- Hamarosan megkezdődik a nubia 2,8K-s táblagépének szállítása
- Barátokká váltak az eddig rivális AI-óriások
- ASUS blog: Ideális olcsó utazós gép lett az új Vivobook S14
- Az Aura Displays hordozható monitorhármasa jól felturbózhatja a produktivitást
- Dual Mode-os IPS monitorral adott magáról életjelet a Gigabyte
Új hozzászólás Aktív témák
-
lipi67
nagyúr
Hm.. A manualodban semmi sincs...
Képeid: Vid 1,325v -ezt tudjuk már
Azt is, hogy most 1,4v körül kaphat biosban (prime alatt 1,34-et mutat)
Azt is, hogy így se olyan melegedős.
Továbbá, hogy 23 és 50° a kupak és a magok közötti különbség. Ez még hibás szenzoroknál is sok.(hány fok van a szobában, kupak, hogy a kukimban lehet 23..)
Szerintem hibás szenzor ide vagy oda, vagy szarul van rögzítve a hűtőd, vagy IHS-es, homorú/domború a kupak. Egy polír nem ártana.
Ramok 3:5-ben (nem szabvány, uazon órajelen lassabb működés), viszont ezen egy 800-as noname is megy 1000-ret is (rem fog vissza)Ha tudsz:
állítsd úgy a ramokat, hogy ne 667-en, hanem 400-on menjenek.
FSb-t 200-ról tedd 266-ra (ramok már 533-on, és boot. Tölsd le a set FSB-t. Lennie kell benne egy txt file-nak, abban benne, hogy kezeli e a lapod és ha igen, mit kell beírnod (betü+szám kombináció lesz)
Ha kész, ott win alatt kezd el emelni vele az FSBt úgy, hogy először indítod a priome95-öt megy 2 percig majd emeled 5-tel az FSB-t, újra 2 perc s ismét 5FSB..
Addig amíg nem hibázik a prime. Ha hibázik, visszaveszed 5FSB-vel és újraindítod a prime 95-öt. Hagyod, menjen magának vagy 1 órát.Sajna..perpill más nem jut eszembe, 1xübb lenne láni, előtte ülni...
(#12916) bzs73
Mekkora egy fazon vagy...
Köszi a linket, értjük a célzástmegyünk uppolni.
"Ha marad, az se baj"..------ Vígasztald csak magad barátom, de úgy kell ez a proci Neked, mint púp a hátadra!
tuti!!!!
-
lipi67
nagyúr
aha
-de lehet, hogy én nem voltam informatív-
A képek a biosról ..jó ötlet!!!
(#12908) xmad : Szuper!!! Ez sokkal jobb!
-na, meglestem. (kicsit tévedtem jobb, de nem sokkal
)
Inkább így: Az érdekelne, hogy egy bios/vid-en ha megy a prime95 a cpuZ mennyi feszt mutat.
Tudnánk, mennyit drooppol a lapod.
A bios első két képe érdekes csak, de ha nem látom, hogy mit rejtzenek (miket lehet állítani az opciók alatt-pl. ramok-) akkor kb azt tudom, hogy van valami lehetőség.megkeresem a manualodat, hátha okosabb leszek.
-
lipi67
nagyúr
"Linkelj egy képet a cpu-z cpu ablakáról is, valamint ezzel együtt nyiss egy RealTemp-et, valamint nyisd meg a realtemp settings fülét. Itt látszani fog a procid alapfesze is.
Esetleg ha van fényképeződ (vagy telóval) csinálj egy pár képet a biosról is és linkeld őket (nem kell betenni az egész képet, elég linkelni őket), így láthatjuk, hogy miből is gazdálkodhatunk, milyen beállítási lehetőségek lesznek"Igen, ér kértem a linket de kicsit máshogy: " és nyomj egy prime 95-öt cpuZ fülekkel, hőfokokkal. Belinkeled s majd több szem, többet lát.
(core temp legyen rajta, lássuk a Vid-et)"Link- ne ide szurd be, semmit se látok
nyomj egy prime 95-öt - fusson a Prime amimkor készül a kép
cpuZ fülekkel,- cpu, ram külön külön ablakban.
hőfokokkal : Everest "hőmérséklet és NEM túlhajtás fül
core temp legyen rajta, - vid.Bocsi ha félreértettél, azt hittem nézegeted, hogy mások miket linkelnek.
