség, tehát az asztali lejátszók kevésbé érzékenyek rá. -
attilam
őstag
A kétrétegű lemezeknél a második réteg különböző módon kerülhet a lemezekre:
A második réteg lehet PTP (parallel track path - párhuzamos adatsáv) kialakítású, amikor mindkét sáv párhuzamosan fut, vagy lehet OTP (opposite track path - ellentétes adatsáv) kialakítású, amikor a második adatsáv egy ellentétes spirálban fut. Ebben az esetben az olvasófej az első réteget bentről kifelé kezdi olvasni, a másodikat pedig kívülről befelé.
Mivel a lemez állandó szögsebességgel pörög, ezért a lemez belső oldalán az olvasás lassabb és ez fokozatosan növekszik a lemez külső feléhez haladva. Így PTP vagy OTP technológiát használva más-más lesz az olvasási grafikon.
[Szerkesztve] -
attilam
őstag
Nos a 20 PI is 0.24 PO elég jónak mondható. Persze a Princo meg a Sky már messze kilóg a sorból (a 800 meg a 8000 PI is már nagyon gyenge eredmény, PO-tól függetlenül). A TDK 120-a még elfogadható. Ami fontos még, hogy a PO Failures érték 0 legyen.
Amúgy a kapott pontszám alapján te is eltudod dönteni, hogy milyen a lemez, de azért ezt sem kell mindig készpénznek venni.
Ja és itt egy link, hátha segít valamit: Bővebben: link Itt van egy két teszt, + leírás is a Disc Quality Test-hez.
Ja és ne feledd: Minden író mást mér!
[Szerkesztve] -
erdoke
titán
Igen, ez az a progi, de szedd le a legújabbat, mert a Nero régit tesz fel.
Minőség tesztet csak a támogatott írókkal lehet csinálni, Pioneer egyelőre csak registry hackkel megy, de nem is éri meg trükközni, komolytalan eredményeket ad. A Transfer Rate Test mellett a DVDInfo Pro-val csinálj esetleg PI/PO tesztet, de két különböző olvasóval az előbbi is elég informatív. -
PPeter
addikt
''Bitek ott vannak ezen is,azon is''
A fizikai dekódolást követően valóban biteket kapunk. De azt megelőzően egy olyan optikai jelsort kell leolvasnunk, ami állatira nem úgy néz ki, mint azt sokan képzelik. Sokan úgy gondolják hogy a felhasználói adatok bitjei kis csücskökként követik egymást a lemezen, tehát a lemezre égetett optikai jelsor egyenesen megfeleltethető a felhasználói adat bináris számsorának. De sajna nem így néz ki - akkor egy bájtot sem lehetne leolvasni a CD-ről és a DVD-ről. Az optikai jelsorozat nagyon bonyolult modulációval (a fizikai dekóldolást lehetővé tevő plusz adatokkal) és hosszú adatszakaszokat átevelő adatátszövéssel (összekeveréssel) kerül a lemezre, hogy a logikailag egymást követő bitek a lemezen véletlenül se kövessék egymást fizikailag. Így egy-egy kisebb logikai egység (szektor) nem egy ponton helyezkedik el a lemezen, hanem minél nagyobb ív mentén kerül szétszórásra, más szektorok anyagával összekeverve, hogy egy fizikai sérülés ne egy komplett szektort tegyen javíthatatlanul tönkre, hanem inkább több szektorban okozzon kismértékű, azaz a hibajavítő adatoknak köszönhetően korrigálható sérülést. Namármost a modulált, összekevert, kiegészítő anyaggal felturbózott optikai jelsor (ami gyakorlatilag sima és púpos területek egymást követő mintázata) sokkal jobban ''néz ki'', könnyebben követhető, dekódolható a gyárilag préselt lemezeken, mint a CD/DVD-íróval írt lemezek fizikai adatmintázata, amely kevésbé szabályos, ezlrt nagyobb odafigyelést (legtöbbször lassabb olvasási sebességet) kíván. Ezért a legtöbb olvasó egység más olvasási stratégiával dolgozik a gyári és az írott lemezeken. -
-
erdoke
titán
Lehet, bár a leggagyibb nem DVD-ROM-ra épülő játékosok kivételével nem hardveres a probléma, tehát fizikálisan tudná olvasni. Ha nincs DVD-ROM-nak átállítva a book-type-ja, az sok olvasóban hazavágja a lejátszást. Talán az NEC nem állítja át default, de nem emlékszek pontosan.
-
PPeter
addikt
A Princonak régebben, a DVD-R korszak kezdetén valóban voltak OEM partnerei, akik megvették - az akkor még jó minőségű - Princo lemezeket és más márkanevek alatt forgalmazták. Aztán a Princo nem fizetett semmilyen gyártói licence díjat a DVD Forumnak, meg a gyártás jogait birtokló cégcsoportoknak, így egy idő után kegyvesztett gyártó lett. Na ekkor - minden mindeg alapon - elkezdték ontani magukból az olcsó szart, dömpingáron, és minőségi ellenőrzésüket gyakorlatilag kikapcsolták. Két-három éve egyetlen normális márkanév alatt sem találsz már Princo lemezt.
Aktív témák
- Apple Pencil 2.gen, Új, Dobozával 12 hónap garanciával
- Akció! Windows 10 pro OEM licenc kulcs 64/32 bit activation key licensz, liszensz,kulcs
- AKCIÓ! Sapphire Nitro+ RX 6800 XT 16GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! HP EliteBook 850 G2 - i5-5GEN I 8GB I 256GB SSD I 15,6" FULL HD I Cam I W10 I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest