Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mackosajt

    addikt

    válasz mackosajt #11936 üzenetére

    Múlt pénteken megérkezett a stick, pont olyan, ahogy azt írták.

    A hozzá kapott pici antennával sikerült jelet fognia, de sajna csak 20%-os minőséggel, így nézni semmit sem lehetett vele.

    Keresgéltem a neten, és ráakadtam egy weboldalra, ami egy helyi boltra mutatott.
    Melóból hazafelé hétfőn benéztem hozzájuk, és vettem egy ilyet, bár előtte hosszasan beszélgettem az eladóval, aki szobai lehetőséget a vételi helyet ismertetve nem ajánlott, de roppant szimpatikusan közölte, hogy ha nem jön össze, akkor vigyem vissza, és levásárolhatom az árát.

    Persze a csatlakozó terén "hülye" voltam, és anno, mikor rendeltem a stick-et, nem figyeltem, és az "MCX" szerű csatlakozósat rendeltem. Azért szerű, mert hát mégsem teljesen az. Volt szerencsém kipróbálni a boltban több csatlakozót is, de egyik sem ment jól bele a stick-be. Ami belement, az lötyögött. Így olyan döntést hoztam, hogy levágtam az hozzá kapott antenna kábelét, és tettem rá egy RF hüvelyt. Igaz, hülyén néz ki, hogy a nagy koax helyéről egy negyedakkora zsinór lóg ki, de a célnak megfelel.
    Szóval antenna már volt, csatlakozás rendben, irány haza.
    Antenna kicsomagol, összeállít, bedug minden, és figyelek.
    Hamar rá kellett jönnöm, hogy ezt az antennát a szobában nehéz lesz az ablakhoz úgy rakni, hogy jelet is fogjon a stick.
    Pechemre az egyik adó túl pici teljesítményű és a teljes város keresztül kell jönnie a jelnek, ha bír, a másik nagyteljesítményű, de messze van, és arró meg megint egy épület van az ablaktól 8 méterre.
    Szóval a ketyere csak úgy vette a jeleket, ha az antenna "vízszintesbe" volt forgatva, és kitámasztva, hogy le se essen az ablakból.
    Ez így ugye nem megoldás, mert ha ki is akarom nyitni az ablakot, akkor marhára útban lesz.
    Persze csak az m1, m2, duna, stb. jött be vele, vagyis eldöntöttem, hogy ha már felajánlották, akkor biza másnap ki is cserélem, illetve levásárolom.

    Másnap bevittem, az eladó megint nagyon készséges volt, és mivel ők nem csak eladnak, hanem szerelnek is, szerencsére volt ott egy szerelő, aki a környékemen már szerelt antennát.
    Az eladó először egy sima antennát ajánlott, ilyen tipikus kültéri kinézetűt, amihez javasolt még egy erősítő megoldást is rakni, és akkor összesen kb. 7500-ba fájt volna.

    Nézelődve, és a szerelőt is bevonva inkább 2 másik antennára kezdtünk fókuszálni.
    ő az egyik
    ő a másik

    Előbbi előnye, hogy sokkal kisebb, és verődő jelek vételére is jó, de kb, arra kell néznie, amerre az adó van.
    Van hozzá konzol, amivel falra és csőre is szerelhető. kb. 3 méter kábel van hozzá.
    Másiknak az az előnye, hogy 360 fokos vételre alkalmas, ergo nem kell forgatni, de ez már bocsánat, qrva nagy. Lehet vagy 40-50 centi az átmérője, és csak cső végére lehet szerelni. Ehhez 8 méter kábel van.

    A méret miatt inkább a kicsit választottam.

    Hazahoztam, és kicsomagolás következett. Szépen összeraktam, még bent a szobában, és láss csodát, de még az ablakba sem kellett kirakni ahhoz, hogy akár RTL-t, vagy TV2-t nézzünk.
    Perpill úgy nézünk tévét a gépen, hogy az antenna fel van akasztva az ablakos falon egy kampós csavarra.
    Ha majd jobb idő lesz, akkor természetesen rendesen fel lesz rakva kintre, és a kábel is át lesz vezetve a falon valamilyen módon.
    Addig is jó ez így. Tanulópénz megfizetve, mert hát összeadva az antenna és a stick árát, nem volt ez annyira olcsó mégsem. Viszont ha később TV-s monitorra váltanék mégis, legalább már lesz tuti antennánk. Addig meg marad a stick.

    Amit tudni kell, hogy jelenleg a mindigtv.hu lefedettségi adatai szerint nálunk
    A kiválasztott hely vételi lehetőségei:

    MUX A: kültéri antennás vétel
    MUX B: kültéri antennás vétel
    MUX C: kültéri antennás vétel

    Az adók, amik képbe jöhetnek, az Debrecen-Pallag (ennek kéne átlőni a városon, és nekem déli oldalon van a szoba, Pallag meg északon, ráadásul arra egy 3 szintes ház van a szomszédban, max. 5 méterre a mi házunktól)), a másik Komádi, ez délre van, és egy földszintes házikó áll tőlünk olyan 8 méterre.

    Uhh, ez jó hosszúra sikeredett.

    http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

Új hozzászólás Aktív témák