Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nrc

    tag

    válasz Core2duo6600 #2756 üzenetére

    A számítógépekhez való tuner-ben nincs különbség mpeg2 és mpeg4 esetén, csak a szoftveren múlik, hogy tudod-e nézni az mpeg4/h.264 adókat.

    Ahhoz, hogy általános programot tudj használni az kell, hogy a tunernek BDA kompatibilis driver-e legyen. Ez viszont általában így van főleg, hogy az MCE is egy általános dvb-t program.

    Szóval a tuner alkalmas az mpeg4-re a szoftver az ami nem az.

    Na igen, sajnos elkerülte a figyelmemet, hogy Vista alatt próbálkozol.

    Azon a Dvbviewer régebbi verziója nem megy. Legalábbis más tapasztalatai is ebbe az irányba mutattak (nekem nincs Vista-m, nem tudom kipróbálni).

    Amivel talán érdemes lehet még próbálkozni az a a dvbviewer 3.9.4 változata ami a legújabb jelenleg. Ami dvbviewer 4 néven van fent net-en azt ne is próbáld, mert ilyen változat hivatalosan nincs, az valószínű fertőzött.

    Sajnos vannak fent fertőzött példányok is a neten még a hivatalosan létező 3.9.4-es verzióból is, de lehet találni tisztát ebből is.

    De ha már a Dvbviewer ilyen macerás, akkor előbb próbáld ki inkább a Dvbdream-et. Ez ingyenes, a saját weboldaláról is letölthető.

    Ezzel szintén sok külső codec használható, viszont nekem annyi gondom volt vele, hogy nem tudott frekvenciát váltani. Ez azt jelenti, hogy mielőtt elindítod a DvbDream-et az MCE-vel kell kiválasztani pl. a DunaHD adót, majd kilépés után lehet a DvbDream-et indítani és úgy kell rákeresni a csatornákra. Így már az azonos frekvencián (mux-on) lévő adókat megtalálja, tudja kezelni.

    Ezeken kívül még van pl. a progdvb, altdvb, ami ilyen általános tunerprogram. Sajnos ezek sem ingyenesek, a próba változat pedig pont az mpeg4-et nem engedi használni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák