Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheVeryGuest

    senior tag

    válasz Agyzuzo #106 üzenetére

    Nekem a képminőség nem tűnt olyan rossznak a ''The Abyss''-nél. Tény hogy elég hosszú a film és nagyon sok olyan jelenet van, ami az MPEG-et alaposan próbára teszi. Pl. a vízalatti jelenetek, ahol a kék színnek kell(ene) zilliónyi árnyalatát megjeleníteni. Egy cimborám csinált még belőle annak idején DivX-et, ő mondta, hogy nézhetetlenek lettek a kérdéses jelenetek, kockásodás, poszteresedés.

    Nekem bejött a Shawsank Redemption hangja, bár tény, hogy nálam a pici hangszórókon nem érződik annyira az irány, viszont szép teltnek éreztem a zenét, ami szerintem ennél a hangszerelésnél, és ennél filmnél sokkal fontosabb.
    Ha számítógéppel dekódoltatod az AC-3-at könnyű kijavítani az ilyen hibákat, csak szerkesztessz egy picit a transzkódermátrixon. ;]

    Szerintem egy igazi gyűjtő mindig talál valamit, amit ő másképp csinálna, én például szívesen csinálnék a Hunt for the Red October-hez, meg a csak angol nyelvű kiadványaimhoz (Leon, The Professional; StarGate; Se7en;...) saját feliratot, és ha lesz kétrétegű DVD valszeg csinálni is fogok. Magyar menüvel is szívesen babrálnék, de hát nincs egy olyan program sem, ami kész GOP-ot visssza tud fejteni (vagy lehet, hogy van a stúdió célú authoring SW-ek közt $300.000-ért). De ettől olcsóbb megtanulni angolul, onnantól végnélkül lehet fikázni a feliratozókat. :o

    “Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

Új hozzászólás Aktív témák