Hirdetés
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- TCL LCD és LED TV-k
- SONY LCD és LED TV-k
- Milyen videókártyát?
- A Cherry többé nem gyárt kapcsolókat
- Kihúzhatja a gyufát a PC-s gyártóknál az érkező új Xbox
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Rémisztő árakkal szembesülnek a notebookgyártók az új mobil platformoknál
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kernel
nagyúr
válasz
amargo
#14400
üzenetére
Állítólag az sem mindegy, hogy melyik tornyot veszi. Nem mindegyik adó vételkörzetében jelentkezik ez a villogás. Esetleg a térerő is befolyásolja. Egyébként más ALi-chipes vevőnél is láttam már.
Mindenesetre, régebben az Alcor-fórumon valami firmware frissítésről volt szó, ezzel a hibával kapcsolatban, ha jól emlékszem.
-
Kernel
nagyúr
válasz
amargo
#14375
üzenetére
A tömörítés inkább az SD kereskedelmi adóknál szokott látszani, mert azt túl alacsony sávszélen nyomják, de a közszolgálatit nem.
Ami előfordulhat például, hogy a kimenet 576 vagy 480 sorosra van állítva, azt át kell tenni 1080p 50 Hz-re. Akkor is, ha HD-ready: [link]
SCART használata esetén ez mindegy, csak 25 vagy 50 Hz legyen beállítva, mert akkor lesz PAL szabványú az analóg kimenet, ami megegyezik a bejövő adással. Egyébként NTSC-re vált, ami nem kell nekünk, mert 480 sorra csökkentené a felbontást.
-
Kernel
nagyúr
válasz
amargo
#14370
üzenetére
Nem tudom, mit értesz szörnyű képen, mert azért annyira rossz nem lehet, főleg jobbfajta műsoranyag esetén.
Inkább az szokott lenni, hogy például az SD RTL Klub, ami lapostévén nem az igazi (vagy lehetőleg távolabbról kell nézni, hogy jobbnak tűnjön), ugyanaz képcsövesen, SCART-RGB csatlakozással tökéletesen nézhető, sőt még élethűbb is.
De lehet, nálad valami más gond van.
-
azbest
félisten
válasz
amargo
#13552
üzenetére
Ha a MindigTv dvbt adás vételéről van szó:
A tunerek egyike sem segíti az mpeg4 képanyag dekódolását, ha erre gondoltál. Tehát a processzornak kell dolgoznia a lejátszással. A számítógépes tunereknél csak a szoftveren múlik, hogy képes-e lejátszani a magyarországi mpeg4-es adást. Az asztali készülékeknél okoz problémát ha csak mpeg2-őt támogat. Ilyen usb csatlakozós dvb-t tunereket külföldről 1500 forinttól lehet rendelni, itthoni boltból 5000 ft körül indulnak.Az 1.8GHz -es pentium m processzor talán elboldogul az SD adással, de teljes bizonyossággal nem merem állítani. Egy asztali pentium4 celeron 2.4GHz-es gépen már elment az SD adás, amikor próbáltam.
Szerk: Ha a Kernel által mutatott példán megy az SD, akkor valószínűleg nálad is.A szabadon fogható mindigtv csatornák közül az M1, M2, Dunatv csatornák HD minőségben jönnek, amihez biztosan kevés / túl lassú az a gép. Az SD adók Duna World, tv2, rtl klub, euronews talán már elmennek vele.
-
Új hozzászólás Aktív témák
- Linux haladóknak
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- iPhone topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- CADA, Polymobil, és más építőkockák
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Autós topik
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- További aktív témák...
- Iphone 16 PRO 256GB Titanium BLACK - Garanciás - Akku: 94%
- Esport Gaming PC (Intel i5-9400F, 32GB RAM, RTX 2060, 500GB SSD) Eredeti Windows11 Pro
- Gamer PC - AMD RYZEN 7 7800X3D/RTX 5070 Ti 16GB/32GB RAM/1TB NVMe/850W
- MSI GeForce RTX 4080 SUPRIM X 16GB - Garancia
- SONY FA-WRC1M Vezeték nélküli rádiós vezérlő
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Honor Pad X8 / 4/64GB / Wi-Fi / 12 Hó Garancia
- KARÁCSONYI BOMBA AKCIÓK! PSN, STEAM, UBISOFT CONNECT, EA APP, XBOX EREDETI KULCSOK 100% GARANCIA
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Vállalom Xiaomi Okoskamerák szoftveres javíttását
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
wassermann

