Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kutyuska

    aktív tag

    válasz part_wish #2846 üzenetére

    Üdvözlünk part_wish ebben a topicban! :C
    Mindig hálásak vagyunk az első kézből származó információkért. :R

    " Babra munka, de megéri! "

  • PikkPukk

    csendes tag

    válasz part_wish #2846 üzenetére

    a 12 éves "hűségszerződés" hosszútávú szerződésekre törekszik, de nem igaz, hogy egyedül ilyen konstrukciót ajánlott volna.
    Milyet ajánlott még? A tvcsatornák elsődleges indoknak ezt hozták fel, amikor visszaléptek...
    Másodlagos indok az nem pontosan úgy fogalmazódott meg, hogy "alacsony a térerő", hanem valahogy úgy, hogy az "AH nem is tudja, kinek fog sugározni". Én erre azt mondanám, hogy ilyen térerővel és ilyen kevés adóval senkinek...
    Persze nem csak az AH a ludas a kialakult helyzetben. Ott van még az NHH és a sok idióta politikus által kiagyalt, a digitális átálláshoz kapcsolódó törvények/szabályok is... Mindegy, megy megint az egymásra mutogatás, végeredményben közös erővel sikerült taccsra tenniük a DVB-T sugárzást.
    Nem pontosan arra gondoltam, hogy közvetlenül az AH-nak az érdeke megakadályozni, hogy sok-sok ingyenesen fogható digitális csatorna jelenjen meg az éterben. Állhatnak a háttérben sokkal nagyobb cégek/érdekek/pénzek is...
    Arra meg senki ne számítson, hogy majd 3-4 év múlva, egyik napról a másikra átáll mindenki analóg vételről digitálisra. Ahhoz, hogy az előre kiírt időpontban leálljon az analóg sugárzás, ahhoz már tavaly 8-10 csatornával el kellett volna indulnia a DVB-T-nek... Ha nincs digitális adás, akkor se a kereskedőknek, se a vevőknek nem igazán érdeke, hogy ilyen (többnyire drágább) tévéket vegyenek, set-top-box -okról meg már nem is beszélve... Emlékszem tavaly olimpia idején mekkora volt a láz, sokan rohantak el venni legalább egy DVB-T tunert (tehetősebbek meg DVB-T/MPEG4 HD tévét vettek). Mostanában gondolom senkit sem izgat a dolog...

  • wassermann

    Topikgazda

    válasz part_wish #2888 üzenetére

    Bízzunk abban, hogy a teljes digitálisra váltásig elterjednek a DVB-T képes cuccok, lesz csatorna választék és térerő is Budapesten! : )

  • PikkPukk

    csendes tag

    válasz part_wish #2888 üzenetére

    "talán a tender és a frekvenciaterv is tetőantennás vételre lett megalkotva és kiírva"
    Ezt hívják szűklátókörűségnek... Érdemes (lett) volna inkább felmérni a teljes/valós igényeket és nem megint fentről vakon eldönteni, hogy mire is van igénye az embereknek...
    "cél: 8-10 FTA közszolgálati és kereskedelmi csatorna"
    Már ha lesz annyi jelentkező... (volt, de sikerült elüldözni)
    "meg kell teremteni a bázist (többszázezer felhasználót) ahhoz, hogy fel lehessen építeni később rajta a pay-tv szolgáltatást"
    Ezzel egyet értünk, de akkor miért is nem indul meg ez a része a dolognak?

    Mindegy, én azoknak a táborához tartozom (és szerintem nem is olyan kicsi ez a tábor), aki örülne annak, ha a - mindig magánál lévő - laptopján (egy DVB-T tunerrel) akárhol tudna nézni 30-40 csatornát (ha meg tv közelében vagyok, rádugnám HDMI-re). Még fizetnék is érte (ellentétben a gagyi minőségű DVB-H-val)...
    A különbséget az AH és az én koncepcióm között talán úgy tudnám szemléltetni, hogy "otthoni vezetékes telefon" vs. "mobiltelefon". Ti mire szavaznátok? :U
    Egyébként meg technikailag ez hasonló lenne, mint a már kiépített mobiltelefon adóhálózat: sok kisebb, párhuzamosan, azonos frekvencián működő adó. Mint ahogy tavaly nyáron az olimpia alatt is működött a DVB-T (kb. 4 adótorony ment Bp. területén és egész jó is volt a lefedettség)...

    [ Szerkesztve ]

  • zhagyma

    őstag

    válasz part_wish #2920 üzenetére

    Köszi a kiegészítő információkat. Természetesen nem lehetek tisztában az adott piaci szegmens pénzáramlási viszonyaival, amely a szerződéses kapcsolatok és a törvényi szabályozás következménye, mivel nem tekintettem át mélyrehatóan ezeket. Enélkül nyilván csak feltételezésekbe lehet bocsátkozni, de pontos számokat nem lehet mondani. Gondolom az AH készített üzleti tervet akár a legrosszabb esetet is figyelembe véve. Ha ez nem mutatna értékelhető nyereséget, valószínűleg nem is pályázott volna. :)

    Minden esetre az azért megállapítható, hogy az RTL KLUB és a következőkben a TV2 csatlakozása a platformhoz a DVB-T népszerűségét növeli, amely az AH alapvető érdeke. Remélhetőleg a köztévével is sikerül megalkudni. :)

    Többször említetted, hogy a statisztikus multiplexelés bevezetésének szerződéses akadályai (statikus bitsream sebesség alapú díjfizetés) vannak. Jelenleg azért van még tartalék a muxokon és a vbr MPEG kódolás szebb képet eredményezne a statikusnak megfelelő "eredő bitsebesség" mellett. Átmenetileg nem lehetne a "statikus díjakat" "eredő bitsebesség" díjakra változtatni? Ha egyszer megtelik a mux, akkor úgyis ez lesz a megoldás.

    [ Szerkesztve ]

  • PikkPukk

    csendes tag

    válasz part_wish #2920 üzenetére

    Csak ez az eset kb. olyan, mint mikor a 4-es metró alagútjának fúrása közben leállt a cég (Bamaco ?), és azt mondta, hogy csak akkor folytatja a fúrást, ha kap még pár milliárdot az előre szerződésben foglalt összegen felül...
    Talán az AH ajánlotta a csatornáknak, hogy próbálják meg lealkudni az ORTT-nél a díjakat, amiből ki tudják fizetni az AH-t. Az ORTT meg belement, mert neki ez semmibe sem került (az adófizetők pénze ugyebár ingyen van)...
    Remélem amúgy nem 12 évre szól ez a díjcsökkentés, hanem csak arra az időszakra, ameddig párhuzamosan megy az analóg és a digi. Mert ez így volna ésszerű (fair), bár mint tudjuk a politikában pont ezek a dolgok hiányoznak... ;]
    Meg az még a kérdés, hogy a Duna TV mit szól ehhez az egész akcióhoz...

    G0DL:
    Nálam az egyik tévébe csak egy V botantenna van beledugva, azzal fogom az analóg adásokat. És minden nap át kell állítanom az antennát, mert folyamatosan változik a térerő. És nem tudom mindhárom csatornát egyszerre jó minőségben fogni ugyanazzal az antennabeállítással. Szóval a változó térerő nem csak a DVB-T-re vonatkozik.
    Egyébként ugyanazon a helyen (mint ahol most az analóg adásokat fogom) képtelen vagyok (lennék) befogni a digit, mert annyira alacsony a jelerősség.

    Szóval most hiába lesz egy picivel nagyobb csatorna kínálat, ameddig nincs rendes, stabil térerő hozzá, nem sokat ér. :(

Új hozzászólás Aktív témák