- Bambu Lab 3D nyomtatók
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen Android TV boxot vegyek?
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Fusion Pro 4 Wired Xbox kontroller teszt
- Mini-ITX
Új hozzászólás Aktív témák
-
L.Edit
tag
Ha már villogtatunk, tehát kötünk egy igen komoly kompromisszumot*, akkor tökre elvárnám, hogy "backlit ON" közben a végleges színpozíciójukba állt pixeleket, éles és kontrasztos objektumot tegyen elém. És ehhez, legalább olyan gyors pixelek kellenek, amik "backlit OFF" intervallum alatt (Itt ez 2msec) át tudnak állni.
Ezzel a buta smearing-gel együtt ez egy félmegoldás, ami jó indulattal arra elég, hogy pörgetik vele ezeknek az IPS monitoroknak az eladását. De a valódi csoda váratni fog magára, amíg ezt, egy a feladatra tényleg alkalmas panel technológiával össze nem eresztik.*A villogtatással annyi a gond, hogy mozgás, animáció onnantól darabossá válik, hiába a 360fps. Csökken az immerzió, amit amúgy nagyon sok idő-energia elérni.
Másik, egy lehetséges mellékhatása, amit az okoz, hogy a monitor hálózati tápjának igen nagy mértékű (50% feletti), terhelésváltozást jelent. Ami - akár hallható - zajban is megnyilvánulhat. De a képfeldolgozásáért felelős rész is handicap-el indul, gyengébb lesz az elérhető általános képminőség a zajosabb/kevésbé stabil nyers tápfeszültség miatt.[ Szerkesztve ]
Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.
-
sb
veterán
Ezt k*vára nem értettem régen sem és most sem. Mármint elolvastam a cikkeket, méréseket és értem miről írnak, de nekem logikailag ellentmondásban van a dolog.
Ha gyors a kijelző és nem marad ott a pixel, nincs utánhúzás akkor abból fizikailag nem lesz homályos kép az éleshez képest. Ezt az OLED tudja egy lassabb response time-al rendelkező kijelzőhöz képest.
De aztán jön ez a mozgásfelbontás ami elég misztikus dolog: nem mosódik el a kép a kijelzőn a fentiek alapján állóképhez képest, de mégsem látod annyira élesnek mozgásban, több részlet veszik el. Erre van vmi homályos magyarázat, hogy a szem máshogy érzékel (követi a mozgó tárgyat, stb...) ezért a ki-be kapcsolt képet máshogy érzékeli.
De ha így is van, még mindig nem világos, hogy ha nem kijelzőt bámulunk akkor ki kapcsolja le/fel a villanyt? Ha senki, akkor ott is ugyanúgy érzékeli a szem a mozgó tárgyat ami szvsz nem mozog "gyorsabban" mint az OLED 2-3 ezredmásodperces válaszideje. (a szem felbontóképessége a mozgó tárgyak sebességéhez képest)Az a megoldás, hogy élesebb lesz a kijelzőn mozgó izé, mintha élőben látnám?
Vagy csak nem elég a 2ms sebesség ha has helyett kiszámolom rendesen?
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest