Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miu_Bardhe

    csendes tag

    válasz Dexter68 #478 üzenetére

    Kösz a gyors választ!

    Hú azt hiszem tényleg nem voltam teljesen világos :)

    szoval én valami olyan diagrammot szeretnék csinálni amiben foltok (ellipszis alakú vagy tökmindegy milyen) vannak vonalakkal összekötve (ami a köztük levö kapcsolatokat mutatja). ezekben az ellipszisekben szöveg lenne.
    a connectort azért szeretném választani, mert 50-100 ilyen foltom van, amiknek a pontos helye még idővel változni fog, ezért úgy akarom, hogyha a foltokat ide-oda huzgálom, a connector line nyúljon velük együtt mint a gatyamadzag. Ezért nem tudom ugy megoldani, hogy több ellipszist egy objektumba olvasztok.

    a groupolást azt azért csináltam hogy az egyes ellipszisek és a rájuk irt szöveg ''összeolvadjon'', szoval ha elhuzom az ellipszist akkor a szöveg is menjen vele.
    elöször probaltam ugyanezt ''combine''nal de akkor a szöveg fekete betüjének csak a körvonala maradt meg.

    a snap point kifejezést a help-ben találtam, ezek azok a pontok egy objektumon amihez a connector line ''hozzágravitál'' amikor az egérrel arrafelé bóklászok (kis üres négyzet villan fel). ezzel kapcsolatban az a két gondom van hogy
    1. a sima ellipszisen csak négy ilyen snap point kinálkozik fel alul, felül meg kettő kétoldalt. de nekem kéne több is körben szétszórva.
    2. a másik gond az, hogy ha az ellipszist meg a szöveget a group paranccsal összekapcsolom, akkor a connector egyáltalán nem találja meg a snap pointokat, még azt a négyet sem.

    hát ennyi...

    Miu

Új hozzászólás Aktív témák