-
lizakattila
senior tag
Szia!
Linkelj egy képet a cpu-z cpu ablakáról is, valamint ezzel együtt nyiss egy RealTemp-et, valamint nyisd meg a realtemp settings fülét. Itt látszani fog a procid alapfesze is.
Esetleg ha van fényképeződ (vagy telóval) csinálj egy pár képet a biosról is és linkeld őket (nem kell betenni az egész képet, elég linkelni őket), így láthatjuk, hogy miből is gazdálkodhatunk, milyen beállítási lehetőségek lesznek.(#12905): Procituning ügyben kért segítséget, és Lipi is kérte, hogy linkeljen valami támpontot. Ha meglesz minden, majd átmegy Hozzád a kezdő topikba.
-
lipi67
nagyúr
Ok!
Hát, nem nagyon értem..800-at ír. Ugye akkor ha szinkronban hajtanád a ramot 400-as FSB-n 800-on lenne a ram..
A lap 3 fázisu ha jól látom, csodát ne várj, de 2xxx alá nem is kell csoda. Azért egy 965-ös Asus P5B, Giga DS3, Abit IB9 -cel jóval esélyesebb lenne egy emberes tuning..
Majd látjuk! Sajna rajtad kevésbé fog múlni , meg a procin is, a lapod szabja a határokat. (olyan hű de nagy beállítási lehetőséged nem lesznek. Sőt..nyomod az FSB-t meg a vcore-t és kb ki is fujt. Sajnos... -
lipi67
nagyúr
majd a linked után visszatérünk rá, okosabbak leszünk..
(#12869) nTom : Az én gépem hw cserénél van kikapcsolva..
Enni eszik (gondolom, nem mértem soha), de ha kell, hát kell..Jó éjt!
mod: hackeeeee: Kíváncsi leszek, mikor, hol és mennyiért megy el. Csak jól járhatsz!!!!! Ha elmegy akkor azért mert sikeres az üzlet, ha nem..akkor meg Inteles maradsz, s nem ajemdés
-
hackeeeee
Jómunkásember
Lehet vissza van osztva a ram, valami CPU-z képet, vagyis annak a memória füléről. Vagy everest-ből a túlhajtás részről csinálj egy képet. Akkor többet tudunk mondani.
Amúgy erre a mérő kütyüre visszatérve, én is úgy tudom, hogy lehet kérni a szolgáltatótól x időre.. Mondjuk venni is lehet, bár nem a legócsóbb.
-
lipi67
nagyúr
Hát..de!
A régi 2180-asom Vidje 1,225v volt és annyin [3120]-at ment, igaz bitang jó proci volt. Viszont 1-2 éve pár napra vettem egy 1,3V-videst és az is 1,296-on vitte a 3GHz-et, (végét nem tudom, nem volt időm megnézni)
VTT nálam 2xxx-nél 1,275v vált be, feszt ne adj neki(vcore).
Igazán így infók nélkül nem lehet mit mondani. Emeld az FSB-t (ramokat vissza kell osztanod , hogy azért ne 1000-ren tesztelj) és nyomj egy prime 95-öt cpuZ fülekkel, hőfokokkal. Belinkeled s majd több szem, többet lát.
(core temp legyen rajta, lássuk a Vid-et)
Ha dobozos, mondhatnál egy FPO-t vagy megnézhetnéd a listában, nincs-e olyan fent.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- SD-kártyát vennél? Ezért ne csak a GB-ot nézd! – Tech Percek #9
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Macron betiltatná az EU-ban a közösségi médiát a 15 év alattiaknak
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy Xcover 5 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Nvidia Quadro P400/ P600/ P620/ P1000/ T400/ T600/ T1000 - Low profile (LP) + RTX A2000 6/12Gb
- Microsoft Surface Pro 7 - Újszerű, dobozban, gyári töltővel, billentyűzettel
- HP 200W (19.5V 10.3A) kis kék, kerek, 4.5x3.0mm töltők + tápkábel, 928429-002
- LG 27GR95QE - 27" OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest